Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 8 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 ... LastLast
Results 81 to 100 of 144

Thread: Custom PS4 Uncharted 4

  1. #81 SP
    Banned Templier's Avatar
    @ Harkonnen mai pune si tu semne de punctuatie ca sa nu mai stau sa imi imaginez ce ai vrut sa spui.eu nu m-am "ofuscat" de nimic numai ca sa sustii ca eu ar trebuii sa lucrez gratis sau sa le dau eu bani mi se pare aberant.
    iti garantez ca nu stii pe nimeni ca mine!

  2. #82 SP
    Member Harkonnen's Avatar

    Custom PS4 Uncharted 4

    Imi cer scuze. Am recitit postul si e greu de inteles, ai dreptate. Dar nu mai pot edita


    Sent from my iPad using Tapatalk

  3. #83 SP
    Banned Templier's Avatar
    Quote Originally Posted by cosmins View Post
    Fara a jigni pe nimeni si ca o parere pur personala si subiectiva vreau sa zic ca mie consola si controlerul respectiv nu imi inspira nimic. Materialul ala e ales cam nefericit deoarece arara ca un tricou uzat, ti-ar fi trebuit un material ceva in genul blugului sa isi pastreze textura dar totusi sa il poti intinde perfect pe suprafete ( si putea sa fie si rupt pe alocuri si vopsit ).
    Pielea de pe consola nu e intinsa bine, are niste valuri si mai bine coseai cumva pielea de material decat sa prinzi cu nit-urile alea care nici alea nu sunt prinse bine, pielea e taiata neglijent, daca ai fi ales niste piele mai moale probabil s-ar fi intins mai bine pe suprafete.
    Eu ma asteptam sa fie functionala toata treaba, uita-te la masinile facute de Jeff Koons, pe care niste oameni mai priceputi decat mine le considera niste opere de arta si totusi masinile alea sunt perfect functionale.
    Si nu trebuie sa te supere parerile negative ci ar trebui sa inveti si sa devii mai bun in ceea ce faci. Si Michael Jordan nu a fost primit in echipa de basket a liceulu cu toate astea nu si-a bagat picioarele in sportul asta. Atata timp cat ai pus toata povestea pe un forum trebuie sa accepti atat parerile bune cat si cele mai putin bune.
    Spunea cineva ca arta e o stare de contemplare statica, pai prefer sa contemplez un tablou a lui Klimt decat respectiva consola. Ar fi putut sa faca orice altceva cu consola, sa o sparga, sa o rupa, sa traga niste gloante in ea sa toarne vopsea peste ea, dar sa ma duca cu gandul la Uncharted.
    Si Templeir atata timp cat deocamdata esti un necunoscut in domeniul asta nimeni nu va plati niste bani sa aiba o creatie de-a ta in magazin, cu atat mai mult cu cat magazinele unde vrei sa o expui sunt niste magazine foarte mari si au ceva renume in Romania.
    Nu e jignire. Toata lume are o anumita viziune, nu am zis vreodata ca aceasta viziune e cea mai buna!

    Sa o luam insa punctual.
    1. Ce anume iti inspira Uncharted 4 din consola editie speciala U4 din prima poza?
    2. Nejucand jocul imi e greu sa imi imaginez ce as putea sa adaug pentru a o face mai in tema jocului.
    3. Zici ca materialul arata ca un tricou uzat dar ai vrea un blug rupt si vopsit. Daca ar fi asa nu tot uzat ar parea?
    4. Nu am folosit blug pentru ca e un material mai dur, rigid in comparatie cu tricoul folosit.
    5. Pielea folosita e de vita si are 3mm grosime.Ar fi fost cam greu sa o cos si materialul l-am intins pe consola prima data si dupa aceea am aplicat pielea.
    6. A doua poza a fost inspiratia mea pentru consola.
    7. Nu am zis vreodata ca nu merge, e complet functionala. E consola mea si nu as fi stricat-o! Ce am spus este ca nefacand studii intense asupra consolei ea poate suferii anumite modificari : se poate incalzii mai repede , poate sa vibreze mai mult samd din cauza elementelor adaugate. Nu pot crede ca daca acoperi cu un material consola, fie si pe o singura parte, ea nu " va trage mai tare". La asta m-am referit cand am zis ca nu stiu cum v-a reactiona si ca e doar de show.

    Nu ma supara parerile negative dar nu inteleg vehementa anumitor persoane.
    Nu se pune problema ca sunt necunoscut sau nu, e vorba de produs. Daca eram Klimt as fi cerut mii de euro, diferenta este de cat ceri.Eu ca necunoscut cer X lei iar unul cunoscut cere X000 Euro. Am vorbit cu un tip din USA care face si el asa ceva dar la alt nivel si ia pe o maneta de XB1 500-1000 $, ca e cunoscut si ca are chestii mult peste ce am eu.

    Pana la urma vorbim dar nu dau nimanui in cap.Unii sunt suportive chiar daca nu le place ce am facut iar altii nu. Asta e!
    Attached Images Attached Images 24170471094_6b1c73369f_b.jpg frank-tzeng-ftzeng-20140501-0353.jpg

  4. #84 SP
    Member Hansel31's Avatar
    sincer templier si tu te cam schimbi dupa cum bate vantul, si nu accepti si feedback-urile negative, la inceput in primul post mentionezi ca daca o sa "iti mearga cu prezentarea" faci si o mica afacere, eu iti zic sigur ca lumea nu isi customizeaza consola doar sa o tina in vitrina. Din punctul meu de vedere eu zic ca aceasta lansare a ta cu uncharted si aici ma refer la produsul tau, trebuie sa le imbine pe toate si utilul cu frumosul. Eu sunt tare curios cum o sa reusesti sa primesti bani pentru o prezentare pentru care nici macar nu esti chemat/cautat, practic tu bati la usa lor si le ceri bani sa expui consola ta. Oricum eu iti urez succes, poate cine stie.. ala de la altex este tot un vizionar!

  5. #85 SP
    Banned Templier's Avatar
    la ce te referi cand zici ca ma schimb cum bate vantul ? sigur ca daca o sa mearga as vrea sa imi fac o afacere din asta mai ales ca imi place sa fac asa ceva, + de calitate o sa vina cu timpul. sunt oameni care vor vrea si o consola facuta, nu neaparat Next Gen ca e scumpa dar un PS1/PS2/PS3 XB sau altceva...

    oricum va tin la curent cu ce o sa se mai intample si in continuare ma bazez pe suportul userilor de aici de pe CG pentru a manifesta interes pe pagina de FB.

    ---------- Post added 02-05-2016 at 00:35 ----------

    nivelul de hater oricum ajunge la un nivel destul de mare! nu stiu de ce imi par cunoscute textele primite pe FB :

    "Un ciorap tras pe controller!! Rusine!!Arata oribil "

    ""pentru altii senzational" WTF Senzational de oribil sau cum?! Pentru asa ceva sa si platesti?? Nu stiti cum sa prostiti copii si adolescentii? )"

    "Lasati jocul, nu schimbati subiectu...eu vorbeam de ciorapul asta )"

    ---------- Post added 02-05-2016 at 00:46 ----------

    "Sincer sper sa nu primiti acces cu asa ceva la MG sau altex. MERGETI LA MUNCA!"

  6. #86 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Baieti, e Paste.. ma gandeam ca azi lumea e asa.. mai in spiritul sarbatorilor, baloteaza la greu drob si Colebil.. cand colo, drame!
    Astfel de lucruri (creative) sunt subiective.. important este ca "se intampla" (cu "ciorap" sau fara).
    Este imposibil sa placa la toata lumea.

  7. #87 SP
    Banned Templier's Avatar
    problema e ca avem un "Brutus" printre noi.sa se ajunga la nivelul asta e clar dovada de ura si invidie fara limite. persoana respectiva e clar de aici de pe forum

  8. #88 SP
    Admin MonkY's Avatar
    La cererea lui Templier threadul a fost mutat in aria de VIP's... Practic doar userii premium, vip si traderii pot vedea si posta.

    P.S. Nu stiu cum unii pot avea atata chef de hating chiar si in zilele de Paste...

  9. #89 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ai terminat consola? Ai reușit până la urmă să te înțelegi cu ei?

  10. #90 SP
    Banned Templier's Avatar
    Am participat la acel eveniment organizat de MG iar consola a fost expusa acolo. Va multumesc tuturor pentru sprijinul acordat. L am rugat pe MonkY sa mute thread ul in aria VIP pt ca unul dintre noi incepuse sa faca destul de urat pe pagina de FB si nu am vrut sa imi pericliteze sansa.
    Am obtinut jocul si o maneta pt expunerea consolei.

    Va multumesc din nou pt sprijin,nu e vorba de ce am obtinut ci mai mult ma bucura ca am dat dovada de unitate!
    Attached Images Attached Images received_10154083601097092.jpeg

  11. #91 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Bravo man!!! Și ca să fim în ton cu moda dar și cu munca depusă îți mai spun doar atât: "Sic parvis magna".

  12. #92 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ma bucur ca a putut fi admirata dar si ca ai primit ceva din treaba asta. Bravo!

  13. #93 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ma bucur nespus sa vad ca ai avut succes cu initiativa asta. Nu ma asteptam sincer sa fiu la nimic, nu ma asteptam sa te bage in seama, sa si primesti ceva nici atat. Ma bucur mult, there is hope in Romania!

  14. #94 SP
    Junior Member Sareth47's Avatar
    Ai facut treaba foarte buna cu consola, felicitari! Chiar mi-a atras atentia primul lucru cand am ajuns la lansare.

  15. #95 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Felicitari, Templier! Acum o sa moara si mai rau de ciuda haterul. Penibil oricum ca nu recunoaste cine e, tipic indivizilor fara coloana vertebrala.

  16. #96 SP
    Member Viteza's Avatar
    "admirata" e mult spus. A fost asezata undeva jos, lumea s-a uitat in treacat cand si-a mutat privirea de pe tv-ul sub al carui stand a fost pusa.

  17. #97 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Bravo domnule, felicitari! Ma bucur sa aud ca a iesit bine.

  18. #98 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    Quote Originally Posted by Viteza View Post
    "admirata" e mult spus. A fost asezata undeva jos, lumea s-a uitat in treacat cand si-a mutat privirea de pe tv-ul sub al carui stand a fost pusa.
    De ce trebuie sa fim rai, de ce nu ne putem bucura de realizarea omului fie ca ne place sau nu?
    Nici mie nu imi place foarte tare cum arata consola dar l-am sustinut pe FB.
    De ce sa nu facem un bine daca putem, ne costa ceva?

  19. #99 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Dar stai un pic ca eu nu am inteles din postul lui @viteza ca nu i-a placut ci ca a fost amplasata prost. N-am fost acolo, nu stiu unde a fost tinuta, dar e pacat sa fie pusa undeva unde n-o vede lumea bine.

  20. #100 SP
    Banned Templier's Avatar
    Stiu la ce s a referit cu amplasarea. Le am zis din timp cum vreau sa o expuna,pe un stand in picioare si sa fie protejata. Au zis da ca au de toate si la fata locului nu au avut nimic. Ce sa le fac! Faceam si stand daca imi ziceau

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 8 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 ... LastLast

Similar Threads

  1. Coperti/Covers Custom By sindweller in forum Console Club
    Replies: 28 Last Post: 15-02-2017, 03:09
  2. Custom controllers / gamepads By MonkY in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 15-05-2015, 18:45
  3. Custom Nintendo NES By ilie11 in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 5 Last Post: 06-06-2014, 11:18
  4. PS4 trophies / Custom Soundtrack By weezyfbaby in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1 Last Post: 22-02-2014, 16:59

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts