Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 40 of 62

Thread: Nintendo prezinta noua consola: Nintendo Switch!

  1. #21 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Templier View Post
    chris diaz nu te-ai saturat de pauza pe care ai avut-o?
    Nu cred că e el, e altcineva. Seamănă cu alt user vechi

  2. #22 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by 00prime View Post
    vezi ce scrie acolo? daca nu invata sa citesti, Switch e 9th gen home console, in line cu PS5
    Ma duc sa invat sa citesc, in timp ce probabil tu te vei juca pe PS5-ul imaginar.
    Quote Originally Posted by 00prime View Post
    tot ce vezi in posturile mele sunt cold hard truths, daca te deranjeaza inseamna ca e bine, adevarul doare ceea ce confirma si mai mult posturile mele
    Ori asta, ori este doar e un trolling ieftin. Te las timp de 30 de zile sa te gandesti ce varianta am luat in considerare, timp in care poate mai aflam si noi cate ceva despre PS5-ul cu care tot compari. Eu am comparat cu nVidia (nu invidia) Shield TV, pentru ca noul Switch foloseste o generatie mai noua de GPU (zvonurile spun de un X2, in timp ce altii discuta chiar de Pascal mobile). Nu am comparat mere cu avioane din viitor.

    P.S. Se pare ca scenele din Skyrim erau din versiunea remastered (cel care se lanseaza peste 8 zile si pe X1 si PS4). Asta da ceva sperante referitoare la performanta. Sau, poate era iarasi vreo tehnologie de stream de pe un PC cu placa video nVidia? Hopefully not! Nu si Nintendo!

  3. #23 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Nu stiu, eu incerc sa pastrez o perspectiva deschisa, mie imi place ce vad, probabil Nintendo vrea sa ofere ce ofera Sony cu PS si PSVita dar in acelasi dispozitiv? Nu mi se pare rea ideea, ceea ce o sa fie greu va fi implementarea, as zice sa lasam ,,vinul" asta sa rasufle sa vedem ce buchet aduce. Sincer, looks fun and cool.

  4. #24 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Si mie imi place, Nintendo e verisorul ala trasnit care nu prea se integreaza cu restul familiei, dar mereu e o placere sa-l vezi. Pe mine nici nu ma intereseaza suportul third-party pe Nintendo, cine naiba o sa-si cumpere Switch ca sa joace Mass Effect sau Skyrim? Lasa-ma nene, da-mi Zelda, Mario, Pokemon si restul dragalaseniilor care sunt convins ca o sa fie o placere sa le joci pe nebunia aia. Am PS4 pentru lucruri serioase, de ce mi-as lua doua console care sa faca acelasi lucru?

  5. #25 SP
    Member eneea's Avatar
    Pe tot parcursul trailerului aveam o senzatie de WTF are you doing Nintendo? Apoi mi-am dat seama ca nu mi se adreseaza mie consola, ala care sta pe canapea si baga Dark Soul 3 si abia asteapta RDR2.
    Ca si concept pare interesant, acum sa vedem ce specificatii tehnice are si ce suport va avea din partea third party-urilor. Daca tineti minte si Wii U a fost la inceput sustinut si de Ubisoft si de Warner Bros, etc...foarte multe jocuri au fosr relansate pt Wii U cu ceva functii extra pt tableta vietii.

  6. #26 SP
    Member Leni's Avatar
    Warning: Nintendo Fanboy Alert!

    I love it!!!

    Eu unul exact asta mi-am dorit din clipa in care am luat Wii U-ul. Sa pot sa iau jocurile cu mine si pe drum. Sper sa fie la un pret decent (250-300euro) si sa aibe succes.

  7. #27 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Bai nush, mie-mi place. Nu sunt fan Nintendo si inafara de NES nu m-am jucat pe altceva mai mult de 1-2h, dar asta cred ca mi-o voi lua, mai ales pentru Zelda. Dar pare pretty awesome ca si concept/idee si la urma urmei, cat timp jocurile lor vor fi optimizate pt consola asta, nici specs-urile nu prea mai conteaza.

  8. #28 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Din cate am observat, cam asta e impresia generala: You either love it, or hate it! Pacat ca nu prea mai exista cale de mijloc... Si cel mai aiurea e cand vezi pe cineva ca-i da skip din start pe motive gen "Are doar 4GB RAM"... WTF?

  9. #29 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Un pic exagerat ce zici Encman, oricum nu cred ca te vizeaza pe tine (sau pe noi de altfel...) ca target pentru acest produs. E targetata americanilor, celor care folosesc mult deviceuri de gaming mobil, copiilor si cam tuturor celor care Nintendo a vandut milioane de unitati pana acum.. Eu zic sa nu ne linistim un pic, Nintendo face ce a facut dintotdeauna, a tintit piata casual si asta va face si in viitor. Pe mine nu m-a prins Zelda, sau Mario, deci asta nu inseamna ca ce au prezentat e prost, doar ca nu ma intereseaza. Personal consider ca va avea succes noua consola portabila!

  10. #30 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Nu stiu ce doreati de la noul NX, dupa parerea mea a ramas tot nintendo doar ca acum si cu Playstation vita , pardon , switch in el

    Mie chiar mi se pare ca s-au autodepasit

  11. #31 SP
    Member eneea's Avatar
    Nu neaparat ca ne doream ceva in mod special, pur si simple ne dam cu parerea asupra unei console noi .

  12. #32 SP
    Member Victor420's Avatar
    Nu suntem noi piata tinta, dar daca eram inca in liceu salivam dupa video-ul ala. Nu mai jucam bâza in pauze

  13. #33 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Bai, nici eu nu as fi zis ca eram public tinta, pana când mi-am luat 3DS. Am devenit public tinta peste noapte

  14. #34 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Prețul și bateria, dacă vorbim de 350€ si cateva ore, numai fanii Nintendo cumpără noua minune. Poza aia cu studiouri am văzut-o si când s-a lansat WiiU. Nu vad de ce asta ar reuși ce nu a reușit WiiU. Vad ca cineva spune, "Câtă răutate", chiar nu vad nimic rau pe aici. Acum ești rău dacă spui că nu te-a impresionat "Întrerupătorul"? Eu sper sa reușească, pentru copilul din voi.

  15. #35 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    E posibil sa fi fost mai transant Leo.. ziua de ieri a fost cam lunga!
    Oricum, nu a picat prea bine promo-ul/stirea, in conditiile in care asteptarile mele cu privire la urmatoarea consola Nintendo, au fost (probabil) cam mari.
    De la mine au un plus oricum pentru inventivitate.
    Cum ziceam, sper sa le iasa si sa ramana.. in zona.

    PS: toti se niseaza frate, parca fug de competitie, unii o ard cu exclusive, altii cu gaming ecosystem si sisteme de operare, altii cu tot felul traznai.. parca nu vor sa se intalneasca in piata (in ciuda declaratiilor). Sper sa avem competitie reala in viitor.

  16. #36 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pai Nintendo stie ca nu are nicio sansa in fata Sony/Microsoft, ar fi stupid si foarte costisitor sa intre in competitie cu ei. Asa ca niseaza.

  17. #37 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    fb_img_1477041680751.jpg

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  18. #38 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Se niseaza toti, nu doar Nintendo. Aprecierea mea era cu titlu general la ce fac "baietii".
    Iar asta ar putea sa duca acest hobby de la un nivel scump, la unul foarte scump. Fiind nisat nu te mai "lovesti" de competitie asa ca poti sa faci te taie capul iar noi ca si consumatori am avea de suferit.
    In sfarsit, am alunecat in off-topic.. inchei prin a spune din nou, good luck Nintendo!

  19. #39 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Acest produs este destinat celor care ies sa joace basket pentru a-si mentine un stil de viata sanatos si plin de energie, dar care iau o mica pauza sa dea in butoane. Este destinat celor care stiu ca oricat de frumos ar fi afara si ce privelisti minunate ai avea de admirat, tot nu se compara cu FPS-urile din joc. Este destinat celei care sta in casa ca o sihastra si spioneaza pe geam cum (probabil) prietenii ei au o incercare de petrecere pe acoperis. Mai este destinat si celor care vor sa isi gaseasca acel Player 2 dupa care sufletul lor tanjeste de atat amar de vreme.


    Desigur, ar mai fi si cei care isi doresc Zelda si Mario, dar astia nu sunt milenialii.

  20. #40 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Pentru cei interesati de specs, din cate am inteles de la un dev al PCSX2-ului (refraction), un contact de la nvidia, i-a spus ca Switch foloseste un: Tegra 591X2 GTX SLI

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 32 Last Post: 06-06-2014, 17:20
  2. Apple a prezentat noile modele de iPod By iUser in forum Tech News
    Replies: 11 Last Post: 13-09-2012, 16:43
  3. Gears Of War 3: Horde 2.0 prezentat la GamesCom By Chris in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 22-08-2011, 21:35
  4. Fable 3 va fi prezentat luna viitoare By Bobby in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 09-01-2010, 13:42
  5. Corvette a prezentat noul C6.R GT2 By ffocus in forum Auto & Moto
    Replies: 3 Last Post: 07-08-2009, 18:57

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts