Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast
Results 41 to 60 of 90

Thread: Recomandare Headset

  1. #41 SP
    Member b615dub's Avatar
    Hm, buna intrebare. Eu le tin pana se stinge beculetul rosu in jur de 2 ore, dar nu stiu daca sunt incarcate la 100%

  2. #42 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Tot atât ţin şi eu căştile Pulse.

  3. #43 SP
    Junior Member 2pac4you's Avatar
    E diferenta intre pulse si pulse elite?

    ---------- Post added 19-09-2014 at 17:01 ----------

    Care vrea sa joace Destiny add mr psn id : Vichentie

  4. #44 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Da, recomand Elite.

  5. #45 SP
    Junior Member 2pac4you's Avatar
    Imi poti spune daca te rog care e diferenta?

  6. #46 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Nu sunt sigur ca a existat vreodata un Pulse non-Elite..peste tot am vazut doar comparatii intre Elite si vechiul Sony Wireless Stereo. Pe cutia de la castile mele nu scrie "Elite Edition", dar ca functionalitate nu lipseste absolut nimic din ce am citit despre Elite pe net.

    Sunetul este clar, bass-ul este potrivit, BassImpact este interesant ca feature (are vibratoare ca cele din controller). Mie mi se par foarte comode... Bateria tine in jur de 6-7 ore. Singurul dubiu e legat de fiabilitate, cica s-ar crapa plasticul de la prinderea cupelor. La mine nu e cazul inca, sper sa fie rezistente.

  7. #47 SP
    Member Emeraldu's Avatar
    Bateria tine pe naiba 6-7 ore. Am pulse elite....daca ai noroc tine 5 ore fara bass impact. Le am de 2 saptamani luate din magazin si le-am pus deja soricei pe motorasele de pulse, preventiv, pt eventuale fisuri.
    Am inteles ca fara aceasta ranforsare crapa in maxim 1 an. Headbandul nu are destul material moale. dupa 1 ora devine incomod. Am rezolvat asta cumparand o protectie cu burete speciala pt partea de headband a castilor (cea de la logitech g35 )

  8. #48 SP
    Member Emeraldu's Avatar
    Headband padding(Logitech G35)
    Attached Images Attached Images angle4a.jpg

  9. #49 SP
    Member sinnombree07's Avatar
    Astro A40 va recomand pt gaming

  10. #50 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    pana la urma mi-am luat Sony Gold si nu regret sunt foarte bune. Calitatea sunetului este bun la fel si sorrund-ul, bassul este decent plus ca il poti mari un pic din app. Confortul este foarte bun nici nu-l simti ca-l porti si nu te doare capu sau urechile chiar si dupa multe ore de gaming, microfonul este de o caliatea foarte buna inca nu am primit reclamatii ca ar suna prost. Deci va recomand.

  11. #51 SP
    Junior Member Firenze's Avatar
    Eu am Elite de mai bine de un an. Pot spune despre ele ca:
    - se aud excelent (in special in jocurile care au mod dedicat, gen TLOU)
    - devin incomode destul de repede (cam 1 ora), dar nu e ceva insuportabil
    - nu au nici o fisura, dar am avut cat de cat grija de ele. De asemenea, am capul destul de mic (le tin la dimensiunea minima). Poate are si asta vreo legatura..
    - bassimpact nu il tin niciodata la maximum, devine suparator repede. Cu el pe la jumatate, bateria tine undeva intre 4-5 ore. Cu el oprit, bateria depaseste lejer 5 ore.
    Cam atat imi vine in minte. Daca cineva are vreo intrebare legata de ele, ii raspund cu placere.

  12. #52 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Am testat acum Mad Catz FREQ 5 pe PS4, merg foarte bine, se aude şi mic-ul, le recomand.

  13. #53 SP
    Member b615dub's Avatar
    Am downloadat aplicatia pentru PS3, companion app sau ceva de genul si faza e ca nu-mi gaseste castile (Sony Gold) bag stick-ul si nimic

  14. #54 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Trebuie să conectezi căştile prin cablu.

  15. #55 SP
    Member PumaS's Avatar
    Salut , ma lovesc si eu de aceiasi dilema , pentru ps4 si eventual pc , :

    Casti Razer Kraken 7.1 rz04-01010100-r3m1

    Casti gaming ROCCAt Kave XTD 5.1 Digital Negre roc-14-160 poze images - sunt cam scumpe acestea si am inteles ca nici sunetul nu este cine stie ce dar imi place ca le poti face pair cu telefonul mobil si in caz ca esti sunat in timpul unei sesiuni de gaming poti vorbi de pe ele ( daca cunoasteti si alte modele de casti care pot face acest lucru pls share the info )


    Ce parere aveti ?

  16. #56 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Referitor la castile astea:
    Casti gaming TRITTON Kama Stereo pentru PS4 si PS Vita | ALTEX
    Le are cineva? Cum sunt?
    O recomandare am primit deja.
    Ma intereseaza cum se simt pe urechi, cum se aude... Eu le voi folosi in principal pentru chat, nu pentru tot sunetul.

  17. #57 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    Nu am exact modelul asta , dar am avut un model cu fir si unul wireless de la Tritton , sunt foarte comode , chiar si in sesiuni lungi. Inaltele se aud cristal , sufera putin pe partea de bass. Microfonul nu l-am folosit.

  18. #58 SP
    Member PumaS's Avatar
    Doar pentru chat eu ti-as recomanda modelul asta :

    Casti gaming TRITTON Kaiken Mono Chat, Negru | ALTEX

    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Referitor la castile astea:
    Casti gaming TRITTON Kama Stereo pentru PS4 si PS Vita | ALTEX
    Le are cineva? Cum sunt?
    O recomandare am primit deja.
    Ma intereseaza cum se simt pe urechi, cum se aude... Eu le voi folosi in principal pentru chat, nu pentru tot sunetul.

  19. #59 SP
    Member Emeraldu's Avatar
    Castile mele Sony Pulse Elite edition nu mai arata deloc ca in prima zi. Le folosesc de mai bine de o luna si pot spune cu certitudine ca sunt (sau mai bine zis au fost) cele mai inconfortabile casti de gaming pe care le-am purtat vreodata.
    Astfel incat am decis sa le modific pt a le purta in confort optim pt o sesiune lunga de gaming.

    In pozele atasate se observa cum am prins un o noua perna pt bentita, mult mai mare decat cea stoc (am folosit o rezerva de la castile Logitech G35). Pe partile laterale am prins cate 2 soricei de plastic pt. fiecare motoras dualshock (bass impact) in parte pt. prevenirea acelor fisuri care apar de obicei dupa cateva luni de utilizare.
    Estetic vorbind, castile pierd ceva puncte de design dar sunt incredibil de confortabile si nu imi mai fac griji ca raman cu difuzoarele in mana dupa 6 luni.
    Attached Images Attached Images 20141006_155404.jpg 20141006_155309.jpg 20141006_155343.jpg angle4a.jpg

  20. #60 SP
    Member DiablQ's Avatar
    Eu am TurtleBeach EarForce PX22 le am de vreo 1 an daca stau sa ma gandesc.Le-am folosit pe Ps3 si urmeaza pe Ps4,Recomand cu caldura acesta pereche de casti. Ear Force PX22 Universal Stereo Sound Gaming Headset for PS3 and Xbox 360 - Turtle Beach, Inc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast

Similar Threads

  1. Recomandare headset bluetooth By bodobaza in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1 Last Post: 03-03-2014, 18:37
  2. Gaming Headset By PERFECT ME in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 09-08-2011, 11:33
  3. Recomandare headset bluetooth By Dell 17 in forum GSM
    Replies: 0 Last Post: 04-05-2011, 17:12
  4. Connecting bluetooth headset win7 By pooaul in forum Hardware
    Replies: 2 Last Post: 01-07-2010, 19:44
  5. PS3 Official Headset By GeOKeR in forum Console News
    Replies: 15 Last Post: 04-09-2008, 17:07

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts