Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 11 FirstFirst ... 8 9 10 11 LastLast
Results 181 to 200 of 213

Thread: Ryse: Son of Rome

  1. #181 SP
    Banned nurv's Avatar
    Quote Originally Posted by AndyTiME View Post
    Hai sa revenim la subiect. Mie sincer imi place jocul, chiar il astept pe PC, vreau sa aflu de ce e atat de criticat de lume deoarece mie mi se pare mai mult decat ok
    Nu critica nimeni jocul. Singurii care sunt nemultumiti sunt cei de la Crytek, care din cauza vanzarilor dezastru raportat la cat au investit in el au fost la un pas de faliment.

    Ca si joc, este de exceptie. Doar ca s-a adresat unei platforme "virgine" pe care n-au avut vanzarile scontate. Daca il scoteau multiplatforma erau altele cifrele. Acum il lanseaza pe PC pentru ca MS are o politica interesanta prin care vrea sa ne impresioneze. Se refera la revigorarea platformei Windows pentru jocuri. Pentru asta are nevoie de titluri. Ca de placi grafice de top si de tehnologii care nu exista pe consola [MANTLE & DirectX 12] nu duce lipsa.

  2. #182 SP
    Member flames95's Avatar
    Un preview proaspat al variantei de pc :

  3. #183 SP
    Banned nurv's Avatar
    Vai de capu lui. Nu stie sa vorbeasca, nu stie sa explice, nu stie sa prezinte, nu stie sa joace. Cel mai prost review pe care l-am vazut pana acum.


    OnTopic: Daca o sa il lanseze opimizat o sa fie un success. Jocul pare foarte bun.

  4. #184 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    (Pentru 2x speed aka 60 fps e acolo unde puteti schimba rezolutia , Youtube a bagat optiunea de 60 fps dar au uitat sa mentioneze cum o activezi...)

  5. #185 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    L-am inceput si eu aseara pe Xbox. E foarte bine facut si arata demential. Nu inteleg, in schimb, de ce naiba nu au bagat optiunea de a modificat brightnes si contrast din joc, ci doar din TV, ca nu-mi vine sa-mi stric setarile manuale facute pe TV pentru el si ma enerveaza ca e prea deschisa imaginea.

    Oricum, imi place foarte mult jocul.

    Cine-l mai are si vrea sa incercam un multiplayer, yo sunt foarte curios cum este, so...let me know

  6. #186 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    cred ca l-as mai relua eu in multiplayer...
    poate in serile urmatoare.

  7. #187 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    si eu daca vrei zilele astea...daca termin temele cu aia mica in timp si nu ma termina ele inainte

  8. #188 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu stiam ca este o campanie MP.

    Oricum, imi place fff mult pana acum. Am zis aseara ca ma joc 30 de minute si ma bag la AC Unity, dar n-am mai iesit din el vreo 2h

  9. #189 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Am si eu season pass, toate hartile disponibile si as incerca cu voi daca aveti chef. Am jucat doar cu straini pana acum.

  10. #190 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai poate ne strangem intr-o seara si jucam. Daca ne strangem, las si GTA si AC Unity si vedem cum e. Chiar sunt curios.

  11. #191 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    E buggy ... gust amar dupa ~ 1 ora de joc cand am inceput sa plutesc prin aer pentru ca au uitat sa "randeze" terenul ... total haotic sa vezi prin texturi.

  12. #192 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu am jucat doar primele 2h (damn you GTA V ), dar nu am avut niciun fel de bug sau orice altceva care sa-mi strice in vreun fel experienta de joc.

    Sau nu te referi la versiunea Xbox One ?

  13. #193 SP
    Member anduthebest's Avatar
    Ce a patit darkone eu am patit dupa 30 de minute, am avut 30 de dolari alimentati si am zis sa cumpar legendary edition ca era la reducere de black friday la 25 usd. In misiunea a 2-a, pe strazile Romei, lipseau texturile de pe drumuri. Oricum ca si gameplay, mi se pare neinspirat, se vede ca nu experienta necesara in acest gen. Nici grafic nu m-a dat pe spate. Isi merita pe deplin reviewurile nefavorabile.

  14. #194 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Tu te referi cumva la versiunea de PC ? Pentru ca eu nu am avut nici macar un bug in joc si am jucat deja vreo 3h (pe Xbox One, normal).

    Ca si gameplay, totul se rezuma la batai. Daca aveai alte asteptari de la el, gen sa conduca vreun Lamborghini sau sa joace fotbal, normal ca e dezamagitor.

    Iar grafic, inca nu am jucat Far Cry 4, dar tot ce a iesit pe Xbox One (pana acum) si are grafica buna, am jucat si pot spune ca intra in top 3 la cea mai buna grafica.

    Din punctul meu de vedere, este un joc foarte bun, repetitiv dar bun.

  15. #195 SP
    Member anduthebest's Avatar
    Ma refer la versiunea de one. Sistem redus de skilluri si gameplay repetitiv cuplat cu o grafica care ar atrage pe oricine care nu a jucat niciodata vreun joc cu high details pe pc. Nu din cauza graficii nu imi place jocul (pot trece usor peste asta, the crew de exemplu imi place la maxim), ci datorita gameplayului. Reviewurile sunt spot on, bine nu nota 4 cum a dat gamespot, nota 6 sa zicem. Just my opinion, de la un fost exclusive 3rd party se asteapta mult mai mult.

  16. #196 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Jocul a fost conceput prima data sa fie un joc de kinect pentru 360 so yeah... eu zic ca este cel putin decent , cu sistemul lui minimalistic si repetitiv.

  17. #197 SP
    Member stormhold7's Avatar
    Acum am terminat și eu campania single player. Primul joc pe care îl termin pe X1. Mi-a plăcut jocul, dar într-adevăr în battle nu ai prea multe variante... Mult prea repetitiv. Voi trece pe multyplayer acum

  18. #198 SP
    Junior Member johnnynitro's Avatar
    cate ore de gameplay are ?

  19. #199 SP
    Member stormhold7's Avatar
    Eu l-am terminat în 6-7 ore pe modul normal (dificultate), dar nu am descoperit toate achievement-urile (nu știu dacă e termenul tocmai corect). Am fost puțin dezamăgit ca l-am terminat atât de repede, dar acum l-am început din nou pe legendary (dificultate).

  20. #200 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    L-am terminat si eu acum in SP. Foarte bun, atat povestea, gameplay-ul cat si grafic. Pot spune ca este chiar exceptional.

    Se baga cineva la o arena in MP ? Ca am incercat sa intru cu cineva random si nu-mi gaseste pe nimeni.

    Pacat ca nu au mai scos DLC-uri care sa continue cumva povestea, chiar si din alta perspectiva, ca le-as fi luat fara sa ezit.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 11 FirstFirst ... 8 9 10 11 LastLast

Similar Threads

  1. Problema Ryse Son Of Rome By noss <3 ciorica in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 12 Last Post: 27-06-2014, 12:47

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts