Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 28 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 20 of 542

Thread: Forza Motorsport 4

  1. #1 SP
    Senior Member Nash's Avatar

    Forza Motorsport 4

    The Forza franchise takes another leap forward! See the debut trailer from the Spike Video Game Awards 2010!
    Attached Images Attached Images fm4.jpg

  2. #2 SP
    SnowManiac dadu093's Avatar
    Unde fac pre-order?

  3. #3 SP
    Banned Miata's Avatar
    sa anuntat o data de lansare? pt mine Forza 3 a fost jocul perfect deci nu stiu ce imbunatatiri ii va aduce la asta

  4. #4 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Sper ca un cockpit mai bun.

  5. #5 SP
    Member amidacos's Avatar
    Quote Originally Posted by Miata View Post
    sa anuntat o data de lansare? pt mine Forza 3 a fost jocul perfect deci nu stiu ce imbunatatiri ii va aduce la asta
    Din c�te știu , are suport Kinect . Nu sunt sigur , parcă am auzit undeva , deci nu-mi săriți �n cap dacă nu-i adevărat .

  6. #6 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Seamana cu ce am vazut la E3, deci e posibil sa aiba suport pentru Kinect (de preferat partial, de exemplu cand umbli la o masina, si nu in curse).

  7. #7 SP
    Member amidacos's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Seamana cu ce am vazut la E3, deci e posibil sa aiba suport pentru Kinect (de preferat partial, de exemplu cand umbli la o masina, si nu in curse).
    Chiar ar fii interesant controlul cu Kinect , dar �n nici-un caz total . Da , la E3 am văzut și eu că are suport kinect . Dacă ar avea suport total kinect , ar strica toată seria . Cum e la HP-ul ăsta nou , te joci cu kinect dacă ai și dacă vrei .

  8. #8 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Hai ca va raspund eu la intrebarea legata de knect. Raspuns: da Forza 4 o sa aibe Knect support
    VG247 � Blog Archive � Turn 10 confirms Forza 4 will include Kinect support
    Microsoft and Turn 10 Studio’s newly-announced Forza 4 is to include support for Kinect.

    The news was confirmed to IGN by an MS spokesman who said, “We showcased a Kinect-enabled project from Turn 10 Studios at E3 2010, which let players explore and experience their dream cars like never before.
    “That tech demo demonstrated some of the experiences possible with Kinect and Forza.
    “Forza Motorsport 4 brings together genre-defining, controller-based racing and the power and freedom of Kinect to create an automotive experience unlike anything before it.”
    Forza 4 was one of many games revealed at the VGAs last night. You can catch all of our coverage from the event here.

  9. #9 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    Ar fi frumos sa-l faca in asa fel incat sa poti conduce cu volan sau controller, iar optional sa folosesti kinect pentru cockpit(sa intorci capul, alea alea).Totusi, este o veste foarte buna!Mi-ai luminat ziua

  10. #10 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Miata View Post
    pt mine Forza 3 a fost jocul perfect deci nu stiu ce imbunatatiri ii va aduce la asta
    La fel zic eu eu - imi place la nebunie FM3 - grafica, feeling-ul, dar mai ales faptul ca ma relaxez in el si nu ma enervez deloc, e perfect - fac o greseala in cursa ? No problem - rewind si incerc din nou Nu ca in alte jocuri, merg perfect si cu 100 de metri inainte de final nu-s atent o sutime de secunda si intru in zid...si iar trebuie luat de la capat tot.

    Dar loc de imbunatatiri exista oriunde. Un editor de trasee si/sau masini ar fi super fain, desi nu cred ca o sa vedem asa ceva.

  11. #11 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    O sa spulbere GT5!

  12. #12 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    De cand ti-a murit ps3-ul ti s-a intunecat zarea?

  13. #13 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    De cand ti-a murit ps3-ul ti s-a intunecat zarea?
    Oricum o sa spulbere celebrul joc de 6 ani ce demonstreaza puterea de calcul iesita din comun a consolei PS3.

  14. #14 SP
    Junior Member n3r0's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    De cand ti-a murit ps3-ul ti s-a intunecat zarea?
    Scuza-ma, dar are dreptate, au stat 6 ani pentru nimic, jocul inca mai trebuia finisat.

  15. #15 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Nu vreti voi sa lasati discutiile astea pentru alte threaduri?
    Aici vorbim totusi despre Forza 4, nu alt joc.

  16. #16 SP
    Member Axeaxel's Avatar

  17. #17 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Tuning setup-urile sunt exagerate in Forza 3, cum sa fii depasit de un Datsun cand conduci un Veyron? Nu doar in NFS ai tuning pana prinzi 300 km/h cu un dulap.

    'Om trai si 'om vedea!

  18. #18 SP
    Banned Miata's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    O sa spulbere GT5!
    pai ce sa spulbere la el? ca GT5 e mai slab decat FM3, sa nu mai zic cand o sa apara FM4...
    on: Cum au spus si userii de sus, daca mai lucreaza la cockpit si damage-ul sa fie mai realist ca in Grid ar fi perfect

  19. #19 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Vai de capul meu, dar e malarie? Si pe aria asta si pe cea de ps3 ma lovesc numai de replici "fanboystice". Mai lasati-ma nene sa citesc si ceva despre jocul respectiv. M-am saturat de refularile voastre.

  20. #20 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by eugenarad View Post
    Ar fi frumos sa-l faca in asa fel incat sa poti conduce cu volan sau controller, iar optional sa folosesti kinect pentru cockpit(sa intorci capul, alea alea).Totusi, este o veste foarte buna!Mi-ai luminat ziua
    Pai si daca intorci capul cum te mai uiti la ecran?

    Kinect suport pentru joc de masini casual n-ar fi capat de lume. Sa nu uitam ca FM3 desi era simulator in toata regula putea fi jucat si folosind un singur buton. Eu n-am folosit niciodata optiunea dar ea era acolo. La fel va fi si pentru Kinect, noul "one button racer". Nu vad de ce ar fi o problema.
    Sper sa fie mai multe trasee, nu cum s-a prezentat FM3 cu majoritatea traseelor din FM2 redesigned.

    <fanboy>
    Oricum o sa fie tare ca indiferent daca il joci cu controller sau nu, nu o sa te doara mainile din cauza ca te-ai jucat cu un controller mic
    </fanboy>

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 28 1 2 3 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Forza Motorsport 5 By tudyniuz in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 94 Last Post: 01-05-2015, 10:19
  2. Forza Motorsport 2 By Dj Mo in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 89 Last Post: 16-05-2012, 15:29
  3. Forza Motorsport 3 By Axeaxel in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 1181 Last Post: 16-05-2012, 15:28

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts