Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Iti vei cumpara PS4 Pro?

Voters
377. You may not vote on this poll
  • Da, voi cumpara cu siguranta!

    140 37.14%
  • Nu, sigur nu voi cumpara!

    111 29.44%
  • Probabil voi cumpara anul viitor

    56 14.85%
  • Nu stiu inca

    70 18.57%
Page 77 of 155 FirstFirst ... 27 67 75 76 77 78 79 87 127 ... LastLast
Results 1,521 to 1,540 of 3086

Thread: PS4 Pro

  1. #1521 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Mergi pe Pro

    Trimis de pe al meu E2303 folosind Tapatalk

  2. #1522 SP
    Junior Member bonoman's Avatar
    Eu cred ca decât sa dai 1500 pe un ps4 1 tb mai bine dai 1800 pe ps4 pro 1 tb. Eu asta am facut caci 300 roni nu e mare diferența intre ele iar acel joc cu care vine ps4 nu e atât de important pt toată lumea. De ce sa nu iei ultima gen de console pt o diferența asa mică??

  3. #1523 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  4. #1524 SP
    Junior Member alexulq's Avatar
    Citeam azi o chestie interesanta despre un viitor joc exclusiv, Nioh
    https://blog.eu.playstation.com/2016...ents-detailed/

    Aparent va da posibilitatea de a alege intre imagine si framerate, atat pentru PS4 cat si pentru Pro
    PS4, Option 1: “Movie Mode”
    This mode focuses on resolution over frame rate, offering beautiful high resolution graphics with stable 30fps
    PS4, Option 2: “Action Mode”
    Here the emphasis is on frame rate, providing a stable 60fps
    PS4, Option 3: “Movie Mode (Variable frame rate)”
    Finally, this option provides high resolution graphics with a variable frame rate that may go over 30fps.

    PS4 Pro, HD display. Option 1: “Movie Mode”
    Stable 1920×1080 resolution with high quality anti-aliasing at 30fps
    PS4 Pro, HD display. Option 2: “Action Mode”
    Stable 1920×1080 resolution at 60fps
    PS4 Pro, 4K display. Option 1: “Movie Mode”
    Stable 3840×2160 resolution at 30fps
    PS4 Pro, 4K display. Option 2: “Action Mode”
    Stable 1920×1080 resolution at 60fps

  5. #1525 SP
    Member vladthegamer's Avatar

  6. #1526 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by Einherjar793AD View Post
    Păi și tu ce vrei să aștept doi ani?
    Păi așa mai bine aștept PlayStation șase că o să știe nu știu ce dracu.
    Eu zic ca mai intelept e sa astepti 2 ani cu consola actuala, PS4 normal, in caz ca o mai ai. Daca nu, evident go for it!

    ---------- Post added 04-11-2016 at 11:27 ----------

    Quote Originally Posted by quovadis35 View Post
    Multi vorbesc intr-una fara sa spuna nimic de fapt!
    Din toate filmuletele urmarite si zeci de comentarii(unele utile,majoritatea inutile), eu am inteles ca:

    1. Cei care au deja consola Ps4 dar nu au tv4k,pot sta linistiti pana apare Ps5.

    2. Cei care au deja Ps4 dar au si tv 4k, isi pot vinde ps4 ptr ps4 pro,imbunatatirile sunt vizibile,chiar daca nu vorbim despre 4k nativ ci fel de fel de giumbuslucuri.

    3. Cei care nu au deloc ps4 (ci ps3 - cazul meu) si nu au nici tv 4k ci doar full hd, pot cumpara ps4 pro in speranta ca imbunatatirile sunt vizibile oricum si in viitor,majoritatea jocurilor se pot juca 1080 cu 60 fps (deocamdata am vazut ca doar vreo doua jocuri au posibilitatea alegerii rezolutiei si fps-urilor)sau poate va exista vreun upgrade la un tv 4k.

    4. Cei care nu au ps4 dar au tv 4k pot opta linistiti ptr ps4 pro.

    Eu nu sunt un gamer inrait dar imi place sa ma joc cu baiatul meu un Fifa, un assasin creed,lego...etc. Bineinteles ca imi doresc ceea ce este mai bun,un amic mi-a zis ca updateul de la ps3 la ps4 este major,ca diferentele de imagine sunt foarte mari si de aceea sunt hotarat sa cumpar un ps4. Dar inca nu sunt sigur care din ele..in momentul asta sunt 3 versiuni pe piata. Probabil,asa cum am fost sfatuit,p sa iau ps4 pro in speranta ca nu va mai fi nevoie de vreun upgrade cel putin 2 ani si poate,cine stie, o sa cumpar si playstation vr anul viitor!

    Imi cer scuze ptr lungimea postului,astea sunt pareri pur personale,luati-le ca atare!
    Iei Pro, clar. Eu sunt impotriva upgrade-ului, de la PS4, in ideea ca nu se merita.

  7. #1527 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    se pare ca iti spune direct consola daca tv-ul suporta sau nu HDR

    http://cdn3.dualshockers.com/wp-cont...sGUAAAeeyq.jpg

  8. #1528 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by alexulq View Post
    Citeam azi o chestie interesanta despre un viitor joc exclusiv, Nioh
    https://blog.eu.playstation.com/2016...ents-detailed/

    Aparent va da posibilitatea de a alege intre imagine si framerate, atat pentru PS4 cat si pentru Pro
    PS4, Option 1: “Movie Mode”
    This mode focuses on resolution over frame rate, offering beautiful high resolution graphics with stable 30fps
    PS4, Option 2: “Action Mode”
    Here the emphasis is on frame rate, providing a stable 60fps
    PS4, Option 3: “Movie Mode (Variable frame rate)”
    Finally, this option provides high resolution graphics with a variable frame rate that may go over 30fps.

    PS4 Pro, HD display. Option 1: “Movie Mode”
    Stable 1920×1080 resolution with high quality anti-aliasing at 30fps
    PS4 Pro, HD display. Option 2: “Action Mode”
    Stable 1920×1080 resolution at 60fps
    PS4 Pro, 4K display. Option 1: “Movie Mode”
    Stable 3840×2160 resolution at 30fps
    PS4 Pro, 4K display. Option 2: “Action Mode”
    Stable 1920×1080 resolution at 60fps
    Acuma ziceti voi sincer, da sincer sincer sincer: care mai e rostu consolei? Unde e plug & play-ul ala? De acum incolo o sa avem meniu de setari avansate ca la PC-uri. WTF? Serios... Am luat consola pt ease of use. Bagi disc si dai bataie. Nuuu, acuma trebuie sa intru si-n setari, sa-i dau una alta, etc. Fain...

  9. #1529 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Nioh nu apare pe PC.

  10. #1530 SP
    Senior Member mark's Avatar
    La altceva ma refeream, la consola.

  11. #1531 SP
    Junior Member ticaaa's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Acuma ziceti voi sincer, da sincer sincer sincer: care mai e rostu consolei? Unde e plug & play-ul ala? De acum incolo o sa avem meniu de setari avansate ca la PC-uri. WTF? Serios... Am luat consola pt ease of use. Bagi disc si dai bataie. Nuuu, acuma trebuie sa intru si-n setari, sa-i dau una alta, etc. Fain...
    vorbesti de parca e asa de complicat si obositor
    adevaru ca e greu sa mai apesi niste butoane de 2-3 ori nu m-am gandit la asta

  12. #1532 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Mark cred ca totul forumul iti stie parerea si asta este foarte bine si toata lumea ti-o respecta referior la upgrade la pro sau nu. Nu cred ca aici ar trebui sa convingem pe cineva, bazat pe impresia sau opinia noastra, daca sa cumpere pro sau nu. Maxim ce putem face pe un forum e sa prezentam avatanjele si dezavantajele unor alegeri. Pana la urma cred ca fiecare se poate hotara ce sa faca cu banii si ce sa-si ia. Oricum, dupa lansare vom afla mult mai multe detalii si cu ce vine mai exact extra.

    Cat despre acele setari de video, este urmatorul pas logic pentru console pentru a fi competitive si sa mulțumească tot poporul. Avand in vedere ca ne aflam intr-o perioada de tranzitie spre 4k si inca nu s-a atins standardul de 4k 60 fps, eu chiar ma bucur ca pot sa aleg setarile unui joc in acest caz. De exemplu nu ma deranjeaza atata de mult sa fie 30 fps pentru campanie sg si prefer rezolutie mai mare, dar colegu prefera 60 fps la 1080p. Perfect, acum avem ocazia, printre niste setari minime (nu niste slidere aruncate prin settings) sa jucam asa cum prefera fiecare.

    Consola nu mai e de mult plug and play sa fim seriosi, de cate ori s-a intamplat sa pui discul in consolsa si imediat sa te joci? Cred ca niciodata in ultimii 10 ani.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  13. #1533 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Aici e baiu si asta mie personal nu-mi mai place, ca-mi rapeste rapiditatea cu care alta data te puteai juca. Azi am multe pe cap, 2 copilasi mici, loc de munca in alt oras, iti inchipui ca timp 0, si totusi sun fan console si as mai trage asa o juma de ora un Uncharted 4 sau un joc nou. Dar e tot mai greu de la an la an, trebuie sa staaaai pana se instaleaza un joc nou si nu mai am timp...

  14. #1534 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Pana cand nu vom avea teste de gameplay si comparatii se vorbeste cam mult si degeaba pe acest thread , probabil si dupa.
    Cred ca frustrarea multora nu tine de faptul ca Ps4 pro "nu se merita" , ii sâcâie gandul ca altii pot avea o experienta mai buna de gameplay cumparand o noua "jucarie".
    Este exact ce se intampla in lumea gamingului de PC si e pacat, infrange ideea consolei , cea pe care o stiam pana acum. Indiferent ce o sa spuna ei, diferentele tot o sa apara, chiar si in MP.

  15. #1535 SP
    Junior Member alexulq's Avatar
    @mark: nu e chiar asa de grav. multe jocuri iti propun la prima rulare, dupa instalare, sa configurezi anumite aspecte: luminozitate, marginile ecranului, nivel de dificultate, sa te loghezi in cine stie ce cont etc. Apoi nu mai ai treaba cu ele decat daca vrei sa le schimbi din nou. Acum va fi una in plus si sincer nu ma deranjeaza atat timp cat se limiteaza la optiuni simple de genul framerate vs calitate. Pentru mine deja stiu rapsunsul pentru ca joc foarte rar shootere, simulatoare.

  16. #1536 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^ De unde stii ca vor fi diferențe in MP? Sony a anunțat altceva.

  17. #1537 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Un exemplu de diferențe în MP: Battlefield 1 are target 60 fps pe PS4, dar e varialbil 35-60. Pe PRO cu siguranță va rula mai bine si se va apropia, daca nu chiar va fi locked la 60.

    PS: nu am nimic, nici cu bf1, un joc pe care il ador. Si nici cu PRO, consola pe care daca as avea buget, as comanda-o.

  18. #1538 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Ia exemplu BF1, care ruleaza in 60 fps cu drop-uri pana pe la 40fps pe ps4. Pe pro crezi ca va fi blocat la 40fps sau va rula 60fps constant?

  19. #1539 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Aici e baiu si asta mie personal nu-mi mai place, ca-mi rapeste rapiditatea cu care alta data te puteai juca. Azi am multe pe cap, 2 copilasi mici, loc de munca in alt oras, iti inchipui ca timp 0, si totusi sun fan console si as mai trage asa o juma de ora un Uncharted 4 sau un joc nou. Dar e tot mai greu de la an la an, trebuie sa staaaai pana se instaleaza un joc nou si nu mai am timp...
    Cred ca ti s-a mai spus sa nu mai dezimformezi pe acest topic si sa nu mai pui link-uri cu persoane ce regurgiteaza articole pe youtube dupa cum vor ele.
    Daca nu esti in stare sa intelegi cine este un fanboy si mananca diverse pe unde apuca, mai bine te abtii din a posta. Si poate ca ai avea timp mai mult de 0, daca ti-ai mai scadea putin activitatea de pe topicul asta macar.

    On topic: Dante postase evenimentul de lansare de la MG, care are loc pe 11. Sper sa nu livreze MG precomenzile tot atunci.
    Stiu ca PS4 vanilla l-am primit cu vreo 3 zile inainte de lansare de la Altex, dar nu cred ca mai fac asta si acum.

  20. #1540 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    ^ De unde stii ca vor fi diferențe in MP? Sony a anunțat altceva.
    Quote Originally Posted by nops66 View Post
    Ia exemplu BF1, care ruleaza in 60 fps cu drop-uri pana pe la 40fps pe ps4. Pe pro crezi ca va fi blocat la 40fps sau va rula 60fps constant?
    Fratilor, cum sa fie blocat in BF1 la 40 fps pentru ca ps4 normal scade uneori in 40fps ? Normal ca nu, de aici vor aparea diferentele si nu doar , o rezolutie mai mare permite si depistarea tintelor la distante mai mari cu mai multe usurinta etc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 77 of 155 FirstFirst ... 27 67 75 76 77 78 79 87 127 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts