Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 40 of 395 FirstFirst ... 30 38 39 40 41 42 50 90 140 ... LastLast
Results 781 to 800 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #781 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    The main regions are:
    * Japan and Asia (NTSC-J)
    * North America (NTSC-U/C)
    * Europe,New Zealand and Australia(PAL region)
    * China (NTSC-C)

    PS: Speaking with Digital Trends, a Microsoft spokesperson confirmed that Xbox One will continue the tradition of region locking laid down by the Xbox and Xbox 360.

    LE: Deci daca eu voi cumpăra un joc din US nu va funcţiona pe consola Xbox One cumpărată din România, dar daca aleg sa cumpar din Germania, Anglia sau orice alta tara din Europa, Australia si chiar Noua Zeelanda, jocurile vor funcţiona fără probleme!

  2. #782 SP
    Member temugin's Avatar

    Post

    In other words MS ne spune indirect ca va fi always on, vai dar nu impus de ei ca firma si tara CI de catre producatori, adica ne injura in fata pe cei care mai au putina minte si gandire clara, n-au decat sa si puna cutia sub bradul de sarbatori din partea mea, eu v-am spus cat timp OBLIGA la net, kinect sau alte prostii - consola ramane a lor chiar dupa ce ai dat banii pe ea. O fi blocat cu dibacie Phil Harrison intrebarile de la Eurogamer, dar faptu ca ei apar la costum si cu zambetul fortat pe mine nu ma impresioneaza, deci unde intrebarea era pusa la obiect - raspunsul era de genu - ''nu stim exact sau urmeaza sa luam o hotarare''...in viitor. Si au foarte mult obsesia sa revolutioneze ei gamingul, sa faci 10 lucruri in timp ce joci ? Eu va spun ca nu se mai pune problema DACA vin mascatii avand xbox one, ci CAND VIN.



    Phil Harrison tries (again) to clarify game ownership, second-hand sales and always-online in Xbox One • News • Xbox One • Eurogamer.net

  3. #783 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Am citit și noi știrea pe mai multe site-uri, inclusiv un interviu pe tema asta și au spus că va fi ca și astăzi, argumentele pentru region locked fiind aceleași. Dar acum fiecare poate scrie ce vrea pe propriul site și să interpreteze cum vor.

  4. #784 SP
    Junior Member casio's Avatar
    Aveti dreptate, ma astept la ce e mai rau din partea Microsoft

  5. #785 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Deci revenim la ce a fost pe xbox/ps/ps2 si la inceputul lui 360. Dispar jocurile region free. Din cate stiu EA le-a facut mereu "locked". Mai este cineva in ziua de astazi care isi cumpara jocuri din Asia/USA? Eu am renuntat la play-asia de foarte mult timp (3 ani).

    Nu cred ca se face referire la tara de unde a fost cumparata consola, ci la regiune (EU/Asia/USA). Ar fi fost tare daca faceau pe tara. Adio si un praz verde. Romania o sa vada live/psn la sfantu' asteapta. Pirateria in domeniul asta, inca se afla la rata ridicata.


    PS: Eu nu am inteles chestia cu verificatul la 24 ore. Ce verifica? Si de ce la 24 ore cand oricum din ce am inteles, te verifica sa vada cate persoane sunt in camera atunci cand rulezi un film, te verifica atunci cand rulezi un joc si tot asa. Apropo, daca vreau sa joc split screen cu un prieten, platesc si pentru el?

  6. #786 SP
    Member rareshica's Avatar

  7. #787 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pomana, începând cu 1 ianuarie 2020

  8. #788 SP
    Member zulander's Avatar
    Nu aia mi se pare mie marea problema, ci, daca te uiti la recomandari la jocuri vei vedea ca pretul e de 69 € pentru next-gen

  9. #789 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    E mai ieftina la Zavvi

  10. #790 SP
    Member rareshica's Avatar
    Mi se pare un pret enorm pentru o consola,pardon " entertainment system",dar inca nu sunt date oficiale,din moment ce scrie Publication date: January 1, 2020

  11. #791 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Dacă se adeveresc zvonurile conform cărora prețul de la lansare va fi mai mic decât cel de la lansarea x360, atunci nu are cum să depășească 400 de dolari/ 400 euro. La un preț asemănător mă aștept să fie anunțat la E3.

  12. #792 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Voi va dati seama ce inseamna tampenia asta de la Microsoft? Adica cumpar un film bluray, ma autentifica in Xbox Live si ma uit la el. Pe parcursul filmului vine fratele meu cu un prieten in camera (ambii avand conturi de Live) si Xbone ii autentifica automat dupa care opreste filmul. What the hell? They can't see the movie.
    Sau n-am inteles eu bine?

  13. #793 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Cred ca ai inteles putin gresit. Nu cumperi un film pe disc, ci unul de pe marketplace si patesti ce ai expus.

  14. #794 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    e simplu, cu noul kinect esti ca la cinema, 4 persoane - 4 bilete, poate se gandesc si ei sa bage in zilele de miercuri, "orange film"

  15. #795 SP
    Member Florix09's Avatar
    Attached Images Attached Images 574620_541819665860332_1074749086_n.jpg

  16. #796 SP
    AkF
    Member AkF's Avatar
    http://www.gametrailers.com/full-epi...es-of-xbox-one
    Nu stiu daca s-a postat, dar spune omul clar ca nu va fi Always Online. Si mai oficial decat de la el nu cred ca se poate. Vei avea nevoie de online pentru multiplayer si streaming(doh).
    Cat despre partea cu biletele pentru film no comment, dar ma bucur ca aveti imaginatia mai bogata ca un copil de 5 ani.

  17. #797 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Păi da nu e always, e la 24 de ore. Se știa asta.

  18. #798 SP
    AkF
    Member AkF's Avatar
    Eu nu cred pana nu vad. Si daca se adevereste vad o solutie foarte simpla: schimbi ora.

  19. #799 SP
    Banned Venom's Avatar
    Ia uite tu cu solutia ta cum ai dat peste cap Microsoftul.

  20. #800 SP
    Member Florix09's Avatar
    La si jumate ? Fara un sfert ? Si 5 ? La cat ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 40 of 395 FirstFirst ... 30 38 39 40 41 42 50 90 140 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts