Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 56 of 74 FirstFirst ... 6 46 54 55 56 57 58 66 ... LastLast
Results 1,101 to 1,120 of 1470

Thread: Bloodborne

  1. #1101 SP
    Junior Member xtcplus's Avatar
    Impartasesc si eu impresia despre Bloodborne si cele 52 de ore "investite" in joc.
    Am terminat jocul si expansion-ul si pot spune ca a fost cel mai frustrant si placut joc pe care l-am jucat pana acum, poate suna ca un paradox, dar asa e.
    Este un joc care iti testeaza rabdarea, nervii si atentia la joc, iar acum abea astept DS3
    Nu am jucat ds 1, 2 sau deamon souls, dar jucand Bloodborne astept cu nerabdare sa vad o sa aduca DS3.

  2. #1102 SP
    Member mircoid's Avatar
    Bloodborne nu se termina cand termini storyline-ul (apropos, ai 3 finaluri)
    Bloodborne nu se termina nici macar atunci cand ai platina

    Trimis de pe al meu LG-D855 folosind Tapatalk

  3. #1103 SP
    Junior Member xtcplus's Avatar
    Da, știu. Eu am ales pe cel mai lung. M-am bătut și cu moon essence.

  4. #1104 SP
    Junior Member Aframovici's Avatar
    Mai ai de jucat, din fericire pentru tine (*Moon Presence) L-am platinat si tot mai joc din cand in cand. Although, cum spunea cineva, o singura chestie nu imi place la Bloodborne. Ca nu pot uita jocul si sa il iau de la inceput, sa redescopar tot pentru prima oara.

  5. #1105 SP
    Member mircoid's Avatar
    Quote Originally Posted by Aframovici View Post
    Mai ai de jucat, din fericire pentru tine (*Moon Presence) L-am platinat si tot mai joc din cand in cand. Although, cum spunea cineva, o singura chestie nu imi place la Bloodborne. Ca nu pot uita jocul si sa il iau de la inceput, sa redescopar tot pentru prima oara.
    Incearca toate combinatiile de dungeonuri ...

    Trimis de pe al meu LG-D855 folosind Tapatalk

  6. #1106 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    M-am reapucat aseara de Bloodborne in speranta ca am sa-l termin pana pun mana pe Dark Souls 3. Tocmai l-am batut pe The Old Reborn si am ramas semi-blocat, in ideea ca nu stiu unde sa ma mai duc. Daca folosesc scheletul de dupa boss pentru a ma teleporta, ajung intr-un fel de librarie unde nu fac nici 10-15 DMG si mor foarte rapid.

    Am inteles ca zona respectiva e optionala si ca as putea sa avansez cu bosii mandatory. Intrebarea mea, unde il gasesc pe urmatorul? Thanks!

  7. #1107 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Acolo in librarie pe langa idiotu ala mare in roba alba, si cu palarie, este o usa, pe care daca o deschizi te duce in "Nightmare of Mensis" unde te bati cu Micolash (story related boss).

  8. #1108 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar

    Bloodborne

    Am reusit sa ajung acolo, insa nu pot avansa deloc, de abia fac DMG. Oare sunt level prea mic? (50)


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #1109 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Nu ti-e stricata arma cumva? Si poate esti si prea mic in level...

  10. #1110 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Nu, insa o am tot pe cea de la inceputul jocului, cu upgrade la +6.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #1111 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Incearca sa o duci macar la un +8 +9. Ce arma folosesti si ce stats ai ?

  12. #1112 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Uite niste SS-uri
    Attached Images Attached Images 1.jpg 2.jpg

  13. #1113 SP
    Member Wagram's Avatar
    Cum jocul nu e liniar, e foarte posibil sa fi ratat cateva zone pentru nivelul tau. Cred ca ar fimai bine sa ne spui cam in ce zone ai fost, ca sa iti spunem unde ai putea merge in continuare.

  14. #1114 SP
    Junior Member xtcplus's Avatar
    Salut,

    Poti sa te inspiri dupa urmatorul ghid, eu l-am folosit si fu foarte util

    https://www.youtube.com/playlist?lis...Zmzh8sQ3VrOnnP

  15. #1115 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar

    Bloodborne

    I-am batut pe: Gascoigne, Amelia, Shadow of Yharnam, Rom, The Old Reborn, Witches, BSB. Am si DLC-urile, dar am inteles ca nu am ce cauta acolo deocamdata.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #1116 SP
    Senior Member Zero's Avatar

    Bloodborne

    Incearca sa faci si cativa din bossii optionali, poti incepe cu Cleric Beast, care ar fi trebuit sa fie primul boss. Plus, nu ar strica sa farmezi putin. Cea mai buna metoda ar fi in libraria de care vorbeam mai sus.
    La parter, in acel amfiteatru, unde s baietii aia palizi de arunca apa. Le atragi atentia, dupa care iesi pe usa si ii astepti, se ingramadesc ca vitele si nu prea pot sa iasa. Faci cateva ture de genu si mai faci cateva levele, plus ca lampa e foarte aproape, sau cumperi bold hunters mark.Vei castiga destule echoes. Acolo a facut aproape toata lumea farm.
    Plus, mai poti sa cauti pe net cand te impotmolesti. Bloodborne nu e genul de joc la care sa ti iei spoiler

    Cat despre DLC, no way, asteapta macar pana ajungi la level 70
    Sent from my iPhone using Tapatalk

    ---------- Post added 28-03-2016 at 08:08 ----------

    Plus, observ ca ai un singur blood gem pe arma, incepand cu +6 poti sa pui si al treilea gem, cu ocazia asta se va mari si damage ul


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #1117 SP
    Member Wagram's Avatar
    Quote Originally Posted by naz View Post
    I-am batut pe: Gascoigne, Amelia, Shadow of Yharnam, Rom, The Old Reborn, Witches, BSB. Am si DLC-urile, dar am inteles ca nu am ce cauta acolo deocamdata.
    Bon, cred că ai putea să te întorci în Yahar'gul, The Unseen Village (Hypogean Gaol), şi să-l căsăpeşti pe Paarl, apoi să mergi în Forsaken Cainhurst Castle, înainte de a te duce în Lecture Building şi Nightmare Frontier. Pentru a ajunge la castel, îţi trebuie Cainhurst Summons, o scrisoare pe care o ai probabil în inventar deja. Citeşte-o şi o să vezi ce trebuie să faci.

    Alternativ, mai poţi face şi câteva Chalice Dungeons, ca să mai creşti în nivel.

  18. #1118 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    M am apucat de curând de DLC, și tocmai ce am trecut de Lady Maria, băi ce boss sexy, ce postură are, ce rapidă e și ce mișcări are, foarte frumoasă lupta (fire+blood), probabil bossul meu preferat din întregul joc. Am bătut o din prima, și mi a părut rău, voiam să mă mai bat cu ea
    Și ost-ul, nota zece



    This game keeps getting better and better

  19. #1119 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Zilele acestea am inceput jocul, fara walkthrough si alte nebunii, desi folosesc des blunderbuss pt stunlock uneori simt ca am nevoie de un scut, sa mai tankez putin.

  20. #1120 SP
    Member mircoid's Avatar
    Quote Originally Posted by BizZare View Post
    Zilele acestea am inceput jocul, fara walkthrough si alte nebunii, desi folosesc des blunderbuss pt stunlock uneori simt ca am nevoie de un scut, sa mai tankez putin.
    Vei gasi un scut aproape de finalul primului playthrough, dar cheia e roll & evade.

    Trimis de pe al meu LG-D855 folosind Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 56 of 74 FirstFirst ... 6 46 54 55 56 57 58 66 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts