Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 23

Thread: Resident Evil 5: 4 milioane de unitati (aproape) vandute

  1. #1 SP
    Senior Member Mika's Avatar

    Resident Evil 5: 4 milioane de unitati (aproape) vandute

    Capcom au anuntat azi ca ultimul joc din seria Resident Evil a fost trimis spre vanzare pana in prezent in peste patru milioane de exemplare. Desi nu inseamna copii vandute clientilor, acestea au ajuns in magazine si la ce note bune a primit jocul, cel mai probabil acestea vor pleca destul de repede de pe rafturile magazinelor. De asemenea, Capcom s-a laudat ca demo-ul jocului a fost descarcat de peste 4 milioane de ori atat pe X360 cat si pe PS3.
    Attached Images Attached Images resident-evil-5_2008_09-26-08_03.jpg re5sc3.jpg re5sc2.jpg re5sc5.jpg re5sc6.jpg re5sc7.jpg

  2. #2 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Una din aia e și la mine (mă rog la poștă...ajunge ea zilele astea). Can't wait!

  3. #3 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Ma bucura stirea! Desi
    , e o aventura extraordinara care nu trebuie pierduta de nici un detinator de console.

  4. #4 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...legat de spoiler: păi aia se știa �ncă de pe vremea lui Resident Evil 4. De c�nd s-a terminat cu Raccoon City totul s-a dus...acolo (era să zic un cuv�nd ur�t) lol

  5. #5 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Here we go again...

    Nush daca tii minte in RE4, chiar la inceput cand ajungi in sat si trebuie sa dai gata vreo 30-40 de zoombies pana sa sune clopotul ala... belive me: IT'S HORROR! Nu ai decat vreo 10 gloante la pistol si vreo 5 la shotgun, si nu poti sa rezisti decat daca te baricadezi in/pe una din casele din sat! Sau
    unde vin vreo 50 pe geamuri, pe usi, prin pod, etc... Nu e survival - horror? Nu inteleg ce legatura are story-line-ul cu gameplay-ul...

  6. #6 SP
    Banned HeatoN's Avatar
    trebuie sa imi ajunga si mie RE 5 debea astept ! RE 4 nu mi sa parut cine stie ce, grafica a fost jalnica rau de tot

  7. #7 SP
    Member zaice's Avatar
    Ronnie's game.Nice one....Sunt curios de diferentele intre R5 pe consola si PC.

  8. #8 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Pe PC o să-l poți �ntoarce cum vrei și edita cum vrei (costume exclusive, etc) La fel cum s-a �nt�mplat și cu Resident Evil 4.

  9. #9 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Quote Originally Posted by HeatoN View Post
    trebuie sa imi ajunga si mie RE 5 debea astept ! RE 4 nu mi sa parut cine stie ce, grafica a fost jalnica rau de tot
    Nu prea sunt de acord cu tine...in 2005 cand a aparut RE4 nu mi s-a parut deloc o grafica jalnica rau de tot (vb de Ps2 ca pe asa ceva jucam atunci)...probabil ca tu l-ai jucat anu trecut si atunci normal sa ti se para o grafica jalnica dar ma repet...pt 2005 si Ps2 la acea vreme era ok.

  10. #10 SP
    Member reltih_floda's Avatar
    are multe puncte slabe jocul.cu parere de rau pentru fani...dar pe mine m-a dezamagit.dupa 2 misiuni l-am abandonat.

  11. #11 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by reltih_floda View Post
    are multe puncte slabe jocul.
    Detaliaza...

  12. #12 SP
    Banned HeatoN's Avatar
    @Tibikimi : poate pe ps2 ti s-a parut altfel , eu vorbeam de versiunea de pc a lui Resident Evil 4 ca mi sa parut jalnica , l-am jucat in 2006 mi s-a parut jalnica deoarece parca se vedea cu purici s-au cam asa ceva
    reltih_floda:de ce zici ca are multe puncte slabe jocul?mi se pare unul dintre cele mai bune jocuri scoase vrodata,parca presimt ca jocul asta slab o sa fie Game Of The Year

  13. #13 SP
    Member reltih_floda's Avatar
    nu ma intelegeti gresit,e doar punctul meu de vedere.poate sa fie jocul anului,nu am nimic impotriva.pe mine cel putin m-a dezamagit.cel mai mult ma enerveaza ca nu pot merge si trage in acelasi timp.asta e un mare dezavantaj.restul ,va las pe voi sa le descoperiti.
    just enjoy it.

  14. #14 SP
    Banned HeatoN's Avatar
    chestia asta m-a cam enervat si pe mine.dar odata ce te obisnuiesti nu o sa ti se mai para un dezavantaj

  15. #15 SP
    Max
    Member Max's Avatar
    Quote Originally Posted by zaice View Post
    Sunt curios de diferentele intre R5 pe consola si PC.
    PC:
    Grafica, control (mouse + keyboard), moduri facute de comunitate..

  16. #16 SP
    Banned HeatoN's Avatar
    vrei sa spui ca resident evil 5 pe pc o sa aiba grafica mai buna ca pe ps3 sau 360? ma indoiesc , cred ca va fi o portare oribila ca la gta 4 .incercati jocul pe una din aceste console si vedeti si voi ce grafica are zici ca e film .si ma descurc mai bine cu padul de cat cu mousul si tastatura

  17. #17 SP
    Member Tomcraft's Avatar
    la care RE ai vazut u sa mergi si sa tragi in acelasi timp???

  18. #18 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Tomcraft View Post
    la care RE ai vazut u sa mergi si sa tragi in acelasi timp???
    ...ai auzit de Resident Evil: Outbreak File #2? No �n ăla.

  19. #19 SP
    Member mihaif27's Avatar
    Trebuie totusi sa recunoastem ca seria Resident Evil a pus accentul pe trasul de pe loc. Probabil asa cred ei ca te sperii mai repede cand te intorci un pic si dai nas in nas cu un manji.

  20. #20 SP
    Manager paul's Avatar
    Si treaba asta e de obisnuinta. Ca si noi-venitii in lumea consolelor cand pun mana pe un controller.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Xbox 360: 70 de milioane de unitati vandute By MonkY in forum Console News
    Replies: 12 Last Post: 25-10-2012, 10:35
  2. Replies: 4 Last Post: 21-10-2012, 08:56
  3. Replies: 3 Last Post: 15-02-2011, 20:59
  4. FIFA 2011 - 2.6 milioane de unitati vandute By Daniel in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 18-10-2010, 16:19
  5. Fifa 10: aproape 10 milioane de unitati vandute By erik95 in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 10-02-2010, 18:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts