Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 10 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 183

Thread: De ce s-a inchis PSN?

  1. #21 SP
    PlayStation Forever! Chris's Avatar
    Acum N4G.com si toate siteurile de gaming si stiri curg cu anunturi despre PSN. Si un senator S.U.A. trage la raspundere Sony pentru toate problemele lor.

    Na ca pe asta nu o mai stiati!


  2. #22 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Aveam invitatie la nunta secolului, dar a trebuit sa zic pass. Stau acasa cu ochii pe internet sa vad cum decurge situatia asta. Acum ca a aparut si troll-ul no.1 pe forum... Sa nu uit, vand TV, receiver, consola si telefon mobil, toate SONY, extrem de ieftin. Le donez daca trebuie, nu mai suport sa le vad!

  3. #23 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    Aveam invitatie la nunta secolului, dar a trebuit sa zic pass. Stau acasa cu ochii pe internet sa vad cum decurge situatia asta. Acum ca a aparut si troll-ul no.1 pe forum... Sa nu uit, vand TV, receiver, consola si telefon mobil, toate SONY, extrem de ieftin. Le donez daca trebuie, nu mai suport sa le vad!
    Iau eu Tv-ul
    Attached Images Attached Images sony-mega-super-led.jpg

  4. #24 SP
    Member RobertDinu's Avatar
    Mail primit de la PSN acum cateva secunde

    Valued PlayStation Network/Qriocity Customer:

    We have discovered that between April 17 and April 19, 2011, certain PlayStation Network and Qriocity service user account information was compromised in connection with an illegal and unauthorized intrusion into our network. In response to this intrusion, we have:
    1) Temporarily turned off PlayStation Network and Qriocity services;
    2) Engaged an outside, recognized security firm to conduct a full and complete investigation into what happened; and
    3) Quickly taken steps to enhance security and strengthen our network infrastructure by re-building our system to provide you with greater protection of your personal information.
    We greatly appreciate your patience, understanding and goodwill as we do whatever it takes to resolve these issues as quickly and efficiently as practicable.
    Although we are still investigating the details of this incident, we believe that an unauthorized person has obtained the following information that you provided: name, address (city, state/province, zip or postal code), country, email address, birthdate, PlayStation Network/Qriocity password and login, and handle/PSN online ID. It is also possible that your profile data, including purchase history and billing address (city, state, zip), and your PlayStation Network/Qriocity password security answers may have been obtained. If you have authorized a sub-account for your dependent, the same data with respect to your dependent may have been obtained. While there is no evidence that credit card data was taken at this time, we cannot rule out the possibility. If you have provided your credit card data through PlayStation Network or Qriocity, to be on the safe side we are advising you that your credit card number (excluding security code) and expiration date may have been obtained.

    For your security, we encourage you to be especially aware of email, telephone, and postal mail scams that ask for personal or sensitive information. Sony will not contact you in any way, including by email, asking for your credit card number, social security, tax identification or similar number or other personally identifiable information. If you are asked for this information, you can be confident Sony is not the entity asking. When the PlayStation Network and Qriocity services are fully restored, we strongly recommend that you log on and change your password. Additionally, if you use your PlayStation Network or Qriocity user name or password for other unrelated services or accounts, we strongly recommend that you change them, as well.

    To protect against possible identity theft or other financial loss, we encourage you to remain vigilant to review your account statements and to monitor your credit or similar types of reports.

    We thank you for your patience as we complete our investigation of this incident, and we regret any inconvenience. Our teams are working around the clock on this, and services will be restored as soon as possible. Sony takes information protection very seriously and will continue to work to ensure that additional measures are taken to protect personally identifiable information. Providing quality and secure entertainment services to our customers is our utmost priority. Please contact us at www.eu.playstation.com/psnoutage should you have any additional questions.

    Sincerely,
    Sony Network Entertainment and Sony Computer Entertainment Teams

    Sony Network Entertainment Europe Limited (formerly known as PlayStation Network Europe Limited) is a subsidiary of Sony Computer Entertainment Europe Limited the data controller for PlayStation Network/Qriocity personal data




  5. #25 SP
    Member Aquashark's Avatar
    vina zace cu nesimtire pe umerii lui Sony
    daca faci transfer de login si credit card details in "plain text" inseamna ca esti cel putin cretin.

    m-am lecuit de Sony, nu mai cumpar nimic de la ei ever.

    PS3 Mortal Kombat exclusive: Kratos.
    X360 Mortal Kombat exclusive: being online.
    gg no re

  6. #26 SP
    Banned Snowmanul92's Avatar
    Quote Originally Posted by kobayashi View Post
    Ce vorbesti prostii tray,cum sa nu-si ieie masuri de siguranta!? Normal ca aveau firewalluri si toate cele ce este nevoie,toate institutiile publice au si deaia tot sunt sparte de hackeri si NASA,bancile,etc.Cand se intampla chestii dinastea nu ai ce sa faci decat sa repari stricaciunile,sa-ti inbunatatesti protectiile si sa incerci sa-i prinzi pe hoti.
    Nu va inteleg pe bune,toti sariti in cap la Sony da de piratii care au intrat in sistem si vau furat datele nu va intereseaza,aia sunt copii de treaba.Sony e vinovat doar de cum a gestituit situatia si ca nu si-a anuntat mai din timp clientii ca s-ar putea sa le fi fost furate datele,dar probabil ca nici ei nu au stiut la inceput exact ce s-a furat si ce nu.
    Laso balta Koba e exact cea ce vor hackeri PUBLICITATE nu vezi ca au inceput cu zvonuri legende mituri si povesti nemuritoare....Ba ca e george hotz ba ca e grupul Anonymus ba ca SONY nu-si face treaba lucru care nici eu nu sunt de acord PSN e un serviciu GLOBAL nimeni nu le poate spune de securitate acelor oameni. eu am incredere in ei la maxim daka nu da drumul luni la psn cu sigurantza ne da un ENTERTAIMENT ---- sa nu uitam ca Hack-UL la xbox a durat o luna (si platit microsoftul) abia astept sa va revad online

  7. #27 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Quote Originally Posted by Aquashark View Post
    m-am lecuit de Sony, nu mai cumpar nimic de la ei ever.
    Pai oricum ~90% dintre clienti care cumparau direct cu cardul nu vor mai face asta, pentru ca n-or sa mai aibe incredere.
    Eu v-am mai zis.. PSN Cards all the way..

  8. #28 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Eu va zic 90% ca hackerii nu s-au "bagat" la carduri ,constientizau si ei ca or sa aibe probleme mari daca fac magarii cu cardurile ,parerea mea e ca ei au vrut doar sa-si faca reclama si sa le arate celor de la Sony ca ei sunt tari si chestii din astea .Eu sper sa-i prinda si sa ii pedepseasca pe masura.Intelegeam daca ii amenintau pe cei de la Sony dar ca sa strici buna dispozitie a catorva milioane de membri e deja altceva ....

  9. #29 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Adevarul ca eu sunt curios cine ar putea sa vanda vreo 70 de milioane de carduri... Dzeule, si 1 milion si ar fi prinsi instant
    Dar, probabil ca isi vor alege cateva Platinium-uri, cateva Gold...

  10. #30 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Adevarul ca eu sunt curios cine ar putea sa vanda vreo 70 de milioane de carduri... Dzeule, si 1 milion si ar fi prinsi instant
    Dar, probabil ca isi vor alege cateva Platinium-uri, cateva Gold...
    Or fi Romani cu BMW Seria 3
    Glumesc. E dauna mult prea mare. Daca tot s-au apucat ceva mai bine ar duce-o pana la capat, ca oricum pedeapsa va fi maxima.

  11. #31 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar

  12. #32 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Quote Originally Posted by rulzmaker View Post
    Or fi Romani cu BMW Seria 3
    Glumesc. E dauna mult prea mare. Daca tot s-au apucat ceva mai bine ar duce-o pana la capat, ca oricum pedeapsa va fi maxima.
    Nu e permisa discriminarea pe forum, poate erau si cu X6

  13. #33 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Radem, glumim, dar deja e cam penibil. Cat mai tine chestia asta ? Pana si eu (care nu joc deloc online) ma cam plictisesc, oare cum se simt aia care obisnuiau sa bage multiplayer in fiecare seara ?

  14. #34 SP
    Member RobertDinu's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Adevarul ca eu sunt curios cine ar putea sa vanda vreo 70 de milioane de carduri... Dzeule, si 1 milion si ar fi prinsi instant
    Dar, probabil ca isi vor alege cateva Platinium-uri, cateva Gold...

    Sa il stearga pe al meu , nu este nici Gold nici Platinum este un Visa Plus ca cateva lirute pe el , cu el am incarcat cateva sute de conturi PSN pt useri

  15. #35 SP
    Member Razielim's Avatar
    Din pacate din toata mascarada asta nu au de suferit decat gameri......legat de hack-eri, si asta e o parere strict personala bazata pe cele intamplate in ultima vreme: eu cred ca fac parte din gruparea Anonimus, sau cel putin o bransa ce are legaturi cu acestia.

    Se pare ca nu au realizat initial de impactul pe care il vor crea in momentul "spargerii" PSN-ului, si la fel nu cred ca intentia lor a fot sa fure identitatea cuiva sau mai rau datele de pe cardul de credit.

    Nu vi s-a parut putin ciudat ca nici GeoHotz si nici Anonimus nu au avut de comentat nimic timp de mai mult de o saptamana de la caderea PSN-ului.....abia astazi sau ieri au intervenit cu declaratii de dezmintire, precum ca nu au nici o legatura......dintr-o data nu mai au nimic cu Sony.....strange?....huhh?
    Si pana mai ieri Anonimus declarau celor de la Sony sa se pregateasca de o lovitura fara precedent, daca retin eu bine au dat si o data, 16 aprilie, la fel Geo Hotz, imediat dupa ce a fost achitat in procesul cu Sony declara ca ii sustine pe Anonimus.....acum ca gluma sa ingrosat sunt dintr-o data mielusei, hackeri cu principii, vezi doamne!?

    Nu ramane decat sa asteptam cu toti si sa vedem cum se vor derula lucrurile, insa trebuie sa privim si altfel lucrurile la modul pozitiv. Sa speram ca Sony s-a trezit si nu va mai repeta greselile pe care le-a facut si in plus vor veni cu un PSN mai de calitate si de ce nu sub presiunea actuala sa introduca servicii de mult asteptate precum cross game chat, schimbarea ID-ului, etc.

    Am avut niste nervi ca nu am putut baga un BadCompany2 pastele asta....noroc cu bicicleta, m-a scos, nu am stat in casa sa imi rod unghiile pana cand revine PSN-ul.Acum ca se anunta vreo patru zile de ploaie nu stiu ce o sa fac....eventual mai trag de niste trofee la Castelvania:LoS.

  16. #36 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by Razielim View Post
    noroc cu bicicleta, m-a scos, nu am stat in casa sa imi rod unghiile pana cand revine PSN-ul
    Mircea Badea ar fi invidios, se pare ca hackerii au reusit mult mai devreme sa realizeze ce vroia el "miscarea impotriva statului".
    Daca hackerii ar sparge si xbox live am deveni o natie de sportivi.

  17. #37 SP
    Member theste99's Avatar
    Sper sa dea ceva gratis pe PSN astia de la Sony, macar o tema in semn de scuze.

  18. #38 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by theste99 View Post
    Sper sa dea ceva gratis pe PSN astia de la Sony, macar o tema in semn de scuze.
    Gratis o sa fie extrasul de cont al cardurilor probabil...

  19. #39 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Quote Originally Posted by theste99 View Post
    Sper sa dea ceva gratis pe PSN astia de la Sony, macar o tema in semn de scuze.
    O să ne dea șase mici, o halbă și-un țap fiecaruia.

  20. #40 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    da, o sa faca Sony o adunare tovaraseasca intr-o campie siberiana cu toti cei 70 de mil de utilizatori. Se vor sacrifica mici, se va juca tupu si fotbal si veselia va atinge cote maxime.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 10 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. Studioul Zipper Interactive va fi inchis By Tudoran in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 03-04-2012, 21:58
  2. MTV Games s-a inchis By Mika in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 04-02-2011, 02:14
  3. Pandemic Studios Brisbane Inchis By Mika in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 15-01-2009, 22:54

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts