Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 5 of 5

Thread: Miscare, Sport, Fitness... acasa!

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Miscare, Sport, Fitness... acasa!

    Cum timpul nu-mi permite sa merg la un fitness gym, un bazin de innot sau o sala de forta... m-am tot intrebat ce solutie sa gasesc pentru a face ceva miscare acasa. Sunt cam lenes de la o varsta, deci genul de aerobic "do it yourself" nu prea ma incanta... motiv pentru care cred ca este nevoie de un aparat. De aceea am si deschis threadul, in speranta ca voi folositi sau puteti sa recomandati un aparat pentru acasa.

    Personal ma gandeam la o banda de alergare sau o bicicleta. Am spatiul foarte limitat insa, si daca in cazul benzii as putea gasi ceva care se poate demonta, la bicicleta ma indoiesc ca se poate face asa ceva. Unde mai punem ca la bicicleta nu se lucreaza foarte multe clase de muschi (spun si eu ca un necunoscator - daca gresesc, mea culpa).

    So, what do you have in mind?

    P.S. Threadul l-am deschis si ca urmare a dietei de aici, cu ajutorul careia am dat 20Kg jos fara pic de miscare. Cred insa ca am ajuns in faza in care fara miscare e imposibil.

  2. #2 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    si ai mei au zis ca se gandesc sa cumpere o banda de alergat sau o bicicleta da avem aceeasi problema ca si tine: spatiul foarte limitat, iar o banda de alergat daca te gandesti e destul de mare... pana rezolvam problema cu spatiul eu o sa raman la gantere de 3/5 kg si coarda de sarit (numa sa nu sar dupa ora 23 ca zic a mei ca zgudui toata casa si ii trezesc din somn ).

    Cat despre alergat...ocazional alerg pe afara... in curtea scolii, in parculetu din zona sau pe camp (undeva unde e pamant nu asfalt). Asta ii alternativa ieftina pt banda de alergat indoor

  3. #3 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Si noi avem banda de alergat si a iesit la pensie...de cand cu Kinect-ul, din pacate nu facem atat de des cat ar trebui exercitii ( Your Shape ) dar dupa o sesiune de 20-30 min chiar te simti "tonifiat"..iar exercitiile sunt din toate ariile posibile..de la box la yoga, ce e cel mai ok e ca iti verifica/corecteaza miscarile in timp real, asa ca in final faci mult mai corect exercitiile decat urmarind un dvd sau poate chiar facandu-le la sala.

  4. #4 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Banda de alergat in defavoarea bicicletei. Orienteaza-te spre Nautilus.

  5. #5 SP
    Member Witchalok's Avatar
    one hundred push ups

    two hundred squats

    two hundred sit-ups

    Cu toate ca nu pot sa zic ca am facut vre-una dintre ele, m-am tinut de flotari pana cand am reusit sa fac 30.. dar m-am lasat de atunci din pacate.

    Flotarile sincer mi se pare cele mai ok... lucreaza multe grupe de muschi si nu dureaza mult. De exemplu, in BC2 sau KZ3, in timpul dintre runde si cat incarca hartile, ai timp lejer de 20-30 de flotari, in alea 2-3 minute cat dureaza.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. ODesk - munca de acasa By Razorel in forum Offtopic
    Replies: 110 Last Post: 01-05-2014, 09:49
  2. Zumba Fitness Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 02-12-2010, 01:41
  3. Site-uri cu jocuri ieftine si livrare acasa By sensamur in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 1 Last Post: 27-08-2010, 15:06

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts