Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 8 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 146

Thread: Xlink Kai

  1. #1 SP
    Junior Member hydrarulz's Avatar

    Xlink Kai

    Ma plimbam pe internet incercand sa gasesc mai multe informatii despre tversity (care pana acum mi-a mers foarte bine, in afara de mkv pentru ca trebuie sa le faca transcoding .. alta poveste) si am gasit un articol 10 tricks microsoft won't tell you

    Dragutz articolul, dar ce m-a intrigat de fapt este Xlink Kai. Sistem de tunneling pentru console pe care il poti folosi ca sa te joci unele jocuri pe internet gratis.
    Am zis "wow" asta trebuie incercat.

    Diseara asta e primul lucru pe care il fac.

    Vad ca suporta Halo 3, dar nu Gears of War 2 (joc pe care trebuie sa-l cumpar )

    a mai incercat cineva Xlink Kai ?

  2. #2 SP
    Manager paul's Avatar
    Orice joc cu Sytem Link suporta. Ca nu e trecut in lista aceea e partea a doua. GeOW 2 merge.

  3. #3 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Eu nu am reusit sa il configurez si nici nu m-am zbatut

  4. #4 SP
    Member slabunator's Avatar
    suporta si gears 2, sunt o groaza de jocuri netrecute acolo in lista de arene , in principiu merge orice joc cu suport LAN ( system link ) ...problema ar fii ca m$ a pus limita de ping ( 30 ) intre user-server, deci poti juca doar cu tipi din ro, bulgaria ungaria etc ...sunt cam 7-8 romani constant,in fiecare seara , se joaca in special gears 2 si l4d... daca vrei sa iei contact cu ei poti sa imi dai add pe YM si iti dau o lista bafta

  5. #5 SP
    Junior Member hydrarulz's Avatar
    7-8 oameni este destul de putin, dar este ceva
    sa vedem

  6. #6 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    eu sunt unul dintre ei.este foarte bien ca nu este lag ca pe live.sunt seri in care suntem si peste 16 altele mai putin sau deloc.cel mai mult de joaca gears1/2,cod5...nu trebuie configurat absolut nimic,kai ''vede consola''.

  7. #7 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    da-mi si mie un tutorial cum trebuie configurat,legat consola la PC.

    trebuie facut bridge la conexiune ?.

    Detalii.

  8. #8 SP
    Junior Member hydrarulz's Avatar
    pisboy, conteaza foarte mult ce tip de retea ai. iti spun cum am facut eu.

    -am router cablu+wireless.
    -xbox-ul conectat prin cablu la router.
    -laptop prin wireless la router.

    acest sistem nu merge pentru xlink kai pentru ca placa mea wireless nu stie sa trimita pachete in modul promiscous, si majoritatea nu stiu sa faca asta (mi se pare ca cele cu chipset atheros stiu).
    si atunci am trecut laptopul pe cablu si am obtinut configuratia:

    -router cablu
    -xbox prin cablu
    -laptop prin cablu
    care este o configuratie care ar trebui sa mearga fara probleme tuturor.
    daca ai firewall pe laptop trebuie sa ii lasi porturile 3074 si 30000 UDP nerestrictionate. cel mai bine scapa de firewall.
    fa-ti port forward pe laptop pe portul 30000 UDP.

    mie asa imi merge si ar trebui sa mearga f bine asa.

    acum cu lista de oameni care joaca nu stiu exact cum sa facem. daca imi trimiti un PM o sa-ti dau contacte de yahoo, dai add tuturor, cand ai chef dai un mass si iti raspund cativa oameni

    eu am jucat doar ieri. a mers mult mai bine decat ma asteptam. fara lag, oamenii prietenosi.

  9. #9 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    ms man.Trebuie sa imi iau neparat router.

  10. #10 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    merge si prin ICS

  11. #11 SP
    Junior Member hydrarulz's Avatar
    daca se mai conecteaza cineva la xlink kai sa ma caute ca sa-i dau toate id-urile de yahoo pe care le am sa intre in comunitate

  12. #12 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    merge si prin ICS
    ok atunci tre sa mai imi iau o placa de retea e mai ieftin.

    Da la RDS prin PPOE merge sa ii fac ICS ? ICS e un fel de bridge connection ?

  13. #13 SP
    Junior Member hydrarulz's Avatar
    ar trebui sa mearga asa. dar nu stiu sa te ajut sa faci asta.
    in helpul lor scrie:
    "ICS (Internet Connection Sharing) is not mandatory, but can be enabled if you wish (if you are using XBox Live™ or PS2 Network Entertainment™ already, your XBox and / or PlayStation 2 will have Internet connectivity as these services require it)."
    deci nu e nevoie pt asta nici macar de ICS, doar sa fie netul conectat la laptop si xboxul tot la laptop.

  14. #14 SP
    Junior Member hydrarulz's Avatar
    cel mai jucat este Left 4 Dead.

  15. #15 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Quote Originally Posted by hydrarulz View Post
    cel mai jucat este Left 4 Dead. tre sa mi-l scriu si eu zilele astea
    haoleu,mai si zici in gura mare de piratate.Abtine-te,si citeste regulamentul.Regulile is cam stricte pe aici,nici poze in care apar Verbatimu-ri nu e voie..Da ma rog...

  16. #16 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Pai de ce crezi ca folosesc ei xlink kai, ca dau pe-afara de jocuri originale ?

  17. #17 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    @Pisboy - abtine-te de la comentarii inutile

  18. #18 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    nu,sa sti ca foarte multi au jocuri originale,dar fata de live e calitatea mai mare a mp.am intrat o singura data cu djmo si cativa baieti si era ceva lag.mie cel putin nu mi-a placut liveul.....

  19. #19 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    da exact, din cauza calitatii se joaca lumea pe kai...hai frate.

  20. #20 SP
    Member slabunator's Avatar
    Quote Originally Posted by teodor15 View Post
    nu,sa sti ca foarte multi au jocuri originale,dar fata de live e calitatea mai mare a mp.am intrat o singura data cu djmo si cativa baieti si era ceva lag.mie cel putin nu mi-a placut liveul.....
    oricat vrei sa iei apararea comunitatii,hai frate ca aici nu ai nimerit-o , e o socitate mai "underground" si motivul pt care e folosit kaiul este in primul rand cel pe care probabil il intuiti cu totii , dar nu taiati craca de sub picioarele oamenilor , gameri suntem cu totii

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 8 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Dragon Ball Kai By RonanN1 in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 5 Last Post: 21-06-2011, 09:43
  2. Cine e are net bun sa joace online prin Xlink Kai? By fylipdan in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 1 Last Post: 06-08-2010, 01:28
  3. Xbox Live sau X Link Kai By mastakilla in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 38 Last Post: 10-01-2010, 04:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts