Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 24

Thread: Zeebo, consola de categoria buget

  1. #1 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar

    Zeebo, consola de categoria buget

    Compania braziliana TecToy a anuntat recent o noua consola numita Zeebo, a carui target principal e clasa de mijloc, confrom spuselor presedintelui de la TecToy, Fernando Fischer. Cu un pret de 299 US$, consola este inovatoare printr-un sistem de download al jocurilor printr-o conexiune 3G complet gratuita. Jocurile care vor fi disponibile intial sunt jocul pentru mobil Action Hero 3D, Evil Prey si Quake. Toti realizam ca aceste titluri nu sunt nici pe aproape comparabile cu ce jucam acum pe 360 si PS3, dar Zeebo nu incearca sa concureze cu aceste console, ci incearca sa se impuna pe o piata unde lumea nu isi permite hardware si software scump.

    Zeebo se va lansa in Brazilia cu 4 jocuri preinstalate si planurile arata ca vor fi peste 50 de titluri disponibile pana la sfarsitul lui 2009. Jocurile vor avea preturi intre 10$-30$ si incearca de asemenea sa reduca rata pirateriei, jocurile de pe aceasta consola fiind imposibil de copiat.

    Probabil ni se pare invechit si plictisitor, dar avand in vedere ca in America de Sud internetul nu este ceva comun, ideea de a avea internet gratis pe consola este ceva grozav. Ramane de vazut daca Zeebo va avea succes, desi nu vad motive pentru care nu ar avea.
    Attached Images Attached Images zeebo_console.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hmm, nu stiu... mi se pare funny... si cam obscura. De la site-ul oficial si pana la detaliile despre consola totul e cam "fishy". Iar "mana" de jocuri cu care vine nu cred ca va atrage prea multi clienti. Mai ales ca are un pret destul de maricel pentru ce ofera. Eu as pune-o in aceeasi categorie cu acele console clone, chinezesti...

  3. #3 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    yo vad niste motive pt care nu ar avea succes. 299$ mi se pare cam mult, avand in vedere faptul ca, chiar si la noi, un x360 este 200$, si nu se compara...

  4. #4 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    pt. brazilia e chiar foarte ok pretul , avand in vedere ca la ei un xbox 360 costa ~700 USD iar un joc nou e intre 100-150 USD

  5. #5 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    are un controler cu un aspect foarte incomfortabil

  6. #6 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Mai degraba astept consola RUConsole

    Cu linii de fabricatie la Vladivostok si in Kazan.

  7. #7 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Mi se pare ca pentru Brazilia e ok... Oricum, net gratis pe consola e ceva...

  8. #8 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    299 $ mi se pare un pret mare pt ce ofera - chiar nu mi se pare ca se adreseaza unei populatii cu venituri medii.

  9. #9 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    ...cu venituri medii in Brazilia.

    Daca Xbox 360 = 700USD cum a zis si muggs mai sus pai o consola care e la juma' de pret nu e avantajoasa?

    Controller-ul e clona dupa Wii classic.

  10. #10 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by muggs View Post
    pt. brazilia e chiar foarte ok pretul , avand in vedere ca la ei un xbox 360 costa ~700 USD iar un joc nou e intre 100-150 USD
    La Rio totul este scump

  11. #11 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    La Rio totul este scump
    Good one, Donely.

    Oricum ce voiam sa zic este ca un import de XBOX 360 din US pana in Brazila mi se pare la indemana oricui.

    Adica romanii pot realiza acest lucru, daramite brazilienii care sunt la o aruncatura de bat. Traim intr-o piata internationala, cu preturi la care are acces aproape orice om din lumea civilizata.

  12. #12 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    si ce zici de un Birou Vamal pus pe spaga?

  13. #13 SP
    Junior Member sebah_fit's Avatar
    consola lu peshte...parerea mea

  14. #14 SP
    Member leggollas11's Avatar
    controller`u evident nu pare deloc ergonomic, cred ca s`ar apropia de psp slim in cel mai bun caz..... dupa 2-3 ore de joaca pe mine ma cam dor degetele.

  15. #15 SP
    Admin MonkY's Avatar

  16. #16 SP
    Senior Member G3ox's Avatar

    O noua consola

    Astazi Zeebo a anuntat lansarea noii lor console care suporta wireless 3G, consola va fi disponibila din aprilie in Brazilia la un pret estimativ de 199$. Aceasta vine cu 4 jocuri preinstalate, urmand ca un al cincilea joc sa fie disponibil pentru a fi descarcat gratuit. Jocurile se vor descarca prin 3G pe memoria flash din consola pentru a se evita piratarea excesiva. Consola este deja suportata de multi producatori de jocuri printre care se numara Capcom, EA, Gameloft, id Software, Namco si THQ.
    Attached Images Attached Images zeebo.jpg

  17. #17 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Controller-ul seamana a rip-off Wii ...

  18. #18 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Nu-mi place controller-ul deloc. In rest, more comptetion = a better offer.

  19. #19 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Interesant,insa nu merita nici jumate din acei bani,mai bine cumpara PS 2.Si Brazilia,tara saraca pai la ei un Xbox arcade e 400 $ sau ce ,fara suparare dar pretul e exagerat in comparatie cu ce ofera aceasta consola

  20. #20 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    consol3 un Xbox e 700 de dolari in Brazilia. PS3 nu stiu exact dar in mod cert e mult mai scump.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 3 Last Post: 21-06-2014, 09:45
  2. Smartphone de buget By tudyniuz in forum GSM
    Replies: 6 Last Post: 01-08-2013, 09:30
  3. Gaming PC buget 3000lei By pijama35 in forum Hardware
    Replies: 5 Last Post: 27-08-2011, 11:37

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts