Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: Xbox 360: 70 de milioane de unitati vandute

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Xbox 360: 70 de milioane de unitati vandute

    Parca nici nu a trecut prea mult timp (doar un an) de cand Microsoft ne anunta ca au atins cifra de 50 de milioane de unitati vandute. Iata ca nu a intarziat si confirmarea pentru cifra de 70 de milioane de Xbox 360-uri vandute in toata lumea, in perioada 2005 - 2012. Odata cu acest anunt, cei de la Microsoft ne-au mai anuntat cifra consolelor vandute in perioada 1 Iulie - 30 Septembrie 2012: 2.3 milioane de unitati (cu 1% mai putin decat anul trecut). Mai mult, ne-a fost confirmat faptul ca au crescut costurile pentru "research and development expenses", lucru care nu poate insemna decat ca se lucreaza la urmatoarea generatie de Xbox.

    Well, nu pot sa le urez decat "la cat mai multe", si sper ca prin "research and development expenses" sa isi rezerve ceva timp sa mai faca si teste pentru RoD... Nu de alta, dar cred ca am ajuns la a 8-a consola :D
    Attached Images Attached Images lots_of_xboxes.jpg

  2. #2 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar



  3. #3 SP
    Member Dromoter's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Nu de alta, dar cred ca am ajuns la a 8-a consola
    WoW....mda , cam multe . ^^

    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post


    Funny as always .

  4. #4 SP
    Member nutzule's Avatar
    prea tare tipul

  5. #5 SP
    Junior Member andrei.catalint's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Parca nici nu a trecut prea mult timp (doar un an) de cand Microsoft ne anunta ca au atins cifra de 50 de milioane de unitati vandute. Iata ca nu a intarziat si confirmarea pentru cifra de 70 de milioane de Xbox 360-uri vandute in toata lumea, in perioada 2005 - 20012. Odata cu acest anunt, cei de la Microsoft ne-au mai anuntat cifra consolelor vandute in perioada 1 Iulie - 30 Septembrie 2012: 2.3 milioane de unitati (cu 1% mai putin decat anul trecut). Mai mult, ne-a fost confirmat faptul ca au crescut costurile pentru "research and development expenses", lucru care nu poate insemna decat ca se lucreaza la urmatoarea generatie de Xbox.

    Well, nu pot sa le urez decat "la cat mai multe", si sper ca prin "research and development expenses" sa isi rezerve ceva timp sa mai faca si teste pentru RoD... Nu de alta, dar cred ca am ajuns la a 8-a consola
    serios? a opta?

  6. #6 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar

    Re: Xbox 360: 70 de milioane de unitati vandute

    Wow cam putin avand in vedere in ce an suntem 20012

    Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2

  7. #7 SP
    Member RELOADED9's Avatar
    hmm.... 70 de milioane de unitati vandute in 18.007 ani dupa spusele lui Monky, deci asta inseamna 0,00025724 console vandute pe an adica 0,0000007 console vandute pe zi. Nici daca as incerca nu as reusi sa vand asa de multe. Mentionez ca in calcul nu am inclus anii bisecti

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by andrei.catalint View Post
    serios? a opta?
    Ea e a 7a, dar de ceva vreme da semne de "incompatibilitate cu viata". Prin urmare, se tot vorbeste de urmatoarea... Sper sa reziste pana iese urmatorul Xbox Don't worry, majoritatea le-am schimbat in garantie... Comparativ, PS3-ul il am cu 2 zile dinaintea lansarii, si nu m-a lasat la greu niciodata
    Quote Originally Posted by RELOADED9 View Post
    hmm.... 70 de milioane de unitati vandute in 18.007 ani dupa spusele lui Monky, deci asta inseamna 0,00025724 console vandute pe an adica 0,0000007 console vandute pe zi. Nici daca as incerca nu as reusi sa vand asa de multe. Mentionez ca in calcul nu am inclus anii bisecti
    Nu stiu ce calcule faci tu (sau ce-ai fumat), dar 70 mil de unitati vandute in 7 ani inseamna 10 mil de unitati vandute pe an, care la randul lor inseamna aproximativ 28089 console Xbox 360 vandute pe zi! Cum ai ajuns tu la 0,0000007 console pe zi, nici nu vreau sa ma gandesc

  9. #9 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Ai scris 20012

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by x2z View Post
    Ai scris 20012
    Thx! Fixed!

  11. #11 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Xbox 360 is UK’s best-selling console of 2012, claims confident Microsoft rep | VG247

    asa ma indoiesc de ce zice domnu' . Nu au scazut pretul, nu au lansat cine stie ce exclusive-uri, nu au facut prea multe reclame nicaieri in UK (ca e vorba de Anglia in stirea asta). Sa se multumeasca cu locul doi sau trei(daca nu luam la socoteala 3DS-ul si Vita-ul pentru ca sunt portabile)

  12. #12 SP
    Junior Member Doctor_P's Avatar
    Eu unul mi-am cumparat xbox-ul doar pentru a juca seria HALO,care,personal ma atras mai mult decat orice alt joc ca story.NU sunt genul de RPG fan,deci nu am jucat Zelda sau altceva de genul.Si multiplayerul e pe putin spus funny.Deci cam si selling-pointurile vand consolele.Cum si unii poate au cumparat PS3 pentru Uncharted sau Heavy Rain..
    Cred ca a fost vanduta asa bine,si inca se vinde deoarece are multe atuuri si va ramane una dintre cele mai reusite console.(acuma nu ca pup in fund Microsoft,dar au reusit sa scoata ceva destul de marcant pentru piata consolelor.)

  13. #13 SP
    Member maravela's Avatar
    Oare cate dintre ele au dat RROD?

    Babuinul ala din clipul de pe youtube si-a luat Xbox pana la urma, e plin de rahat.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 3 Last Post: 15-02-2011, 20:59
  2. FIFA 2011 - 2.6 milioane de unitati vandute By Daniel in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 18-10-2010, 16:19
  3. Fifa 10: aproape 10 milioane de unitati vandute By erik95 in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 10-02-2010, 18:43
  4. Xbox 360 - 30 de milioane de unitati vandute By consol3 in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 29-05-2009, 12:19
  5. Replies: 16 Last Post: 20-03-2009, 23:10

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts