Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: Intrebare referitoare la Xbox Live

  1. #1 SP
    Senior Member Bobby's Avatar

    Intrebare referitoare la Xbox Live

    Explicati-mi si mie ceva ca nu inteleg. De ce preturile de Live nu sunt aceeleasi pentru toate tarile ?

    Am 2 gamertag-uri : Bobbic si Alex Karev. Pe Bobbic am 7000 pct si as vrea sa il pastrez dar e facut pe UK in timp ce Alex Karev e facut pe US.

    M-am uitat pe Xbox.com si am observat ca pe contul pe US 12 luni de Live costa echivalentul a 115 RON iar pe cel de UK aproximativ 180 ron. Adica vreo 50-60 usd vs 40 lire. De ce?

    Adica mi-ar conveni sa dau doar 115 ron si sa am un an in loc sa dau 180 ron dar asta inseamna sa renunt la gamertag-ul cu punctele.

    Iar pe gamepointsnow.com pentru Uk/Eu si US nu e diferenta decat de 3 lire. Eu nu mai inteleg nimic

  2. #2 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    e o problema in general europeana si e legata de cursul valutar. De exemplu un joc care la ei costa 60 USD in Europa apare la pretul de 60 EURO sau 50 de lire.

    Deci in US ~ 132 RON
    EU ~ 185 RON
    UK ~ 220 RON

    Nu se poate face nimic in privinta asta si este o problema generala, nu neaparat una care sa tina de Microsoft. Ne fura cursul valutar, nu Bill Gates

  3. #3 SP
    Member obidan's Avatar
    Eu ma gandesc sa imi iau si pe USA cont si sa platesc cu prepaid the pe gamepointsnow,ca pot downloda si filme n' stuff, dar sper sa se introduca mai multe filme si pe UK.

  4. #4 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    chiar daca iti faci cont pe US, tot nu poti lua filme

  5. #5 SP
    Junior Member chezy_2005's Avatar
    salut am shi eu o problema la xbox 360 . ieri am incercat sa ma conectez la xbox live pt prima data desi nu stiu foarte bine cum se face .vreau sa ma conectez printrun modem RDS shi am urmat niste instructiuni kre leam gasit pe youtube dar la verificare ip imi da failed.va rog dak poate cineva sa ma ajute sa invatz sa ma conectez ms moolt .shi scz pt mesajul f lung

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    chezy_2005: din cate stiu eu, RDS nu mai foloseste de mult modemuri, dar probabil depinde de zona. Ideea este ca verifica dupa MAC, asa ca va trebui sa suni la RDS si sa le spui ca vrei sa-ti adaugi "un alt calculator" pentru internet. Daca le vei spune de PS3, sigur iti vor spune ca nu e treaba lor. Bafta !

  7. #7 SP
    Member Zaktan's Avatar
    care stie cum afli tara pe care e facut contu

  8. #8 SP
    Member zempty's Avatar
    chezy_2005 , si io tot RDS am da nu am prin modem , oricum asa imi dadea si mie la inceput si am rezolvat-o asa

    Te duci la network settings pe urma dai Edit setings , iar apoi apesi pe RB si te duce la Additional settings , acolo ai PPOE settings si iti treci la user si parola , useru si parola din contractul cu cei de la RDS ( daca asta prin modem foloseste asa ceva nu stiu )

  9. #9 SP
    Junior Member shaq486's Avatar
    Salut,

    Am si eu un cont gold de 12 luni (cand am facut contul l-am bagat pe US) Acum vreau sa-mi bag vreo 8.000 de puncte microsoft tot prin aia de unde mi-am cumparat redeem code-ul pentru gold. Intrebarea mea este: Exista vreo diferenta intre punctele pe Europa si cele pe US? Ma refer account related? Sau pot sa-mi iau pe US dar sa-mi pot descarca linistit content inclusiv jocuri?

    Multumesc.

  10. #10 SP
    Member shorinnn's Avatar
    Pe cont de US nu vor merge puncte de Europa, deci iti iei puncte de US si descarci de vrei tu de pe marketplace US.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Restrictii Xbox Live / Live Gold ( si Xbox Kinect) By ImakeDragonStew in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 18 Last Post: 26-08-2015, 08:49
  2. O intrebare despre live !!!! By dragosito in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 13 Last Post: 01-10-2008, 11:03

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts