Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 12 of 12

Thread: Bioshock 2 nu se mai cheama Sea of Dreams

  1. #1 SP
    Senior Member istrategie's Avatar

    Bioshock 2 nu se mai cheama Sea of Dreams

    Bioshock 2 nu va mai contine in titlu cuvintele "Sea of Dreams". In ultimul numar al revistei Game Informer, titlul jocului a fost "Bioshock 2". Elizabeth Tobey, 2K Games community manager, a confirmat astazi ca jocul se va numi pur si simplu Bioshock 2. In primul trailer, jocul a fost dezvaluit sub numele de Bioshock 2: Sea of Dreams, dar se pare ca s-a renuntat la aceasta idee. Jocul va fi lansat spre sfarsitul anului.

    �You won�t be seeing �Sea of Dreams� moving forward, just �BioShock 2′�
    Attached Images Attached Images bioshock2_big.jpg

  2. #2 SP
    Manager paul's Avatar
    E mai bine asa. Multa lume se incurca de ex. Call of Duty Modern Warfare 2 care cica nu e COD 6. Sau e ?

  3. #3 SP
    Member Vami's Avatar
    Abia astept jocul, + ca vom juca si un big daddy !

  4. #4 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Suna bine Bioshock:Sea of Dreams. Jocul este unul dintre jocurile pe care le astept cu nerabdare anul acesta.

  5. #5 SP
    Member dogdan's Avatar
    suna mai artistic "Bioshock 2:Sea of Dreams" ,pana la urma oricum s-ar numi sa fie la fel de bun ca primul si nici nu ma mai intereseaza nuemle.

  6. #6 SP
    Member weriwulf's Avatar
    Suna mai bine The Sea of Dreams...vorba lui dogdan, mult mai artistic.

  7. #7 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Numele este foarte important. Daca acum ar decide sa il numeasca "Bioshock: the broken sausage" ar mai cumpara vre'un fan jocul? Eu personal m'as da cu capul de pereti...

    Sea of dreams era un nume foarte interesant care anunta clar partea de prequel. Din cate am observat eu, se cam renunta la partea de prequel... Am cateva teorii dar nu le enunt ca nu e threadul potrivit.
    Sper doar sa mearga si pe partea de prequel intr'un joc viitor. Din cate am inteles, exista si posibilitatea unui bioshock 5, 6, momentan fiind confirmate oficial 3 parti (pana la Bioshock 3, care apare simultan cu Bioshock the movie) asa ca avem spatiu. Rapture incepe sa se distruga din ce in ce mai mult, sunt sigur ca vreti sa il vedeti si inainte de declin: o scena gen titanic, in care se simte acel moment de glorie al epocii ca apoi sa realizezi efemeritatea acelei clipe... poate un timeline alternativ... vise vise :X

    Morala: la Bioshock, problema nu se pune " ah, nu conteaza daca au scos ceva sau nu". Oamenii din spatele jocului sunt nebuni cu detaliile. Daca vezi un fluturas in plus pe poster, asta zice ceva. Daca a disparut ceva din nume, e clar un semn important pentru story...

  8. #8 SP
    Member dilibau666's Avatar
    may tricks din partea mea poate sa se cheme si Bioshock your mom love nigga dicks ca io tot il cumpar...faza cu numele e ca si faza cu grafica ...daca nu se vede paru de pe fundu mustei ca in crysis e clar naspa...io nu stiu de ce ne incurcam in chestiile astea cand esenta oricarui joc si al oricarui gamer ar trebui sa fie gameplay-ul nu? si la capitolu asta nimeni nu cred ca are ceva a obiectat despre bioshock

  9. #9 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    come on ppl..ce dreak...n-a dat bine la focus groups si pac, au schimbat titlul imediat...imi si imaginez o intrebare de genul "ce titlu vi se pare mai sugestiv: Bioshock 2 sau Bioshock: Sea of Dreams pentru un sequel? si cum gigel din colt habar nu are ce e sea of dreams normal ca tine cu '2'. bag mana in foc ca asa s-a intimplat. sau s-a trezit vreun agarici de la marketing ca 2 suna mai bine in urechile noastre si nu s-a lasat pina nu a obtinut schimbarea.

    am ris cu gura pina la urechi cind intr-un podcast capcom povesteau cum culoarea armei tipului din bionic commando nu a dat bine la focus groups si au vrut sa o schimbe insa a venit un artist de la ei cu o idee mai buna si uite asa s-a impus. chiar nu inteleg cum de se lasa asemenea decizii pe mana unora care nu au nici o treaba cu partea de dezvoltare a jocului.....dar na...marketingu face 'jocurile' in ziua de azi (si la propriu si la figurat pentru cei care nu au priceput aluzia).

  10. #10 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    come on ppl..ce dreak...n-a dat bine la focus groups si pac, au schimbat titlul imediat...imi si imaginez o intrebare de genul "ce titlu vi se pare mai sugestiv: Bioshock 2 sau Bioshock: Sea of Dreams pentru un sequel? si cum gigel din colt habar nu are ce e sea of dreams normal ca tine cu '2'. bag mana in foc ca asa s-a intimplat. sau s-a trezit vreun agarici de la marketing ca 2 suna mai bine in urechile noastre si nu s-a lasat pina nu a obtinut schimbarea.

    am ris cu gura pina la urechi cind intr-un podcast capcom povesteau cum culoarea armei tipului din bionic commando nu a dat bine la focus groups si au vrut sa o schimbe insa a venit un artist de la ei cu o idee mai buna si uite asa s-a impus. chiar nu inteleg cum de se lasa asemenea decizii pe mana unora care nu au nici o treaba cu partea de dezvoltare a jocului.....dar na...marketingu face 'jocurile' in ziua de azi (si la propriu si la figurat pentru cei care nu au priceput aluzia).

    Good point

  11. #11 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Poate ca pe termen lung asa e mai bine. Adica nu zic ca "Sea of Dreams" nu suna misto, dar ma gandesc ca cine stie in 5 ani apare un joc care se cheama si el doar "Sea of Dreams" si are ca tema calutii de mare, si lumea o sa incurce jocurile.

  12. #12 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Poate e mai bine si pentru longevitatea seriei. Nu zic ca o sa ajunga asa, dar Call of Duty: World at War daca se numea 5 era mai usor de tinut minte. Acum in loc sa urmeze 6, urmeaza Call of Duty: Modern Warfare 2 .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 14-11-2013, 13:42
  2. Replies: 0 Last Post: 01-08-2013, 09:30
  3. Replies: 8 Last Post: 05-04-2010, 13:16
  4. Bioshock 2: Sea of Dreams By Bobby in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 16-04-2009, 10:02
  5. BioShock 2 - There's Something in the Sea By Mika in forum Console News
    Replies: 16 Last Post: 16-04-2009, 10:00

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts