Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: Zvon: Noul joc Bioware este...

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    Zvon: Noul joc Bioware este...

    Bioware se pregateste sa anunte un joc nou, anuntul va avea loc pe 11 Decembrie in cadrul Spike VGA. Pana atunci insa se tot zvoneste ce ar putea fi acest joc, iar Bioware ne da cateva hint-uri. Conform Kotaku, care in urma analizei acestor hint-uri au ajuns la cateva concluzii, noul joc ar putea fi un spin-off care sa includa si multiplayer. Jocul ar avea loc in universul Mass Effect , insa ar putea include pe langa campania singleplayer si un mod multiplayer asemanator cu cel din Call of Duty. Va fi schimbat si personajul principal, fiind inlocuit comandantul Shepard. Asteptam 11 Decembrie!
    Attached Images Attached Images f23k.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Eu merg pe m�na celor de la RPS şi zic că e Shattered Steel, oricum sper să nu fie nimie legat de Mass Effect, m-am săturat p�nă-n g�t de gluma aia de RPG.

  3. #3 SP
    Member Atrium's Avatar
    Vine imediat...furtuna adica.

  4. #4 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Deathstrike, pune mana si citeste si cartile si iti vei schimba parerea. Jocurile ca jocurile, insa universul este fabulos. Eu nu mi-as dori sa se transforme intr-un CoD pe care sa-l mulga anual. Sa ramana asa cum e, ca e perfect.

  5. #5 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    Deathstrike, pune mana si citeste si cartile si iti vei schimba parerea. Jocurile ca jocurile, insa universul este fabulos. Eu nu mi-as dori sa se transforme intr-un CoD pe care sa-l mulga anual. Sa ramana asa cum e, ca e perfect.
    Nu te contrazic, poate are un univers fabulos, dar e luat literă cu literă din Anachronox, şi sincer la c�t am fost de dezamăgit de Mass Effect 2 nu cred că citirea cărţilor şi aprofundarea poveştii �mi va schimba părerea despre joc.

  6. #6 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    clar nu iti va schimba parerea. si eu am fost dezamagit de ME2 si tare imi e ca o sa fiu si mai dezamagit de ME3, insa aprofundarea universului chiar merita.

    referitor la Anachronox, la anul se fac 10 ani de la lansare. la vremea respectiva Eidos a publicat jocul, insa ei sunt acum sub Square Enix. Ar fi tare daca la E3-ul de anul viitor ar anunta un sequel.

  7. #7 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Dap, un sequel la Anachronox ar fi superb! Democratus ftw!

  8. #8 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    clar nu iti va schimba parerea. si eu am fost dezamagit de ME2 si tare imi e ca o sa fiu si mai dezamagit de ME3, insa aprofundarea universului chiar merita.

    referitor la Anachronox, la anul se fac 10 ani de la lansare. la vremea respectiva Eidos a publicat jocul, insa ei sunt acum sub Square Enix. Ar fi tare daca la E3-ul de anul viitor ar anunta un sequel.
    Eu nu �mi fac speranţe pentru un sequel, ar fi ceva prea frumos, �nsă sper să se ţină de promisiune şi să termine povestea prin intermediul unei cărţi.

  9. #9 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    mda, e ceva de genul, low probability, high impact. anyway, in caz ca il anunta, nu degeaba scrie ce scrie sub nicku meu.

  10. #10 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    PlayStation LifeStyle � Mass Effect 3 Seemingly Confirmed For the PS3 By SCEE Russia

    It seems that the guessing game is over, if a recent tweet by SCEE Russia turns out to be true, it looks as if fans of ME won’t have to wait much longer for the first glimpse of Mass Effect 3.
    The company Bioware for premium VGA showed a teaser in which we can see the first shots of Mass Effect 3.
    Attached Images Attached Images me3tweet.png

  11. #11 SP
    Member televizor's Avatar
    Nu cred ca o sa atinga cineva de Anachronox, jocul a avut incasari uber mici cand a iesit, din cate tin minte a iesit exact inainte sa se inchida Ion Storm (nu mai stiu care dintre ele).
    Trist rau, Ion Storm a scos niste jocuri de-ti sta mintea-n loc si inima-n chiloti.
    * isi sterge lacrimile si sufla mucii*

    Imi faceam acum ceva ani sperante ca poate o sa iasa un remake fan-made cu vreun engine din asta mai nou dar la cat text si content avea jocul ala...
    Inca il mai am pe hard, asteapta sa fie terminat (spre rusinea mea; cand a aparut am jucat doar demo-ul si acum e cam greu sa inghit engine-ul de Quake 2). Si cum stiu ca au taiat din el bucati imense inainte de lansare si voi imi mai spuneti ca poveastea nici nu e terminata...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. E oficial: noul standard TV este UHD By MonkY in forum Tech News
    Replies: 57 Last Post: 12-02-2015, 03:18
  2. Xperia Z1 este noul flagship Sony! By MonkY in forum Tech News
    Replies: 50 Last Post: 06-10-2013, 11:27
  3. Replies: 20 Last Post: 07-06-2011, 21:41
  4. E-74 este noul RROD? By SublimingSun in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 171 Last Post: 26-04-2011, 18:54
  5. Noul joc al Platinum Games este... By erik95 in forum Console News
    Replies: 12 Last Post: 30-01-2010, 15:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts