Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 19 of 19

Thread: Am Xbox live Gold facut pe US dar nu pot folosi Netflix, Hulu Plus, etc.

  1. #1 SP
    Junior Member Bodonomad's Avatar

    Am Xbox live Gold facut pe US dar nu pot folosi Netflix, Hulu Plus, etc.

    Mi-am luat de curand consola Xbox 360, mi-am facut cont Xbox live si mi l-am activat la nivelul de Gold cu ajutorul unui card bonus Xbox live Gold pentru o luna care se afla in cutie odata cu consola, am cautat o adresa din US cu tot cu nr. de telefon si cod postal. Problema este ca de cate ori intru pe aplicatii gen Netflix sau Hulu plus imi spune ca aplicatia respectiva este valabila doar pentru US, sau ca nu este valabil pentru regiunea mea . Exista vero variante prin care pot acesa aceste aplicatii. Multumesc !
    Attached Images Attached Images netflix_hulu.jpg

  2. #2 SP
    Junior Member andrey1083's Avatar
    Ar trebui sa ai si IP de US. Poti face asta prin VPN dar nu cred ca-ti convine sa platesti si pt un cont premium pe unul din site-urile ce ofera servicii VPN. Plus ca viteza iti scade si pana ti se incarca filmele iti creste barba. Cont de Us si gold am si eu dar nu-mi prea foloseste la nimic, online nu joc. Noroc ca astia de la Microsoft mai dau cate 2 jocuri(nu mereu stralucite) pe luna.
    Ai putea incerca sa-ti faci un cont free pe vpnreactor si sa vezi daca iti convine asa, faza e ca te deconecteaza automat la fiecare 30minute.

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu trebuie sa ai neaparat IP de US sau VPN. Vad ca unora le merge doar prin schimbare de DNS-uri: http://www.consolegames.ro/forum/f62...x/#post1089310.

  4. #4 SP
    Junior Member Bodonomad's Avatar
    Din cate am vazut eu aici este vorba doar de ps4 pe mine ma intereseaza pentru xbox 360.

    Cat m-ar costa sa imi fac un cont premiu pe un saite care ofera servicii VPN, asa cu aproximatie sa vad daca se merita ? Si cand spui ca imi scade viteza imi scade doar pe consola sau schimba IP-ul de la router si imi scade viteza pentru toate dispozitivele care le folosesc ?

  5. #5 SP
    Junior Member Gamer xD's Avatar
    chiar daca ai VPN, tu trebuie sa platesti separat pentru Hululu..asa cred..ca mie imi cere bani..marketing de tot rasul.

  6. #6 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by Gamer xD View Post
    chiar daca ai VPN, tu trebuie sa platesti separat pentru Hululu..asa cred..ca mie imi cere bani..marketing de tot rasul.
    Nu e vorba de marketing, si asa HULU+ si Netflix sunt canale cu plata fie ca vorbim de 5$ pe luna sau mai mult. Si la nou Seenow, Voyo si altele sunt tot cu bani. Altfel cum s-ar justifica costurile lor?

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Vedeti ca Hulu oricum a inceput sa taie accesul userilor pe care-i prinde cu VPN... so beware!

    Ca preturi de VPN... de obicei se invart in jurul a 20-50$ pe an.

  8. #8 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    mda, o sa fiu putin offtopic. nu inteleg cine ar platii o data abonament la XBOX live, apoi la Netflix, apoi la VPN. renteaza?

  9. #9 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu iti trebuie VPN. Eu vad Netflix, Amazon Instant Video, Crackle, BBCiPlayer cu ajutorul DNS-ul schimbat(vezi pe threadul dedicat), faci share cu un amic pt Netflix, este legal si in acest fel platesti doar 4 dolari/luna. Pe PS3/PS4 e mai rentabil, nu iti trebuie PS Plus pt Netflix

    Uite un ex. free
    http://www.smartdnsproxy.com/

  10. #10 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    aha, pai incepe sa sune bine.

  11. #11 SP
    Junior Member Bodonomad's Avatar
    Dant3 tu vorbesti aici doar pentru utilizatori care folosesc consolele PS ,sau optiunea cu schimbarea DNS-ului este valabila si pentru ultilizatori de console xbox ? Cea cu VPN chiar nu este rentabila, costa prea mult ca sa vizualizezi cateva filme online cand pot sa le descarc mai bine si se le pun pe un dvd, dar daca varianta ta este valabila si pentru Xbox, se merita sa dau 4$ pe luna.
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Nu iti trebuie VPN. Eu vad Netflix, Amazon Instant Video, Crackle, BBCiPlayer cu ajutorul DNS-ul schimbat(vezi pe threadul dedicat), faci share cu un amic pt Netflix, este legal si in acest fel platesti doar 4 dolari/luna. Pe PS3/PS4 e mai rentabil, nu iti trebuie PS Plus pt Netflix

    Uite un ex. free
    Smart DNS Proxy | Unblock Web Sites & Digital Media

  12. #12 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Si pe Xbox funcţionează, doar ca iti trebuie Gold.

  13. #13 SP
    Junior Member Bodonomad's Avatar
    Am Xbox Live Gold intrebarea este cum pot sa imi schimb DNS - ul ?

  14. #14 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  15. #15 SP
    Junior Member Bodonomad's Avatar
    Merge daca eu mi-am facut cont la Xbox live Gold pe US si ca Primary DNS server il pun pe cel pentru Londra ? Unde pot gasi codul pentru Socondary DNS server ?

  16. #16 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Man, ai toti pasii in acel video, poti sa pui si DNS-ul din Turcia, vezi ca avem si topic pt Netflix unde gasesti mai multe surse pt free DNS

    PS eu am cont pe Romania si vad Netflix, dar aplicatia am luat-o de pe US, eu am abonament Netflix US nu UK, am înţeles ca diferă un pic

  17. #17 SP
    Junior Member Bodonomad's Avatar
    Eu nu vad nicaieri sa arate in filmuletul pe care mi l-ai trimis tu de unde pot lua secondary DNS server, iar pe sait apare decat un singur cod pentru DNS(la fiecare tara) ce fac il pun pe cel de Londra de 2 ori sau pun alta tara ? Ms si scuze de deranj

  18. #18 SP
    Member fpalexb's Avatar
    Select 'Enter' to input secondary DNS.

    Este standard 70.38.99.32


    Ps: incerc acum si vad daca merge.

    AlexB

  19. #19 SP
    Member fpalexb's Avatar
    Salut,


    Revin cu o verificare facuta chiar acum pe Netflix si confirm ca merge aplicatia si este posibila si vizionarea filmelor.

    1. Sursa (Setting up UnoDNS on Your Xbox One : UnoTelly Customer Service) - setari Xbox One:
    Primary DNS: 69.42.56.54
    Secondary DNS: 70.38.99.32

    2. Sursa (OpenDNS: Cloud-Delivered Security Enforcement and Intelligence) - setari router.
    Am facut modificari si DNS-urilor din router (TP-Link in cazul meu ->Advanced Settings -> DHCP -> DHCP -> DHCP Settings) acestea fiind:
    Primary DNS: 208.67.222.222
    Secondary DNS: 208.67.220.220

    Este posibil sa mearga si fara modificare DNS-urilor din router, respectiv acestea sa ramana 0.0.0.0.

    PS in afara subiectului: astept ca pe viitor Tor Project (https://www.torproject.org/) sa se extinda cu ceva inovator pentru router, momentan fiind disponibil doar pentru PC si se pare ca este bine vazut si gratuit sau am mancat eu toate minciunile pe care le-am gasit pe internet.


    O seara placuta.

    AlexB

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  2. Replies: 1 Last Post: 24-11-2018, 11:43
  3. Restrictii Xbox Live / Live Gold ( si Xbox Kinect) By ImakeDragonStew in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 18 Last Post: 26-08-2015, 08:49
  4. Nu ma pot conecta la Xbox live By starz in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 4 Last Post: 01-10-2014, 12:04
  5. Replies: 0 Last Post: 25-10-2011, 13:13

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts