Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Iti vei cumpara PS4 Pro?

Voters
377. You may not vote on this poll
  • Da, voi cumpara cu siguranta!

    140 37.14%
  • Nu, sigur nu voi cumpara!

    111 29.44%
  • Probabil voi cumpara anul viitor

    56 14.85%
  • Nu stiu inca

    70 18.57%
Page 40 of 155 FirstFirst ... 30 38 39 40 41 42 50 90 140 ... LastLast
Results 781 to 800 of 3086

Thread: PS4 Pro

  1. #781 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar

  2. #782 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Cum adică au murit consolele? Pana acum erați unii care voiați pixeli, acum aveti pixeli. Pe alții nu ii interesau pixelii, voiau fps-uri, acum li se ofera fps-uri. Si a treia categorie, cei pe care nu-i interesează pixelii si fps-urile, primesc efecte grafice mai bune. Ce-i rau in a avea de unde alege?

  3. #783 SP
    Member cosmin1088's Avatar

  4. #784 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    Cum adică au murit consolele? Pana acum erați unii care voiați pixeli, acum aveti pixeli. Pe alții nu ii interesau pixelii, voiau fps-uri, acum li se ofera fps-uri. Si a treia categorie, cei pe care nu-i interesează pixelii si fps-urile, primesc efecte grafice mai bune. Ce-i rau in a avea de unde alege?
    Cum aleg aia 40 de milioane? Vand pe OLX cu 200$ si mai pun 200? Data viitoare să te lase sa alegi day one, in funcție de buget.

  5. #785 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Guys, referitor la cautari TV-uri, eu i-am luat lui frate-miu acum cateva saptamani, un LG 4K cu HDR, 43", la 2500 RON (si cu 2 Magic Remote-uri incluse). Are ColorPrime Pro (ifs-uri), 4K in 60Hz, local dimming, harman kardon (desi nu prea stralucite), and so on. Este exact modelul acesta si va spun sincer ca mie mi-a picat fata la ce imagine avea si la cum se misca WebOS3. Recunosc ca l-am testat doar cateva ore (si doar prea putin gaming pe nVidia Shield - singura care imi poate 4K in acest moment), dar la banii astia, e WOW! La aceasta diagonala insa, va recomand sa va jucati la maxim 2m de el, altfel e pacat de acel 4K. Prin urmare, eu zic ca se poate si la buget mai mic. Probabil peste un an o sa vedem 50"-uri 4K la 2000-2500 RON. Desigur, modele de top vor fi in continuare la peste 8000... aproape fara prea multe motive.

  6. #786 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Vezi ca nu e True HDR acel HDR effect, asa am înțeles de la experți

  7. #787 SP
    Member Snookerdog89's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Cum aleg aia 40 de milioane? Vand pe OLX cu 200$ si mai pun 200? Data viitoare să te lase sa alegi day one, in funcție de buget.
    S-or dus dățile alea de când au scos pe piață un PS4 castrat din fașă și s-au dumirit apoi că nu ține pasul cu "arms race-ul" ce are loc pe PC. Și iaca, uite un fel de iPhone 6S, dar pentru console. Mai rămâne să îl facă anual.
    Presimt că dacă mai pun pe piață un eventual PS5 subnutrit și iar își dau cu țigla în cap, ca să se scoată pe plus din toată treaba, vor ajunge și consolele "glorified PCs" cu versiuni noi de la an la an. Arhitectura oricum e x86 deja.

  8. #788 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Vezi ca nu e True HDR acel HDR effect, asa am înțeles de la experți
    Adică nu e bun pentru Bro?

  9. #789 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Imi bag picioarele in ele televizoare, numai ce l-am schimbat acum 2 ani cu unul cu 3D si smart tv,etc, toate *****urile care nici macar nu le folosesc. Functii extra bagate acolo numa sa creasca pretu la ele. Nici nu ma gandesc sa-l mai schimb mai devreme de venirea lui PS5 sau cum naiba so numi atunci.

  10. #790 SP
    VIP Member asatgmures's Avatar
    ps4 nu e castrat deloc, e o consola incredibila - ia joaca tu, cum zice si monky, un u4 sau un gta 5 pe un fullhd de 40'' de la un metru distanta si o sa ramai dat pe spate

  11. #791 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Am un PS4 white, sincer mi-as lua si un Pro, dar ce ma joc pe el? Am in dulapul cu jocuri fix 5 jocuri de PS4: Uncharted, Killzone, The Order, Driveclub si Bloodborne. Ah, sa nu mint, am si Uncharted Collection. Pana acum am jucat Uncharted, foarte fain, nimic de zis, mai ales de la mijloc incolo. The Order e un film, nu-i joc, dar na, nu cere de mancare. De Killzone nu m-am atins, dar il butonez in curand (sper). Driveclub e inca sigilat

    Nu mai bine lansau 2-3 exclusivitati bune, decat o "noua" consola? O sa ajungem sa ne luam consola anual si sa jucam 2 jocuri pe fiecare.

  12. #792 SP
    Member VictusG's Avatar
    Quote Originally Posted by vladthegamer View Post
    Adică nu e bun pentru Bro?
    E bun e bun, HDR Pro si HDR Effect sunt doua lucruri diferite,


    Eu detin Televizor LED Smart Ultra HD, 127cm, LG 50UH635V -- Livrare gratuita. Rezervi online, ridici din magazin. Plata in rate online. | ALTEX si confirm ca are HDR,

  13. #793 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Quote Originally Posted by sdykid View Post
    E bun e bun, HDR Pro si HDR Effect sunt doua lucruri diferite,


    Eu detin Televizor LED Smart Ultra HD, 127cm, LG 50UH635V -- Livrare gratuita. Rezervi online, ridici din magazin. Plata in rate online. | ALTEX si confirm ca are HDR,
    Hate to break it for you, NU are HDR, ci HDR processing. Marketing bs. Tu ai seria UH63. Abia de la UH77 in sus vorbim de HDR.
    "..be aware that most of these mid-range LCDs lack the hardware to reproduce HDR. Here on FlatpanelsHD we call it “HDR processing”, indicating that the TVs can receive and process HDR signals but not reproduce them as intended."
    LG's 2016 TV line-up - full overview - FlatpanelsHD

  14. #794 SP
    Member VictusG's Avatar
    de aceea cand pun HDR pe usb mi se schimba imaginea singura pe HDR si culorile si tot ? Devine o alta imagine

    http://www.lg.com/us/experience-tvs/hdr/4k-hdr

    Select LG 2016 4K televisions support HDR10, which we call HDR Pro, because they provide full compatibility with this new standard while also delivering outstanding LG picture quality.

  15. #795 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Crede-ma, nu e HDR ce ai tu. E un tweak de imagine, dar nu e the real thing. Nu poate sa duca panelul ala.
    Edit, esti liber sa crezi ce vrei, dar e o capcana de marketing. HDR10 exista la LG de la seria UH77 in sus.

    BTW, Orice TV care are Dolby Vision poate rula content HDR10 fara probleme. E compatibil 100%.
    Nu si invers insa, un TV HDR10 nu va putea rula niciodata content Dolby Vision pentru ca e nevoie de hardware special, nu doar un firmware update. La fel cum si speakerele Atmos au in ele hardware special Dolby.

    Gasiti mai mult info aici:
    http://www.howtogeek.com/260962/hdr-...-dolby-vision/

  16. #796 SP
    Member VictusG's Avatar
    Quote Originally Posted by cosmin1088 View Post
    Crede-ma, nu e HDR ce ai tu. E un tweak de imagine, dar nu e the real thing. Nu poate sa duca panelul ala.

    BTW, Orice TV care are Dolby Vision poate rula content HDR10 fara probleme. E compatibil 100%.
    Nu si invers insa, un TV HDR10 nu va putea rula niciodata content Dolby Vision pentru ca e nevoie de hardware special, nu doar un firmware update. La fel cum si speakerele Atmos au in ele hardware special Dolby.

    Gasiti mai mult info aici:
    HDR Format Wars: What’s the Difference Between HDR10 and Dolby Vision?
    Pai stiu ca nu e the real think la 800$, vs 10.000$ ceea ce zici tu e Dolby Vision.......care e un alt tip de HDR

    http://www.avsforum.com/forum/166-lc...-pro-mean.html


    Inseamna ca toata lumea minte......

  17. #797 SP
    Member Snookerdog89's Avatar
    Quote Originally Posted by asatgmures View Post
    ps4 nu e castrat deloc, e o consola incredibila - ia joaca tu, cum zice si monky, un u4 sau un gta 5 pe un fullhd de 40'' de la un metru distanta si o sa ramai dat pe spate
    PS4 luat ca atare e o consolă foarte bună. Abia când o pui lângă progresul constant care se face pe tărâmul PC-urilor e oarecum perimată. Până la urmă de aia a ieșit varianta Pro fiindcă lumea nu e mulțumită de FHD (sau uneori nici atât) @30 FPS cum e cazul pe PS4 de acum. Și oricum jocurile fac o consolă, nu specificațiile. Vezi PS Vita vs 3DS, PSP vs NDS...Am văzut la un amic ce zici tu, nu am decât cuvinte de laudă. Eu consola o am conectată la un FHD de 24". Nu o sa îmi iau Pro. Mai repede un TV mai mare. În postul anterior eram ironic.

  18. #798 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Pai da, la console, consolele au murit anul ăsta.
    Asta am spus si eu de vreo 2 ori pe aici, si mi-am luat la bobarnace ...

  19. #799 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Mai baieti m-am tot gandit si eu si am ajuns la concluzia ca mai bine-i chis in freza decat sa dau iar peste 10000 ron pe un TV. Am un Full HD de 60" cumparat acum 4 ani care este absolut impecabil, cu o uniformitate a ecranului cum rar mi-a fost dat sa vad la dimensiuni atat de mari. L-am luat cu foarte multi bani si nici nu ma gandesc sa-l schimb pentru nu stiu ce chichita de marketing sau pentru o rezolutie mai mare.
    Da, voi cumpara Pro-ul si voi fi perfect multumit pentru urmatorii cativa ani daca imi va reda jocurile la 1080p nativ si experientele singleplayer la 60 fps. Cu multiplayerul nu m-am dumirit inca care va fi faza si nici nu cred ca vom sti inainte de lansare. HDR auzi, 'tu-le ceapa lor.

    Mi-a scapat o chestie: are cumva optical out pentru sunet? Stiu ca slimul nu mai are.

  20. #800 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    rasko, da are.

    ---------- Post added 08-09-2016 at 21:28 ----------

    PS4 Pro: The Ultimate FAQ – PlayStation.Blog recomand, gasiti multe raspunsuri aici

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 40 of 155 FirstFirst ... 30 38 39 40 41 42 50 90 140 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts