Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 12 of 12

Thread: Zvon: Crysis vine pe PS3 in Q2 2009

  1. #1 SP
    Max
    Member Max's Avatar

    Zvon: Crysis vine pe PS3 in Q2 2009

    Sunt doar zvonuri deocamdata nimic oficial. In trecut au aratat un interviu in care prezentau studioul, aveau o camera in care se lucrala un nou joc pentru console.. o portare a lui Crysis ? Se stie ca se lucreaza la optimizarea engine-nului pentru procesorul CELL al PlayStationului pentru a putea duce grafica, A.I si feeling-ului la un nivel superior. Momemtan totul nu sunt decat niste zvonuri si nu ne ramane decat sa asteptam mai multe informatii.
    According to a PSU source, Crytek is planning to release Crysis bundled with the new expansion Warhead on the Xbox 360 in Q4 2008 - Q1 2009, followed by a PlayStation 3 version in Q1-Q2 of 2009.

    Our source explains that Crytek is focusing on each systems threading core, and that the team is taking their time with the PS3 version, learning to utilize the Cell processor as effectively as possible in order to push higher quality textures, improved A.I., and more."
    Rumor: Crysis coming to PS3 in Q2 2009 :: PlayStation Universe (PSU)
    Attached Images Attached Images crysis_ps3_2.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Buna,vestea.Desi este doar un zvon,e posibil sa fie adevarat deoarece anul trecut producatorii declarasera din cate stiu,ca e posibil sa il faca si pe console(poate chiar exclusiv pentru o perioada-ziceau ei atunci) datorita piratarii mari de pe PC.Multumim de noutate Max

  3. #3 SP
    SAY
    Member SAY's Avatar
    Max te asigur ca nu este nici un fel de topic de cearta.Noi aici suntem o mare "familie" iubitoare.(hai ca mi-a dat lacrima..)
    Nu este cazul sa va certati in public.
    Vedeti partea buna:Crisys va aparea si pe console.Yupiiiiiiiiii......

    Corleone,hai ca m-a amuzat ultimul tau post.

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    corleone si SpitFire aveti warning (nescris). La urmatoarea iesire in decor aveti dreptul la o pauza indelungata. Aici nu suntem pe iplay sau computergames. Amen.

    Max: merci pt. news-uri. Este nevoie de news writeri pe consolegames.ro, cu conditia sa respecte http://www.consolegames.ro/forum/f51...nsolegames-ro/

    P.S. Vad ca in continuare aruncati injurii si cuvinte jignitoare. Last warning...

  5. #5 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Cand va veti opri din cearta inutila poate veti observa ca stirea a fost modificata si mutata la NEWS cu tag-ul ZVON in fata. Asa cum se pun toate zvonurile pe site.

    1. Max, mersi pentru stire. Dar uite cum am aranjat-o eu si mai arunca un ochi pe regulament si totul va fi bine.
    2. Pentru restu, vedeti de treaba voastra si nu mai postati aiurea. Orice comentariu vreti sa adaugeti pe langa tema subiectului folositi PM-ul

    O seara buna.

  6. #6 SP
    Max
    Member Max's Avatar
    Quote Originally Posted by Bobby View Post
    Cand va veti opri din cearta inutila poate veti observa ca stirea a fost modificata si mutata la NEWS cu tag-ul ZVON in fata. Asa cum se pun toate zvonurile pe site.

    1. Max, mersi pentru stire. Dar uite cum am aranjat-o eu si mai arunca un ochi pe regulament si totul va fi bine.
    2. Pentru restu, vedeti de treaba voastra si nu mai postati aiurea. Orice comentariu vreti sa adaugeti pe langa tema subiectului folositi PM-ul

    O seara buna.
    Thanks, nu stiam ca stirile sunt afisate direct pe site-ul principal dupa moderare.

  7. #7 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Nu e nicio problema. Toti invatam la inceput ( trust me, ask monky ). Plus vezi ca nicaieri nu zice nimic de Xbox 360. Stirea este pentru Cell si anume PS3

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Max, noi incercam sa facem ceva deosebit cu ConsoleGames.ro. De-aceea mergem pe principiul "By gamers - for gamers". Adica, de la discutii intre prieteni, pana la concursuri, intalniri, etc. Pana si stirile ni le scriem "pentru noi". Si incercam sa facem asa cum i-ai prezenta unui prieten consolist stirea, si nu cum o fac alte site-uri "de specialitate". Insa chiar si asa, trebuie sa pastram si noi ca niste profesionisti un anumit format, un anumit tipar. De-aceea sunt moderate, pentru a le putea aranja un pic in caz ca ies din tipar. Inca odata multumiri si va asteptam cu news-uri

  9. #9 SP
    Banned HeatoN's Avatar
    mama ce veste buna! debea il astept si sunt sigur ca nu este un zvon.producatori se pregateau de mult sa il lanseze pe aceste 2 console minunateva folosi si Cry Engine 3 cred ca va avea o grafica de o sa ne lase cu gura cascata si o sa ii dea in cap la pc ..sunt sigur ca nu a fost un zvon...atuncia cand au prezentat Cry Engine 3 erau imagini din Crysis pe 360

  10. #10 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    tu ai vazut in ce data a fost postat acest zvon?

  11. #11 SP
    Banned HeatoN's Avatar
    da am vazut si care e problema? o sa apara si pe ps3 si xbox ./.

  12. #12 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    De la prezentarea unui engine Crytek pana la Crysis pe console mai este

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Zvon: MK Arcade Compilation vine pe PS3 By erik95 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 23-08-2010, 15:34
  2. Zvon: Thief 4 vine si pe PS3 By erik95 in forum Console News
    Replies: 18 Last Post: 04-06-2010, 17:36
  3. Zvon: Portal 2 vine si pe PS3 By erik95 in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 17-04-2010, 01:10
  4. Zvon: Dead Or Alive vine pe PS3 By erik95 in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 12-01-2010, 15:45
  5. Zvon: Mozilla Firefox vine pe PS3? By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 20-11-2009, 21:41

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts