Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 14 of 14

Thread: Achizitie Xbox 360

  1. #1 SP
    Junior Member bubu23's Avatar

    Achizitie Xbox 360

    Salutare baieti,vreau sa achizitionez o consola zilele care urmeaza si momentan sunt hotarat pe xbox (cam 60 % ,playstation inca ma tenteaza)si am niste intrebari daca ma puteti ajuta:
    1) xbox live gold in afara de multiplayer si 2 jocuri pe luna gratuite ,ce avantaje mai are ? ( PS:am vazut la un prieten ,ca nu poate vedea filme gratuite sau sa asculte muzica gratuit chiar daca are gold)
    2) Care e treaba cu supraincalzirea?
    3) Cat de sigure sunt jocurile cumparate SH gen de pe okazii sau din alte parti ?
    4) Cat de sigura e modarea? Ca am gasit pe multe site-uri tipi care modeaza si zic ca nu se pierde live-ul odata cu asta
    5) Care e problema legata de regiuni?Eu am un cont facut deja pe US mai vechi facut de pe un windows phone,de ce toti se plang de conturile de US sau care e solutia?
    6) De ce xbox si nu PS3? Stiu ca fiecare are avantajele lui dar pentru cei care au testat ambele console chiar as vrea sa stiu parerea lor

    In final stie cineva un magazin de unde pot cumpara consola la un pret decent? Pana acum din ce am cautat ,la altex am gasit X360 250 GB + Tomb Raider si HALO 4 + 1 luna gold la 1000 RON .Stiti undeva mai avantajos?

  2. #2 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    1. Abonamentul GOLD iti ofera acces doar la multiplayer + cele 2 jocuri gratuite pe luna (uneori nici la jocuri din cauza restrictiilor de regiune), filme si muzica moka doar prin Youtube
    2. Supraincalzirea a cam disparut dep prin 2008 - 2009 de cand s-a trecut la alt proces de fabricatie odata cu aparitia variantei Jasper. La versiunile Slim nu au mai fost cazuri (foarte ... foarte rar, aproape deloc).
    3. jocurile SH cumaparate nu au probleme de siguranta, daca nu sunt zgariate si sunt conform regiunii consolei (PAL) merg foarte bine.
    4. pe acest forum nu discutam de modare si piraterie, in plus orice modificare a consolei duce la pierderea garantiei + o posibila banare din partea Microsoft
    5. Nu am intalnit probleme cu regiunile, am avut pana acum in ultimii 5 ani contul pe US, in acest weekend l-am trecut pe UK, daca nu imi convine peste 3 luni il pot trece inpoi pe US, la fel ca pe windows phone unde tot pe US sunt.
    6. Xbox vs. PS3 ... fiecare cu avantaje si dezavantaje. Pana la urma nu tin partea nici unei console, personal am avut Xbox + PS3 + Wii. Nu mai am decat Xbox360 deoarece aici mi-am facut prieteni cu care ma joc, pe xbox am jocurile cele mai multe si gamepadul de Xbox il prefer cel mai mult. Restul tine de gust..

    Pretul de pe Altex pare decent, iar Tomb Raider e un joc de nota 10+++

  3. #3 SP
    Junior Member bubu23's Avatar
    Multumesc de info,cam slabut goldul daca este doar pentru atat,tinand cont ca la sony este free

  4. #4 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Pai tine cont ca marele avantaj al consolelor este online-ul. De aceea Sony pt. noua lor consola PS4 a transformat multiplayerul din gratuit in "cu taxa lunara". Vrei sa joci un joc (ex. NFS, FIFA, Call of Duty, Dead Island, Tomb Raider, Halo 4, ...etc) singur sau alaturi de prieteni ? Apoi multiplayerul pe Xbox este mult mai stabil decat pe PS3, lucru stiut de multa lume, dar na.....lucrurile bune costa.

    Si cum se poate spune la 6$ / luna si 2 jocuri gratuite ca e "slabut" ? Mi se pare foarte ok pentru ceea ce ofera. Spre exemplu chiar daca ai primii muzica si filme gratuite la abonament GOLD nu le vei putea vedea deoarece locuiesti in Romania si le vei avea blocate spre vizionare. Acelasi lucruri se intampla si la Sony, nici ei momentan nu exista in Romania. Vom vedea in viitor, momentan cele 2 console se vand " pe sub mana" la noi in tara.

  5. #5 SP
    Junior Member bubu23's Avatar
    nu am zis ca e scump sau ca nu merita ,dar din ce stiu pe PS3 e free ,si clar multiplayerul este tot ce conteaza

  6. #6 SP
    Member eneea's Avatar
    1) Ai parte si de ceva oferte speciale la jocuri daca ai gold, uita-te la marketplace deals pentru informatii.
    Nu stiu cum mai este situatia lo Sony, dar aveau foarte mari probleme cu online-ul
    6) Eu am ales X360 din cauza controllerului, mi se pare ca se muleaza mult mai bine la mana unui adult.
    Te sfatuiesc sa te informezi ce jocuri exclusive sunt pe fiecare consola si sa vezi ce ti s-ar potrivi mai mult, iar daca ai posibilitatea sa le incerci inainte, intr-un mall, la un prieten, etc ...cum ziceam maneta de PS mi se pare foarte incomoda

  7. #7 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu conteaza ca locuiesti in Romania, poti oricand selecta ca tara de provenienta "United Kingdom", bucurandu-te astfel de experienta online.

    Din opiniea mea subiectiva, pe scurt:
    -PS3 castiga detasat din punct de vedere al exclusivitatilor, avand content mult mai matur(a se citi The Last of Us, Beyond, God of War, etc.) si al playerului Bluray.
    -XBOX castiga datorita experientei mult mai bune online(cu toate ca PSN e gratuit, calitatea e mai importanta) si al controllerului mult mai ergonomic

    Totusi, poti oricand sa iti iei un controller ca MLG, pentru a inlocui Dualshock 3,

  8. #8 SP
    Junior Member marius75's Avatar
    Salutare, vreau sa achizitionez o consola xbox si am cateva nelamuriri:
    1. consola are un hdd de 320 gb separat, dupa ce il introduc in consola,trebuie formatat hdd?
    2. trebuie transferate ceva date pe hdd inainte de instalarea jocurilor?
    3. cumpar 2-3 jocuri din magazin, din cate am inteles,trebuie facut cont pe alta tara(uk), vor rula far probleme?
    4. se poate juca multiplayer offline daca nu ai cont?
    xbox-ul este cel de la media galaxy de 4gb + hdd de 320 gb.pret 1.440.multumesc.

  9. #9 SP
    Junior Member bubu23's Avatar
    Salut, si eu vreau sa cumpar un xbox,dar frate dai o caruta de bani aiurea,daca iti cumperi un xbox de 4 gb il gasesti la 800 nou + un hdd de 320 sigur nu te duce 1440 . eu vreau sa cumpar unul de la altex cu 999 lei cu hdd de 250 + 2 jocuri+ o luna live si de 400 lei iti poti cumpara la jocuri ...

    Din ce stiu eu
    1) nu
    2) nu
    3) da merg fara probleme ,mai bine cauti sa iti cumperi jocuri de pe aici sau okazii cele din magazine mai ales daca sunt si noi costa destul de mult
    4) multiplayer inseamna sa foloseasca netul ,nu am inteles si partea de offline ,poti juca in cariera fara net depinde de jos

  10. #10 SP
    Junior Member dorutz's Avatar
    Salut, si eu as vrea sa cumpar un xbox nou cu kinect (e accesoriul care m-a dus spre Microsoft, prima data inclinand catre PS3, dar move nu cred ca e la nivelul kinect, sau aveti alte pareri - cu justificari). Mai am o intrebare, sa iau xbox 360 sau one? Merita one cu adevarat (daca l-a folosit cineva)
    Daca stiti pe undeva vreun pret bun pt. xbox cu kinect, va multumesc.

  11. #11 SP
    Member blondutzu's Avatar
    decat sa dai o gramada bani pe un x360 cu kinect ~1400 ron mai bine iti iei one si ai si kinect si cativa ani asigurati

  12. #12 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Dacă ai banii necesari, mergi pe Xbox One. Eu momentan tot X360 aș alege, prețul este bun, jocurile bune sunt cu zecile (vechi și noi), iar majoritatea le găsești la prețuri mici pe piața sh.

  13. #13 SP
    Member eneea's Avatar
    Depinde cum stai cu banii, la X One nu ai asa mare catalog de jocuri, ca e abia lansat, si cam toate sunt foarte scumpe, ca abia s-au lansat . Dar daca iti iei Xbox pt kinect, atunci X One are kinectul mai "avansat"

  14. #14 SP
    Member AndreiChirita's Avatar
    Daca esti genul de persoana care joaca partea de multiplayer a jocurilor iti recomand sa-ti cumperi consola pe care o au si prietenii tai, astfel te poti juca cu ei BF4, Ghosts, GTA 5 si toate jocurile de genul care suporta multiplayer. Experienta este altfel atunci cand o imparti cu un prieten! ...asta in cazul in care nu te-ai decis intre Xbox si PS.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  2. Sfat achizitie XBbx 360 By inception in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 4 Last Post: 01-10-2014, 20:02
  3. Sfat Achizitie Xbox By imcristi in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 4 Last Post: 15-10-2012, 00:19
  4. Achizitie volan second-hand pentru xbox By nica.mihai in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 20-06-2011, 16:12
  5. Sfat achizitie xbox By adslboy in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 22 Last Post: 15-04-2009, 17:34

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts