Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Iti vei cumpara PS4 Pro?

Voters
377. You may not vote on this poll
  • Da, voi cumpara cu siguranta!

    140 37.14%
  • Nu, sigur nu voi cumpara!

    111 29.44%
  • Probabil voi cumpara anul viitor

    56 14.85%
  • Nu stiu inca

    70 18.57%
Page 111 of 155 FirstFirst ... 11 61 101 109 110 111 112 113 121 ... LastLast
Results 2,201 to 2,220 of 3086

Thread: PS4 Pro

  1. #2201 SP
    Member renatoman's Avatar
    lol astia de la emag au marit pretul la pro la 2000 ron

  2. #2202 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Aia nu e vândută de eMag ci de Ventum.

  3. #2203 SP
    Member toto's Avatar
    Sunt ceva casti wireless , compatibile cu ps4 pro , sau ceva de genul asta dar fara cablu ?

  4. #2204 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Da cele de la sony recomand platinum

  5. #2205 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Sunetul e durere? Asa rau se aude la ele? Eu personal nu le-am incercat.

    De ce le recomanzi?

  6. #2206 SP
    Member bloodindark's Avatar
    Sa va zic ce am patit eu : l-am luat la precomanda la lansare si n-am avut timp pana acu 2 saptamani sa ma joc pe el. Am pus un uncharted 4 si imi dadea erori de grafica inca din meniu + crash in 2 secudne de la intrarea FMV : asta cu orice setari hdr on , off , 1080 , 4k , you name it. L-am si reinstalat si am si formatat ps4 , degeaba. In Infamous second son la fel , erori la fum si apaalpaiau grav "texturile" , in resident evil 7 demo : purici albi in locuri intunecate .L-am trimis in service : solutionare : defect de nou , n-au cum sa mi-l inlocuiasca ca nu mai e pe stoc , imi dau banii si stau pe bara pana il aduc...Eu cred ca vor cadea pe capete , se incalzesc foarte mult si e mult prea mult hardwareul dinauntru pentru racirea pusa de ei!

  7. #2207 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Priveste partea buna, tine loc de calorifer, cu mentiunea ca nu este si la fel de silentioasa precum unul.
    Dar aceleasi probleme le-am avut si la PS4 (incalzit + zgomot) si la PS3 (doar partea cu zgomotul) si cu toate astea au mers mult si bine. Cum ti-o fi norocul.

  8. #2208 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Quote Originally Posted by bloodindark View Post
    Sa va zic ce am patit eu : l-am luat la precomanda la lansare si n-am avut timp pana acu 2 saptamani sa ma joc pe el. Am pus un uncharted 4 si imi dadea erori de grafica inca din meniu + crash in 2 secudne de la intrarea FMV : asta cu orice setari hdr on , off , 1080 , 4k , you name it. L-am si reinstalat si am si formatat ps4 , degeaba. In Infamous second son la fel , erori la fum si apaalpaiau grav "texturile" , in resident evil 7 demo : purici albi in locuri intunecate .L-am trimis in service : solutionare : defect de nou , n-au cum sa mi-l inlocuiasca ca nu mai e pe stoc , imi dau banii si stau pe bara pana il aduc...Eu cred ca vor cadea pe capete , se incalzesc foarte mult si e mult prea mult hardwareul dinauntru pentru racirea pusa de ei!
    Unde se încălzește domnule?
    A mea merge perfect și stă și rece.
    Nu înțeleg generalizarea aceasta.

  9. #2209 SP
    Member bloodindark's Avatar
    Inseamna ca avea a mea probleme , si cu cooler din 4 venturi (de laptop) dedesupt , nu ajuta prea mult. Si o tineam pe birou , nu in spatiu inchis. si asta chiar si fara sa ma joc ( tinand-o in meniu de ps 10 minute)

  10. #2210 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Dacă este defectă nici turbina de avion nu ajută. Garanție și aia e.

  11. #2211 SP
    Member Hider141's Avatar
    Quote Originally Posted by bloodindark View Post
    Sa va zic ce am patit eu : l-am luat la precomanda la lansare si n-am avut timp pana acu 2 saptamani sa ma joc pe el. Am pus un uncharted 4 si imi dadea erori de grafica inca din meniu + crash in 2 secudne de la intrarea FMV : asta cu orice setari hdr on , off , 1080 , 4k , you name it. L-am si reinstalat si am si formatat ps4 , degeaba. In Infamous second son la fel , erori la fum si apaalpaiau grav "texturile" , in resident evil 7 demo : purici albi in locuri intunecate .L-am trimis in service : solutionare : defect de nou , n-au cum sa mi-l inlocuiasca ca nu mai e pe stoc , imi dau banii si stau pe bara pana il aduc...Eu cred ca vor cadea pe capete , se incalzesc foarte mult si e mult prea mult hardwareul dinauntru pentru racirea pusa de ei!
    Din cate stiu esti singurul de pe forum cu problema asta, si daca dau o cautare pe google mai gasesc maxim 3-4 exemple de persoane ce au avut astfel de probleme cu consola.
    Daca era intr-adevar o problema de racire sau un defect de fabricatie nu crezi ca ar fi picat consolele pe capete pana acum, mai ales la cat de mult se joaca unii?
    Eu zic sa stai linistit, esti doar unul dintre ghinionistii ce au nimerit una dintre alea 0,0001% console defecte. Daca te uiti la orice produs (indiferent ca e masina, tableta, telefon, saltea de pat sau cine stie ce altceva) intotdeauna vor exista produse defecte, care din anumite motive au scapat de QC-ul producatorului.
    Plus, pentru asta ai garantia, sa acopere astfel de defecte pe durata garantiei.

  12. #2212 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Quote Originally Posted by bloodindark View Post
    Inseamna ca avea a mea probleme , si cu cooler din 4 venturi (de laptop) dedesupt , nu ajuta prea mult. Si o tineam pe birou , nu in spatiu inchis. si asta chiar si fara sa ma joc ( tinand-o in meniu de ps 10 minute)
    Nici nu are cum sa te ajute coolerul de laptop atata timp cat consola nu are niciun fel de intake pe baza.

  13. #2213 SP
    Member bloodindark's Avatar
    eu zic ca te ajuta un pic (n-am testat desfacandu-l si cu termometru dar..), plasticul ala se incinge de dedesupt ca acolo e placa de baza , incingandu-se pastreaza mai multa caldura inauntru , ma gandesc ca coolerul iti raceste plasticul si paote face un pic bine...



    ---------- Post added 22-12-2016 at 17:20 ----------

    pei sunt tipi pe youtube cu ps4 pro (probleme in battlefield 1 si final fantasy 15) , si nu numai cu pro , sunt o gramada cu ps4 care au erori grafice in uncharted , final fantasy 15 etc. depinde si cum cauti pe net , da-i cu graphic glitch , graphic error , texture glitch ,graphic problem , graphic artefacts , etc si sa vezi cate iti apar si la fel pe forumuri....


    Quote Originally Posted by Hider141 View Post
    Din cate stiu esti singurul de pe forum cu problema asta, si daca dau o cautare pe google mai gasesc maxim 3-4 exemple de persoane ce au avut astfel de probleme cu consola.
    Daca era intr-adevar o problema de racire sau un defect de fabricatie nu crezi ca ar fi picat consolele pe capete pana acum, mai ales la cat de mult se joaca unii?
    Eu zic sa stai linistit, esti doar unul dintre ghinionistii ce au nimerit una dintre alea 0,0001% console defecte. Daca te uiti la orice produs (indiferent ca e masina, tableta, telefon, saltea de pat sau cine stie ce altceva) intotdeauna vor exista produse defecte, care din anumite motive au scapat de QC-ul producatorului.
    Plus, pentru asta ai garantia, sa acopere astfel de defecte pe durata garantiei.

  14. #2214 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  15. #2215 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Poate il iau si eu la o tura in viitorul apropiat. Ce-i drept nu ma asteptam la prea multe de la aceste titluri "cross-gen" cum le-au numit si baietii de la DF. Nu sunt gandite cu Pro in gand (am realizat in timpul video-lui ca.. "da frate, asta iesise si pe PS3 parca") dar faptul ca il pot juca in 4K pe al meu TV este o aditie binevenita.

  16. #2216 SP
    Member claudiutk's Avatar
    Vreau sa trec si eu la Pro, ce ar trebui sa stiu? Date code, zvonuri revizie hardware?
    Merci!


    Sent from my iPad using Tapatalk

  17. #2217 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by claudiutk View Post
    Vreau sa trec si eu la Pro, ce ar trebui sa stiu? Date code, zvonuri revizie hardware?
    Merci!
    Abia a aparut, exista o singura versiune, nu ai ce alege. Ma indoiesc totusi ca va avea probleme, Sony deja are experienta cu PS4 si consolele nu sunt foarte diferite, in esenta.

  18. #2218 SP
    Member claudiutk's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Abia a aparut, exista o singura versiune, nu ai ce alege. Ma indoiesc totusi ca va avea probleme, Sony deja are experienta cu PS4 si consolele nu sunt foarte diferite, in esenta.
    Se poate vedea de pe cutie daca este 6C/6D?

  19. #2219 SP
    Member Hider141's Avatar
    Din cate tin minte colegii spuneau ca asta apare doar pe stickerul de pe spatele consolei. Si are legatura strict cu data fabricatiei lotului, nu vreo revizie hardware mai noua.

  20. #2220 SP
    Member xenocid's Avatar
    Salut.
    Eu am 6C si este mai silentioasa decat vechiul model cuh-1216 chiar si in Uncharted 4 sau TLoU. Nu am auzit niciodata ventilatorul foarte tare ca la precedenta.
    Se aude, stiu ca este acolo, dar nu "a decolat" pana acum.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 111 of 155 FirstFirst ... 11 61 101 109 110 111 112 113 121 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts