Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: Versiunea pentru console a deja popularului joc Overwatch a devenit realitate

  1. #1 SP
    Senior Member Csander's Avatar

    Versiunea pentru console a deja popularului joc Overwatch a devenit realitate

    Vinerea aceasta in cadrul faimoasei conferinte BlizzCon 2015 Blizzard a taiat rasuflarea publicului cu unul dintre anunturile sale principale si anume ca faimosul joc Overwatch anuntat cu un an in urma in cadrul aceluiasi eveniment va fi lansat in afara de PC si pe actuala generatie de console - Xbox One si PlayStation 4. De asemenea Blizzard a dezvaluit ca Overwatch va avea 3 editii: o editie de baza, o editie speciala denumita Overwatch Origins Edition dar si o editie pentru colectionari.

    Editia de baza va costa 40$ si va fi disponibila doar pentru PC, edita speciala - Overwatch Origins Edition - va contine 5 skin-uri pentru eroii deja prezenti: Blackwatch Reyes - Reaper, Strike-Commander Morrison - Soldier: 76, Overgrown Bastion, Security Chief Pharah, Slipstream Tracer, dar si alte cateva bonusuri: Tracer - disponibila ca eroina pentru Heroes of the Storm, Baby Winston pet pentru World of Warcraft, portrete pentru Starcraft 2, un cardback pentru Hearthstone si nu in ultimul rand aripile eroinei Mercy ce vor putea fi folosite pentru caracterele din Diablo III. Aceasta editie va costa 60$ si va fi disponibila pentru toate platformele. In cele din urma, editia pentru colectionari - si aceasta fiind disponibila pentru toate platformele - va contine toate cele mentionate mai sus plus o statueta din bronz infatisandu-l pe eroul Soldier: 76, soundtrack-ul si o carte care va contine artwork si numai. Pentru a va numara printre fericitii posesori ai acestei editii va trebui sa platiti 129.99$.
    In plus toti cei care vor plasa o precomanda vor primi skin-ul Noire Widowmaker.
    In afara de cele enumerate, toate cele 3 editii va vor da acces la toti eroii dar si la toate hartile disponibile.

    Avand in vedere toate acestea care o sa fie decizia voastra atunci cand lumea va avea nevoie de eroi?
    Eu cu siguranta ma voi numara pentru ei!

    Attached Images Attached Images overwatch-origins-edition.jpg overwatch-logo.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Eu il vreau, nu stiu de ce dar, il vreau!

  3. #3 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    cine vrea sa intre in closed beta sa verifice aici

    http://www.consolegames.ro/forum/f60...ml#post1300313

  4. #4 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Soparlele au lucrat bine se pare, stiau de la bun inceput ca fps-ul lor nu o sa fie un super hype. Trecand insa pe console, castiga mult teren, good job

  5. #5 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    nu o sa fie hype? ca idee, in momentul in care s-a dat drumul la closed beta a devenit instant cel mai vizionat joc de pe twitch, intrecand cu mult lol, dota2 si csgo. ei au si tinut in frau jocul pana acum. l-au aratat prin cateva locuri dar lumea nu a avut acces. incepand de acum, incet, incet o sa creasca. ca sa nu mai zic ce coada imensa era la gamescom

  6. #6 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Sa-mi fie cu iertare, dar eu n-am auzit de jocul asta pana acum si nici nu ii urmaresc vreodata pe altii cum se joaca pe twitch. Vad ca e un fps mai colorat care dintr-un motiv ciudat imi aduce aminte de Kingdom Hearts, nu stiu de ce. De unde nebunia cu el?

  7. #7 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    pai in general e nebunie cu orice joc Blizzard, doar ca initial era anuntat numai pe PC si in plus ei l-au tinut destul de mult sub cearceaf.

  8. #8 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Singurul FPS care mi-a atras atentia de cel putin 5-8 ani incoace. Woop! Woop! Ma mir ca nu stie toata lumea de el avand in vedere ca a fost anuntat de anul trecut la Blizzcon, si a facut furori cu fiecare anunt. Am fost (oarecum) surprins de faptul ca jocul se va lansa si pe console, dar avand in vedere ca Blizzard a mai renuntat la gandirea de "PC master race" si ca au scos si Diablo pe console, it sorta kinda made sense.

    Ce m-a dat pe spate in shimb a fost faptul ca nu va fi free to play. Eram 99% ca nu vor avea de gand sa il taxeze la lansare, skin-urile si diferitele arme fiind singurele chestii pe bani (reteta a la Team Fortress 2). Odata ce am aflat ca se va lansa si pe console this also kinda made sense. Nu prea aveau cum sa il faca free to play pe PC iar pe PS/Xbox sa fie 50-60$. Anyway f2p sau nu, it`s going to be awesome!

  9. #9 SP
    Member razu's Avatar

  10. #10 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Eram sigur ca il scot si pe console !
    Nu de alta dar nu mi s-a parut cine stie ce joc (mai ales unul care va rupe gura targului; poate am timp sa particip la beta si revin cu impresii).

    Masinaria de marketing Activi$ion isi va face bine treaba, nicio grija, o sa faca bani.
    Era urmatoarea miscare fireasca pentru "baieti": saritul SI in caruta cu MMOFPS dupa asezarea (confortabila as zice) in vagonul MOBA.

  11. #11 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Nu e nici MOBA și nici MMOFPS, și e chiar grozav ca orice fac aștia de la blizzard. Să vină odată!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Istoria ta in materie de console (cum ai devenit jucator pe consola) By rodarkone in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 141 Last Post: 12-07-2020, 20:25
  2. Replies: 25 Last Post: 27-03-2014, 23:49
  3. Replies: 4 Last Post: 06-09-2013, 15:09
  4. Replies: 11 Last Post: 24-06-2012, 13:40
  5. Replies: 73 Last Post: 05-11-2011, 00:19

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts