Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 335 of 903 FirstFirst ... 235 285 325 333 334 335 336 337 345 385 435 835 ... LastLast
Results 6,681 to 6,700 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #6681 SP
    Member DrDeath's Avatar
    Quote Originally Posted by CataPuscas View Post
    Prin ethernet ai incercat direct sau tot prin router? Ai incercat sa schimbi router-ul?
    Tot prin router (asa folosesc si acasa la Pitesti...eu stau in Bucuresti acum la facultate). Routerul este primit de la Romtelecom, n-am bani sa mai schimb si routerul.

    ---------- Post added 25-02-2014 at 16:29 ----------

    Quote Originally Posted by cipvas View Post
    La ce joc care il joci pe PS4 ai lag si ce provider de internet ai?
    La FIFA 14 si Romtelecom

  2. #6682 SP
    Member CataPuscas's Avatar
    Poate router-ul respectiv iti blocheaza ceva porturi dar iti merge pe wireless asa ca... un laptop ai incercat sa conectezi prin ethernet?

  3. #6683 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Baga PS-ul in DMZ. Iar pentru FIFA trebuie sa faci si chestia asta:
    http://help.ea.com/en/article/what-o...n-for-fifa-14/

  4. #6684 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    care se baga la un amical la fifa id moldo_007

  5. #6685 SP
    Member DrDeath's Avatar
    Quote Originally Posted by CataPuscas View Post
    Poate router-ul respectiv iti blocheaza ceva porturi dar iti merge pe wireless asa ca... un laptop ai incercat sa conectezi prin ethernet?
    Am rezolvat (intr-un fel). Am vorbit la Sony support si pana la urma o sa folosesc cablul ethernet de la PS3 in PS4 care merge. Nu stiu de ce cablul nou nu functioneaza la PS4 Multumesc oricum

  6. #6686 SP
    Member em1n3m16's Avatar
    Cica citeam undeva ca Battlefield 4 consuma 90-95 % din cpu-ul consolei asa e?

  7. #6687 SP
    Member Buyk's Avatar
    Ma indoiesc sa fie asa, pana anul trecut nu erau multe jocuri care sa foloseasca 4 nuclee, insa 8 nuclee cat are consola ho ho , developerii au foarta multa libertate, practic inoata in procesorul ala.

  8. #6688 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by em1n3m16 View Post
    Cica citeam undeva ca Battlefield 4 consuma 90-95 % din cpu-ul consolei asa e?
    Chiar daca ar fi asa, asta nu inseamna ca nu poate consola mai mult. Cred ca poti sa faci un joc cu 2 bile care se ciocnesc, si care sa foloseasca 100% din CPU...
    Quote Originally Posted by Buyk View Post
    Ma indoiesc sa fie asa, pana anul trecut nu erau multe jocuri care sa foloseasca 4 nuclee, insa 8 nuclee cat are consola ho ho , developerii au foarta multa libertate, practic inoata in procesorul ala.
    Nu uita faptul ca vorbim de 8 nuclee care lucreaza la frecvente mici (1.6Ghz cu un turbo de probabil maxim 2Ghz)... Nu e ca la un procesor clasic (sa zicem i7), care poate lucra cu 4 nuclee la 3.5Ghz si un turbo de 4Ghz. Daca faci un calcul (gresit, dar iti da o imagine de ansamblu), 8 core-uri la 2Ghz = 4 core-uri la 4Ghz... Deci nu, developerii nu inoata in acel procesor (mai ales ca turbo-ul nu poate fi mentinut decat pe perioade scurte).

    Asta nu inseamna insa ca nu mai e loc de optimizare (that's a different story). Insa acest lucru se rezolva prin kernel si drivere mai bine optimizate...

  9. #6689 SP
    Banned fann's Avatar
    rog pe oricine se ocupa de site/forum atunci cand sony va renunta la obligarea oamenilor de a le plati bani pt ca acei oameni sa poata juca multiplayer, sa faca aceea stire cu un font foarte mare. sunt obligat sa raman la ps3 din cauza lor, ps3 nu are asa ceva. si nu e justificat pt ca vad la oameni cu ps4, ca buguri, lag, etc inca se intampla deci nu are justificare sa platesti in plus pt a putea sa joci online, sa scoata atunci de pe jocurile retail multiplayerul si sa scada preturile jocurilor

  10. #6690 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Eu personal nu inteleg pe oamenii ca fann...decat sa avem servere naspa ca la PS3 (ma chinui cu download-uri,viteza mica uneori),mai bine platesc pentru PS+.Unii chiar nu vad beneficiile card vin cu PS+ :

    - Reduceri mai mari la sales
    - Jocuri gratis in fiecare luna pentru toate cele 3 console
    - Oferim sprijin pentru servere bune

    Pe PS4 nu am intampinat niciodata lag,sau viteza mica.

    Cine nu vrea PS+ asta e,nu se opreste lumea...

    "Hai ca pentru online trebuie platit pe PS4,ce naspa mai bine stau la PS3/De ce sa platesc eu pentru online???"

    Convorbiri de astea ma enerveaza!!!

    Mesajul asta nu este adresat numai lui fann,de la bun inceput se stia ca este cu plata!!! Nu v-ati documentat?

  11. #6691 SP
    Member styng's Avatar
    ramai atunci la ps3 ... mai sunt si alte beneficii pt ps+,nu doar online gaming

  12. #6692 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by fann View Post
    rog pe oricine se ocupa de site/forum atunci cand sony va renunta la obligarea oamenilor de a le plati bani pt ca acei oameni sa poata juca multiplayer, sa faca aceea stire cu un font foarte mare. sunt obligat sa raman la ps3 din cauza lor, ps3 nu are asa ceva. si nu e justificat pt ca vad la oameni cu ps4, ca buguri, lag, etc inca se intampla deci nu are justificare sa platesti in plus pt a putea sa joci online, sa scoata atunci de pe jocurile retail multiplayerul si sa scada preturile jocurilor



    fann, din pacate PS4 nu cred ca va vedea vreodata multiplayer free. Nu mai astepta acel mesaj ca nu va veni niciodata.

  13. #6693 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    La cate jocuri gratis se dau cu abonamentul ps+ mi-ar fi si rusine sa comentez ceva. E drept, ps4 e doar la inceput si nu prea sunt cine stie ce jocuri oferite, dar pe ps3 sunt cateva titluri foarte bune

  14. #6694 SP
    Member luciteck's Avatar
    In general cei care reclama necesitatea platii unei taxe pentru ps+ sunt pustani fara un venit propriu, care nu inteleg ca un serviciu de calitate costa bani.

  15. #6695 SP
    Member BlueLightning's Avatar
    Am Plus de cand aveam PS3, mi se pare extraordinar. As fi luat si daca nu era obligatoriu pt MP pe PS4. Cine se plange nu stie ce pierde. Ca veni vorba de PS Plus. Ce s-a intamplat cu update-ul pe luna care vine? De obicei pe la mijlocul lunii anuntau ce vine...mai e putin si vine martie si nimic...

  16. #6696 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Pe blog tot o lungesc de pe 14 feb "next week , next week , next week" parerea mea e ca nu mai au ce jocuri sa ofere pentru PS4 si tot amaneaza.

  17. #6697 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu nu, au zis ca dau nu mai stiu ce joc din 2010 luna asta pentru PS+. Joc care a mai fost dat gratuit odata, dar acum vine pentru PS4.

  18. #6698 SP
    Member lilmonkey's Avatar
    most likely Dead Nation...e destul de vechi (probabil 2010) si a fost gratuit dupa ce a fost hackuit PSN'ul daca imi aduc bine aminte. Cam asta ziceau si unele "leak-uri" ca o sa vina la EU

  19. #6699 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Da, eu am Dead Nation de cant a fost spart PSN-ul, iti puteai downloada free 2 jocuri (din 4 cred), si mi-am luat si inFamos.
    Asa am auzit si eu a vine pe PS4 in martie.
    Mie mi-a placut, o sa-l rejoc cu aceeasi placere ca pe PS3, dar calitate mult mai buna sper.

  20. #6700 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Quote Originally Posted by fann View Post
    rog pe oricine se ocupa de site/forum atunci cand sony va renunta la obligarea oamenilor de a le plati bani pt ca acei oameni sa poata juca multiplayer, sa faca aceea stire cu un font foarte mare. sunt obligat sa raman la ps3 din cauza lor, ps3 nu are asa ceva. si nu e justificat pt ca vad la oameni cu ps4, ca buguri, lag, etc inca se intampla deci nu are justificare sa platesti in plus pt a putea sa joci online, sa scoata atunci de pe jocurile retail multiplayerul si sa scada preturile jocurilor
    Poti sa astepti acel mesaj cu font mare mult si bine, o sa ramai la PS3 mult si bine pe cand altii o sa se joace pe PS7.
    20 Lei / luna inseamna o pizza sau un pachet de tigari si un suc in schimbul multiplayer'ului si a jocurilor pe care le primesti luna de luna (pe 3 platforme) + alte discount'uri.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: 27-04-2024, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts