Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Iti vei cumpara PS4 Pro?

Voters
377. You may not vote on this poll
  • Da, voi cumpara cu siguranta!

    140 37.14%
  • Nu, sigur nu voi cumpara!

    111 29.44%
  • Probabil voi cumpara anul viitor

    56 14.85%
  • Nu stiu inca

    70 18.57%
Page 80 of 155 FirstFirst ... 30 70 78 79 80 81 82 90 130 ... LastLast
Results 1,581 to 1,600 of 3086

Thread: PS4 Pro

  1. #1581 SP
    Banned Templier's Avatar
    - parerea mea: daca ai PS4 stai cu el ca nu se merita Pro. Daca insa nu ai PS4 e clar ca iei PS4 Pro.
    Thank you Captain Obvious!

  2. #1582 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Eu tot imi iau, sunt sigur ca devs o sa ajunga la concluzia ca e mai ok sa oferi si optiuni de 1080p/60fps sau 1080p improved visuals, decat doar 4k support.

    In cazul asta merita luata.

    edit:
    Totusi voi astepta pentru un pack cu PSVR inclus si un joc exclusiv (GOW4,Days Gone,Horizon, Last Guardian, etc.)
    Deja vad revizia de Pro in 2 ani: slim, bluray 4k player, si cu processing box-ul de vr inside

  3. #1583 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Good for you! Sper sa se ridice la asteptarile tale!
    Quote Originally Posted by Templier View Post
    Thank you Captain Obvious!
    You`re welcome!

  4. #1584 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Quote Originally Posted by cosmin1088 View Post
    Eu tot imi iau, sunt sigur ca devs o sa ajunga la concluzia ca e mai ok sa oferi si optiuni de 1080p/60fps sau 1080p improved visuals, decat doar 4k support.

    In cazul asta merita luata.
    Eu nu sunt atat de sigur ca devs o sa investeasca prea mult timp in a optimiza jocurile in modul 1080p pe ps4 pro, de ce ar face-o ? Sunt mult mai multi useri de ps4 decat vor fi de ps4 pro.

    Sa-mi spuna cineva cum merita luat ps4 pro de catre un gamer care joaca MP si va fi locked la 30fps/1080p (nu detine display 4k) , diferente vor fi dar prea mici sa justifice pretul de 1800ron, cel putin pentru mine.
    Cine are bani si-a luat deja TV 4k si isi va lua si pro , da , asa s-ar merita. Pentru restul majoritatii mai asteptam, poate oferte , poate ps5.

    Chiar si cu cei care detin un display 4k , daca vor vrea sa joace un joc de 60 fps , la rezolutia de 4k il vor juca 30 fps . Nu toti sunt dispusi sa faca sacrificiul.


  5. #1585 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    m-am uitat si eu la Digital Foundry. Da, inca nu este joc care sa fie nativ 4k (U4 e 1440p), dar au aratat ca in 1080p rezolva aliasingul (Rise of Tomb Raider) sau unele jocuri (Rise si Infamous First Light, date exemplu de ei) nu mai sunt locked la 30 fps (desi nu au 60 constant). Majoritatea dintre noi nu isi permit un tv 4k, asadar se merita in mom asta? Nu prea. Daca vrei framerate mai mare de 30 pe 1080p, poate. Oricum daca vor fi inbunatatite unele detali grafice nu o sa le observam in timp ne jucam (grafica nu mai e asa importanta in timp ce esti absorbit de joc, numai daca e o dif de la cer la pamant). E mai usor sa vezi o dif de la 30 fps la 60 fps (imaginea e mai "cristalina") decat unele detalii grafice imbunatatite.

    Ptr single player in mom asta nu mi-as lua (ma impac si cu 30 fps). Cu online-ul am o chestie totusi. Joc Gta online (care e 1080p la 30fps) si cand sesiunea e plina de jucatori deja jocul incepe sa scada sub 30 (nu vb de lag, unde o masina se teleporteaza din pct in pct, ci efectiv imaginea e sacadata), deci aici mi-ar conveni un framerate mai mare.

  6. #1586 SP
    Member xenocid's Avatar
    La 4 ani de la debutul generatiei curente nu exista inca o masina capabila de 1080p/60fps. Rusinos.

  7. #1587 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Dar vreau sa se stie ca PRO ESTE JUMA DE CONSOLA! Asta ca sa stie lumea in ce se baga.

    ]
    Cum adica juma' de consola?

  8. #1588 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Juma de consola fata de ce pretinde Sony, cum ca ar rula jocuri in 4K, nu fata de PS4.

  9. #1589 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu cred ca exagerati crunt. Am vazut si eu reviewul de la Digital Foundry.

    Ce am inteles:

    1) Un numar mic de jocuri la 4K nativ
    2) Multe jocuri la grafica de PS4 cu framerate mare spre 60 sau unlocked
    3) Alte jocuri in 1080p si upscale la 4K, in 30fps cu extra mega detalii
    4) Majoritatea jocurilor vor fi la 30fps, insa randate la rezolutii peste 1080p, adica 1440p sau chiar 1600p, apoi upscale la 4K

    Au zis si ei, care se ocupa cu asemenea comparatii, ca rareori te prinzi cand se face upscale.

    Mi se pare extrem de aiurea, si la voi ma uit, sa ceri unei cutii de 400EUR sa ruleze jocuri nativ in 4K. Va rog eu frumos, daca gasiti voi cu 400EUR un alt device care sa ruleze jocuri recente gen Mafia 3, Battlefield 1 sau mai stiu eu ce in 4K nativ la 30fps, eu vi-l cumpar cu banii mei. Si stai, ca PS4 Pro la 400EUR iti mai da si un controller la pachet, in timp ce mai marii care o dati iar in baliverne cu PC-ul nu doar ca nu puteti configura un asemenea sistem la banii astia, dar nici nu puneti vreun periferic la pachet.

    Ce e PS4 Pro e clar, e absolut unic in momentul de fata, iar la banii astia nu ai ce sa ii reprosezi. Daca merita upgrade de la PS4 simplu ramane la latitudinea fiecaruia, dar atat ii tot dati zor cu rezolutii si fps, dar nici nu veniti cu produse alternative la consola asta care sa se afle la un pret similar.

  10. #1590 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Cand o sa apara consola aia care sa duca 1080p/60fps sau 4k/30 fps cu grafica de vis, gen Uncharted 4 cei mai multi dintre cei care hulesc acum pro-ul o sa înceapă sa se plângă de preț. E imposibil sa faci un aparat super performant care sa si fie accesibil tuturor dpdv a prețului.

  11. #1591 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Pro o sa duca 1080p la 60 daca vb de single player, chiar si multiplayer (parca U4 e 1080p la 60 in multi). Treaba e de fapt cu cu 4k ca nu e nativ. Dar sincer, am mai zis, cati dintre voi va permiteti un monitor/tv 4k, ca sa nu mai spun si cu un hdr decent? Degeaba ne plangem daca multi dintre noi nu vor putea avea pe ce sa joace 4k. Pro e upgrade si un intermediar intre 1080p si 4k, pana vine ps5. Mie asa-mi lasa impresia. Devs isi vor incerca mana pe asta si cand vine ps5 atunci vor stii sa fol 4k la adevarata lui valoare. Paretea mea. Pro e 4.5.

  12. #1592 SP
    Senior Member mark's Avatar
    De asta ziceam ca e juma de consola.

  13. #1593 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Eu cred ca exagerati crunt. Am vazut si eu reviewul de la Digital Foundry.

    Ce am inteles:

    1) Un numar mic de jocuri la 4K nativ
    2) Multe jocuri la grafica de PS4 cu framerate mare spre 60 sau unlocked
    3) Alte jocuri in 1080p si upscale la 4K, in 30fps cu extra mega detalii
    4) Majoritatea jocurilor vor fi la 30fps, insa randate la rezolutii peste 1080p, adica 1440p sau chiar 1600p, apoi upscale la 4K

    Au zis si ei, care se ocupa cu asemenea comparatii, ca rareori te prinzi cand se face upscale.

    Mi se pare extrem de aiurea, si la voi ma uit, sa ceri unei cutii de 400EUR sa ruleze jocuri nativ in 4K. Va rog eu frumos, daca gasiti voi cu 400EUR un alt device care sa ruleze jocuri recente gen Mafia 3, Battlefield 1 sau mai stiu eu ce in 4K nativ la 30fps, eu vi-l cumpar cu banii mei. Si stai, ca PS4 Pro la 400EUR iti mai da si un controller la pachet, in timp ce mai marii care o dati iar in baliverne cu PC-ul nu doar ca nu puteti configura un asemenea sistem la banii astia, dar nici nu puneti vreun periferic la pachet.

    Ce e PS4 Pro e clar, e absolut unic in momentul de fata, iar la banii astia nu ai ce sa ii reprosezi. Daca merita upgrade de la PS4 simplu ramane la latitudinea fiecaruia, dar atat ii tot dati zor cu rezolutii si fps, dar nici nu veniti cu produse alternative la consola asta care sa se afle la un pret similar.
    Pai deh, se trolleaza la greu, hating obosit, unii bocesc pe aici ca femeile la moaște iar alții continuă să dezinformeze si sa nege evidenta. Inclusiv în acea recenzie se vorbește despre jocuri in 4k nativ dar pana mea... Eu am găsit soluția, din păcate mi-ar fi plăcut soluția care nu e aici, block cum e pe facebook.
    img_20161103_144022.jpg

  14. #1594 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Jumatate de consola inseamna, ca poti face doar jumatate din cat ar trebui sa faca o consola? Pentru cine este in cautare de o consola si vrea ce e mai bun raport pret/calitate, trebuie sa ia Pro-ul, mai ales daca are un TV 4k sau planifica sa cumpere unul.
    Eu am analizat destul de bine situatia. Am un TV 4k, am PS4 prima generatie, si am ajuns la concluzia ca ar arata mai bine jocurile pe Pro. Pentru mine merita upgrade-ul si chiar il asteptam.
    Singura chestie care ma nemultumeste este faptul cum au gandit chipul, in sensul ca jocurile cu unlocked framerate nu vor beneficia de niciun boost fara patch.

    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Depinde, daca ai la emag/ gamerland ai sanse bune sa o primesti in ziua lansarii. In schimb la Altex/MG cel mai devreme saptamana viitoare, iti spun din experienta precomenzilor la ei...
    Cine a facut precomanda la Altex/MG, parerea mea este ca va primi consola cel tarziu joi, avand in vedere ca au dat deja de astazi mail-urile de confirmare.
    Nu inteleg de ce esti atat de pesimist cu asta? Mi-a intarziat si mie cu o saptamna o data o precomanda la ei, dar a fost singura data. Iar in aceasta luna de "Black Friday" am facut vreo 3 comenzi la ei, care mi-au ajuns a doua zi sau ziua urmatoare.

  15. #1595 SP
    Member aleksandrel's Avatar
    Sincer urmaresc acest topic de la inceput si pot sa spun Mark ca te-am mai vazut ca ai scris pe aici....in fine! Ce vreau sa spun este ca nu poti sa imi spui mi-e sau cuiva de aici ca, daca am ps4 sa nu imi iau pro ca e jumatate de consola...e treaba mea ce fac cu banii si ce imi cumpar,corect? Si ca prima ,pana nu apare consola sunt vorbe in vant...stai sa apara ca nu mai e mult si atunci poti sa spui ce doresti...tehnologia avanseaza ca asta e viata, daca poti sa fi in pas cu ea foarte bine, daca nu, e frustrant!! Parerea mea este ca orice imbunatatire cat de mica fata de ps4 normal este un pas in fata si nu poate decat sa ma bucure ca se tot incearca sa ne aduca jocuri calitativ cat mai bune!!! Viitorul suna bine ,,in gaming"!!!

  16. #1596 SP
    Admin MonkY's Avatar
    S-a cam dus naibii ideea de consola din momentul in care jocul te intreaba ce vei alege din cele 3 optiuni:

    1. Low quality - in 1080p dar la 60FPS
    2. Medium quality - dar in 4K la 30FPS
    3. Maximum quality - dar in 1080p la 30FPS

    Intr-adevar, viitorul suna bine in gaming, dar PS4 Pro nu e viitorul. E o prea strutzo-camila ca sa reziste mult pe piata. Sunt ferm convins ca la anul sau in maxim 2 ani vom avea PS5. Si iarasi ideea de consola pe care o tii 10 ani fara upgrade-uri se duce naibii. Si nu, nu sunt pesimist, sunt doar realist. Daca ai un TV 4K cu HDR si inca nu ai un PS4, un PS4 Pro e super afacere. Pentru ceilalti (aproximez cam 95% dintre noi), not so much.

    Bine ca macar are un pret decent, ca altfel as fi fost categoric against it. Desi, un pack cu PS4 Pro + VR + Camera + 2 Move-uri + PS Plus, numai ieftin nu e... Insa, la cate am sacrificat noi pt. gaming, merge si asta. Am insa un feeling ca de-acum incolo vom primi upgrade-uri pe banda rulanta (cam dupa cum isi face AMD planurile pentru noile GPU-uri).

  17. #1597 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by keanustar View Post
    Jumatate de consola inseamna, ca poti face doar jumatate din cat ar trebui sa faca o consola? Pentru cine este in cautare de o consola si vrea ce e mai bun raport pret/calitate, trebuie sa ia Pro-ul, mai ales daca are un TV 4k sau planifica sa cumpere unul.
    Eu am analizat destul de bine situatia. Am un TV 4k, am PS4 prima generatie, si am ajuns la concluzia ca ar arata mai bine jocurile pe Pro. Pentru mine merita upgrade-ul si chiar il asteptam.
    Singura chestie care ma nemultumeste este faptul cum au gandit chipul, in sensul ca jocurile cu unlocked framerate nu vor beneficia de niciun boost fara patch.



    Cine a facut precomanda la Altex/MG, parerea mea este ca va primi consola cel tarziu joi, avand in vedere ca au dat deja de astazi mail-urile de confirmare.
    Nu inteleg de ce esti atat de pesimist cu asta? Mi-a intarziat si mie cu o saptamna o data o precomanda la ei, dar a fost singura data. Iar in aceasta luna de "Black Friday" am facut vreo 3 comenzi la ei, care mi-au ajuns a doua zi sau ziua urmatoare.
    Vezi ce a scris JohnConstantin mai sus. E același lucru care-l susțin și eu. Răstălmăcește lucrurile.


    Sent from my iPad using Tapatalk

    ---------- Post added 08-11-2016 at 01:22 ----------

    Quote Originally Posted by aleksandrel View Post
    Sincer urmaresc acest topic de la inceput si pot sa spun Mark ca te-am mai vazut ca ai scris pe aici....in fine! Ce vreau sa spun este ca nu poti sa imi spui mi-e sau cuiva de aici ca, daca am ps4 sa nu imi iau pro ca e jumatate de consola...e treaba mea ce fac cu banii si ce imi cumpar,corect? Si ca prima ,pana nu apare consola sunt vorbe in vant...stai sa apara ca nu mai e mult si atunci poti sa spui ce doresti...tehnologia avanseaza ca asta e viata, daca poti sa fi in pas cu ea foarte bine, daca nu, e frustrant!! Parerea mea este ca orice imbunatatire cat de mica fata de ps4 normal este un pas in fata si nu poate decat sa ma bucure ca se tot incearca sa ne aduca jocuri calitativ cat mai bune!!! Viitorul suna bine ,,in gaming"!!!
    Dar când am impus eu ceva cuiva? Va atacați singuri, sincer. LOGIC ca fiecare își ia ce vrea, când vrea, pe banii lui.
    Ce susțin e doar ca nu merita upgrade, atât. Scrie undeva ca trebuie sa faceți toți ce zic eu? Fiți serioși.
    Problema vine de la user-ul Dante care nu ma înghite și face flame. Dacă nu-l baneaza nimeni eu cu ce-s de vina?


    Sent from my iPad using Tapatalk

    ---------- Post added 08-11-2016 at 01:24 ----------

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    S-a cam dus naibii ideea de consola din momentul in care jocul te intreaba ce vei alege din cele 3 optiuni:

    1. Low quality - in 1080p dar la 60FPS
    2. Medium quality - dar in 4K la 30FPS
    3. Maximum quality - dar in 1080p la 30FPS

    Intr-adevar, viitorul suna bine in gaming, dar PS4 Pro nu e viitorul. E o prea strutzo-camila ca sa reziste mult pe piata. Sunt ferm convins ca la anul sau in maxim 2 ani vom avea PS5. Si iarasi ideea de consola pe care o tii 10 ani fara upgrade-uri se duce naibii.

    Bine ca macar are un pret decent, ca altfel as fi fost categoric against it. Desi, un pack cu PS4 Pro + VR + Camera + 2 Move-uri + PS Plus, numai ieftin nu e...
    Exact!
    Am spus treaba asta și eu. Conceptul de CONSOLA s-a stricat. Sony și Microsoft au dat-o după PC și se apropie de el tot mai mult, iar asta nu e OK.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  18. #1598 SP
    Banned asperas's Avatar
    Trebuie TV 55,60 inch , hdr 10 low latency in modul game (fara asta lag la greu si cine vrea asta nu?)! Cu tv 4k hdr astea la 3000 si ceva de ron e apa de ploaie tata astea ruland la un 60 hrz deci ioha acel 4k fie el si upscale! Un tv bun pt a simti real acest ''new new'' e intre 1700 si 3000 de coconei (v-ati prins voi) asa ca mai usor cu cutia de 400 euro cado' daca nu mai adaugi (nu mie) si una de macar un 6000 ron (in leii nostrii fara de blana) nu de alta dar daca este cado' atunci sa fie bine primit! nu vreau sa supar aici

    bine pt Monky pt cum a punctat cat si pt hulitul mark! Era nevoie de Pro pt a a convinge lumea in a investi atat intr-un tv 4k bun cat si a unui PSVR care in momentul actual (ps4) nu prea este indicat avand destule probleme..poate Pro sa mai reduca din ele cine stie!

    Acum fiecare hotaraste ce face cu banii si cu timpul lui nefiind nimic batut in cuie..

  19. #1599 SP
    Admin MonkY's Avatar
    A nu se intelege gresit... eu nu sunt deloc suparat ca se lanseaza PS4 Pro. E clar ca sunt alte timpuri si nu mai putem compara cu "vremurile bune", dar asta nu inseamna ca nu putem (sau sa incercam macar) sa fim realisti si sa ne intrebam "what's next"? Eu unul sunt curios daca multi dintre voi ati fi preferat un PS5 anul viitor... sau va place mai mult ideea de "consola intermediara"? Pentru ca hai sa fim sinceri, sa nu credeti ca Sony nu va veni cu raspuns la Scorpio. La fel cum sunt ferm convins ca anul viitor (sau cel tarziu in 2 ani) vom avea un PS VR2, pentru ca actualul e un fel de "tech demo"...

  20. #1600 SP
    Junior Member AGKill0's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    S-a cam dus naibii ideea de consola din momentul in care jocul te intreaba ce vei alege din cele 3 optiuni:

    1. Low quality - in 1080p dar la 60FPS
    2. Medium quality - dar in 4K la 30FPS
    3. Maximum quality - dar in 1080p la 30FPS
    esuez sa vad cum optiuni=bad thing

    si e mai mult asa:

    1. ps4 standard unlocked fps(60)
    2. ps4 standard 4k
    3. ps4 pro

    Quote Originally Posted by JohnConstantine View Post
    Pro o sa duca 1080p la 60 daca vb de single player, chiar si multiplayer (parca U4 e 1080p la 60 in multi). Treaba e de fapt cu cu 4k ca nu e nativ. Dar sincer, am mai zis, cati dintre voi va permiteti un monitor/tv 4k, ca sa nu mai spun si cu un hdr decent? Degeaba ne plangem daca multi dintre noi nu vor putea avea pe ce sa joace 4k. Pro e upgrade si un intermediar intre 1080p si 4k, pana vine ps5. Mie asa-mi lasa impresia. Devs isi vor incerca mana pe asta si cand vine ps5 atunci vor stii sa fol 4k la adevarata lui valoare. Paretea mea. Pro e 4.5.

    Quote Originally Posted by mark View Post
    Ok, mai spun asta si dupa aceea nu mai critic Pro never. Dar vreau sa se stie ca PRO ESTE JUMA DE CONSOLA! Asta ca sa stie lumea in ce se baga.

    - Pro nu face 4K nativ

    Aveti mai jos un link care explica scurt si la obiect ce face Pro pe partea de grafica: foloseste o metoda de randare numita Checkerboard care e util de folosit cand nu ai capabilitati hardware dar vine cu un sacrificiu. E musai ca dezvoltatorii de jocuri sa se intoarca la masa de lucru si sa modifice destul de greu jocul. ORICUM, per total. O randare Checkerboard 4K nu va fi la fel de calitativa precum o randare nativa 4K. FACT!

    - parerea mea: daca ai PS4 stai cu el ca nu se merita Pro. Daca insa nu ai PS4 e clar ca iei PS4 Pro.

    Multumesc!

    PS4 Pro’s Checkerboard 4K Rendering Will Never Look As Good As Native 4K, Requires More Work « GamingBolt.com: Video Game News, Reviews, Previews and Blog
    nu mai cita gamingbolt, este cel mai de jos site, ei doar interpreteaza gresit articolele altora, ti-am mai zis asta cand citai videouri facute de xbox fanboys propagandisti notorii

    DigitalFoundry au fost la Mark Cerny, el le-a aratat doua ecrane, unul era 4k nativ iar altul 4k checkerboard, au trebuit sa se chinuie cu ochii lipiti de TV sa vada care e care



    faci multa propaganda pe aici, nu inteleg cum iti permit asta moderatorii, checkerboard 4k arata extraordinar pentru ca nu este uspscale, nu face strech la pixeli, este o imagine 4k full pixel din care jumate este nativa iar jumate este re-projectata din frameuri anterioare, metoda este geniala si este folosita in multe jocuri pe xbox one/s si ps4/slim(Rainbow 6, Killzone SF MP, Quantum Break...), asa ceva am vazut chiar in 2013 in Killzone Shadow Fall unde nimeni nu a stiut ca mp-ul nu era 1080p nativ ci 960x1080p reprojectat, nimeni nu si-a dat seama pana nu au facut DigitalFoundry analiza full pentru ca arata atat de aproape de 1080p native, asta spune mult despre checkerboard 4k

    si inca un lucru pe care nu il intelegi, ps4 pro nu face doar 4k checkerboard care este excelent, dar developerii pot sa faca ce vor ei, dynamic resolution, injection, reprojection, reconstruction etc. asta incluzand si NATIV 4K daca pot, ia unele jocuri POT, cateva out of my head sunt: NBA 2K17, PES 2017, FIFA 2017, toate 4k NATIV/60FPS, The Last Of Us Remastered 4k NATIV+better shadows/30FPS Nioh 4k NATIV/30fps, The Elder Scrolls 5 Skyrim Special Edition & The Elder Scroll Online 4k NATIV/30FPS, The Witness 4k NATIV/better AA/30fps, Smite 4k NATIV/60fps

    dupa cum vezi, ps4 pro poate sa ruleze jocuri pana la 4K NATIV/60fps, checkerboard 4k si altele sunt majoritatea dar nu sunt legea, deja sunt si or sa mai fie jocuri 4k NATIV la 30 sau 60 fps pe ps4 pro

    FACT!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 80 of 155 FirstFirst ... 30 70 78 79 80 81 82 90 130 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts