Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 6 of 6

Thread: Final Fantasy XV va avea sequel-uri multiple

  1. #1 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

    Final Fantasy XV va avea sequel-uri multiple

    In ultima vreme cei de la Square Enix au decis ca e mult mai usor sa scoata remake-uri sau sequel-uri la Final Fantasy-urile deja lansate, decat sa incerce sa aduca ceva complet nou (poveste, personaje, gameplay etc). A doua varianta am vazut-o la Final Fantasy XIII care a primit nu una una, ci doua sequel-uri, in ciuda faptului ca jocul nu a fost nimic special in comparatie cu titlurile precedente din serie.

    Conform lui Tetsuya Nomura, Final Fantasy XV (cunoscut inainte ca Versus XIII) va avea cel putin un sequel. Intr-adevar jocul va avea propria lui poveste bine gandita si nu va stresa developerii sa puna toate feature-urile discutate intr-un singur titlu, astfel lungind procesul de creare a acestui joc mult asteptat (aproape 8 ani). Nomura a mai declarat celor de la Famitsu ca s-au gandit la "explorarea compatibilitatii online inca de cand au trecut la noua generatie de console". Ma gandesc ca se refera sa lanseze apoi sequel-uri episodice probabil in format digital (ceva gen "The Walking Dead" dar la o scara mult mai mare).

    Si nu in ultimul rand, Tetsuya Nomura isi cere scuze fanilor pentru intarziere, lipsa detaliilor legate de development si promite ca "de acum incolo calitatea va fi cu siguranta mai buna[..] Acest titlu demonstrand ca developerii japonezi sunt cel putin la fel de buni ca si cei din vest". Nu putem decat sa speram si sa il credem. Final Fantasy XV se va lansa atat pe PS4 cat si pe Xbox One candva dupa luna martie, anul viitor.

    Aveti mai jos trailer-ul presentat si la E3 in urma cu cateva zile de catre nimeni altul decat Tetsuya Nomura (care a lucrat si la Final Fantasy VII, considerat ca fiind cel mai bun titlu din serie).

    Attached Images Attached Images ff-versus-xiii-noctis.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Au spus ei Martie 2014? Nu pot sa cred... O sa apuc in viata asta sa joc FF Vs XIII care a devenit XV, care va deveni XV-2

  3. #3 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Au spus ei Martie 2014? Nu pot sa cred... O sa apuc in viata asta sa joc FF Vs XIII care a devenit XV, care va deveni XV-2
    Au spus pe vg247 ca "somewhere after March 2014". Da eu spun sa nu se grabeasca inca. Poate asteapta sa faca 10 ani si dupaia . Tot ce sper e sa nu fie un fail ca si Duke Nukem. Jocul acesta avea extrem de mult potential si din primul lor trailer: foarte multa lume a fost captivata, era ceva mai matur, personaje interesante, abilitati interesante etc.

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pe mine m-a luat un pic ameteala de la chestiile acelea cu luptele pe cladiri... Dar, trebuie sa recunosc ca e altceva decat orice am vazut pana acum. Parca transforma complet luptele... initial am crezut ca e un cutscene, dar daca va uitati atent, de fapt sunt clasicele enemy encounters, insa la un alt nivel. I am in love

  5. #5 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Asta numesc eu next-gen.

  6. #6 SP
    Junior Member Chitilina's Avatar
    E pe bune partea cu remake-uri? Abia acum si-au dat seama? Da, vreau remake-uri la FF5,6,7,8,9 si lista poate continua.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 30 Last Post: 25-01-2014, 14:08
  2. Replies: 5 Last Post: 25-03-2013, 16:09
  3. Replies: 7 Last Post: 19-03-2013, 19:36
  4. Replies: 6 Last Post: 27-10-2011, 15:12
  5. Dissidia: Final Fantasy primeste un sequel By erik95 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 16-09-2010, 15:52

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts