Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: Xbox 360S hard de 4 GB

  1. #1 SP
    Junior Member livig's Avatar

    Cool Xbox 360S hard de 4 GB

    Sal
    Am un Xbox 360S cu hard de 4GB. Cum pot juca NFS Underground II ? Cand vreau sa joc ma trimite pe site-ul XBOX. Aparatul nu este decodat si nici nu vreau sa-l decodez.
    Am vorbit cu cei de la Microsoft si mi-au spus ca-mi trebuie un hard de 250Gb sau 320Gb.Mi se pare o aberatie cu toate ca sunt cam novice in domeniul acesta.Astept un sfat.
    Multumesc anticipat

  2. #2 SP
    Junior Member megamind03's Avatar
    Quote Originally Posted by livig View Post
    Sal
    Am un Xbox 360S cu hard de 4GB. Cum pot juca NFS Underground II ? Cand vreau sa joc ma trimite pe site-ul XBOX. Aparatul nu este decodat si nici nu vreau sa-l decodez.
    Am vorbit cu cei de la Microsoft si mi-au spus ca-mi trebuie un hard de 250Gb sau 320Gb.Mi se pare o aberatie cu toate ca sunt cam novice in domeniul acesta.Astept un sfat.
    Multumesc anticipat

    Salut,cam ai nevoie de un hard mai mare tinand cont ca toate jocurile serioase ocupa de la 6gb in sus desi daca joci direct de pe cd original pe hard ti se copiaza doar salvarile.
    Oricum mai bine cumparai din prima consola cu spatiu decent,asa evitai sa mai pierzi timpul acum si sa mai investesti alti bani etc(eu am avut un xbox cu hdd ul de 120gb si nu am avut probleme cu spatiul,ca practic nu joci in acelasi timp 10-15 jocuri deci..).

  3. #3 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Xbox 360S hard de 4 Gb

    Quote Originally Posted by livig View Post
    Sal
    Am un Xbox 360S cu hard de 4GB. Cum pot juca NFS Underground II ? Cand vreau sa joc ma trimite pe site-ul XBOX. Aparatul nu este decodat si nici nu vreau sa-l decodez.
    Am vorbit cu cei de la Microsoft si mi-au spus ca-mi trebuie un hard de 250Gb sau 320Gb.Mi se pare o aberatie cu toate ca sunt cam novice in domeniul acesta.Astept un sfat.
    Multumesc anticipat
    Jocul rulează fara probleme, nu iti trebuie hdd mai mare decat dacă vrei sa il instalezi, se poate juca fara instalare. Vezi ca jocul e de xbox normal nu de xbox 360 daca nu ma �nşel, de aceea iti da acea eroare. Fa un update consolei

  4. #4 SP
    Junior Member slav_valentin84's Avatar
    Cum pot sa resetez si eu consola xbox 360 4GB cu family password setata...parola a fost uitata...



    nu reusesc sa joc nici un joc deoarece are parola pe control parental si am uitat parola , ce pot face?

  5. #5 SP
    Junior Member alynaminea05's Avatar
    buna,cum pot afla si eu parola la un xbox ,l-am cumparat de pe okazi si nu merge nici un joc ,imi cere parola family???multumesc

  6. #6 SP
    Member cj_quest's Avatar
    Pe forum-ul Xbox am gasit urmatoarele, sper ca ajuta:

    1. On the 360 dashboard, scroll over to the "System" tab.

    2. On the System tab, click "Console Settings".

    3. Scroll down in console settings and click "System Info".

    4. When the system info box comes up type in this sequence:

    LT RT X Y LB RB Y "Left Stick in" (press it in) Y Y

    A box should come up and say, "Would you like to reset the console to the factory defaults?"

    Click Reset and you're done!

    If this doesn't work, and that's highly unlikely, call Microsoft at 1-800-4MY-XBOX (U.S.). Provide them with your registration info and they will tell you how to reset the console.


    Spor.

  7. #7 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by alynaminea05 View Post
    buna,cum pot afla si eu parola la un xbox ,l-am cumparat de pe okazi si nu merge nici un joc ,imi cere parola family???multumesc
    Teoretic (si practic) vei reusi sa treci de Family Password prin codul pus de CJ (LT RT X Y LB RB Y "Left Stick in" (press it in) Y Y ). Real insa mie teama ca acea consola este modata si acea Family Password este pus ca sa nu se poata conecta la Live. Also banata....

  8. #8 SP
    Junior Member klausu25's Avatar
    Salutare, cu alta intrebare:

    360S de 4 gb avem si noi. 4 gb are intern. Insa, am vazut ca, pe lateral, se poate monta un hdd.

    Ce fel de HDD pot baga aici? Am comandat o carcasa/adaptor, am pe la serviciu un hdd de laptop, nu mai stiu ce producator e, cred ca are vreo 250gb.

    Am citit de update-ul care permite orice hard extern pana in 2T pe USB insa, nu stiu daca se aplica si asupra slotului din lateral, ca nu e USB. E considerat tot hdd extern si ala sau?

    Multumesc

  9. #9 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Salut!

    Cel mai bine iti pui orice HDD extern prin USB si va fi exact ca si cum ai avea un HDD intern.

    Daca nu gasesti o carcasa de HDD in care sa-ti bagi HDD de 2.5inch, poti sa faci exact ca in filmuletul de mai jos, incepand de la minutul 2:40 .

    Poti sa il faci sa functioneze cu orice HDD de laptop. Nu ai neaparat nevoie de carcasa aceea de plastic neagra.

    Eu am cateva 360-uri pe acasa pe care le mai folosesc pentru jocuri in retea System Link iar la unul din ele am solutia din video.


  10. #10 SP
    Junior Member klausu25's Avatar
    Salut, multumesc pentru raspuns.

    Nu eram sigur ca se poate folosi acolo hdd de laptop. Ma gandeam ca astea de xbox sunt dedicate, au ceva caracteristici speciale. De altel, pe youtube, i-am vazut pe toti ca scot hdd-uri din versiuni mai vechi de xbox, n-am vazut pe niciunul sa scoata sau sa spuna ca a scos din laptop.

    Daca tot il am (pe asta de laptop) o sa-l folosesc, nu mai insir si alta mataraie cu hdd-ul extern.

    Carcasa aia am comandat-o de la chinezi, 9 lei ajunge acasa, cand o ajunge :-). Pana atunci, o sa aplic metoda din clip.

    Multumesc

  11. #11 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Cu placere!

    Nu imi mai amintesc foarte bine insa atunci cand am facut aceasta chestiune, probabil acum vreo 9 ani, imi amintesc vag ca parca a trebuit inainte sa formatez intr-un anumit fel HDD-ul, acum dupa atatea update-uri este posibil sa fie doar plug-and-play, nu m-am mai interesat de atunci.

    Daca nu, este un proces destul de straight forward pentru a fi formatat intr-un anumit fel si vazut de 360.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Schimbare hard xbox 360 By skyppy in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 0 Last Post: 27-05-2016, 14:29
  2. Hard Disk Xbox 360 Slim By cata12 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 05-12-2013, 16:14
  3. Licitatie:Hard Xbox 360 20 Gb By djleo666 in forum Licitatii
    Replies: 4 Last Post: 26-09-2011, 12:23
  4. Hard intern si Hard Extern PS3 By raulll in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23 Last Post: 15-01-2011, 15:06
  5. Xbox 360 Wireless Controller and 20GB Hard Drive By reborn2603 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 12 Last Post: 20-01-2009, 10:47

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts