Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 28

Thread: Detalii despre promotia "Games with Gold"

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Detalii despre promotia "Games with Gold"

    Microsoft a avut o conferinta foarte buna la E3 2013, aducand pe scena exact ce le lipsea fanilor si consolei in sine, multe jocuri. Prin multitudinea de titluri anuntate atat exclusive, cat si multiplatform, dar si prin faptul ca au renuntat, dupa cum bine stim cu totii, la restrictile pe care le prezentasera la conferinta de lansare a consolei, Microsoft a reusit sa recupereze si sa-si castige inapoi un procent destul de mare de fani. E adevarat ca inca este mult prea devreme sa vorbim despre un castigator al acestei generatie de console, majoritatea vazandu-i pe cei de la Sony invingatori, dar un lucru este cert, intr-un final si americanii au tinut cont de parerea gamerilor si au renuntat la politica pe care o prezentasera anterior. Pe langa toate aceste schimbari in bine, Microsoft a mai anuntat o promotie foarte interesant la E3, "Games with Gold", oferind gratis cate 2 jocuri in fiecare luna, incepand din iunie pana la sfarsitul lui 2013.

    Probabil ca multi ati trecut cu vederea acest lucru, dar eu zic ca aceasta promotie este destul de importanta pentru un gamer, mai ales pentru un fan Xbox, avand in vedere ca posesorii de PS3 se bucura de un serviciu asemanator de ceva vreme, asa ca as vrea sa va ofer cateva detalii. In primul rand, dupa cum probabil banuiati, promotia se adreseaza exclusiv membrilor care au abonament Gold si din pacate, cel putin asa am inteles eu, gamerii din Romania vor fi nevoiti sa foloseasca un sistem VPN ca sa treaca de restrictiile regionale. Jocurile vor fi disponibile o perioada limitat de timp, primul putand fi accesat intre zilele 1-15 ale fiecarui luni, iar cel de-al doilea in restul lunii, astfel doar un singur joc va fi disponibil la un moment dat.

    Promotia a inceput pe 10 iunie cu Fable 3, iar pentru luna iulie vom avea Assassin's Creed 2 si Halo 3, urmand sa se anunte si restul jocurilor in perioada urmatoare. Insa exista totusi o diferenta majora si destul de importanta fata de ce ofera PS+, faptul ca jocurile vor ramane pentru totdeauna in propietatea noastra, indiferent daca vom avea abonament gold sau nu. Sper sa vedem jocuri foarte bune si care nu ar trebui sa lipseasca din colectia nimanui.
    Attached Images Attached Images xbox-games-ui-2.jpg

  2. #2 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Fable 3, haha. Nu cred ca a reusit cineva de pe forum sa il ia.

  3. #3 SP
    Junior Member Mauricio's Avatar
    asa crezi tu ))))

  4. #4 SP
    Member cipvas's Avatar
    Quote Originally Posted by Mauricio View Post
    asa crezi tu ))))
    Destainuie-te te rog.

  5. #5 SP
    Member Smara's Avatar
    Am luat eu Fable III acum doua ore, deci merge...

  6. #6 SP
    is the man! trickz's Avatar
    L-ai luat pur si simplu sau a fost nevoie de un VPN, aceasta este intrebarea...

  7. #7 SP
    Member Smara's Avatar
    L-am luat pur si simplu, nu am folosit nici un VPN, daca o faceam precizam. Intradevar, am incercat si acum cateva zile si nu mergea, ieri a vrut

  8. #8 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Si eu l-am luat cu un cont de Romania.Sunt disponibile cca. 160 de jocuri pe regiunea noastra

    In curand o sa primim si apa calda

  9. #9 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Am un cont de UK si a mers bine mersi sa il iau fara VPN.Sper sa bage si ei macar ceva jocuri mai noi cum este la PS+ : Sleepings Dogs , Mass Effect 3 , Battlefield 3 etc nu jocuri care le gasesti in orice magazin la cateva lire.

  10. #10 SP
    Junior Member nookzor's Avatar
    Da, a fost o perioada in care aparea eroarea de regiune dar de ceva timp merge.

  11. #11 SP
    Junior Member sebah_fit's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Fable 3, haha. Nu cred ca a reusit cineva de pe forum sa il ia.
    Eu l-am luatvfara nici o problema

  12. #12 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Cum era de asteptat M$ nu s-au tinut de promisiune si jocul free este Defense Grid The Awakening.Nu tu Halo nu tu ACII.

  13. #13 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Am impresia ca la E3 au anuntat ca Halo 3 si Assassin's Creed 2 vor fi capetele de afis ale promotiei, nu ca se vor lansa in iulie. Asa ca ar fi indicat sa nu aveti sperante prea mari ca veti primi jocuri mai bune/recente decat acestea doua. Daca ar fi avut jocuri mai importante le-ar fi mentionat in cadrul conferintei. O tentativa destul de jalnica din partea Microsoft de a combate PlayStation Plus.

  14. #14 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Halo 3 si AC2 au fost anuntate pentru Iulie. Defense Grid este pentru 1 iulie. Vedem daca vor da ceva extra pe 4 iulie si apoi pe 16.

    From 1st of July Xbox will be giving 2 games a month free to gold members! Starting with Halo 3 & AC2
    Each month, two games will be made free. One on the 1st of the month, and one on the 16th of the month, until the Xbox One is released in November.


    Pentru iunie nu a fost precizat nici un joc si totusi au dat Fable 3.

    Chiar crezi ca asta vor sa faca? Sa combata PS+? Acum pe final de generatie si cu jocuri atat de vechi? Cred ca actiunea asta are legatura cu noua cutie 360. Oamenii cu live gold, il au deja platit.

  15. #15 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Halo 3 si AC2 au fost anuntate pentru Iulie.
    Uite aici exprimarea exacta pe care a avut-o (la 9:40):


    Two of the titles we are gonna offer over the next few months: Assassin's Creed 2 and Halo 3.

  16. #16 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    N-au cum sa combata PS+, e prea bun pentru universul asta. (Sunt curios daca pe threadurile de PSN+ apare vreun agitat sa zica ca aia combat Gold sau alte fanboyisme de genul asta).
    Jocurile astea sunt un bonus pentru cei ce au Gold, trebuie privite ca atare. Oricum majoritatea jocurilor, daca nu chiar 99%, eu le-am avut/ jucat.

  17. #17 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Nu are nici o treaba cu PS+ si cu noua generatie. Promotia asta este pana la lansarea Xbox One. Daca or sa vina cu ceva ca sa intre in lupta cu PS+, o vor face cu Xbox One si vor anunta pana in lansare.

  18. #18 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Chiar crezi ca asta vor sa faca? Sa combata PS+? Acum pe final de generatie si cu jocuri atat de vechi? Cred ca actiunea asta are legatura cu noua cutie 360. Oamenii cu live gold, il au deja platit.
    Si nu ar fi fost mai atractiv pentru cineva care nu a avut Xbox sa primeasca din start 10-12 jocuri si sa se schimbe in fiecare luna pe o perioada mai indelungata, nu doar pana la sfarsitul anului? Este doar un stimul de moment al vanzarilor. Si chiar si asa, tu chiar crezi ca acum pe final de generatie cineva va fi motivat sa-si cumpere Xbox 360 doar pentru ca ei ofera Halo 3 si Assassin's Creed 2? O scadere de pret a consolei ar fi putut face asta, nu cele doua jocuri ce se gasesc la pret de nimic.

    Daca ar fi facut un sistem exact la fel ca cel practicat de Sony, Xbox 360 ar fi fost o solutie viabila multi ani pentru cei care nu au avut o consola/nu dau multi bani pe jocuri/nu-si permit o consola next-gen, avand in vedere libraria de jocuri foarte mare de care dispune consola. Da, unii i-ar fi criticat ca au copiat PS+, dar ar fi fost alegerea cea mai avantajoasa pentru consumator.

    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    N-au cum sa combata PS+, e prea bun pentru universul asta. (Sunt curios daca pe threadurile de PSN+ apare vreun agitat sa zica ca aia combat Gold sau alte fanboyisme de genul asta).
    Nu stiam ca sunt pe sectiunea de Xbox, imi cer scuze. Tot aveam impresia ca este un articol postat in sectiunea de stiri. Chiar Andrew, in cadrul stirii, face comparatii cu PS+. Asa ca am simtit nevoia sa clasific acest raspuns la PS+ al celor de la Microsoft asa cum il consider eu, "o tentativa jalnica".

  19. #19 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    majornelson pe twitter: "FAQ: “Halo 3” and “Assassin’s Creed II" were mentioned as part of the program - no date was given for their release"

  20. #20 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Singura asemanare intre PSN+ si Gold este ca cea de-a doua a inceput sa dea, incercand o manevra de fidelizare probabil, jocuri gratis, la fel ca prima. In rest exista numai diferente, de aici si posturile mai mult sau mai putin rautacioase ale diversilor colegi de forum. Faptul ca pe tine te-a deranjat ca eu am scos in evidenta o stare a lucrurilor imi intareste ideea cum ca exista fanboy destul de multi.
    Sa ne vedem de jocuri.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Xbox 360 "Games with Gold" in Romania By CodrinMarius in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 5 Last Post: 19-02-2014, 19:25
  2. Replies: 0 Last Post: 05-09-2012, 08:04
  3. Detalii despre "Burnout Bikes Pack" By Mika in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 06-08-2008, 15:19

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts