Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Iti vei cumpara PS4 Pro?

Voters
377. You may not vote on this poll
  • Da, voi cumpara cu siguranta!

    140 37.14%
  • Nu, sigur nu voi cumpara!

    111 29.44%
  • Probabil voi cumpara anul viitor

    56 14.85%
  • Nu stiu inca

    70 18.57%
Page 37 of 155 FirstFirst ... 27 35 36 37 38 39 47 87 137 ... LastLast
Results 721 to 740 of 3086

Thread: PS4 Pro

  1. #721 SP
    Junior Member lamur's Avatar
    E simplu, vom avea de exemplu Battlefield 1 in 900p si 30-40-50 fps pe PS4 si Battlefield 1 in 1080p 60fps+ pe Pro. Iar in multiplayer acelasi framerate. Tot nu ii vad sensul... cat timp am deja un PS4... daca vreau grafica mai buna si framerate ridicat, de 1300 lei imi iau GTX 1060 care e peste orice PS4 Pro...

    Da, daca rula 4k nativ in minim 30fps, vs 900p/1080p la 30 fps, era o treaba, pentru cei care au TV-uri 4K. Asa, e un upgrade pentru niste frame-uri in plus si niste setari de calitate pe care 90% din oameni in timpul gameplay-ului nu le vor observa deloc.

    E ok pentru cine nu are PS4 deloc, ia direct o versiune mai potenta. Pentru cine are deja PS4, nu vad niciun motiv de achizitie. Iar cine vrea neaparat rezolutii si frame-uri, de banii aia ia o placa grafica mult mai puternica decat PS4 Pro.

    Quad 4 life! BRO 4 life! The king is dead, long live the king!

  2. #722 SP
    Member Zahpeter's Avatar
    Quote Originally Posted by Hider141 View Post
    Daca scrie doar "HD ready" fara "1080p" atunci are doar rezolutie de 1280×720.
    Cat despre VR, eu ma gandeam ca pe PS4 "normal" nu va rula cine stie cat de fluent avand in vedere ca in loc sa randeze imagine pentru un singur ecran (cum e TV-ul sau monitorul) va trebui sa randeze 2 imagini separate, si din cate stiu fiecare la rezolutie FullHD.

    Scrie 1080 p so guess that's that. Nu am fost niciodata prea interesat de super mega ultra HD, sunt multumit de cum arata. Cert e ca VR chiar imi doream, dar cum nu sunt dispus sa mai iau o consola, pe langa calculatorul in care tot var bani constant, banuiesc ca o sa sar si peste VR. Sa fie sanatosi cu consolel lor scoase ca telefoanele mobile

  3. #723 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Un articol interesant despre 4k TVs si HDR pt cine e interesat sa faca un "adevarat" PS4 BRO upgrade
    Digital Foundry: the best 4K TVs for HDR gaming • Eurogamer.net

  4. #724 SP
    Member psicho1986's Avatar
    Am vazut aseara live conferinta, si pe toata durata conferintei la fiecare trailer era un disclaimer in partea inferioara. Eu unul nu am de gand sa trec la PS4 Pro, mi se pare urata, nu justifica avantajele si abia ce am trecut la PS4 de la PS3 cand a aparut Uncharted 4. Problema mea care o am inca de aseara este asta, de acum inainte toate trailerele de jocuri si gameplay footage ce le promoveaza vor fi de pe PS4 Pro, adica clar jocurile arata mai bine pe PS4 Pro chiar si in 1080p, mai multe efecte, detalii, texturi mai bune etc. O sa ajung sa cumpar un joc si cand il bag in batranul PS4 o sa fie dezamagire totala cu asseturi lipsa, efecte lipsa si texturi slabe doar ca sa atinga FPS-urile care le au si pe PS4 pro. Daca pana acum eram importriva preorder-ului acum clar nu o sa se intample niciodata. O sa fie ca atunci cand Ubisoft a anuntat Watchdogs si a lansat un joc mult inferior. Ma intreb daca God of War din 2017 va arata asa cum au prezentat la E3 pe PS4 sau pe Pro, adica va fi greu sa te mai entuziasmezi pentru un joc nou anuntat cand te gandesti ca pe varianta ta de consola nu va arata asa.

  5. #725 SP
    Member Popae36's Avatar
    ,,Lamur'' asta ar fi ok dar mai sus ai pus un articol care spunea ca multiplayerul va rula la acelasi framerate pe toate platformele

  6. #726 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Chiar daca in multiplayer PS4bro va fi frame locked ca sa ruleze la fel ca si PS4 normal , nu va fi chiar aceeasi experienta. Sunt suficiente jocuri unde in MP framerate-ul scade simtitor pe actualul PS4 , urmatoarea consola va tine un FPS constant (fie el si locked) cu mai multe detalii grafice. Le este foarte usor sa spuna ca si pana acum ca jocul ruleaza in 60 fps dar de cele mai multe ori nu e.

  7. #727 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by Zero View Post
    Ce COD are 30 de fps in mp ?
    Era o situatie retorica.

  8. #728 SP
    Junior Member lamur's Avatar
    Exact man... ce ne dorim noi e una, ce fac ei e alta. Care e sensul sa imi iau Bro si sa joc MP (ca multi au PS4 ptr COD si BF multiplayer... foarte multi) la acelasi framerate cu the old and the good PS4? Pentru niste diferente aproape insesizabile de rezolutie si calitatea texturii in singleplayer? Si pentru framerate mai bun... tot in single player?

    Cu adevarat conteaza framerate-ul ridicat in multiplayer, acolo poate sa faca diferenta.. in single, ca e 40 ca e 60 ca e 90 crede-ma ca nu ma incalzeste cu absolut nimic.

    Chiar daca in multiplayer PS4bro va fi frame locked ca sa ruleze la fel ca si PS4 normal , nu va fi chiar aceeasi experienta. Sunt suficiente jocuri unde in MP framerate-ul scade simtitor pe actualul PS4 , urmatoarea consola va tine un FPS constant (fie el si locked) cu mai multe detalii grafice. Le este foarte usor sa spuna ca si pana acum ca jocul ruleaza in 60 fps dar trebuie sa le mai si tina constante.
    Wrong, ideea este ca framerate-ul sa fie identic (adica minimul sa fie la fel pe ambele console), nu sa fie "locked" la un numar. Doar se stie ce framedrop are PS4 intr-un anumit joc in multi, ca e configuratie fixa. Daca PS4 are framedrop la 35 fps, Bro va trebui sa ofere 35 fps... nu 90... ca altfel s-a dus dracu toata experienta de multiplayer si va iesi un scandal imens.... pentru ca cei cu PS4 si-o vor lua maxim de la cei cu Bro...

  9. #729 SP
    Member Popae36's Avatar
    M am gandit mai bine si sa i ia naiba pe toti si pe sony si pe microsoft,toti sunt niste mincinosi si nu stiu cum sa faca sa mai stoarca niste bani in plus de la gameri cu minciuni si abureli si promisiuni!

  10. #730 SP
    Member xenocid's Avatar
    Asteptati si voi varianta urmatoare din martie 2017!


  11. #731 SP
    Junior Member FlackJack's Avatar
    Eu nu o cumpar, nu sunt de acord cu ce fac ei asa ca prefer sa votez cu portofelul.

  12. #732 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Gizăz, cate comentarii negative. Ce ne mai place sa facem pe victimele!

    Treaba e simpla:

    Ai ps4? Te joci liniștit ca si pana acum, nu te obliga nimeni sa treci la pro.

    Nu ai ps4 dar te gandeai sa iti cumperi? Mai aștepți doua luni sa vezi exact ce diferențe sunt la grafica in jocuri si la aproape aceeași bani cu care ti-ai lua acum ps4 iti cumperi varianta pro daca diferențele dpdv grafic te conving, dacă nu, ai varianta mai ieftina sau chiar sh, sigur va fi plin de console pe OLX.

    Singurul care nu isi are rostul e ps4 slim. Eu unul aștept sa vad exact ce diferențe vor fi la jocuri intre ps4 si ps4 pro si dupa hotărăsc.

  13. #733 SP
    Junior Member lamur's Avatar
    Teoretic jocurile ar trebui sa fie la acelasi pret... ca e acelasi joc... ca si pe PC costa la fel jocul chiar daca il joci in 800x600 sau 4k... Slim-ul e singurul care isi are rostul. Pentru ca e mai ieftin. PS4 slim la 300 de dolari vs XBox S.

    Singurul care nu isi are rostul AZI este Bro'. Pentru ca e 4K dar nu e 4K, bluray 4K n-are... n-are niciun rost de altfel...

    Era mai OK sa o lanseze la anul, echivalenta cu Scorpio, la aceeasi performanta, 4K nativ ready, bluray 4K, VR. Asa e un fel de doua feluri. Nici pentru 4K nu e vre-o grozavie, iar pentru 1080p exista PS4 simplu.

  14. #734 SP
    Teraflops Graft's Avatar

  15. #735 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Quote Originally Posted by lamur View Post
    Wrong, ideea este ca framerate-ul sa fie identic (adica minimul sa fie la fel pe ambele console), nu sa fie "locked" la un numar. Doar se stie ce framedrop are PS4 intr-un anumit joc in multi, ca e configuratie fixa. Daca PS4 are framedrop la 35 fps, Bro va trebui sa ofere 35 fps... nu 90... ca altfel s-a dus dracu toata experienta de multiplayer si va iesi un scandal imens.... pentru ca cei cu PS4 si-o vor lua maxim de la cei cu Bro...
    Pai dupa cum spui tu producatorii de jocuri scot un joc la 60fps in mp, ei stiu ca poate scadea pana la 35fps asa ca solutia este ca PS4pro sa fie locked la 35fps din start , nu ?

  16. #736 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Digital Foundry: Three hours with PlayStation 4 Pro • Eurogamer.net
    Going forward, the challenge remains. PS4 Pro will offer boosts to those with 1080p screens, but the impact will be limited and the big gain really is in 4K and HDR. We've noted some apathy towards 4K gaming but based on today's showing, the results are mostly very impressive. What we saw today is an upgrade worth having, but the reality is stark - right now, you're not just looking at a console upgrade, but one that practically demands a new display purchase too. And the issue there is that getting the best 4K HDR experience certainly isn't cheap, even when PS4 Pro itself looks set to offer great value. It's a potential minefield and one we'll be hoping to guide you through once the new PlayStation 4 Pro launches.
    paragraful asta imi spune exact ce am gandit si eu dupa ce am vazut conferinta, ca iti trebuie si un upgrade de TV ca sa renteze PS4 Bro...frack that!

  17. #737 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Eu chiar nu va inteleg de ce sunteti asa de panicati. Ps4 Pro este o optiune pentru cei care sunt obsedati de grafica si framerate. Asa va comportati de parca sunteti obligati sa-l cumparati.

  18. #738 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Multa lume viseaza la Scorpio, cu acel 4k nativ si unshpe mii de teraflops la un pret de nimic. Dream on, vorbiti de lucruri care nici nu macar nu sunt certe, zvonuri tampite. Si daca chiar vor veni cu acele lucruri, si vor cere un sac de bani pe ea, toata lumea o sa zica: bine ma, imi fac pc de banii aia si descarc jocurile de pe torente

    Mie imi place Pro-ul

  19. #739 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Rise of the Tomb Raider will have 3 modes on PS4Pro:

    - 4K mode, the big resolution and developers made the optimal choices

    - 1080p high framerate, the game running at >45 FPS targeting 60

    - 1080p bells and whistles, 30 FPS locked with every processing technique pushed to the max


    Si alte informatii:

    - A PlayStation 4 Pro owner who has a 4K TV that supports high-dynamic range (HDR) visuals will see new Pro-supporting PS4 games display at 4K resolution and sport a wider range of colors that allows extremes of light and dark to better display at the same time.

    - A Pro owner who merely has a current-standard 1080p TV may also see marginal improvements to games that are programmed to use the more powerful console’s power for non-4K/HDR effects. According to developers working on games for the Pro, these gamers may see the game they’re playing running at a more stable framerate or with some improved graphical details.

    - Gamers who have a standard PS4 but a TV that supports HDR will be able to see some degree of HDR visuals in games that are patched or developed to support it.
    People who are playing new PS4 games on a standard PS4 with a standard 1080p TV will see graphics that are likely worst among these options, though it’s not clear how far a drop-off they’ll have in graphical quality. This option might not be too bad, because, as any PS4 owner can attest, PS4 games have looked pretty damn good as is.

    - Confusing enough? There’s even a sub-variation: people who get a Pro but play older PS4 games on it that aren’t patched to tap the system’s added power. According to Sony, those games, when displayed through a Pro on a 4K TV “will have a more natural image quality and will look less grainy.”

  20. #740 SP
    Member zoli86's Avatar
    Cine a spus ca Scorpio e 4k nativ? Si cat ar costa asa o performanata? Iar toata treaba asta cu Pro neavand un blu ray player 4k vanzarile de
    discuri Blu Ray UHD sunt non existente, streaming-ul este viitorul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 37 of 155 FirstFirst ... 27 35 36 37 38 39 47 87 137 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts