Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Iti vei cumpara PS4 Pro?

Voters
377. You may not vote on this poll
  • Da, voi cumpara cu siguranta!

    140 37.14%
  • Nu, sigur nu voi cumpara!

    111 29.44%
  • Probabil voi cumpara anul viitor

    56 14.85%
  • Nu stiu inca

    70 18.57%
Page 14 of 155 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 64 114 ... LastLast
Results 261 to 280 of 3086

Thread: PS4 Pro

  1. #261 SP
    Member Snookerdog89's Avatar
    Ai de mine, ce s-a mai populat thread-ul ăsta în două zile Eu astept E3 să văd ce și cum, sper să nu apară conţinut doar pentru noua consolă (și sunt aproape sigur că cei de la Sony nu sunt chiar așa hrăpăreţi, n-o fi dracu' așa de negru).
    Oricum a fi cazul nu cred că o să cumpăr noua variantă. Zicea careva mai sus că la fel cum dai anual 1000 Euro pe ultimul model de iPhone poţi da și la fiecare 3 ani 400 dolari pe o nouă consolă. Nu am atât amar de bănet să îmi iau așa telefon, 5 salarii e cam mult. Mai suntem și de-ăștia
    Mi-am luat consola pentru că nu îmi merg jocurile mai noi pe PC + ceva exclusivităţi. 4K si alte găselniţe de genul nu le consider necesare. Avansează tehnologia, ok. Poate mai încolo. Știu, deja mă văd etichetat "Caveman"

  2. #262 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    4K gaming pe console mi se pare overkill. Prefer 1080p cu AA de calitate. Toata puterea pentru a rula 4K ar putea sa se duca mai bine pe mai multe poligoane, jocuri mai complexe etc.
    Ma rog, adevarul e ca am si dat 6000 lei pe tv in urma cu 2 ani, pe care daca e sa-l vand acum, nu cred ca scot nici 2300.
    Iar daca tot il vand, voi vrea ceva si mai mare, probabil 65". Un 65" 4K bun, cu HDR si alte gaselnite (ca doar de-aia iti schimbi tv-ul), se duce in 15.000 lei lejer...

  3. #263 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Noi informatii de la Eurogamer:


  4. #264 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Lol, Sony nu accepta chestii exclusive pe Neo, dar vorba ăluia de ieri, 1080p @60fps nu e în plm o chestie exclusivă? Cred că cei mai mulți își doresc un Uncharted 4, Horizon în 1080p @60fps

  5. #265 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    AMD may have confirmed existence of the PS4K

    Fresh evidence supporting the existence of the PlayStation 4K, aka Neo, has surfaced via industry giants AMD.

    The company has revealed three new chips as part of its Semi-Custom design process business, which are believed to pertain to the long-rumored PS4 revamp, as well as the new Nintendo console, NX, and Microsoft’s reported Xbox One redesign.

    These components have been forecast to generate a whopping $1.5 billion in revenue for AMD over the next three-four years.

    Speaking on the new chips, Lisa Su, the CEO of AMD, noted that “not all of these products would ship this year,” and adding, "I don't believe that we've gone through any detail about what those wins are, so I would prefer to let that come out as our customers are ready to launch."

    Rumors on the PS4K (or PS4.5) started circulating earlier this year, with initial reports claiming that Sony will announce the new hardware prior to the launch of PlayStation VR in October 2016. A release date of Holiday 2016 and a price point of $400 also started doing the rounds.

    More recently however, it has been suggested that the device won’t be released until March of next year. Reports also reveal that Neo will boast a meatier processor and graphics processor, plus higher bandwidth RAM.

    With E3 just around the corner, hopefully we’ll finally get an official confirmation of PS4.5 soon enough.

  6. #266 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Lol, Sony nu accepta chestii exclusive pe Neo, dar vorba ăluia de ieri, 1080p @60fps nu e în plm o chestie exclusivă? Cred că cei mai mulți își doresc un Uncharted 4, Horizon în 1080p @60fps
    Nici nu e nevoie sa fie true 1080p poate sa fie upscale, insa daca duce toate jocurile in 60fps deja este o diferenta considerabila.

  7. #267 SP
    Admin MonkY's Avatar
    The company has revealed three new chips as part of its Semi-Custom design process business, which are believed to pertain to the long-rumored PS4 revamp, as well as the new Nintendo console, NX, and Microsoft’s reported Xbox One redesign.
    If that's true... iar o sa avem AMD pe toate cele 3... si o sa castige doar cel care ofera mai mult celor de la AMD ca sa faca un mic "bump" in specs... Jeez...

  8. #268 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by BizZare View Post
    Nici nu e nevoie sa fie true 1080p poate sa fie upscale, insa daca duce toate jocurile in 60fps deja este o diferenta considerabila.
    Cele mai multe sunt și acum 1080p, upscale se va face pentru 4k, poate daca dai iar doar de putori de doi lei care habar nu au să optimizeze un joc. Stai sa vezi Uncharted 4 cum arată pe acest model "depășit" și cum se mișcă la 30 fps, o să dai de pământ cu ceilalți developeri. Băieții ăștia au ridicat din nou ștacheta.

  9. #269 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Nu s-a mai auzit niciun zvon despre consola asta? Pe cand credeti ca va fi un preorder?

  10. #270 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    După E3

  11. #271 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    La E3 vom afla tot ce e de aflat. Mai ai rabdare, mai e fix o luna.

  12. #272 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Eu tot nu cred ca o sa apara nimic mai mult decat o consola cu suport media 4k si probabil slim.

  13. #273 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Mai slim de atat si chiar o sa zboare prin camere...

  14. #274 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    Eu tot nu cred ca o sa apara nimic mai mult decat o consola cu suport media 4k si probabil slim.
    Asa credeam si eu pana cand am auzit ca unii developeri au primit devkituri.
    Dar totusi e ciudat ca au aparut dintr-o data multe informatii si acum tacere. Parca au vrut sa testeze apele inainte sa anunte oficial ceva.

  15. #275 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Mai e puțin pana Sony își bate joc de ideea de consola, in mod oficial

  16. #276 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    Daca nu le-au infirmat inseamna ca este ceva adevar in asta.

    Ma gandesc ca daca nu era adevarat puteau sa iasa sa zica ca nu e asa.
    Eu cred ca nu au comentat nimic pentru ca daca confirmau atunci probabil multi care si-au cumparat PS4 acuma doar pt Uncharted 4 probabil nu au mai fi facut-o sau chiar vanzarile de la Uncharted 4 ar fi fost mai slabe, pentru ca, daca apare PS4K cu siguranta va fi un patch care sa duca U4 cel putin la 1080p@60FPS.

    Vedem in iunie.

    Daca apare si jocurile care ies pe el vor fi la 60FPS eu il cumpar, deja ma enerveaza teribil in Uncharted 4 acel motion blur bagat din cauza celor 30 FPS.
    In multiplayer se misca perfect U4 la 60 FPS.
    Daca apare un patch care sa-l duca la grafica actuala si in 60 FPS, I'm sold.

    Odata ce am jucat la 60FPS The Last Of Us, Uncharted 4 Multiplayer si The Nathan Drake Collection, imi e greu sa ma intorc sa joc la 30 FPS.
    Daca nu am incotro, o fac, daca am de ales, nu mersi.

  17. #277 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by tudomih View Post
    Mai e puțin pana Sony își bate joc de ideea de consola, in mod oficial
    DE CE ?!

    poti ramane cu consola actuala updatata la zi inca niste ani buni.. asa ca nu vad unde e problema, vrei varianta cu facelift 4k o iei p-aia , altfel este ok si cea pe care o ai deja, serverele sunt comune, storeul tot asa.. erorile tot alea.. si tot asa

    exista lume ce inca joaca pe ps3 , asa ca nu vad unde-i afectata imaginea de consola altfel si eu as vrea ultimul model de BMW M6 dar na, o sa raman la astea mai vechi

  18. #278 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    consola = un dispozitiv al carui hardware ramane neschimbat intre 5-7 ani, perioada de timp in care este sustinut de software corespunzator (in cazul de fata jocuri). Asa este ideea de consola in acceptiunea mea ...

  19. #279 SP
    Member solaru's Avatar
    Nu va mai imbatati cu apa rece - jocurile NU vor arata la fel si NU vor functiona la fel. Cu cateva exceptii, developerii nu sunt in stare sa scoata un joc perfect optimizat pt o singura configuratie/platforma, ce sa mai vorbim de 2 sau mai multe. Iar faza ca Sony(zic de ei ca suntem pe aria dedicata) ii va obliga sa optimizeze jocul pt ambele, e o gluma proasta.

  20. #280 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by tudomih View Post
    consola = un dispozitiv al carui hardware ramane neschimbat intre 5-7 ani, perioada de timp in care este sustinut de software corespunzator (in cazul de fata jocuri). Asa este ideea de consola in acceptiunea mea ...
    pai nici ps3 si xbox 360 nu au mers pe acelasi hardware pana la finalul ciclului insa da, acum este o modificare mai semnificativa , deja ps4 are inca doua console peste cea pe care o am eu cuh 1000

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 155 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 64 114 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts