Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 31 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 ... LastLast
Results 201 to 220 of 605

Thread: iPhone 5

  1. #201 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu in mod clar imi voi lua full body invisible shield HD si-mi voi pune, in primul rand, pe margini

  2. #202 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hahahaha, parca vad ca devine o moda asta cu verificatul daca se zgarie in store-uri. E clar ca orice problema legata de Apple devine obsedanta pentru unii. Sunt curios care ar fi reactia intrun shop Samsung sau Nokia


  3. #203 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Un macro shot compare intre Galaxy S3 si iPhone 5.

    Attached Images Attached Images img_0701.jpg

  4. #204 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si inca ceva teste (drop test, water test, etc..) cu iPhone 5 si Galaxy S3. Samsung kinda... dies fast?


  5. #205 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si inca un set de teste pentru camera iPhone 4S vs iPhone 5: iPhone 5 Review | TREK - A Travel Blog by Austin Mann
    Attached Images Attached Images austinmann_lowlighjt.jpg

  6. #206 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cateva mici teste (ca tot ma intreaba toata lumea cum se compara cu S3): iPhone 5 vs Galaxy S3. So, specs isn't everything!








  7. #207 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Ce rahat de test. Pe S3 l-a scapat direct in bot si pe I5 in margini, si ce sa vezi?! S3 s-a sparat!!! WOW. Pe urma cu sticla de corona: pe I5 la luat fara margini iar lui S3 I-a da dat drumul cu coltul sticlei de bere direct in geam, si din nou ce sa vezi?! S3 s-a spart!!!
    Incredibil cat de superior calitativ este I5.

  8. #208 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Ce rahat de test. Pe S3 l-a scapat direct in bot si pe I5 in margini, si ce sa vezi?! S3 s-a sparat!!! WOW. Pe urma cu sticla de corona: pe I5 la luat fara margini iar lui S3 I-a da dat drumul cu coltul sticlei de bere direct in geam, si din nou ce sa vezi?! S3 s-a spart!!!
    Incredibil cat de superior calitativ este I5.
    Da, nici mie nu mi s-a parut fair testul. Ar fi trebuit sa-l repete la iPhone 5 pana cade pe ecran. Insa vezi ca sunt alte teste comparative, unde se intampla exact acelasi lucru (ambele cazand pe ecran). Rezultatul e la fel: S3 se sparge, i5 nu. Acum, eu sunt de parere ca orice Mega Super Gorilla Extra Glass 16 se sparge daca vrei neaparat... insa faptul ca i5 are suprafata mai mica, faptul ca e "incastrat" in metal si nu plastic, faptul ca folosesc ultima generatie de Gorilla Glass 2 si screen-ul nu mai are decat 2 straturi (in loc de 3)... toate astea ii dau un un avantaj clar in fata S3-ului. Fie ca ne place, fie ca nu... that's the truth

  9. #209 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Poate exista doritori >>Gold-plated Iphone 5.

  10. #210 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Azi l-am butonat si eu. L-am testat in paralel cu 4S si a deschis mai repede toate aplicatiile, a facut poze mai repede si pe net s-a descurcat cam la fel. Nu m-a impresionat deloc, imi place ca la mesaje vezi mai mult din ecran atunci cand ai tastatura ridicata, dar cam atat. Mi-am bagat unghiile in el si nu parea sa se zgarie. Am ovservat ca unii chiar dadeau cu el de masa ca sa vada cum rezista. Cel alb arata bine, cel negru e ok. E chiar usor si placut sa il ai in mana.

    De la 4S nu merita upgrade-ul, poate nici de la 4, de la 3GS in urma da.

    Ce nu imi place e faptul ca nu are nicio in functie in plus fata de 4S. Doar un ecran mai mare si o viteza ceva mai mare.

  11. #211 SP
    Member Snake's Avatar
    Eu am 4S si de-abia astept sa fac upgrade la iPhone 5. Mie mi se pare cel mai mare upgrade facut de Apple pana acum.

  12. #212 SP
    Admin MonkY's Avatar
    tudyniuz: sunt si eu curios... ce-ar fi trebuit sa faca iPhone 5-ul ca sa te impresioneze? Sa faca niste cartofi prajiti, sa ofere placeri ascunse cand il tii in mana, sau cum? Intreb pentru ca daca ne uitam la ceea ce se cauta in ultima vreme la smartphone-uri, sunt clar doua lucruri: ecran si viteza mai mare. Exact ce ai spus ca are. Nemailuand in calcul faptul ca e mai usor, mai subtire, RAM dublu, camere mai bune. Ca viteza bate cam tot ce exista pe piata la ora asta... La camera la fel...

    Deci serios acum... cum sa zici ca merita upgrade decat daca ai 3GS? E ca si cand ai spune ca nu merita un Galaxy S3 decat daca ai ceva mai slab decat S1...

    Deja stiu 4 cazuri (unul este Donely) unde au facut upgrade de la 4S la 5... si m-au zapacit pe mine de cap cu cat de multumiti sunt. Din cate stiu de la Donely, el a reusit sa faca upgrade-ul chiar in Romania. 4S + 250 EUR = iPhone 5. Ma bate gandul sa intreb si eu cat ma costa upgrade-ul de la Galaxy Note, ca nu-l mai suport...

  13. #213 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Daca ma uit la trecerea de la 3GS la 4 vad schimbarea design-ului si retina. Retina era ceva ce nimeni nu avea atunci, ma refer la alti producatori. Sa nu mai vorbesc de ppi care si acum e impresionant. De la 4 la 4S vad Siri. Nimeni nu mai avea Siri. Din nou ma refer la alti producatori. Cand ma uit la trecerea de la 4S la 5 vad ecranul mai mare. Toti au asta. Pentru ultima data ma refer la alti producatori. Asa ca ce mare lucru aduce 5 in plus? Viteza? Stai linistit, mereu au fost progrese si au fost tot mai rapide. Peste o luna apare un telefon mai rapid.

    Vroiam sa vad o revolutie si n-am vazut. Si ca sa raspund cum mi-ai raspuns tu, da, vroiam sa imi faca cartofi prajiti iar butonul de + sa fie pentru ketchup iar - pentru maioneza. Home putea sa iti rada branza peste cartofi... Cer prea mult?

  14. #214 SP
    Member Snake's Avatar
    tudyniuz: Haters ca tine or sa urasca oricum, chiar si cand vei avea buton de maioneza. Mai bine zi ca e prea scump pentru tine si gata.

    24921874.jpg

  15. #215 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu cred ca smartphone-urile au ajuns la momentul in care nu prea mai ai ce revolutie sa aduci. Decat viteza mai mare (atat la CPU, GPU cat si WiFi si 4G), mai multi pixeli impachetati intrun ecran cat mai mare (dar nu lopata)... camere mai bune, stabilitate, baterie cat mai potenta, greutate si grosime mai mica. In rest, poate doar SF-uri (vezi Google Project Glass). De tehnologia NFC ma cam tem, sa fiu sincer... deja multi o considera heaven pentru hackeri.

    Oricum, bafta in asteptarea ta pentru iPhone-ul care sa-ti faca o shaworma cu de toate

  16. #216 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Intre timp, un articol pe masura, cu bune si cu rele, la o saptamana de folosire a noului iPhone 5: A Week With the iPhone 5. Si imi place finalul, care merge la fix pentru cei care asteapta noul iPhone cu 5G si 6" prisma (si care sa faca desigur shaworma cu de toate)

    The iPhone grew up. So should you.

    The only thing that could stop you from being excited by the iPhone 5, and recognizing it as the best phone of our time, is this past year's expectations, or deep-seated habit. Let 'em go. If you're an Android or Windows Phone diehard, this probably won't win you over—it's more of the same. But the same has never been so good, so refined, so useful. Now that the wowza factor of a touchscreen smartphone has worn off after half a decade, refined isn't enough to stir everyone up into a frenzy of orgiastic expectation fulfillment. But if you were expecting a groundbreaking phone, or a startling phone, or some sort of phone quantum leap, you were kidding yourself. Wireless charging folly, NFC futurism—those are immature demands for immature technologies.

    The iPhone 5 is a mature phone. It's also a brilliant phone. Apple identified, one by one, every way in which an already spectacular phone could be improved. And then it made those things better. It didn't set out to startle and amaze by face value. It won't dazzle you with a breathtaking new design. Your breath will remain with you. But the very feat of making progress toward perfection with a device that was already the best phone out there is a giant feat in itself. Body, processor, colors on screen, data downloads, a much-improved camera with some clever new tricks. There's no shame in incremental progress, in toddler steps, when those steps are along a golden road covered in candy canes. Sure, Apple Maps might make it hard to find this road, but the point remains: the iPhone 5 can be phenomenal without being a phenomenon unto itself. It can be the best gadget you've ever owned without being the harbinger of a tech revolution.

    The iPhone 5 is the best smartphone ever made. If that on its own isn't enough to excite you, then it's your loss—have fun waiting for a 5G 6-inch prism.
    Attached Images Attached Images iphone5_perfect.gif

  17. #217 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    lol

  18. #218 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by iry View Post
    lol
    Tipa asta ar putea sa joace in filmul "Noaptea Mintii"

  19. #219 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Tipa asta ar putea sa joace in filmul "Noaptea Mintii"
    indeed )

  20. #220 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Nu cred ca e de ras,ci mai degraba de plans.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 31 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 8 & iPhone 8 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 19 Last Post: 07-06-2018, 22:35
  2. iPhone 7 & iPhone 7 Plus By tudyniuz in forum Apple
    Replies: 166 Last Post: 07-04-2017, 14:21
  3. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  4. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts