Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 10 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 ... LastLast
Results 121 to 140 of 183

Thread: Tattoos

  1. #121 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Foarte bine realizat. Sa il porti cu mandrie( deja o faci, cu siguranta

  2. #122 SP
    Member viezure's Avatar
    Quote Originally Posted by kragod View Post
    Foarte bine realizat. Sa il porti cu mandrie( deja o faci, cu siguranta
    Merci frumos! And i am
    D-abia astept conventia de tatuaje de anul asta

  3. #123 SP
    Member viezure's Avatar
    Si iata-l si pe cel mai recent, facut ieri la conventie de Radu Rusu.
    I really love it
    Attached Images Attached Images mytattoo3-x.jpg

  4. #124 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Si al meu, tot la conventie




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #125 SP
    Member viezure's Avatar
    Nice, de cine?

  6. #126 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Csaba de la Transilvania Tattoo, doar la el am facut


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #127 SP
    Member viezure's Avatar
    Si iata-l si pe cel facut Duminica, de Florin Orga.
    Primul meu neo traditional si il ador! E pisica mea careia ii place sa muste, asa ca am subliniat ideea

    Filmulet aici.
    Attached Images Attached Images mytattoo4-x.jpg

  8. #128 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    Done.
    La Francezu https://www.facebook.com/FrancezuTatuaje
    Attached Images Attached Images 14641960_1137023226381255_6957437315702685686_n.jpg

  9. #129 SP
    Junior Member vishu's Avatar


    facut la funky tattoo in bucuresti. as fi vrut sa mi l fac la conventie dar erau super ocupati baietii

  10. #130 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Imi place ca a inviat threadul asta. Sunt tatuaje extrem de reusite pe userii de pe consolegames, e foarte imbucurator.

  11. #131 SP
    Junior Member vishu's Avatar
    baieti am si eu o intrebare... tatuajul asta cu samuraiul l-am facut sambata seara..deci e destul de recent cat inca sa ma mai doara carnea ideea e ca mi s a cam umflat glezna... nu ma doare , nu arde nu nimic..doar ca e umflata. bine, inca ma mai doare oleaca cnad merg tatuajul in sine dar suportabil...ati patit asa ? sa iau antiiflamator ceva?

  12. #132 SP
    Member viezure's Avatar
    : )) Tatuajul meu cu pisica postat nitel mai sus are o saptamana si e facut cam in aceeasi zona (mai inspre tibie si gamba).
    E normal sa se umfle glezna, o sa dispara umflatura in cateva zile. Recomand sa iei un antiimflamator dimineata si seara (ibupofren, paduden etc.) timp de vreo 3 zile.
    Al meu are o saptamana si inca mai am o umflatura mica (dar nu la glezna), plus ca sunt si nitel vanat in anumite locuri

    Enjoy the healing si incearca sa dormi cu piciorul elevat.

  13. #133 SP
    Junior Member vishu's Avatar
    Mersi mult pt sfat. Ma cuprinsase panica putin o sa ma duc sa mi iau niste antiiflamator acum, ca nu mai am nici bepanthene.
    cu piciorul .... dorm pe burta oricum , deci gamba vine in sus si nu o acopar cu patura

    ---------- Post added 25-10-2016 at 08:20 ----------

    btw.. am trecut pe langa tine la conventie...acum mi am dat seama cand am vazut tatuajul cu aldo
    foarte faine lucrarile tale.. face treaba buna zaed.
    dupa ce o sa mi termin picioarele o sa incerc si eu unul la ei(daar mai am de lucru la ele ).

    ---------- Post added 25-10-2016 at 08:32 ----------



    asta il am pe celalalt picior

  14. #134 SP
    Member viezure's Avatar
    Haha, marfa si merci
    Ideea cu piciorul elevat e ca pe cat posibil sa nu se duca tot sangele inspre picior (lucru greu, deoarece picior ), asa ca noaptea e momentul cand poti sa stai cu el in sus.

  15. #135 SP
    Member iUser's Avatar
    Tatuajele pe gamba/tibie se vindeca greu. In in momentul de fata imi fac ceva de jur imprejur, mai am o sedinta-doua (voi pune poza cu rezultatul final) la fel ca la voi am avut piciorul umflat cateva zile, deci nu va panicati. Dupa prima sedinta l-am avut rosu aproape o saptamana, la a doua sedinta l-am avut umflat... La mine se manifesta si organismul ciudat. Eu nu am putut dormi cu piciorul elevat, dar am facut tot posibilul sa nu il ating de lenjerie si nu il inveleam. Daca aveti de gand sa va faceti tatuaje mai mari in acea zona, eu zic sa va intindeti pe mai multe sedinte, cu timp mai lung intre ele.

  16. #136 SP
    Junior Member vishu's Avatar
    la mine e cat toata gamba aproape, dar n avea rost sa ma intind pe mai mult timp..adica 3 ore erau destul de lejer de indurat. mi s- a desumflat piciorul, acum a inceput perioada aia smechera cand ma mananaca de mi vine sa mi dau cu smirghelu pe el

    mai stau si eu putin si vreau sa mi mai fac o caprioara sub urs, gen capul, vedere din fata, portret de caprioara
    si dupa ce se va vindeca samuraiul trebuie sa ma gandesc ce mi fac pe lateralele piciorului..trebuie sa fie ceva tot in segmentul dat
    dupa ce termin picioarele ma apuc de maini unde cred ca o sa ma axez pe pirati, swallows, vapoare stuff...
    bani sa fie

  17. #137 SP
    Member viezure's Avatar
    Aldo is healed, love it
    Attached Images Attached Images aldohealed.jpg

  18. #138 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Ceva nou



    420 lei

  19. #139 SP
    Member viezure's Avatar
    Jokerul si pisica vindecate
    Can't wait for my next one!
    Attached Images Attached Images j1.jpg m2.jpg m1.jpg

  20. #140 SP
    Member viezure's Avatar
    (WIP), d-abia astept sa-l termin saptamana urmatoare

    Dallas:
    Mother's interrupted the course of our journey. She's programmed to do that should certain conditions arise. They have. It seems that she has... intercepted a transmission of unknown origin. She got us up to check it out.
    Attached Images Attached Images p1-3.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 10 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts