Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 31 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 22 ... LastLast
Results 221 to 240 of 615

Thread: Ce ne-am cumparat azi - carti/comics

  1. #221 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Urmatorul numar. Mara is hot!
    Attached Images Attached Images camerazoom-20130424141152864.jpg camerazoom-20130424141224980.jpg

  2. #222 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Attached Images Attached Images image.jpg

  3. #223 SP
    Member MihneaWii's Avatar
    Mama, mama cum sunt astea !
    Initial am crezut ca o sa imi ia mult sa le citesc, dar am ajuns sa citesc ca un nebun. Pana incepe vacanta o sa trebuiasca sa imi gasesc alte carti de citit .

    (Fara Winnetou, care a propos e seria mea facvorita de carti )
    Attached Images Attached Images img393.jpg

  4. #224 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Mai imi lipsesc doua si am colectia completa. Singurul scriitor "diferit" pe care l-am intalnit pana acum.
    Attached Images Attached Images image.jpg image.jpg

  5. #225 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Foarte bun Bukowski! Mi-a plăcut mult „Șuncă pe pâine”

    Și ca să fiu ontopic!
    imag0128.jpg

  6. #226 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Sa nu ratezi "Femei"

  7. #227 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Nr. 5 si nr. 1 (pe care nu am apucat sa-l cumpar la lansare dar l-am comandat ulterior de pe site-ul lor)
    Attached Images Attached Images camerazoom-20130620190608839.jpg camerazoom-20130620190537905.jpg camerazoom-20130620190457235.jpg

  8. #228 SP
    Member MihneaWii's Avatar
    Dadadadadadada :X !
    Attached Images Attached Images urzeala-tronurilor.jpg

  9. #229 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Attached Images Attached Images img_00000213.jpg

  10. #230 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Attached Images Attached Images 20130806_153213-1.jpg

  11. #231 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Scuze de offtopic, dar o sa fiu scurt: Ma bucur sa vad ca mai sunt oameni care chiar cumpara carti. Pentru a le citi, nu pentru a le folosi ca suport. Dar am si eu o mica intrebare: le cumparati pentru ca nu va place sa cititi pe o tableta/ebook reader si vreti sa simtiti mirosul si feelingul hartiei sau e un alt motiv? Sau motivul e ca nu gasiti cartile dorite pe AppStore/GooglePlay/Amazon?

  12. #232 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Le cumparati pentru ca nu va place sa cititi pe o tableta/ebook reader si vreti sa simtiti mirosul si feelingul hartiei ?
    Da

  13. #233 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    MonkY, eu am dat de 3-4 autori care imi plac si nu ii aveam in ditamai biblioteca stransa de parintii mei si mi-am inceput o mica colectie personala cu respectivii. Am citit si de pe tablete si am vrut si un e-book la un moment dat. Personal mi se pare mai comod sa citesc de pe o tableta, insa depinde mult de tableta si de programul folosit. Multe nu mi-au placut, in afara de aplicatia Kindle pentru iOS si Android nimic altceva nu mi-a placut. Nici iBooks. Am testat un Kindle, dar prea putin incat sa am o parere completa.

    Plus ca, de multe ori cartile in format fizic sunt mai ieftine. Cartile de Bukowski de exemplu, care se gasesc destul de greu, sunt foarte scumpe in format digital, de obicei undeva pe la 15€. Si nu mi se pare justificat pretul cand sunt mai ieftine in "retail". Ma rog, aste e doar un exemplu.

  14. #234 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Eu prefer varianta fizică, din mai multe motive... Unul ar fi cel menționat de Monky, altul ar fi că-mi place să văd, uneori, ce cărți am în bibliotecă.

    Am și un Kindle pe care-l folosesc destul de des, dar nu atât de mult pe cât mi-aș dori. Motivul? Pentru că editurile, librăriile din România care vând cărți în format electronic pe paginile lor web, nu au ca suport varianta pentru Kindle. Iar să dau banii pe ceva ca apoi să-l convertesc tot eu sau să-l citesc în format pdf pe kindle nu-mi prea convine...

  15. #235 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Stiu ca sunt offtopic, dar de cand am plecat din Anglia nu stiu de unde sa-mi mai cumpar graphic novels fara sa comand de pe Amazon sau alte site-uri din afara. Stie cineva alta metoda mai usoara, sau pe cineva care in schimbul unui comision, aduce produse din Anglia?
    M-ar interesa Kick-Ass 2, ca tot apare filmul, si nu o gasesc pe la noi

    Scuze din nou de off-topic, sper ca nu e prea mare deranjul.

  16. #236 SP
    ocy
    Junior Member ocy's Avatar
    Quote Originally Posted by flavi_us View Post
    Stiu ca sunt offtopic, dar de cand am plecat din Anglia nu stiu de unde sa-mi mai cumpar graphic novels fara sa comand de pe Amazon sau alte site-uri din afara. Stie cineva alta metoda mai usoara, sau pe cineva care in schimbul unui comision, aduce produse din Anglia?
    M-ar interesa Kick-Ass 2, ca tot apare filmul, si nu o gasesc pe la noi
    Gasesti aproape orice graphic novel pe bookdepository cu livrare gratuita in Romania.Durata de livrare e aproximativ 7-14 zile si sosesc la oficiul postal de care apartii.

  17. #237 SP
    Member theusher's Avatar
    Quote Originally Posted by flavi_us View Post
    Stiu ca sunt offtopic, dar de cand am plecat din Anglia nu stiu de unde sa-mi mai cumpar graphic novels fara sa comand de pe Amazon sau alte site-uri din afara. Stie cineva alta metoda mai usoara, sau pe cineva care in schimbul unui comision, aduce produse din Anglia?
    M-ar interesa Kick-Ass 2, ca tot apare filmul, si nu o gasesc pe la noi

    Scuze din nou de off-topic, sper ca nu e prea mare deranjul.
    Colectii de comics

    Poti sa faci un request pe forum pentru orice comic/graphic novel care nu e deja pe site. Produsele le primesti in aproximativ 2 saptamani, prin posta sau curier, plata o faci atunci, nu anticipat. Preturile in opinia mea sunt chiar OK.

    Sau poti sa vorbesti cu Robert Dinu:
    http://www.consolegames.ro/forum/f41.../index380.html

  18. #238 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    bookdepository pare absolut genial Multumesc mult, incep sa ador forumul asta.

  19. #239 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Nr. 6
    Attached Images Attached Images camerazoom-20130816124859252.jpg camerazoom-20130816124702288.jpg

  20. #240 SP
    Member MihneaWii's Avatar


    80 lei , cu 40% reducere de la targul de carte Gaudeamus din Mamaia. Asta ca sa nu zic ca nu am o amintire de la mare .
    Yaaay ! Inca 2 carti si gata. Sunt in super extaz.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 31 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 22 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ce ne-am cumparat azi - console By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 22164 Last Post: 23-04-2024, 23:37
  2. Ce ne-am cumparat azi - diverse By Radoo in forum Offtopic
    Replies: 3238 Last Post: 23-04-2024, 18:52
  3. Ce ne-am cumparat azi - movies/tv series By klausn in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 884 Last Post: 12-03-2024, 15:01
  4. Ce ne-am cumparat azi - PC By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 745 Last Post: 19-01-2024, 18:11
  5. Ce ne-am cumparat azi - music By RACHyyy in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 147 Last Post: 09-10-2021, 18:53

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts