Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Iti vei cumpara PS4 Pro?

Voters
377. You may not vote on this poll
  • Da, voi cumpara cu siguranta!

    140 37.14%
  • Nu, sigur nu voi cumpara!

    111 29.44%
  • Probabil voi cumpara anul viitor

    56 14.85%
  • Nu stiu inca

    70 18.57%
Page 76 of 155 FirstFirst ... 26 66 74 75 76 77 78 86 126 ... LastLast
Results 1,501 to 1,520 of 3086

Thread: PS4 Pro

  1. #1501 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Dacă ai de gând să faci trecerea la Pro peste doi ani mai bine nu o mai faci. În 2019 se lansează PS5.

    Cam asa arată pe Pro RotTR

  2. #1502 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Dacă ai de gând să faci trecerea la Pro peste doi ani mai bine nu o mai faci. În 2019 se lansează PS5.
    Daca nu imi tripleaza astia salariul pana atunci nu o sa imi permit sa mi-l iau in anul de lansare cu banii jos. Asa ca prob daca nu mai apare ceva intre Pro si PS 5, prin 2018 imi iau un Pro (daca intradevar se merita). Nici PS4 nu l-am luat in 2013, ci dupa un an cand era mai ieftin (mai am de intretinut si un calculator pe deasupra, asa-s cu astia micii, tb sa te ocupi de fiecare)

  3. #1503 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Uite cum sony a reusit sa devieze atentia catre televizoare 4k cand cred ca majoritatea vrem 1080p cu detalii mai bune si frameate mai bun . Eu sunt multumit de tv-ul meu si nu mi-am luat pana acum ps4 "normal" am ramas pe ps3 din cauza ca nu am vazut un progres in a juca in 30fps dar in rezolutie mai mare cu efecte mai frumoase be bani mai multi. In 30 fps pot linistit juca si in 720p si chiar nu sunt curios sa joc 30 fps in 1080p si nici atat in 4k. Dar cum multi de aici au deminstrat-o strategia sony chiar functioneaza. Deja vreti tv-ui 4k... ca famerateul va fi fluctuant sub 30 fps...ce mai conteaza....o sa asteptati ps5-ul sa rezolve problema asta. Sau stai, pana atunci apar tv-uri 8k cu hdr 2.0 ... si o sa vreti dinala nu conteaza ca framerateul abia se tine in 30 fps. Eu personal astept sa vad cum merge ps pro-ul...daca nu ma convinge iau un ps4 normal ,si asta pt jocurile care nu mai sunt pe ps3, ca sa se miste cum ar trebui cred ca slabe sanse d,upa cum se pare.

  4. #1504 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pai vezi acel video de mai sus, nu îți oferă ce vrei tu?
    Quote Originally Posted by MRC View Post
    Uite cum sony a reusit sa devieze atentia catre televizoare 4k cand cred ca majoritatea vrem 1080p cu detalii mai bune si frameate mai bun . .

  5. #1505 SP
    Junior Member quovadis35's Avatar
    Deci daca am televizor full hd,se merita sa iau ps4 pro sau ps4? Mentionez ca am ps3. Intreb pentru ca nu am inteles exact care sunt diferentele dintre cele doua versiuni in cazul unui televizor full hd. Televizorul are doi ani deja,e un samsung 55h6400.

  6. #1506 SP
    Member Hider141's Avatar
    Daca iti permiti, PS4 Pro. Si in 1080p are avantaje clare in fata PS4 vanilla (ruleaza jocurile noi in 1080p si maximum de detalii, sau 1080p si framerate cat mai mare, in singleplayer).
    Eventual mai ai rabdare 2-3 saptamani pana apar consola si noile jocuri, sa vezi teste reale si astfel sa ai o comparatie cat de cat ok cu PS4 vanilla. Sunt sigur ca va posta lumea pe youtube clipuri side-by-side cu jocuri pe PS4 Pro si PS4 vanilla.

  7. #1507 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    My 2 cents: nu mai cumparati PS4 decat daca nu aveti nicio sansa sa va permiteti Pro in viitorul apropiat. Trecerea de la o generatie la alta ne-a aratat mereu ca old-gen devine extrem de rapid a second thought pentru developeri, iar aici se va alfa si PS4. Sa zicem ca nu e chiar o trecere la alta generatie, ca sa nu iasa scandal, dar fiti convinsi ca se va insista pe Pro de acum inainte, developerii vor dori asta, e in avantajul lor. Cand poti arata jocul tau cu mai multe detalii si ruland mai bine, de ce nu ai prezenta cea mai buna varianta a lui, adica cea de PS4 Pro? Asta vor face, deci repet, daca nu aveti inca nicio consola, PS4 Pro merita cel mai mult.

  8. #1508 SP
    Junior Member quovadis35's Avatar
    Multumesc Hider si Tudyniuz!

  9. #1509 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Daca poti, da, e mai bine sa treci direct la Pro, daca nu, treci pe un slim sau una "normala" in functie de suma alocata (ca sunt la fel hardware). Iar trecerea la Pro alta data. Dar sa vedem testele, daca intradevar se merita saltul pentru cumparator.

  10. #1510 SP
    Member vallio's Avatar
    Am eu LG OLED55C6V si nu cred ca voi lua PS 4 PRO prea curand (lipsa fonduri), putem face test cu o consola si vedem daca chiar merita sau nu 4k HDR.Valabil pentru bucuresti.

  11. #1511 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Super asa. Daca toate jocurile ar avea optiunea de a te lasa sa alegi cum vrei sa se vada, ca si Rise of the tomb raider, saptamana viitoare mi-as lua pro

  12. #1512 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  13. #1513 SP
    Junior Member bonoman's Avatar
    eu am comandat-o de la altex.O nelamurire am cu garantia caci pe site la descriere apare Garantie de conformitate 1 an si Garantie comerciala 2 ani.
    deci pana la urma cat timp am eu garantie la consola? stie cineva?

  14. #1514 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Dacă ai de gând să faci trecerea la Pro peste doi ani mai bine nu o mai faci. În 2019 se lansează PS5.

    Cam asa arată pe Pro RotTR
    Nu mai merge link-ul acum.

  15. #1515 SP
    Junior Member AGKill0's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Daca aveti timp 11min sa urmariti vid de mai jos o sa va lamuriti de ce spuneam in urma cu ceva timp ca PS4 Pro nu va duce 4K nativ.

    Data viitoare cand vrei sa pari credibil nu mai da link la un propagandist ordinar de xbox sclav la microsoft. Daca Pro nu face 4k nativ cu 4.2tflops atunci e sigur ca nici Scorpio nu o sa faca cu 6.

  16. #1516 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Prietene, tu macar ai urmarit video-ul sau te apuci de facut post count?

    Quote Originally Posted by JohnConstantine View Post
    Eu nu o sa-mi permit teveu 4K cu HDR in vecii vecilor (amin) asa ca daca iau un Pro il iau daca intradevar inbunatateste detalii/grafica si framerate-ul la 1080p si cand va mai scade din pret (peste 1-2 ani). Pana atunci stau linistit pe monitorul meu 1080p cu ps-ul normal (cum ii zice lumea acum) pe care il am. Vreau sa ma rup in figuri in leg cu grafica, ma joc pe PC (tot la 1080p ).
    Peste 2 ani nu mai merita Pro, ca vine PS5 cu 4K nativ.

  17. #1517 SP
    Junior Member AGKill0's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Prietene, tu macar ai urmarit video-ul sau te apuci de facut post count?


    Peste 2 ani nu mai merita Pro, ca vine PS5 cu 4K nativ.
    nu am nevoie sa ascult videoul propagandist impotriva playstation, tipul ala e un nenorocit ordinar, se vede ca nu ai nici-o idee despre youtuberii, altfel stiai cine e ala


    presupun ca esti fan si a acestor cliputi facute de plictisitul ala?

    "The Playstation VR Review Round-Up ☢ Major Issues Reported with PSVR on PS4"
    "The PSVR is Launching - Experts WARNING of Long Term Eye Damage from VR Headsets"
    "Microsoft: PS4 Pro Can't Do TRUE 4K - Sony Responds to Misleading - Xbox One Scorpio is 4K Console"
    "WTF: Sony Disses Game Developer - HYPOCRITES EXPOSED"
    "Sony: PS4 Pro Held Back by PS4 Parity - WTF: Why Buy The PS4 PRO?"
    "PS4 Pro Reveal BOMBS ►Microsoft Mocks PS4 Pro Missing Features - WTF Was Sony Thinking?"
    "LIES, Deception, & PAYBACK - Ex Sony Head TRASHES Gamers Wanting No Man's Sky Refund"
    "PlayStation Exclusives Coming to PC (UPDATE CONFIRMED)"
    "PS4 Killer Learns this is No Game"

    nu vezi nimic in neregula asa?

  18. #1518 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Ce de hateri pe aici. Cum incearca ei sa convingă poporul sa nu cumpere consola, de parca i-ar fi angajat Microsoft.

    Personal, eu nu sunt interesat de PRO. Inițial stăteam pe gânduri, dar anunțul ca un joc de PS3 nu va rula in 60FPS pe 'noua rezoluție standard' m-a convins de cat de capabila e consola. Ma rog, poate unii sunt impresionați de performanta asta, dar PS3 are totuși vreo 10 ani, iar daca după 10 ani Sony vine cu un upgrade asa penibil, adica de la 1080 la 4k la același joc, voi spune pas.

    Sigur, dacă nu aveam deja PS4 cel mai probabil as fi cumpărat PRO, dar in situația actuala upgrade-ul asta nu merita nici $100, cu atât mai mult full price.

  19. #1519 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Prietene, tu macar ai urmarit video-ul sau te apuci de facut post count?


    Peste 2 ani nu mai merita Pro, ca vine PS5 cu 4K nativ.
    Păi și tu ce vrei să aștept doi ani?
    Păi așa mai bine aștept PlayStation șase că o să știe nu știu ce dracu.

  20. #1520 SP
    Junior Member quovadis35's Avatar
    Multi vorbesc intr-una fara sa spuna nimic de fapt!
    Din toate filmuletele urmarite si zeci de comentarii(unele utile,majoritatea inutile), eu am inteles ca:

    1. Cei care au deja consola Ps4 dar nu au tv4k,pot sta linistiti pana apare Ps5.

    2. Cei care au deja Ps4 dar au si tv 4k, isi pot vinde ps4 ptr ps4 pro,imbunatatirile sunt vizibile,chiar daca nu vorbim despre 4k nativ ci fel de fel de giumbuslucuri.

    3. Cei care nu au deloc ps4 (ci ps3 - cazul meu) si nu au nici tv 4k ci doar full hd, pot cumpara ps4 pro in speranta ca imbunatatirile sunt vizibile oricum si in viitor,majoritatea jocurilor se pot juca 1080 cu 60 fps (deocamdata am vazut ca doar vreo doua jocuri au posibilitatea alegerii rezolutiei si fps-urilor)sau poate va exista vreun upgrade la un tv 4k.

    4. Cei care nu au ps4 dar au tv 4k pot opta linistiti ptr ps4 pro.

    Eu nu sunt un gamer inrait dar imi place sa ma joc cu baiatul meu un Fifa, un assasin creed,lego...etc. Bineinteles ca imi doresc ceea ce este mai bun,un amic mi-a zis ca updateul de la ps3 la ps4 este major,ca diferentele de imagine sunt foarte mari si de aceea sunt hotarat sa cumpar un ps4. Dar inca nu sunt sigur care din ele..in momentul asta sunt 3 versiuni pe piata. Probabil,asa cum am fost sfatuit,p sa iau ps4 pro in speranta ca nu va mai fi nevoie de vreun upgrade cel putin 2 ani si poate,cine stie, o sa cumpar si playstation vr anul viitor!

    Imi cer scuze ptr lungimea postului,astea sunt pareri pur personale,luati-le ca atare!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 76 of 155 FirstFirst ... 26 66 74 75 76 77 78 86 126 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts