Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 5 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 92

Thread: PlayStation Phone Leaked !

  1. #1 SP
    Senior Member Mika's Avatar

    PlayStation Phone Leaked !

    Desi este zvonit de mult timp, se pare ca PlayStation Phone-ul este mai aproape de a deveni realitate. Engadget a primit recent niste poze cu prototipul acestuia si ne asigura ca acestea sunt reale. Se pare ca acest device va aparea pe piata in curand si va avea Android 3.0, pe langa un Sony Marketplace ce va contine jocuri create special pentru aceasta platforma. Se pare ca va avea un procesor de 1GHz, 512 MB RAM, iar ecranul va avea intre 3.7 si 4.1 inchi si device-ul inca are acel touchpad in mijloc (care va suporta multitouch). Noul telefon nu va avea slot pentru Memory Stick, dar va suporta carduri microSD.

    O lansare in 2010 este insa putin probabil, in 2011 fiind mult mai realist. Asteptam cat mai curand o anuntare oficiala de la Sony si cel mai important, un pret. Mai mult detalii pot fi citite aici si aici.
    Attached Images Attached Images psphone.jpg engadgetpspphone3-1288145210.jpg engadgetpspphone4-1288153174.jpg engadgetpspphone5-1288145211.jpg engadgetpspphone6-1288145212.jpg engadgetpspphone7-1288145212.jpg engadgetpspphone8-1288145213.jpg engadgetpspphone9-1288148328.jpg engadgetpspphone10-1288145214.jpg

  2. #2 SP
    Banned Trip's Avatar
    Daca are Android, nu-mi dau seama cum ruleaza jocurile de PSP :-s... Sincer nu arata prea bine, si nu as da banii pe asa ceva. Sa speram ca versiunea finala va fi mai "frumoasa".

  3. #3 SP
    Member televizor's Avatar
    Lumea spune ca vrea 2 analog sticks de la PSP, Sony scot Playstation Phone fara niciunul (nu, touchpad-ul doar emuleaza un analog stick, nu e acelasi lucru).

  4. #4 SP
    Banned Trip's Avatar
    Sa vezi si sa nu crezi, cat de entuziasmati sunt americanii: The PlayStation Phone -- Engadget

  5. #5 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Niciodata nu e bun. Iese PSP Go, apar o gramada de useri care spun ca nu e bun, ca de ce are slide. Apare PSP 3000, e acelasi PSP 2000 cu cateva restilizari, ce e asta, nu mai au inspiratie? Apare PSPhone, nu e bun, are pseudo-analog, are gay touchscreen, si pe stanga si pe dreapta.

    Ce vedeti in poze este un PROTOTIP. Hai sa lasam criticile pentru cand o sa il putem testa, o poza poate spune 100 de minciuni.

  6. #6 SP
    Member zempty's Avatar
    Seamana putin cu Sony Ericsson Vivaz ... oricum cred ca vor mai lucra la infatisare , nu prea arata ca un telefon care s-ar vinde ...

  7. #7 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    fainut...

  8. #8 SP
    Junior Member bogoalex's Avatar
    Daca pe display apare A "Select" si B "Back", trebuie sa conectez o maneta xbox sa mearga ?

  9. #9 SP
    Member liviu15's Avatar
    Sper din tot sufletul sa inlocuiasca acel touchpad idiot cu 2 analog sticks , inprimul rand daca va avea si touchscreen pt ce ar avea nevoie de touchpad , idea este buna , sa ai si un telefon si o consola , sa nu te mai cari cu aman2 dupa tine cum am eu acum un telefon cu android si un psp , combinate ar trebui sa iasa ceva calumea.

  10. #10 SP
    Member verde's Avatar
    sincer nu cred ca e psphone ci doar un prototip sony phone sau in cel ma grav caz un gaming phone gen n-gage

    ahahahahahha prima poza e fake!

  11. #11 SP
    Member al3xultimate's Avatar
    Au deviat mult de la ce vroiau Sony sa devina psp-ul inainte sa il lanseze(doar o consola de gaming,nothing more).Imi aduc aminte ca de curand un oficial de la Sony a si spus ca PSP o sa ramana PSP,fara alte brizbrizuri.Totusi,cred ca au aruncat un ochi in curtea celor de la Apple si au vazut ca au succes cu ipod touch.Sper ca acel gadget sa ramana doar un prototip si in cel mai bun caz sa faca doar upgrade hardware la procesor si la memoria ram,333 mhz e depasit de muult timp.

  12. #12 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by verde View Post
    ahahahahahha prima poza e fake!
    E un mock-up, special pus pentru a arata bine pe homepage.

  13. #13 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Avand in vedere ca va folosi Android... va fi putin ciudat ca Sony sa lanseze jocuri pentru el. Am citit ca va exista un Sony Marketplace, dar nu cred ca ar fi prea complicat sa ajunga acele jocuri si pe alte telefoane din gama, mai ales ca exista deja telefoane cu specificatii asemanatoare.

  14. #14 SP
    Member liviu15's Avatar
    Poate exista telefoane cu specificatii asemanatoare dar inca nu stim ce gpu are si este foarte posibil sa aibe un gpu mult mai puternici decat toate telefoanele existente momentan , si are un soft special ce ruleaza jocurile psp , care nu va putea fi portat pe alte telefoane , neavand nici tastele corespunzatoare , iar jocurile cel mai probabil vor fi cu mult peste jocurile de pe pspul actual , probabil acesta este psp2-ul de care vorbeau developerii ca lucreaza la jocuri pentru el , sau probabil acesta va rula doar jocurile de psp , si va fi lansat si un psp2 in cursul anului viitor dar nu cred , oricum daca scapa de acel touchpad pentru emularea joystickurilor si pun 2 joystickuri fizice ar fi mult mai bine , si cu siguranta mi-as vinde telefonul pentru el.

  15. #15 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Are analoage . Bazate pe senzori or something uitati-va mai bine .

  16. #16 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Christien View Post
    Are analoage . Bazate pe senzori or something uitati-va mai bine .
    Oribil.

  17. #17 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Oribil.
    Din contra. Este o idee foarte inovativa. Salveaza spatiu si nu mai exista riscul de a se damage analoagele. Oricum sunt sigur ca va fi mai usor de folosit decat analoagele virtuale gen iPhone.

  18. #18 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Eu sincer as prefera 2 analoage fizice si ar fi the perfect mobile device. Nu ai ce sa-i ceri mai mult.

  19. #19 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    PlayStation Phone prototype further detailed, codenamed 'Zeus' | Joystiq

    Continuing coverage of the PlayStation Phone leak, Engadget has now posted details about the unannounced gaming slash celly device. Apparently the phone is currently known as "Zeus" internally and isn't running Android 3.0 firmware just yet (it's said to be running on 2.X for now).
    "The PlayStation Phone in the photos we ran last night, and the device reported on back in August is most definitely real. We're not saying that because we want to believe or because we're gingerly trying to nab pageviews: we're saying it because we know it to be true."

  20. #20 SP
    esbhrwvnjfkajhd SeikQ's Avatar
    Hehe, sa fie oare Sony ingrijorati de faptul ca pe zi ce trece iPhone le mai fura o bucata din placinta?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 5 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Sony lucreaza la un Playstation Phone? By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 16 Last Post: 23-09-2010, 23:42
  2. Batman: AA GOTY Ed. leaked By trickz in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 15-01-2010, 01:56
  3. Leaked: Nintendo Wii 2 By erik95 in forum Console News
    Replies: 16 Last Post: 30-10-2009, 16:02
  4. Leaked Gothic 4 gameplay By obidan in forum Videos
    Replies: 3 Last Post: 10-06-2009, 14:16
  5. Forza 3 Artwork Leaked By Mika in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 07-01-2009, 01:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts