Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 829 of 903 FirstFirst ... 329 729 779 819 827 828 829 830 831 839 879 ... LastLast
Results 16,561 to 16,580 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #16561 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Clona? Ma bufneste rasul, vezi ca solutia oferita de Microsoft e custom de la soc la racire, e in genul la ce face Apple pe iPhone. Diferenta e ca Microsoft are ingineri mai buni si o strategie mai solida, au gresit la inceput dar si-au revenit pe parcurs si au preluat initiativa cu One S si X. Marketing ieftin e ce a facut Sony cu PS4 Pro... Au incercat sa vinda o consola capabila de 4k care e defapt 1080p la 60 fps sau 2k la 30 fps.

    Sony a vandut "gogosi" la clienti cu PS4 Pro.

    Cat despre pret, pe bune? Daca te cramponezi la 100 de euro ramai la PS4 /Xbox One sau schimbati jobul.

  2. #16562 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Papillon_ View Post
    Noroc cu PS4 Pro care e cea mai tare consola 4k pardon 2k la 30 de fps, care uneori mai face upscale la 4k... Numai zic de lipsa blu-ray player-ului 4k, backwards compatibility si play anywhere. Multe exclusivitati de la Sony ajung pe PC sau sunt remasterizari... Oricum nu am simtit lipsa de continut pe Xbox One S, iar la nivelul PC-ului nu se ridica nici una.
    Principalul avantaj la console e ca sunt ieftine fiind subventionate de producator si poti sa le iei ca un al doilea dispozitiv de divertisment pentru jocuri si filme.

    Comparatia din videoclipul ala e ceva de genul noi avem Ford Focus ST cu autonomie mare iar voi aveti un Ferrari.
    Mai respiră si tu!

  3. #16563 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Eu nu inteleg totusi de ce aveti discutii de genul asta pe un thread de Playstation 4. Ma rog, ignorand asta, mai aveti si inteligenta emotionala (emotionala nu IQ, rog a nu se confunda) a unui copil de 4 ani, parca va iau banii din buzunar voua cei de la Sony ca decide x sa cumpere y cand poate de la z ca domne sunt ingineri calumea la X1.

    Da, ok, competivitatea e benefica in technologie, dar nu si in discutii de genu asta fara nici un pic de sens.

    Hai sa facem o metafora usoara:

    Tu ai niste cai pur sange care zici..domneee, caii astia iti duc trasura din America in Asia, dar trasura aia, trebuie sa fie specifica pt caii respectivi, tu esti fericit si zici, uau sa vezi cati cai vand, daaar...realizezi ca nu iti ia nimeni caii pentru ca ....NU OFERI SI TRASURA CU EI.

    Nu vad nimic gresit ca x investeste bani in development pentru ca clientii sai sa se bucure de consola cumparata pana in toamna iarna si sa atragi siiii mai multi clienti care sa zica "uau uite cate jocuri apar", dar mai mult ca sigur vad ceva gresit cand tu scoti motor de Ferarri dar nu oferi si roti si iti sta degeaba motoru' pe masa.

  4. #16564 SP
    Member Victor420's Avatar
    Quote Originally Posted by Papillon_ View Post
    Diferenta e ca Microsoft are ingineri mai buni.
    Asa de buni ca xbox one era imens in dimensiuni si avea o caramida pe cablu de alimentare. Asa de buni ca jumatate din consolele Xbox 360 au murit de rrod (https://en.wikipedia.org/wiki/Xbox_3...nical_problems). Scoate-ti capul din fund, Microsoft exceleaza pe partea de software (e in numele lor si se vede pe OS-ul de xbox), iar Sony pe hardware. Compara portofoliile lor de produse.

  5. #16565 SP
    Member mircoid's Avatar
    Quote Originally Posted by Victor420 View Post
    Asa de buni ca xbox one era imens in dimensiuni si avea o caramida pe cablu de alimentare. Asa de buni ca jumatate din consolele Xbox 360 au murit de rrod (https://en.wikipedia.org/wiki/Xbox_3...nical_problems). Scoate-ti capul din fund, Microsoft exceleaza pe partea de software (e in numele lor si se vede pe OS-ul de xbox), iar Sony pe hardware. Compara portofoliile lor de produse.
    Nu-ti bate capul. Unii oameni nu merita deranjul.

  6. #16566 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Quote Originally Posted by Victor420 View Post
    Asa de buni ca xbox one era imens in dimensiuni si avea o caramida pe cablu de alimentare. Asa de buni ca jumatate din consolele Xbox 360 au murit de rrod (https://en.wikipedia.org/wiki/Xbox_3...nical_problems). Scoate-ti capul din fund, Microsoft exceleaza pe partea de software (e in numele lor si se vede pe OS-ul de xbox), iar Sony pe hardware. Compara portofoliile lor de produse.
    Am spus ca au dat-o in bara cu varianta originala de Xbox dar in ultimii ani au scos produse foarte bune ca Xbox One S, Xbox One X, seria Surface Pro , Surface Studio. Pe partea de soft nu are rost sa mai vorbim...Sony mereu au fost in urma Microsoft.
    Sper ca nu e mai trezim cu o gaura de securitate ca cea din 2011...

  7. #16567 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Eu nu inteleg ce cauta aceasta dezbatere pe acest thread.
    In alta ordine de idei, cine crede ca acest XBOX X va fi mult mai mult decat PS4 Pro, va avea la un moment dat o deziluzie.
    Toate jocurile vor merge la "paritate". Pentru ca.. publisheri.
    Lumea tot nu intelege ca aceste console sunt pentru 4K (cu artificii sau fara) si sa arate mai bine. Atata tot.
    Cred ca cea mai sanatoasa abordare ar fi sa ne scoatem din cap ca va rula vreodata un multiplatform la 60FPS@4K pe un XBOX si la 30FPS pe PS (cu artificii sau fara).
    Pe exclusive, acolo da, sporadic vor sta lucrurile diferit in ceea ce priveste performanta/FPS. Dar deocamdata stim cu totii cum sta treaba la acest departament, fie ca ne place sau nu.
    /cei 2 bani ai mei

  8. #16568 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Jocurile multiplatform focusate pe MP proabil vor fi la 30 fiind trase in jos de varianta originala a consolei dar cele care au doar SP mai mult ca sigur o sa mearga la 60FPS@4K. In afara de Forza nu joc nimic MP pe console, prefer PC-ul, pentru frame rate si precizie.

  9. #16569 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Papi mai bati bre mult toba cu Xboxu pe thread de ps ?!

    ia cu thedicatie :


  10. #16570 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by mircoid View Post
    Diferenta de 100 de euro dintre xbox one x si ps4pro nu se justifica. Faptul ca microsoft a stat un an sa scoata o clona la ps4pro arata o mentalitate intarziata. Cutia nu va fi capabila de 4k 60fps nativ.
    Nimeni nu poate sa spuna de ce este capabila inca pentru ca nu o avem iar jocuri pentru ea nu exista. Restul e marketing ieftin.
    Tu esti pe bune sau esti troll? Sunt fan Playstation dar cand vad performanta, fie si la concurenta, o recunosc. Hai sa fim seriosi.

  11. #16571 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Pe mine ma amuza cum toata lumea vorbeste de performanta unei console care nu a aparut inca judecand specificatiile, dar majoritatea habar nu au ce inseamna graphics pipeline sau macar din ce se face un GPU. Eu dupa 1 an de studiat arhitectura placilor grafice in facultate am concluzionat doar ca nu ma pot baza decat pe ce vad, relevanta specificatiilor tehnice in performanta reala o stiu doat producatorii si developerii / expertii cu ani de studiu in domeniu. Si mare atentie, expertii aia nu sunt la IGN.

    Chill dudes, cand va aparea consola vedem cum vor arata jocurile, pana atunci postatile de aici doar enerveaza trollii. Bine, cumva si asta e funny, depinde ce vrei.

  12. #16572 SP
    Member mircoid's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Tu esti pe bune sau esti troll? Sunt fan Playstation dar cand vad performanta, fie si la concurenta, o recunosc. Hai sa fim seriosi.
    Sunt foarte pe bune.
    Cum va puteti certa cu atata indarjire pe un produs care nu exista inca si nu il poti tine in mana?
    Imi bagi la inaintare doar campania de marketing de la Microsoft? Si asta e? Vrei sa cad in genunchi si sa zic: Vai ce tare e cutia!
    Ca are 2 tf si 200mhz in plus nu o face o clona la ps4pro? Mai vorbim in iarna cand jocurile vor rula cel mult la fel pe ambele console pentru ca nimeni .. dar absolut nimeni din cei care optimizeaza pt ps4pro nu va depune o munca in plus pt xbox one x.

  13. #16573 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Nu se pune problema sa nu stim care consola va fi mai puternica pt urmatorii 2-3 ani. Important e insa ce facem cu ea, sa nu o uitam prafuita pe un colt de mobila. Eu m-am plictisit si de ps4 de la HZD incoace, si slava Domnului, Sony ne-a mai dat cate ceva(in august il bag iar in priza������, stiti voi de ce). Cu xboxul asta nou mi-e teama sa nu fie ca si cand ai avea un pagani in garaj si l-ai scoate din joi in paste si atunci i-ai da gazolina. Eu ma asteptam si la cateva jocuri ca lumea pt el, anul asta, daca ar fi fost asa il luam fara sa ma gandesc.

  14. #16574 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Doar pentru cei care nu au PS Plus. Ofertă valabilă până pe 10 iulie
    img_20170703_180538.jpg

  15. #16575 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Yey. Prima mea platina,me happy.
    Attached Images Attached Images 19693840_1442698942443579_8757447643399302717_o.jpg

  16. #16576 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Descărcați That's You! Caterincă jocul, am râs cu lacrimi cu niște prieteni.

  17. #16577 SP
    Member AzFaust's Avatar
    Salt and Sanctuary apare free in store. Posibil sa fie eroare pentru ca mie trebuia sa imi apara purchased

  18. #16578 SP
    Member musat's Avatar
    Quote Originally Posted by AzFaust View Post
    Salt and Sanctuary apare free in store. Posibil sa fie eroare pentru ca mie trebuia sa imi apara purchased
    La mine apare ca este redus cu 50% si costa 40 ron

  19. #16579 SP
    Member mircoid's Avatar
    Quote Originally Posted by AzFaust View Post
    Salt and Sanctuary apare free in store. Posibil sa fie eroare pentru ca mie trebuia sa imi apara purchased
    Este cross platform.
    Daca l-ai luat pentru ps4 e free pentru ps vita si invers.

  20. #16580 SP
    Member MAGNUS2's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts