Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 34 of 34

Thread: Diablo III ar putea veni si pe console

  1. #21 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Simplu: Wheel Menu pentru extra spells (cred ca se pot pune cel putin 20), 4 spells pe d-pad care cu modifiere pot ajunge la 12 (de exp. daca tii LT sau RT apasat d-pad are alte functii). Sper sa se descurce... desi Blizzard si experientele pe console...
    Monky, n-o spun cu rautate asa ca nu te supara, dar esti paralel cu Diablo 3.

    In total vor fi 6 skill-uri pe care le poti avea "active" la un moment dat. Si pe PC practic ai LMB/RMB plus shortcut-uri de la 1 la 5.
    Deci iti poti pune toate skill-urile plus un shortcut pentru potiune.

    Practic poti mapa tot pe jumatate din butoanele unui controller. Mai mult de atat, daca folosesti stick-ul stang pentru a controla personajul, ma intreb la ce va folosi stick-ul drept. Pentru a pune tinte pentru spell-uri gen blizzard sau meteor?

    L.E. La un moment dat spuneau si ei ca au incercat jocul cu o metoda de control direct al personajului (gen apesi w si se duce in fata, sau dai de stick-ul unui controler in sus, in loc sa apesi direct cu cursorul unda sa se duca) si ca li s-a parut ca ar merge de minune.
    Dar ma gandesc la spell-uri ca teleport care practic ar fi foarte greu sa-l impelementeze pe cotroller.

    Cum spunea si cineva, cu move cred ca ar merge de minune, dar sa vedem.

    L.L.E: Eu unul nu m-as ambala prea tare. Doar ca au o echipa care lucreaza la asta nu inseamna neaparat ca va vedea si lumina zilei.
    Sau cum a raspuns Blizzard lui Kotaku:

    "I reached out to Blizzard for clarification, and received the following from a company representative: "Bashiok's response on Twitter was intended as a confirmation that we're actively exploring the possibility of developing a console version of Diablo III, as we've mentioned in the past. This is not a confirmation that Diablo III is coming to any console platform. Our focus right now is on finishing the PC/Mac version of Diablo III and making sure it's a worthwhile successor to the Diablo series.""

    This is not a confirmation that Diablo III is coming to any console platform

  2. #22 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Witchalok View Post
    Monky, n-o spun cu rautate asa ca nu te supara, dar esti paralel cu Diablo 3.
    Spre deosebire de altii, eu recunosc ca sunt paralel cu un joc care nici macar nu a fost lansat. De fapt, e valabil pentru orice joc nelansat in forma finala Eu doar spuneam ca se pot pune zeci (poate chiar sute) de shortcut-uri, spell-uri, via gamepad, fara prea multe batai de cap.

  3. #23 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    ok deci am schimbat titlul stirii, dupa ce am citit stirea de la Witchalok. Faza e ca mai mult de 60% din site-uri ziceau ca e oficial sau ca e 100% si sincer asa mi se parea si mie din declaratia managerului....asta pana ce am citit ce a postat colegul nostru forumist. Eu sincer tot cred ca e o metoda sa se scoata ca sa anunte Diablo si pe console la urmatorul eveniment...dar asta ramane de vazut.

    p.s. si cand o sa se intample asta, eu o sa fiu ceva de genu: I told you so!

  4. #24 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Spre deosebire de altii, eu recunosc ca sunt paralel cu un joc care nici macar nu a fost lansat. De fapt, e valabil pentru orice joc nelansat in forma finala Eu doar spuneam ca se pot pune zeci (poate chiar sute) de shortcut-uri, spell-uri, via gamepad, fara prea multe batai de cap.
    Pai normal ca exista foarte multe combinatii folosind gamepad-ul.
    Dar in cazul D3 nu e nevoie.

    Iar jocul e deja in beta si e unul dintre feature-urile principale faptul ca poti avea doar 6 skill-uri active dar ca le poti schimba cand vrei (ma rog tre sa folosesti un altar in town).
    Deci sa portezi interfata pentru consola ar fi floare la ureche, doar ca vor trebui schimbate skill-urile probabil.
    Cum spuneam, una e sa dai un blizzard sau un teleport sub cursor, alta e sa selectezi unde il vrei cu un controller.

    Oricum e veste extraordinara, chiar daca am investit deja intr-un PC si nu o sa am probleme sa-l joc.

  5. #25 SP
    Junior Member jackal1609's Avatar
    Pai daca or sa foloseasca tot combinatia navigator + move nu e chiar atat de dificil, banuiesc ca ar fi tot ceva de genu ca la calibrare. Nu se poate compara cu siguranta acuratetea mouseului cu un controller move (wishfull thinking - poate ne fac doua itemuri pentru fiecare mana gen staff + sabie / scut am lucrat ceva cu vrajitoarea - ca la move sharp shooter). Cam toate spelurile erau de genu point and shoot. Chiar imi este dor de levelul ala secret cu vacile si de coop dupa unique items si colectii.

  6. #26 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by jackal1609 View Post
    Pai daca or sa foloseasca tot combinatia navigator + move nu e chiar atat de dificil
    Daa... daaa... si pe Xbox 360 se va juca Diablo via Kinect

  7. #27 SP
    Member pufy's Avatar
    Nu ar fi mai usor sa scoata un mouse wireless (de ex stiu a pentru Black Ops aveau stealth mouse sau ceva de genu),nu ar fi rau un mouse cu cate key's

  8. #28 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by pufy View Post
    Nu ar fi mai usor sa scoata un mouse wireless (de ex stiu a pentru Black Ops aveau stealth mouse sau ceva de genu),nu ar fi rau un mouse cu cate key's
    Ai mouse pe PC

  9. #29 SP
    Member pufy's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Ai mouse pe PC
    N-am PC pentru diablo

  10. #30 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Daa... daaa... si pe Xbox 360 se va juca Diablo via Kinect
    Metoda principala de input eu cred ca va fi tot gamepad-ul.
    Ceea ce va insemna ca skill-urile vor trebui modificate fata de varianta de PC.

    Iar daca metoda principala de input va fi gamepad-ul, ori prevad ca nu vedem support pentru move/kinect ori nu va merita fata de folosirea gamepad-ului.

  11. #31 SP
    Junior Member spooky1's Avatar
    O sa apara pe console dar o sa aiba grafica mult mai slaba si o gramada de buguri si glitchuri ca SKYRIM

  12. #32 SP
    Junior Member Zzaraky's Avatar
    Mie mi se pare serioasa chestia cu lansarea Diablo 3 pe console . Si cel mai probabil va iesi pe Ps3/Xbox 360 cu gamepad...nu cred ca ar face pentru move si kinect si asta din mai multe motive...nu stau sa le enumar ca imi e cam lene
    Oricum cand va aparea il voi cumpara cu siguranta Sa jucam toti astia de aici . Sper sa nu trebuiasca sa platesti in fiecare luna ca la wow.

  13. #33 SP
    Member -=Gamer X=-'s Avatar
    E cea mai mare prostie, sa lansezi un joc pe o consola si sa-i agati tastatura/gamepad de coada.
    Ori sunt cu controllerul, ori nu mai sunt, vorba aia.
    Iar de setat "n" spelluri, butoane exista slava domnului. Kingdom Hearts pe care l-am jucat avea o combinatie de butoane stil shortcut care mergea de minune, si fara sa te incurci in comenzile controllerului!
    Numai daca nu vrei, nu gandesti o solutie.
    Where there is not a will, there is not a way.

    PS: nu de alta, dar au inceput sa ma sictireasca astia care au nevoie si de doua tastaturi ca sa "simta" un joc. Pe PC frate daca vrei tastaturi+mouse!

  14. #34 SP
    Member pufy's Avatar
    Quote Originally Posted by -=Gamer X=- View Post
    E cea mai mare prostie, sa lansezi un joc pe o consola si sa-i agati tastatura/gamepad de coada.
    Ori sunt cu controllerul, ori nu mai sunt, vorba aia.
    Iar de setat "n" spelluri, butoane exista slava domnului. Kingdom Hearts pe care l-am jucat avea o combinatie de butoane stil shortcut care mergea de minune, si fara sa te incurci in comenzile controllerului!
    Numai daca nu vrei, nu gandesti o solutie.
    Where there is not a will, there is not a way.

    PS: nu de alta, dar au inceput sa ma sictireasca astia care au nevoie si de doua tastaturi ca sa "simta" un joc. Pe PC frate daca vrei tastaturi+mouse!
    Daca are un control dragut pe consola sunt cu totul de accord

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Diablo III By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 1063 Last Post: 25-01-2024, 01:01
  2. Replies: 21 Last Post: 10-01-2012, 22:00
  3. APB ar putea veni pe PS3 By erik95 in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 25-08-2009, 09:58
  4. Diablo III By 5uNNy in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 24-08-2009, 18:08

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts