Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 4 of 4

Thread: Cateva intrebari legate de Xbox

  1. #1 SP
    Junior Member ProLover14's Avatar

    Thumbs up Cateva intrebari legate de Xbox

    Salut.

    De curat as vrea sa-mi cumpar o consola xbox360.
    *Ce model sa aleg:
    1. xbox 360E
    2. xbox 360 Slim
    ( Argumentati )

    *Eu as vrea sa aleg modelul de 4gb+jocul gta 5 , care am auzit ca nu se poate juca pe o consola de 4gb.
    *Este adevarat ca, daca jocul este rulat de pe disc, merge putim mai greu decat cel instalat pe hdd?
    *In pachetul consolei vine si cablu hdmi? Sau trebuie sa cumpar eu?


    Multumesc

  2. #2 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Quote Originally Posted by ProLover14 View Post
    Salut.

    De curat as vrea sa-mi cumpar o consola xbox360.
    *Ce model sa aleg:
    1. xbox 360E
    2. xbox 360 Slim
    ( Argumentati )
    pai vrei noua sau SH? ca varianta slim e singura optiune daca il vrei nou.

    Quote Originally Posted by ProLover14 View Post
    *Eu as vrea sa aleg modelul de 4gb+jocul gta 5 , care am auzit ca nu se poate juca pe o consola de 4gb.
    *Este adevarat ca, daca jocul este rulat de pe disc, merge putim mai greu decat cel instalat pe hdd?
    *In pachetul consolei vine si cablu hdmi? Sau trebuie sa cumpar eu?
    *La GTA5 nu stiu cum este, insa intr-adevar unele jocuri necesita instalarea pe HDD(Halo e singurul de care stiu), iar 4 gb sunt evident insuficienti. Daca nu dispui de bani pentru varianta cu 250gb HDD iti poti achizitiona ulterior un HDD mai mare, este extrem de simplu de schimbat.

    **Daca il rulezi de pe disc este posibil sa dureze putin mai mult loading-ul in unele jocuri si eventual sa mai agate in timpul cutscene-urilor. In timpul gameplay-ului nu ar trebui sa simti vreo diferenta.

    ***Cablul HDMI trebuie achizitionat separat

  3. #3 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by ProLover14 View Post
    Salut.

    De curat as vrea sa-mi cumpar o consola xbox360.
    *Ce model sa aleg:
    1. xbox 360E
    2. xbox 360 Slim
    ( Argumentati )

    *Eu as vrea sa aleg modelul de 4gb+jocul gta 5 , care am auzit ca nu se poate juca pe o consola de 4gb.
    *Este adevarat ca, daca jocul este rulat de pe disc, merge putim mai greu decat cel instalat pe hdd?
    *In pachetul consolei vine si cablu hdmi? Sau trebuie sa cumpar eu?


    Multumesc
    Salut, daca gasesti 360E sau simplu mare diferenta nu este, doar ca design, in interior din cate stiu Microsoft nu a adus nici o schimbare hardware. Singurele diferente pot aparea ca pret.

    - Cablu HDMI se cumpara separat, minim 20 de lei bucata.

    - nu alege modelul 4Gb decat daca esti stramtorat financiar la maxim. Majoritatea jocurilor au nevoie de extra spatiu de stocare (BF4, Need for speed Rivals ambele pentru HD textures, GTA V cere instal obligatoriu la primul disc minim 7.5 GB, DLC-uri, save-uri, etc si pe deasupra rularea de pe disc uzeaza mult mai repede lentila dvd-rom-ului. Multa lume te-ar indruma spre varianta de 4Gb + stick de 32 Gb dar ca bani iesi tot in Xbox360 250 GB.

    Jocurile care ruleaza de pe dvd se incarca aprope la fel de repede ca de pe hdd, chiar mai repede daca luam in considerare GTA V la care daca instalezi pe hdd si discul 2 are probleme de po-up textures.

  4. #4 SP
    Junior Member ProLover14's Avatar
    Multumesc pentru ajutor

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Intrebari legate de HDD cu bad-uri By catamaryo in forum Hardware
    Replies: 3 Last Post: 07-07-2015, 21:44
  2. Intrebari legate de monitoarele iiyama By Strike105X in forum Hardware
    Replies: 7 Last Post: 05-04-2015, 16:11
  3. Cateva intrebari, sunt la prima consola... By amehaissable66 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 23 Last Post: 18-03-2015, 18:27
  4. Cateva Intrebari.... By unicalone in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 7 Last Post: 12-04-2012, 20:00
  5. Cateva intrebari By erik95 in forum GSM
    Replies: 8 Last Post: 09-05-2010, 21:53

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts