Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 6 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 109

Thread: Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy"

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy"

    Presupun ca ati observat ca in ultima vreme cei de la Altex/Media Galaxy au din ce in ce mai multe si mai bune promotii pentru console, accesorii console si jocuri de console. Lucru care nu ne poate decat bucura, avand in vedere ca nu sunt foarte multi cei din Romania care promoveaza consolele si chiar jocurile de console. In aceeasi ordine de idei putem spune ca si de la Altex ati fost observati, motiv pentru care am primit un mic pachet de jocuri... jocuri pe care nu dorim sa le pastram ci sa le oferim ca premii. Prin urmare, haideti la un nou concurs!

    Tot ce trebuie sa faceti este sa postati o imagine funny legata de console sau jocuri de console si sa ne spuneti in cateva randuri ce anume va place la Altex/Media Galaxy sau ce anume v-ati dori cel mai mult de la ei.

    Reguli de concurs:
    • Nu postati decat o imagine si o prezentare per post!
    • Nu postati ceva monosilabic, gen "Bun" sau "OK" pentru ca nu vor fi luate in considerare acele posturi.
    • Durata concursului: 5 zile, perioada 23.08.2014 - 28.08.2014 (astfel incat joi, cel tarziu vineri sa pun jocurile la curier pentru voi).
    • Puteti posta de mai multe ori pentru a va mari sansele de castig.
    • Primele 3 locuri se vor acorda de catre juriu (pe baza numarului de thanks-uri, a imaginii uploadate si a prezentarii voastre). Urmatoarele jocuri vor fi prin tragere la sorti (random).
    • La sfarsitul postului va rog sa specificati ce console detineti.
    Jocurile oferite:
    • 3x Castlevania Lords of Shadow Xbox 360
    • 2x The Last of Us Remastered PS4
    • 1x MotoGP 14 PS4
    • 1x One Piece Unlimited World Red PS3
    • 1x Tearaway PSVita
    • 3x The Ratchet & Clank Trilogy PSVita
    * jocurile sunt promo copies iar livrarea se va face prin fan curier (castigatorul plateste transportul). Dupa ce au fost anuntati castigatorii, va rog sa-mi trimiteti un PM cu numele complet, adresa completa (inclusiv cod postal) si numar de telefon. Datele voastre vor fi folosite strict pentru firma de curierat!

    P.S. Intre timp are loc inca un concurs - incercati-va sansa si acolo!
    Attached Images Attached Images premii_cg.jpg

  2. #2 SP
    Junior Member bogdan10's Avatar
    Mie imi plac reducerile celor de la Media Galaxy.

    edit: ps3
    Attached Images Attached Images 994326_612878542076080_750904601_n.jpg

  3. #3 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Imaginea trebuie sa fie personala, adica facuta de concurent sau sunt acceptate si imaginile de pe web ?

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    tudomih: orice imagine e acceptata, nu trebuie sa fie facuta de tine personal.
    bogdan10: nu uita sa postezi si ce console detii, altfel nu vom sti ce joc sa-ti oferim (in cazul in care castigi, desigur)

  5. #5 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    La Altex imi place ca au inceput sa aiba preturi competitive(PS4 TLOU Bundle la doar 1800 lei) .

    PS3/PS4
    Attached Images Attached Images 544227_531870513575437_734558568_n.jpg

  6. #6 SP
    Member mafiozzoxp's Avatar
    Din colectia mea de jocuri si figurine, 90% provine de la Altex/Media Galaxy datorita promotiilor. Imi place ca daca nu au ceva pe stoc te suna sa te informeze. Mi-ar placea sa imbunatateasca serviciul de precomanda, fiind la al 2 lea joc care il joc mai tarziu decat cei ce nu au facut precomanda .

    PS3
    Attached Images Attached Images 1231253.jpg

  7. #7 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Altex:
    • Imi place de ei c-au inteles cum sta treaba si cu jocurile si cu preturile (insa mai trebuie lucrat pe partea de pre-comenzi)
    Media Galaxy:
    • Imi place ca fac eventuri pt. jocurile importante si ca tin concrusuri cu premii dar mi-ar placea si mai mult de ei daca le-ar organiza si in provincie nu doar in "Bucuresti sa traiesti ceva sa belesti"
    Detin:
    • 3 X360-uri (PAL, NTSC-J & NTSC)
    • 1 PS3
    • 1 XBOX ONE
    • Alte console vechi din epoca de aur <3
    *p.s.

    Asta-i singura imagine pe care o voi posta. De castig, bine, de nu castig, bine.
    Attached Images Attached Images consoles_full_hd.jpg

  8. #8 SP
    Junior Member SilviuThePlayer's Avatar
    In primul rand Altex sunt clar cei mai buni retaileri de jocuri de la noi. Au pre-order la aproape orice joc nou, editii de colectie la preturi foarte bune si sa nu mai vorbim de oferte de toate tipurile.

    PS4,PSVITA ,PS3
    Attached Images Attached Images a2pzrze_700b.jpg

  9. #9 SP
    Member pufy's Avatar
    Mereu cand ma uit pe site la Altex imi pun in cos cate ceva ,fiind posesor de 3 console gasesc mereu cate ceva care imi face cu ochiul.
    Attached Images Attached Images 1011462_588272674549681_1749571507_n.jpg

  10. #10 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Ce imi place la Altex/Media Galaxy:
    - reduceri frecvente;
    - diversitate mare a produselor;
    - posibilitatea de a rezerva produsul in magazin.

    In ceea ce priveste asteptarile mele, sper ca intr-o zi sa pot citi un mesaj de genul celui din poza la intrarea in unul dintre magazinele lor . Atunci chiar cred ca am reprezenta o comunitate puternica.

    PS4
    Attached Images Attached Images gtasign.jpg

  11. #11 SP
    Member AngeReveur's Avatar
    Imi place la Media Galaxy ca reuseste sa ma ispiteasca cu jocuri marca Nintendo, ultimele achizitii: Super Mario Galaxy 2 si Mario & Luigi Dream Team Bros.
    As dori sa ma ispiteasca si cu mai multe jocuri de calitate marca Nintendo, e.g. Mario 3D World .

    Detin urmatoarele console: Playstation 3, Nintendo 3DS, Nintendo Wii U, poate castigarea unui The Last of Us Remastered m-ar ambitiona sa achizitionez mai repede un PS4 de la Media Galaxy .
    Attached Images Attached Images yoshi.png

  12. #12 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Ce imi place la Altex/Media galaxy ca intotdeauna gasesti produse de calitate la parte de gaming si sunt cam singurii care sunt la curent cu ce se intampla in lumea gamingului si organizea eventuri de lansari etc. Pe langa asta preturile sunt acceptabile, se pot rezerva bunuri la magazin si stii sigur ca daca te duci o sa te astepte produsul. Din pacate nu intru prea des pe site sa vad cand sunt reducerile dar acuma cum stiu ca sunt frecvente o sa stau cu ochii pe altex poate prind si eu ceva la promotie . Si mai mereu au ceva bun pe stoc . Si intotdeauna Altex e prima mea optiune daca vreau sa imi cumpar ceva.

    PS4
    205749_v0_600x.jpg

  13. #13 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    Sunt foarte de apreciat ofertele din ce in ce mai bune, si preturile competitivie chiar Day 1, a unei aparitii in materie de gaming

    Am: PS3, PSVita
    Attached Images Attached Images reality.jpg

  14. #14 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Ce imi place la Altex/Media Galaxy este ca au inceput sa organizeze o gramada de evenimente care sa promoveze cu succes gaming-ul in Romania si au reduceri foarte interesante, sa nu mentionez de jocurile care au inceput sa fie disponibile day 1. Totodata ii apreciez pentru ca de la Altex mi-am luat primele jocuri pentru ps3 la niste preturi foarte bune pentru niste jocuri de calitate (uncharted,prince of persia etc) la acea vreme.
    Momentan detin un ps3 dar castigarea TLOU sau MotoGP pentru PS4 m-ar incuraja sa achizitionez mai rapid un PS4 sau totodata o consola PS VITA pentru remote play,killzone si golden abyss.
    Attached Images Attached Images lefthandedtoons-comics-money-save-1085876.gif

  15. #15 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Ce imi place la Altex/Media Galaxy ca intotdeauna gasesti reduceri/oferte.De multe ori am ramas surprins ca au avut oferte mai bune fata de cei din UK/US.Seriozitate din partea lor si poti face rezervare in magazin.Angajatii de la mine din oras sunt foarte de treabaIn ultima vreme reduceri foarte bune la jocuri de ps vitaPana acum nu am avut niciodata probleme cu ei , totul a ajuns in stare perfecta.
    Detin PS Vita
    Attached Images Attached Images 10617562_794706203885843_1522411807_n.jpg

  16. #16 SP
    Junior Member Magikutz's Avatar
    Mie imi place la MediaGalaxy/ALTEX:
    -reduceri bune
    -lansari de jocuri , console (MediaGalaxy)
    -cu ocazia de Black Friday de vara , mi-am luat PS4 de la ALTEX foarte bune reduceri.

    DETIN: Xbox 360 , PS3 si PS4
    Attached Images Attached Images make_love__not_console_wars_by_ry_spirit-d76t3l6.jpg

  17. #17 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Am sa aleg intotdeauna Altex pentru ca sunt singurii ( din pacate ) care au aflat ca pot face bani si din jocuri , spre deosebire de ceilalti care cred ca romanii cumpara numai frigidere , plasme si alte electrocasnice...

    Desi cei mai buni si ei mai au unele minusuri, cum ar fi:
    - venirea produsului la 2 zile distanta de lansarea sa, pt ca nimic nu este mai nerabdator decat un gamer care isi asteapta jocul/consola
    - servicii clienti, cateodata am impresia ca sunt in pauza de masa non stop deoarece toate liniile sunt ocupate permament, incercati si voi .

    Felicitari pentru concurs!
    Console : PlayStation 3, PlayStation 4
    Attached Images Attached Images imageuploadedbytapatalk1408797282.132415.jpg

  18. #18 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Am cumparat de la MediaGalaxy in 2008 primul meu PS3 care merge si acum fara probleme.In decursul a multor oferte am luat jocuri pentru toate consolele mele.

    Imi place ca fac reduceri multe si au preturi care bat competitia.

    Tot asa Altex/MG.

    PS3/PS4/PSVita
    Attached Images Attached Images image.jpg

  19. #19 SP
    Member chesterb's Avatar
    Îmi place la Altex că e singurul magazin online din România cu o așa mare colecție de jocuri. Au disponibile 99,9% din precomenzi spre deosebire de alți competitori.Îmi doresc de la Altex să fie mai serioși când vine vorba de onorarea comenzilor. Ar fi mai indicat să pună pe site separat data de când va fi produsul disponibil în magazin față de data de când vom primi produsul precomandat acasă. (sunt două chestii diferite și nu au coincis niciodată)
    Tot de la ei aș vrea să ne comunice dinainte datele curierului(AWB, număr de telefon al curierului, ce firmă de curierat îmi livrează comanda, orele de livrare, etc.). Am observat că cei de la eMag trimit îndodeauna un SMS cu datele anterior menționate în momentul în care curierul ridică produsul, și este foarte util și ne scutește de niște telefoane.


    Dețin PS4/PS Vita
    Attached Images Attached Images play-outside.jpg

  20. #20 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Ce imi place la Altex? Simplu: Sunt printre singurii(sau poate chiar singurii) care au inteles ca si in Romania exista multi gameri. Astfel au inceput sa isi arate respectul pentru acest public, prin numeroase promotii(la jocuri standard si chiar collectors), prin cele mai noi jocuri anuntate disponibile la precomanda si prin preturi bune la console, respectiv accesorii.
    Eu unul nu am avut probleme cu ei, desi am comandat destul de des. De aceea ii sfatuiesc pe cei care, la cea mai mica problema se gandesc deja la OPC, sa arate putina intelegere si putin respect fata de Altex, deoarece, cum am mai spus, Altex & Media Galaxy chiar respecta acest public neinteles de multi

    Consola: PS4
    Attached Images Attached Images 7090318_700b.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 6 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Concurs "Lansare Destiny cu Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 93 Last Post: 11-09-2014, 14:15
  2. Concurs "Hai la Reviews" By OEE in forum Concursuri
    Replies: 71 Last Post: 12-06-2014, 08:34
  3. Concurs "Hai la reviews" Part 2 By OEE in forum Concursuri
    Replies: 14 Last Post: 11-06-2014, 17:24
  4. Replies: 0 Last Post: 18-06-2011, 16:44

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts