Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 19 of 19

Thread: Uncharted 2: Demo-ul pe PS Store astazi + PS Store Update

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Uncharted 2: Demo-ul pe PS Store astazi + PS Store Update

    De obicei demo-ul unui joc este lansat de producatori inainte ca acesta sa apara in magazine, dar cei de la Naughty Dog s-au decis sa-l lanseze acum, dupa vreo 2 luni de la aparitia jocului. Uncharted 2 este unul dintre cele mai bune si apreciate jocuri in momentul acesta, castigand o multime de premii si Game Of The Year din partea siteului IGN.com. Pe Metacritic are o media a notelor de 96 din 100. Oricum, sunt de parere ca un astfel de joc nu avea si nu are nevoie de un demo pentru a te convinge sa-l achizitionezi. E arhisuficent sa vezi un trailer al jocului si primul lucru pe care il vei face e sa te duci la parinti sau banca, iei banii necesari si mergi in primul magazin sa cumperi jocul. Cred ca aceasta decizie a producatorilor, sa lanseze un demo al jocului, a fost luata din cauza vanzarilor destul de slabe, 2.74 de milioane de jocuri, chiar daca in primele saptamani a ocupat cele mai inalte pozitii in topul celor mai vandute jocuri.

    O alta noutate pe care o puteti gasi astazi pe PSN este PlayStation Heroes Skin Pack. Un DLC pentru Uncharted 2 ce include o serie de costume din jocuri precum: inFamous, Killzone 2 si Resistance 2. De asemenea vom putea downloada si primul DLC pentru Assassin's Creed 2, The Battle of Forli, pueti gasi un review aici. Consola portabila de la Sony, PSP, primeste in acest update al PS Store un demo pentru Army of Two si un pack pe gratis cu masini pentru GranTurismo. Acest pack contine urmatoarele masini: Ferrari Enzo �02 Giallo Modena, Lamborghini Countach LP400 �74 Arancio, Citroen GTby Citro�n �08 Yellow, Nissan GT-SpecV �09 Metallic Blue, Mercedes-Benz SLR McLaren �03 Red.


    PS Store update: 28.ianuarie.2010

    PS3 Demos
    • Uncharted 2: Among Thieves (not in Germany)

    PS3 Games
    • Thexder Neo (free trial, �6.29/�7.99)
    • Polar Panic (free trial, �7.99/�9.99)

    PS3 Game Content
    • Assassin's Creed II: Sequence 12: Battle of Forli (�3.19/�3.99)
    • PAIN: Hilde Gunnagrope Pack (�0.79/�0.99)
    • LittleBigPlanet: Groundhog Day Costume (free)
    • Guitar Hero 5: Creedence Clearwater Revival Track Pack ("Bad Moon Rising", "Proud Mary", "Travelin' Band") - �4.39/�5.49 (�1.59/�1.99 each)
    • Rock Band: "Bulls on Parade", "Godzilla", "Hair of the Dog", "Killed by Death 08", "Levitate", "Master of the Universe", "Transmaniacon MC" (�0.99/�1.49 each)
    • Uncharted 2: PlayStation Heroes Skin Pack (�3.99/�4.99)

    PSP Demos
    • Army of Two: The 40th Day (free)

    PSP Games
    • Mytran Wars (�15.99/�19.99)
    • MX vs ATV Untamed (�15.99/�19.99)

    PSP Game Content
    • LittleBigPlanet: The Gardens Theme Pack (�2.39/�2.99)
    • Gran Turismo: Special Vehicles Pack (free)
    Attached Images Attached Images unchated2.jpg

  2. #2 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Nu aveati thread dedicat continutului disponibil pe PSN sau a devenit articol de prima pagina?

  3. #3 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Sanjuro View Post
    Nu aveati thread dedicat continutului disponibil pe PSN sau a devenit articol de prima pagina?
    cati carcotasi pe forumul acesta . ai citit stirea? ce subiect este abordat cel mai mult? am scris-o special pentru demo-ul de la Uncharted, nu pentru update. acele informatii despre update sunt un bonus...

  4. #4 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Ce stire, omule? Sincer, n-am reusit sa trec de partea in care ventilezi pareri personale despre Uncharted 2, daramite sa mai ajung si la nivelul bonus.

  5. #5 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Sanjuro View Post
    Ce stire, omule? Sincer, n-am reusit sa trec de partea in care ventilezi pareri personale despre Uncharted 2, daramite sa mai ajung si la nivelul bonus.
    ok, domule. daca nu te intereseaza subiectul, de ce te bagi ca musca in lapte? oricum, din posturile tale se vede ce consola ai acasa . data viitoare te rog sa-ti rezevi tu din timpul tau si sa scrii o stire. ok? ultimul post pe care ti-l adresez. bafta!

  6. #6 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    ok, domule. daca nu te intereseaza subiectul, de ce te bagi ca musca in lapte? oricum, din posturile tale se vede ce consola ai acasa . data viitoare te rog sa-ti rezevi tu din timpul tau si sa scrii o stire. ok? ultimul post pe care ti-l adresez. bafta!
    Bafta si tie! Dar decizia ta nu schimba cu nimic stilul in care ai redactat stirea.

    Desi nu vad vreo legatura intre ce ti-am scris eu si bunurile de la mine din casa, daca mi-ai fi urmarit mai multe posturi, "ai fi vazut" ca nu am doar o consola. S�c!

  7. #7 SP
    Member DraZziW's Avatar
    e ok stirea, aici nu e Ziarul financiar sa spui doar datele
    on: ciudat nu am gasit demoul pe US inca, dar l`am downloadat de pe uk

  8. #8 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Pe US apare la noapte, e din cauza diferentei de fus orar.

  9. #9 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    a fost luata din cauza vanzarilor destul de slabe, 2.74 de milioane de jocuri,

    sincer acum, tu te auzi? 2.74mil inseamna vanzari slabe? e pe locul 20 in top 20 pe vgchartz la worldwide sales pe 2009 for sake. stiu ca v-ati obisnuit cu MW2 si Halo, insa alea sunt exceptiile. in general trebuie sa te consideri foarte fericit daca se vand 1mil de unitati din jocul pe care l-ai produs. de fapt, daca te uiti la top 50 pe 2009, majoritatea sunt intre 1.6 si 2.6mil de unitati, deci starea de normalitate cam pe aici se afla, nu mai sus.

  10. #10 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Tot nu apare hustle kings, mor

  11. #11 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    sincer acum, tu te auzi? 2.74mil inseamna vanzari slabe? e pe locul 20 in top 20 pe vgchartz la worldwide sales pe 2009 for sake. stiu ca v-ati obisnuit cu MW2 si Halo, insa alea sunt exceptiile. in general trebuie sa te consideri foarte fericit daca se vand 1mil de unitati din jocul pe care l-ai produs. de fapt, daca te uiti la top 50 pe 2009, majoritatea sunt intre 1.6 si 2.6mil de unitati, deci starea de normalitate cam pe aici se afla, nu mai sus.
    poate ca am exagerat cu "slabe", dar nu sunt nici prea bune. uite de ex Assassin's Creed 2 s-a vandut in 2.8 milioane de exemplare si a aparut mai tarziu ca Uncharted 2. Avand in vedere cat marketing a pus Sony in spatele acestui joc, 2.7 milioane de exemplare, sunt destul de putine. Ma asteptam ca pana acum sa depaseasca 3 milioane si sa aibe in total peste 5-6 milioane. adevarul e ca au cam dat-o in bara si cu multiplayerul si probabil ca de aceea nu se mai vinde asa bine. ziceai ca 2.5 reprezinta o stare de normalitate, pai uncharted 2 e un joc extraordinar si trebuia sa se vada asta si in vanzari. Nu stiu de ce, dar parca jocurile se vand mai bine pe xbox 360 (vorbesc aici de exclusivitati), iar argumentul cu "xbox are mai multe console vandute" nu mai e atat de valabil, momentan diferenta de console vandute e de 5 milioane (37 mil xbox 360, 32 PS3).

    bottom line, eu aveam asteptari mari de la acest joc (in privinta vanzarilor) vroiam sa se apropie de ex de Gears of War, dar e cam departe. sunt curios cum se va descurca God of War 3, cu atat marketing si cu un fan base "maricel", trebuie sa fie unul sau poate chiar cel mai vandut joc de pe PS3

  12. #12 SP
    Member Atrium's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    poate ca am exagerat cu "slabe", dar nu sunt nici prea bune. uite de ex Assassin's Creed 2 s-a vandut in 2.8 milioane de exemplare si a aparut mai tarziu ca Uncharted 2. Avand in vedere cat marketing a pus Sony in spatele acestui joc, 2.7 milioane de exemplare, sunt destul de putine.
    AndRew, Assassin`s Creed 2 este multiplatform, cum mai mult ca sigur stiai Nu stiu daca e indicata comparatia.

    Oricum, un demo este binevenit, chiar daca este foarte, foarte scurt. Am stat 3 ore sa-l downloadez (3GB) pentru 10 minute (cel mult) de joc. Eh, oricum, am vazut si eu cum arata...

    L.Edit : ah, ok then, carry on

  13. #13 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Atrium View Post
    AndRew, Assassin`s Creed 2 este multiplatform, cum mai mult ca sigur stiai Nu stiu daca e indicata comparatia.

    Oricum, un demo este binevenit, chiar daca este foarte, foarte scurt. Am stat 3 ore sa-l downloadez (3GB) pentru 10 minute (cel mult) de joc. Eh, oricum, am vazut si eu cum arata...
    stiu, eu am luat vanzarile doar pentru ps3. in total are peste 6 milioane

  14. #14 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    de acord cui tine....dar nu uita ca e criza totusi. daca scoatem wii din ecuatie, cele mai multe vinzari le au jocurile cu cel mai bun multiplayer si cu traditie in spate (MW2 si Halo) ca asa si Killzone 2 are in spate un mp excelent, insa nu se ridica nici macar la nivelul U2 dpdv sales. ref Killzone 2, eu cred ca au dat-o in bara cu evolutia pretului. fratele meu din canada care tocmai si-a luat ps3 acolo mi-a spus ca nu se atinge de K2 pana nu scade pretul iar acolo in magazin pretul e de 60CAD....asa ca joaca MW2.

    PS god of war are potential cam de 3.5mil si asta in versiunea optimista. beyond that, it's a miracle

  15. #15 SP
    Member weriwulf's Avatar
    Scurt demo-ul pentru 3 GB

  16. #16 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Dar tu ai vazut cum arata acei 3 gb?

  17. #17 SP
    Member ineedmoney93's Avatar
    ...si sa vezi cum arata tot jocul !

  18. #18 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Ce parte a jocului e in demo ? Ce chapter ?

  19. #19 SP
    Member oBL1O's Avatar
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    Ce parte a jocului e in demo ? Ce chapter ?
    Urban Warfare.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. PS Store update - 10/12/09 By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 10-12-2009, 20:24
  2. PS Store Content - Update By AndRewqp in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 21 Last Post: 16-10-2009, 10:00
  3. PS Store update 20/08/09 By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 20-08-2009, 17:36
  4. Playstation Store 27/02 Update By eXist in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 27-02-2009, 15:51
  5. PS Store UK update By istrategie in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 24-10-2008, 03:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts