Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 5 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 100

Thread: Jasper risc de RROD ?

  1. #1 SP
    Member maravela's Avatar

    Jasper risc de RROD ?

    Salut, ii rog pe cei care au cumparat o consola Japser sa imi spuna daca au avut probleme cu ea. Eu deja am avut 2 falcon (numai una am cumparat-o) si numai nervi mi-am facut cu ele. RROD dupa RROD.

    Sunt tare curios daca ati avut probleme cu jasper. Oare merita sa dau banii pe asa ceva?

    Intreb deoarece nu mai am incredere in ce face Microsoft. (Stiu "i-ati PS3"

    Ei zic GPU'ul este facut pe tehnologie de 65 nm, la fel si procesorul, dar sistemul de racire este exact acelasi, adica foarte foarte prost, memoriile sunt tot aceleasi care banuinesc ca se incalzesc in continuare, radiatorul pt. GPU este in continuare subdimensionat si acoperit de unitatea DVD. Nu stiu, dar nici nu cred ca prin reducerea tensiunii de alimentare se rezolva problema supraincalzirii, atata timp cat sistemul de racire e varza, sau poate gresesc...

    Va multumesc pt raspusuri.

  2. #2 SP
    Junior Member igc95's Avatar
    Din cate stiu, pana acum nu a fost nici un caz de RRoD la vreun Jasper...si consolele Jasper sunt deja de mai mult de 8 luni pe piata...drept pentru care nu ar trebui sa te temi de RRod.

  3. #3 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Pe YouTube exista cateva console Jasper cu RROD. Mai era un om care a avut 6 console cu RROD, una fiind Jasper. Si Donely a avut un Jasper cu RROD: http://www.consolegames.ro/forum/188483-post1429.html

    Sunt doar trei cazuri, dar sunt mult mai multi in lume.
    La momentul actual e cea mai fiabila, dar asta nu inseamna ca s-a rezolvat problema.

  4. #4 SP
    Member maravela's Avatar
    Multumesc pt. raspunsuri dar nu este nimeni care sa aibe un jasper de cateva luni?

    Am inteles ca e posibil ca microsoft sa lanseze o noua placa de baza "Valhalla" care va contine GPU + CPU pe aceeasi placa fara sa mai fie separate si vor fi la 45 nm. O fi adevarat? Daca da, de data asta chiar am o speranta ca rrodul va disparea. Desigur... mai sunt memoriile...

  5. #5 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    si uite asa...timpul trece si de jucat nu te vei mai juca

    cumperi de la gameshop, ai 3 ani garantie. daca pica se schimba cu una noua cu 3 ani garantie. mai safe de atat...

  6. #6 SP
    Member CaNtO's Avatar
    xbox 360 jasper cu RROD!! ****!!

  7. #7 SP
    Member maravela's Avatar
    Quote Originally Posted by Cantoriu Andrei View Post
    xbox 360 jasper cu RROD!! ****!!
    Ai jasper? da mai multe detalii pls.

  8. #8 SP
    Junior Member shroom's Avatar
    eu am un jasper din martie anul asta si inca nu am avut nici o problema cu ea
    cel mai sigur ar fi sa-ti iei un jasper de la gameshop sau de undeva de unde stii sigur ca in caz de rrod ti-l schimba imediat cu una noua

  9. #9 SP
    Member CaNtO's Avatar
    Da am jasper fabricat pe data 2009-03-17... inca nam avut probleme cu ea... da mia dat un freeze la un joc (Incredible Hulk)mai de mult( acum 4-5 saptamani)..in rest nimic.. mi-am pus doua ventilatoare in plus ,in spate si nam mai avut niciun freeze de atunci!

  10. #10 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Eu am intalnit Jasper care a dat RROD, am si postat pe thredul meu poze cu el.

  11. #11 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    Cat timp l-ai lasat aprins sa dea RROD?

  12. #12 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    man..nu ar trebui sa conteze dracului cat timp te joci si sa-ti fie frica de faptul ca poate sa se dezlipeasca un ***** din el..(scuzati limbajul dar asta e parerea mea )..ce e asta? pey astia isi bat joc de noi? sa rezolve naiba odata ca nu e cine stie ce..daca se poate repara de atatea ori inseamna ca ar trebui sa stie sa rezolve problema.
    plus ca ei pierd prin faptul ca majoritatea dau rrod in timpul garantiei si in loc sa ia bani pe console noi eu le dau pentru ca le-au facut prost.

    eu pot sa zic ca sunt norocos in privinta asta..nu am avut probleme cu ea pana acum si a trecut de mult garantia. de-aia si astept ( nu cu sufletul la gura) sa vad cand crapa sa imi iau alta si sa nu imi mai fac probleme si cu live-ul lor ca poate iau ban. desi noi putem lua ban ca mintim cand spunem ca suntem in uk asa ca...

  13. #13 SP
    Member maravela's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Eu am intalnit Jasper care a dat RROD, am si postat pe thredul meu poze cu el.

    Ne poti spune ce problema a avut? adica prcesorul placii video supraincalzit, sau memoriile desprinse de pe placa de baza? sau poate altceva.
    Din pacate nu gasesc topicul de care zici.

    Multumesc.

  14. #14 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by maravela View Post
    Ne poti spune ce problema a avut? adica prcesorul placii video supraincalzit, sau memoriile desprinse de pe placa de baza? sau poate altceva.
    Din pacate nu gasesc topicul de care zici.

    Multumesc.
    http://www.consolegames.ro/forum/f41...tml#post188483

  15. #15 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by MrIacob View Post
    Cat timp l-ai lasat aprins sa dea RROD?
    Cred ca nu a functionat mai mult de doua ore si direct RROD

    @erik95

    Thx bro !

  16. #16 SP
    Member maravela's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Cred ca nu a functionat mai mult de doua ore si direct RROD

    @erik95

    Thx bro !
    Si problema care a fost?

  17. #17 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Tot nu ti-ai cumparat ? Jeebus..

  18. #18 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    in stilul asta nici nu o sa cumperi

    atat timp cat ai garantie have no fear.

    eu am un elite falcon fara garantie (are peste 3 luni de cand il am) si sa dea daca nu il folosesc la maxim. in wkd cel putin e deschis de pe la 10 dimineata pana pe la 1 noaptea. zici ca atunci i-am dat drumu.

  19. #19 SP
    Member maravela's Avatar
    Quote Originally Posted by BoDoPSX View Post
    in stilul asta nici nu o sa cumperi

    atat timp cat ai garantie have no fear.

    eu am un elite falcon fara garantie (are peste 3 luni de cand il am) si sa dea daca nu il folosesc la maxim. in wkd cel putin e deschis de pe la 10 dimineata pana pe la 1 noaptea. zici ca atunci i-am dat drumu.

    Norocosule! eu am jucat putin si mi s-a stricat repede.
    Astept sarbatorile, poate apar si ceva promotii...cine stie. Cred ca o sa ma risc la un jasper. Pana atunci, mai postati pareri despre Jasper.

  20. #20 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by maravela View Post
    Si problema care a fost?
    Pai problema este ca se dezlipeste procul video de placa de baza.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 5 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Mdea.. Jasper cu RROD .. By aconstedani in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 29 Last Post: 29-06-2014, 23:35
  2. Problema XBOX 360 Jasper RROD By Razzosinni in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 1 Last Post: 15-09-2010, 18:19
  3. XBox RROD By Danny in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 14 Last Post: 10-08-2010, 14:48
  4. RROD? By G3ox in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 43 Last Post: 18-01-2009, 22:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts