Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: Noul joc al Platinum Games este...

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    Noul joc al Platinum Games este...

    In aceasta saptamana a fost dezvaluit nou joc al celor de la Platinum Games. Acesta nu este Bayonetta 2, ci un IP nou: Vanquish. Jocul este un shooter futuristic produs de creatorul Resident Evil, Shinji Mikami. A fost lansat si un scurt trailer care ne prezinta lupta dintre un soldat si un mech urias. Grafica pare ceva mai buna ca in Bayonetta. Platinum Games sunt cunoscuti pentru jocuri ca Bayonetta sau MadWorld, ambele fiind jocuri apreciate de critici. Sper sa fie la fel de bun si urmatorul lor joc.
    Attached Images Attached Images segaeurope-bayonettae3trailerreveal273.jpg

  2. #2 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    [url]

  3. #3 SP
    Member Payutzu's Avatar
    ala sigur nu e un film ?

  4. #4 SP
    Member psicho1986's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Grafica pare ceva mai buna ca in Bayonetta.
    Trailerul are amestecat in el scene reale cu CGI, si nu are deloc gameplay din joc, deci nu se pot face afirmatii in legatura cu grafica. Ma astept ca orice joc care o sa il scoata cei de la Platinum Games va fi unul bun, creatorii sunt toti cunoscuti pentru alte jocuri realizate pentru Capcom si Konami, iar motivul plecarii de la aceste companii este chiar faptul ca nu puteau sa isi realizeze toate ideile creative legate de jocuri, va dati seama in propria lor companie cum arata o sedinta de "brain storming", de fapt se vad rezultatele cu Bayonetta.

  5. #5 SP
    Member drik's Avatar
    psicho1986 took the words right from my mouth. Afirmatia despre grafica este cel putin speculativa.

    Am incetat sa mai imi fac sperante dupa doar un teaser trailer. Daca ma intrebati acum, tot teaserul ala e o reclama la Citroen sau un remake la Shadow Complex, by the look of things, desi incerc din rasputeri sa ma abtin de la comparatii.

    Platinum insa a reusit sa ma dezamageasca cu stilul overall la Bayonetta din simplul motiv ca este prea mult. Multi il plac tocmai pentru asta iar altii il suporta pentru ca au aflat ca altii cred ca e cool. DMC avea cantitatea potrivita de corny dar Bayonetta pur si simplu da pe afara. Stilul, designul si muzica sunt bad pentru ca sunt bad, nu atat de bad incat e good, ca in DMC.

    Dar deviez, in afara de anuntarea unui inceput de plot ce aparent are la baza america atacata (WOW!) si un mech cu un look cel putin lame, nu am prea multa baza sa ma iau de acest joc.

  6. #6 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    Dupa parerea mea Platinum Games revolutioneaza gaming-ul prin faptul ca fac jocuri "diferite" fata de cele de pe piata.

  7. #7 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Pai Bayonetta e clona perfecta DMC. Nu cred ca au revolutionat cu nimic genul.

  8. #8 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Ugh! E hidoasa armura aia, zici ca e un power ranger.
    Si scenele alea "reale". Par dintr-un film sf cu buget redus. De ce n-au mers cu full CGI?

  9. #9 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    Krusht , bayonetta e facut de creatrul DMC1, si nu e chiar clona perfecta, e mult mai rapid si are multe alte elemente diferite

  10. #10 SP
    Member drik's Avatar
    Yet DMC3 still remains the best action of this kind in my mind... Witchalok insa a pus-o cel mai bine. Arata infect.

    Poate o sa fie ca Bayonetta, plin de clisee, idei de design proaste si un look idiot puse peste un action gandit si un gameplay solid. Deci inca exista speranta...

  11. #11 SP
    Member zaice's Avatar
    Respect Bayoneta, iar din imaginile trailerul noului joc se anunta un o aventura interesanta.

  12. #12 SP
    Member televizor's Avatar
    Bayoneta a revolutionat genul, e facut de creatorul seriei DMC si a reusit sa se reinventeze cu titlul asta. Si trailerul la Vanquish, din cate am citit pe alte site-uri, nu are gameplay.

  13. #13 SP
    Member drik's Avatar
    Cu ce naiba a revolutionat genul, unii vorbiti ca si cum e primul action pe care il jucati...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 15 Last Post: 28-04-2011, 09:13
  2. E-74 este noul RROD? By SublimingSun in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 171 Last Post: 26-04-2011, 18:54
  3. Zvon: Noul joc Bioware este... By erik95 in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 22-11-2010, 03:46
  4. Noul joc de la Rockstar Games By G3ox in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 08-05-2009, 15:28

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts