Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 59 of 74 FirstFirst ... 9 49 57 58 59 60 61 69 ... LastLast
Results 1,161 to 1,180 of 1470

Thread: Bloodborne

  1. #1161 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by Darthstone View Post
    Nu stiu unde gasiti voi armuri si arme, eu sunt deja prin Forbidden Woods si sunt tot cu arma care am primit-o la inceputul jocului. I-am facut ceva enhanced. La armura am gasit un set ceva mai bun decat cel cu care incepi jocul si tot cu ala am ramas, nu am mai gasit nimic altceva.
    Te grabesti si pierzi multe secrete. Incearca sa explorezi fiecare zona mai bine si vei gasi cam tot ce iti trebuie.

  2. #1162 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Da, ai ratat deja o groaza de arme.

  3. #1163 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Nu stiu cum naiba am ratat ca de obicei, ca de altfel asa fac si in seria Dark Souls, inainte de un boss imi place sa curat zona. Ori sunt foarte bine ascunse ori cine stie..

  4. #1164 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    In ceea ce privește "armura" nu exista un set bun. Exista seturi potrivite pt diferite situații. Eu unul le tot schimbam in funcție de ce rezistente ofereau si in ce zona eram sau cu ce inamici ma luptam.

  5. #1165 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Quote Originally Posted by Darthstone View Post
    Nu stiu cum naiba am ratat ca de obicei, ca de altfel asa fac si in seria Dark Souls, inainte de un boss imi place sa curat zona. Ori sunt foarte bine ascunse ori cine stie..
    Gasesti ori armele, ori badge-uri. Dupa ce gasesti badge-urile verifica la messengers ce arme sau armuri noi poti sa cumperi. Acum depinde si ce asteptari aveai, din pacate jocul e destul de sumar la capitolul armor sets/weapons.

  6. #1166 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Si cu siguranță cea mai buna arma e Ludwig's Holy Blade, poate prea buna.

  7. #1167 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    Si cu siguranță cea mai buna arma e Ludwig's Holy Blade, poate prea buna.
    Threaded cane e easy mode pt anumiti bosi, dar Blades of mercy e pe departe cea mai overpowered din jocul standard. Merita efortul sa o omori pe Eileen pt ele. Pe la jumatea jocului omoram bosii ca si cum erau regulars.

  8. #1168 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Chikage + Evelyn si Cainhurst Armor, Bloodtinge 50 si skill 30 -> good times.

  9. #1169 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Mie mai imi trebuie beast claw sa le am pe toate (cred ca 24 in total) , fac si platina daca e sa le gasesc

  10. #1170 SP
    Member Mousey's Avatar
    Eu am terminat joc + dlc cu Hunter's Axe. Cred că aia e cea mai noob friendly armă bună tot jocul. 2handed R2 m-a salvat de zeci de ori in situatii stramte. Am adunat toate armele pentru trofeu și am încercat multe din ele, dar n-am avut răbdare să sap după gems & stuff să le upgradez.

  11. #1171 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Inteleg ce zici Mousey, uitasem complet. Cand am facut un BoM run, arma cu care incepusem a fost hunter's axe si cand am aflat de "spin to win" 2h R2, mi s-a parut prea de tot. Multe arme in Souls au atacuri de care poti sa profiti/trec prin pereti/etc si din motivul asta nu pot sa inteleg de ce multa lume le considera jocuri asa grele.

  12. #1172 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by 077danyel View Post
    Mie mai imi trebuie beast claw sa le am pe toate (cred ca 24 in total) , fac si platina daca e sa le gasesc
    Beast Claws sunt doar in dungeon, intr-un Loran, daca nu ma insel.

  13. #1173 SP
    Member cosmins's Avatar
    Quote Originally Posted by clovnusor View Post
    Threaded cane e easy mode pt anumiti bosi, dar Blades of mercy e pe departe cea mai overpowered din jocul standard. Merita efortul sa o omori pe Eileen pt ele. Pe la jumatea jocului omoram bosii ca si cum erau regulars.
    Nu trebuie neaparat sa o omori pe Eileen pentru Blades of Mercy, poti face quest-ul. Si daca vrei sa o omori la inceputul jocului e destul de simplu.
    Daca iti place BoM ar trebui sa incerci Rakuyo.

  14. #1174 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Tot nu se compara cu Ludvig.

  15. #1175 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by cosmins View Post
    Nu trebuie neaparat sa o omori pe Eileen pentru Blades of Mercy, poti face quest-ul. Si daca vrei sa o omori la inceputul jocului e destul de simplu.
    Daca iti place BoM ar trebui sa incerci Rakuyo.
    Vroiam sa iau arma mai devreme si de-aia am macelarit-o

  16. #1176 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Am gasit o gramada de arme lost si 2 caryll runes foarte bune prin dungeons
    Attached Images Attached Images screenshot_2016-10-08-14-25-13.png screenshot_2016-10-08-14-25-02.png

  17. #1177 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Cam asa arata vanatorul meu
    Vreau sa duc arcane la 40 ptr a folosi 'A call beyound '


    ---------- Post added 08-10-2016 at 14:47 ----------

    Cam gata si cu jocul asta ,am facut toate dungeonurile pana la ultimul
    Cele mai grele sunt cele depht 5 cursed unde mori si dintro lovitura mai ales la bosi
    Am avut cateva lupte foarte grele ( mult peste cele din main game) cu Amigdala (ma kilarit de peste 40 ori chit ca in primele 2 faze nu ma atingea dar dp ce isi rupea bratele era belea mare) arbored beast iar foarte greu de batut (peste 20 ori ma omorat )
    O sa mai revin in joc daca are cineva nevoie de ajutor (am lv 207)
    Singurul regret e ca nu am gasit ghiarele sa fac platina chiar daca an facut peste 40 de labirinturisi curatam tot

  18. #1178 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Urmeaza sa fac rost de varianta GOTY a jocului.
    Stie cineva daca sunt compatibile salvarile de la jocul original cu GOTY?

  19. #1179 SP
    Member mircoid's Avatar
    Quote Originally Posted by BizZare View Post
    Urmeaza sa fac rost de varianta GOTY a jocului.
    Stie cineva daca sunt compatibile salvarile de la jocul original cu GOTY?
    Sunt.

  20. #1180 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Am inceput si eu sa il joc (cam târziu, stiu). Ultima data am omorât-o pe Vicar si dupa pe Eillen, dificultatea a fost okay pana acum. Am 30 de puncte la vitality, dar acum sunt la Hemwick Charnel Lane si încerc sa ajung la următorul boss, drumul e enorm de lung si nu găsesc niciun alt checkpoint mai aproape de bossfight. E normal sa alerg 10 minute printre inamici care ma pot omori in 3 secunde ca sa pot măcar sa încerc un fight sau imi scăpa ceva?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 59 of 74 FirstFirst ... 9 49 57 58 59 60 61 69 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts