Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 11 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 LastLast
Results 161 to 180 of 213

Thread: Ryse: Son of Rome

  1. #161 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    For Ryse 2, we aren't saying it's cancelled. It's our IP. It just has to wait for the right timing. And the right timing means higher installed base across next-gen.

  2. #162 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    ce mi se pare foarte intersant este urmatoarea informatie
    Din fraza aceea nu pot decat sa imi inchipui ca va fi o promovare pentru Microsoft gen Windows 8 Directx 11 only.

  3. #163 SP
    Member anes's Avatar
    Ryse: Son of Rome Legendary Edition Spotted | OXCGN - Breathing Life Into Gaming

    The listing states that the Legendary Edition will include:

    Ryse: Son of Rome Game
    Four Game Add-Ons
    3 Solo Maps
    Bonus Skin

  4. #164 SP
    Junior Member OvenVilson's Avatar
    Deci pt asta si Titanfall merita sa-ti iei un xbone,aici au casitigat duelul dintre exclusive cei de la Mircosoft.

  5. #165 SP
    Member MENTATAL0R's Avatar
    ^^Ce exclusive ma? Nu trebuie sa-mi cumpar xbone pt ca le joc lejer pe pc-ul meu.

  6. #166 SP
    Member akzation's Avatar
    Quote Originally Posted by OvenVilson View Post
    Deci pt asta si Titanfall merita sa-ti iei un xbone,aici au casitigat duelul dintre exclusive cei de la Mircosoft.
    Cum sa castige duelul dintre exlusive cand Titanfall nu e exclusiv ?

  7. #167 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nici Ryse nu mai este exclusiv

  8. #168 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by MENTATAL0R View Post
    ^^Ce exclusive ma? Nu trebuie sa-mi cumpar xbone pt ca le joc lejer pe pc-ul meu.
    Degeaba joci TITANFALL pe PC unde nu e optimizat plus ca nici nu se compara cu versiunea de pe XO. Singurul avantaj e grafica (putin imbunatatita) dar in rest e VARZA.

    Unele jocuri trebuie jucate pe "platforma lor" ca sa zic asa...fie ca va place fie ca nu. Asta cu: "bine ma...nu-mi iau io xbox one...nu-s prost sa dau atatia bani ca sa ma joc 2-3 jocuri, jocuri care le pot juca si pe PC" e de prost gust

    Fie ca va place, fie ca nu insa unele jocuri (si acum ma repet) trebuie jucate "platforma lor" mai ales daca-s online.

    Punct.

    *p.s.

    De aici se ajunge la afirmatii de genu: "bine ma...l-am jucat pe PC...ii varza jocu ala si iti dai seama daca-i varza pe PC cum ii pe XBOX ONE"

    Imi place cum lumea INCA mai crede ca un joc Multi-Platform e IDENTIC pe toate platformele (si aici nu ma refer la frame rate-uri, grafica si alte NIMICURI).

  9. #169 SP
    Member MENTATAL0R's Avatar
    Pai asa de ce mai joaca lumea bf4,diablo 3 pe console?Crezi ca Ryse o sa fie mai bun pe xbone decat pc?Inteleg unde bati dar cateodata e invers!+ consolele actuale sunt niste pc-uri-stii povestea..

  10. #170 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by MENTATAL0R View Post
    Pai asa de ce mai joaca lumea bf4,diablo 3 pe console?
    BF4 stiu de ce-l mai joaca (ca e competitiv si probabil inca mai sunt competitii unde se accepta BF4 pe console) insa diablo III chiar nu stiu (defapt stiu...am scris in topicul dedicat jocului pt. console) mai ales ca inferior versiunii de pe PC (si nu zic doar eu asta) si chiar au zis cei de la Blizzard ca nu vor mai updata versiunea pt. console pe viitor.

    Quote Originally Posted by MENTATAL0R View Post
    Crezi ca Ryse o sa fie mai bun pe xbone decat pc?
    N-am jucat Ryse si nici n-am sa-l joc (asa ca nu voi discuta despre el) insa pot spune despre Dead Rising 3 (care apare si pe PC imediat). Pot spune ca de abia-l astept sa-l iau de la 0 (desi l-am jucat pe XO i-am facut GS maxim, etc.) insa nu e acelasi lucru (feeling, replay value si tot ce intra in categoria aia). Iti pot spune acuma ca tot pe consola DR3 e mai bun indiferent ce modificari va avea versiunea de PC. Chestia asta cu lansatu' de jocuri pe consola si apoi pe pc (si invers - vezi Diablo III, Counter Strike, Minecraft, Portal, etc.) e un fel de: "na ma...sa nu va mai tot plangeti atata ca niste disperati ca n-aveti ce juca. Baga-le ma o rezolutie in plus si niste fps-uri sa taca din gura". Cel putin eu asa o vad

    *p.s.

    Ma rog, fiecare alege ce vrea si face ce vrea (din pacate s-a ajuns aici...) doar ca ma amuza teribil cat de usor se lasa pacaliti (sau...va lasati pacaliti) de anumite chestii simple. Nici macar hype nu-l pot numi.

    "Eh lasa ca-l joc pe PC si gata." sau "eh lasa ca-l joc pe consola si gata" - din start ai redus o multime de "chestii".

    *p.s. 2

    Da stiu, ca le zic eu astea n-au nicio valoare...dar daca le-ar zice cei de la gamespot, giant bomb, gameranx, polygon si etc. sa vezi cum ar sari lumea (nu-i prima data cand se intampla asta)

  11. #171 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Corect RonanN1, Ryse trebuie jucat pe xbox, pe PC va vi un flop, o luna se vor uita toti la el si apoi nimic, zero.

    O singura observatie: Diablo 3 PS4&Xbone e superior versiunii de PC cand stai in fotoliu, cu cracii usor relaxati, maieul usor patat de la gogoasa cu gem pe care o lingi la fiecare 5 minute, cu lista de prieteni plina care il joaca (impreuna, nu ca pe PC unde doar ne avem in lista sa avem la ce ne uita), si mai bine in local coop cu alti 3 nebuni ce vin la tine in vizita si inteleg in sfarsit la ce e bun un tv de 150cm, cu trofee sau achievementuri care conteaza la ceva ... ma rog ai priceput idea

  12. #172 SP
    Banned nurv's Avatar
    Ryse: Son of Rome are dată de lansare pentru PC - NIVELUL2

    Crytek a anunțat că varianta pentru PC a jocului Ryse: Son of Rome va fi lansată pe 10 octombrie.

    Jocul va fi disponibil la prețul de 40€, iar cei care vor face precomandă vor primi și o copie digitală a coloanei sonore oficiale.

    Dacă la început a fost anunțat ca fiind o exclusivitate pentru Xbox One, iată că jocul, precum atâtea altele asemenea, vine și pe PC-uri, la pachet cu toate DLC-urile lansate anterior. O noutate este aceea că Ryse: Son of Rome va suporta rezoluții de până la 4K, lucru de care Carl Jones, director of business development la Crytek este foarte mândru.

  13. #173 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Traitors...

  14. #174 SP
    Banned nurv's Avatar
    Au avut vanzari mici cu Ryse pe XBOne, probabil spera sa mai acopere din gauri cu lansarea asta pe PC. Trebuiau sa il lanseze multiplatforma, daca se tot lauda ca nu au niciun fel de parteneriat cu MS. Acum consolele sunt mult mai asemanatoare ca arhitectura. Daca au putut cu Crysis pot si cu Ryse. Versiunea de PS4 ar aduce vanzari mai mari decat versiunea de PC, plus ca l-ar putea rula nativ 1080p pe platforma SONY.

  15. #175 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Neah, Microsoft vrea sa aduca pe cat de multe posibile titluri pe PC, pana nu vin cei de la Valve cu Steam Machines pe Linux si incep sa fure din piata... piata care si-asa se diminueaza pe zi ce trece.

  16. #176 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by nurv View Post
    Versiunea de PS4 ar aduce vanzari mai mari decat versiunea de PC, plus ca l-ar putea rula nativ 1080p pe platforma SONY.
    Tu lucrezi la Sony sau de unde basesti informatiile astea?

  17. #177 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    Tu lucrezi la Sony sau de unde basesti informatiile astea?
    Easy dude, nu te aprinde cu flacari omul zice probabil ca ar avea vanzari mai mari in sensul ca -sau vandut aproape 10 milioane PS4 fata de aproape 5 milioane de Xbox One si fata de PC unde multa lume ar juca varianta Pirate Bay Edition

  18. #178 SP
    Banned nurv's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    Tu lucrezi la Sony sau de unde basesti informatiile astea?
    Daca te numesti gamer si consolist [ceea ce evident nu se poate spune despre tine] n-ai fi sarcastic cu astfel de afirmatii, pentru ca orice gamer consolist stie ca un joc lansat pe PS4 va avea vanzari mai mari decat acelasi joc lansat pe PC.

    Plus ca informatia a fost tastata nu scoasa pe fund, locul de unde evident a iesit raspunsul tau.

  19. #179 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Hai sa revenim la subiect. Mie sincer imi place jocul, chiar il astept pe PC, vreau sa aflu de ce e atat de criticat de lume deoarece mie mi se pare mai mult decat ok

  20. #180 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by nurv View Post
    Daca te numesti gamer si consolist [ceea ce evident nu se poate spune despre tine] n-ai fi sarcastic cu astfel de afirmatii, pentru ca orice gamer consolist stie ca un joc lansat pe PS4 va avea vanzari mai mari decat acelasi joc lansat pe PC.

    Plus ca informatia a fost tastata nu scoasa pe fund, locul de unde evident a iesit raspunsul tau.
    Data viitoare cand scrii o FRAZA (e diferita de o propozitie) sa o citesti pana la capat (ti-am pus-o eu in quote sa o poti citi in postul anterior). Fraza ta nu se termina la vanzari.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 11 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 LastLast

Similar Threads

  1. Problema Ryse Son Of Rome By noss <3 ciorica in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 12 Last Post: 27-06-2014, 12:47

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts