Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 50 of 395 FirstFirst ... 40 48 49 50 51 52 60 100 150 ... LastLast
Results 981 to 1,000 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #981 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Ai reamintit? Se scrie acelasi lucru de 49 pagini incoace. Cuvinte diferite, acelasi continut. Ca la Elodia, unde au facut 1000 episoade si in fiecare se intampla aceeasi chestie.

    @fost babulu (nu tin minte ciudatenia de nick pe care o ai acum): Daca Watch Dogs are ca lead platform, PS4, cu toate ca nu cred, fiind si PS3 la mijloc, asta nu inseamna ca totul este batut in cuie.

  2. #982 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    E bubli-789AD. Ai dreptate aici, totul e la început.

  3. #983 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Eu unul as folosi Xbone-ul si sa ma joc si pe post de decodor tv si pe post de video-audio player si pe ce posturi mai stie sa joace consola. Cel putin un avantaj rezulta din asta, si anume, se economiseste spatiul ocupat de celelalte dispozitive din casa.

  4. #984 SP
    Member MSlv's Avatar
    Quote Originally Posted by AkF View Post
    sa se uite cineva la un alt TV la un film si eu sa ma joc pe altul de pe aceeasi consola
    mi-a scapat mie ceva? xbone nu are un singur HDMI-IN si un singur HDMI-OUT? exista HDMI cu intrare/iesire combinat? Si nu ma refer la ARC, aia e doar pentru sunet (Audio Return Channel sau ceva). Si avand in vedere ca nu are si iesire analogica sau un al doilea HDMI-OUT, cum scoti tu semnal diferit in 2 TV-uri din aceeasi mufa?

  5. #985 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Au spus parcă că ai nevoie și de decodorul furnizorului de servicii.

  6. #986 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by catalineatza08 View Post
    Eu unul as folosi Xbone-ul si sa ma joc si pe post de decodor tv si pe post de video-audio player si pe ce posturi mai stie sa joace consola. Cel putin un avantaj rezulta din asta, si anume, se economiseste spatiul ocupat de celelalte dispozitive din casa.
    Tot ai nevoie de decodor TV. Xbox One nu are intrare pentru antena, ci doar HDMI.

  7. #987 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Daca o sa urle ca avionul, sa vedeti ce o sa va mai placa sa va uitati seara la filme.

  8. #988 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    Tot ai nevoie de decodor TV. Xbox One nu are intrare pentru antena, ci doar HDMI.
    Inca nu e prea tarziu sa bage si o intrare de antena.

  9. #989 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by catalineatza08 View Post
    Inca nu e prea tarziu sa bage si o intrare de antena.
    One-ul nu se ocupa direct de TV. Il folosesti mai mult ca o telecomanda.

  10. #990 SP
    Admin MonkY's Avatar
    De fapt poate gresim toti si Xbox One va fi o super consola de jocuri. Hai ca mai avem cam o saptamana de asteptat... Doamne Ajuta!

  11. #991 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    De fapt poate gresim toti si Xbox One va fi o super consola de jocuri. Hai ca mai avem cam o saptamana de asteptat... Doamne Ajuta!
    uu17z3l.gif

  12. #992 SP
    Member MSlv's Avatar
    Quote Originally Posted by catalineatza08 View Post
    Inca nu e prea tarziu sa bage si o intrare de antena.
    sau sa lanseze un accesoriu cu tuner tv hd pe usb3. Cu putina magie HDMI-CEC chiar as da din maini la kinect sa imi aprinda si TV-ul o data cu "consola", schimb posturile cu o unduire fina din incheietura...

    Oare pot fi customizate gesturi pentru diverse functii? De exemplu, sa taie sonorul daca ii arat un deget? Sau sa mute pe anumite canale cand incep sa fac miscari de incalzire?

  13. #993 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    what

  14. #994 SP
    AkF
    Member AkF's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post

    Cat despre "sa te inchini in fata lor", nu a zis nimeni sa faci asta. Insa a ignora toate datele tehnice, toate declaratiile oficiale precum si toti developerii, no offense, dar se numeste fanboysm. Imi place ca acum ignori datele tehnice, dar continui sa dai exemplu cu datele tehnice de la generatia trecuta - hotaraste-te: ori le iei in calcul, ori nu le iei? De fapt, aici revine fanboy-ul, care ia in calcul doar ce-i convine.

    Referitor la "tu chiar crezi ca nu puteau sa bage inca 3GB RAM daca era nevoie", trebuie sa spun ca iarasi esti in necunostinta de cauza. Initial Xbox One-ul avea 4GB RAM (devkit-ul venea cu 8GB)... Si dupa ce au anuntat cei de la Sony PS4 cu 8GB RAM, si-au dat seama ca nu au nici cea mai mica sansa daca vor ramane la 4GB RAM. Deci da, dupa cum vezi, daca era dupa zgarcitii aia, acum aveam o consola cu 4GB RAM, din care 3GB ocupati de OS-uri.

    Cat despre faptul ca tu vrei sa stai pe Skype in timp ce te joci, asculti muzica si te uiti la film... sa fii sanatos! Din partea mea, poti sa te si maimutaresti la Kinect in timp ce faci toate astea, nu se supara nimeni! Insa de aici trag 4 concluzii: 1) nu esti gamer 2) nu esti cinefil serios 3) nu stii sa asculti muzica si 4) cred ca ai gresit gadgetul pe care poti sa faci asta linistit de atatia ani de zile; se numeste PC! Aici vorbim de console, la naiba...
    1.Nu ignor datele tehnice. Le vad la tot pasul pe internet, mi-e imposibil. Nu pot sa nu vad ce s-a intamplat lansarea trecuta. Se creeaza un precedent. Daca tu vrei sa ignori istoria n-ai decat. Ce importanta are ca au avut arhitecturi diferite? Aceeasi "experti" le-au luat si le-au pus cap la cap, au analizat componenta cu componenta si au spus ca PS3 are hw net superior. Sau sunt "experti" doar acum si atunci nu erau? Nu am incredere in ei pur si simplu, credibilitatea lor e 0 in fata mea. Asta nu inseamna ca ignor datele. Poftim date pe care le ignori tu si pe care le cred: ambele console vor rula jocurile la 60fps si 1080p. Asta spune mult mai multe decat o analiza tehnica.
    Developerii au fost incantati dupa lansarea PS4 pentru ca e mult mai usor de programat pe el decat pe PS3. Faptul ca la conferinta au sustinut sus si tare ca sprijina developerii Indie i-au facut pe acestia sa iasa pe toate canalele de comunicare si sa spuna ca PS4 este platforma lor preferata. De la a sustine developerii Indie platforma lor preferata si pana la publisheri ca EA si Activision care au in spate developeri de alta categorie care si-au aratat sustinerea pentru One e diferenta de la cer la pamant. De fapt, nu e nicio diferenta pentru ca nu pot fi comparati.

    2.Pai ar trebui sa te angajezi la Microsoft sa le spui ca nu o sa vanda nicio consola pentru ca au prea putin Ram si o sa le ruleze jocurile foarte prost, vad ca stii mai bine ca ei.

    3.Asa e, daca vreau sa astept un apel important pe Skype in timp ce ma joc nu sunt gamer. Daca vreau sa ascult muzica in timp ce ma joc un Fifa sau un joc cu masini inseamna ca nu stiu sa ascult muzica. Daca vreau sa opresc orice fac pe consola si in secunda urmatoare sa dau drumul la un film nu sunt cinefil. Faptul ca vreau sa-mi fac viata mai usoara cu ajutorul Kinect inseamna ca am abandonat jocurile de pe console. Deci daca imi iau Xbox One nu mai sunt consolist. Trebuie sa-mi cumpar PS4 ca sa fiu hardcore si consolist adevarat. Cred ca e evident cine e fanboy dintre noi.

  15. #995 SP
    Member temugin's Avatar
    Fratilor, xbox one nu a lansat inca orga de lumini din spatele tv, sa vedeti atunci scantei pe net. Dpdv personal au un singur avantaj net fata de Sony, capital financiar - dublu conform estimarilor. Daca ei si-au permis, ca si exclusive, sa ignore din anul 2009 tari precum Japonia, trageti voi concluziile. Cel tarziu pana joi o sa apara alt oficial din partea verzilor sa ne spuna cat de revolutionar este gaming-ul prin cloud...eu doresc de la E3 transparenta totala, despre conexiunea online (cu amanunte), kinect este obligatoriu sau nu ? drm on sau nu (nu merge vraja ca vor decide devii) ? si abia dupa sa arate jocurile, daca mai au decenta sa o faca.

  16. #996 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Quote Originally Posted by AkF View Post
    Cred ca e evident cine e fanboy dintre noi.
    Daca ai fi urmarit discutiile purtate de Monky cu ceilalti useri pe aria Xbox de acum cateva luni,ai fi observat paradoxul din afirmatia ta.


  17. #997 SP
    AkF
    Member AkF's Avatar
    Quote Originally Posted by iPaul View Post
    Daca ai fi urmarit discutiile purtate de Monky cu ceilalti useri pe aria Xbox de acum cateva luni,ai fi observat paradoxul din afirmatia ta.

    Multumesc pentru precizare domnule PR Manager.

  18. #998 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Quote Originally Posted by MSlv View Post
    sau sa lanseze un accesoriu cu tuner tv hd pe usb3. Cu putina magie HDMI-CEC chiar as da din maini la kinect sa imi aprinda si TV-ul o data cu "consola", schimb posturile cu o unduire fina din incheietura...

    Oare pot fi customizate gesturi pentru diverse functii? De exemplu, sa taie sonorul daca ii arat un deget? Sau sa mute pe anumite canale cand incep sa fac miscari de incalzire?
    Și eu aș fi curios dacă poți face chestia asta. Nu-mi cumpăr Xbox One pentru acest lucru, dar ar fi un feature interesant.
    Și îi dau dreptate lui AFK în multe din cele susținute de el. Prea multă lume îi cântă prohodul lui Xbox One și sunt bine venite și altfel de păreri.

  19. #999 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Quote Originally Posted by AkF View Post
    Asa e, daca vreau sa astept un apel important pe Skype in timp ce ma joc nu sunt gamer.
    Ca fapt divers, eu as face un poll in care as intreba oamenii daca raspund la telefon intr-un meci mp. Eu de ex, nu, asa ca nu ma intereseaza ca ma suni pe Skype sau pe mobil, ca imi dai un e-mail sau ca ma apelezi pe facebook. Chestia asta cu multitaskingul este fix pix. La fel si SmartGlass. Nu stai sa verifici nu stiu ce informatii in plus pe telefon sau pe tableta tocmai atunci cand te uiti la ultimul episod din [insert tv show]. Cel mult, ai putea raspunde apelului de Skype printr-o conexiune audio only ca sa-i spui celui care te apeleaza ca esti in timpul unui meci si ca il suni mai tarziu, dar sa treci din joc in interfata de Skype si sa risti sa fii dat afara sau sa pierzi punctele nu mi se pare o alternativa de preferat (cel putin nu pentru mine). Nu ma joc chiar atat de mult pe cat mi-as fi dorit ca sa imi pot permite sa fiu deranjat in astfel de momente.

    Daca insa iei in calcul targetul One, atunci situatia se schimba (adulti peste 18 ani, persoane cu venituri cel putin medii, asta daca ar fi sa ne luam dupa declaratiile lui Yusuf Mehdi de la inceputul anului). In consecinta, eu deduc ca ei vor ca One sa fie atat pentru copiii din casa (indiferent de varsta, carora le poti cumpara jocuri cu un rating de la E la M adic children, pre-teens si teens), pentru tata care se uita la sport si seriale/filme, dar si pentru mama care face un pic de sport, urmareste cateva seriale si ceva comedii romantice, dar mai si rezolva cate un puzzle/sudoku din cand in cand.

    Pai daca asa e, hai sa-ti spun eu pe ce mizeaza One. Cei care platesc sunt parintii (pentru ca la ei sunt banii) care vor gandi in felul urmator. Daca i-am luat jocul X plodului, eu de ce sa nu-mi iau si Y si Z ca uite, sunt disponibile tot pe Xbox. In felul asta, toata familia este All in One. Bag mana in foc ca asta a fost pitchu' cand s-au apucat sa lucreze la consola asta. De fapt, MS targeteaza parintii de data asta si ii prinde in plasa folosindu-se inclusiv de dorintele copiilor lor (care sunt deja intoxicati de Xbox din ciclul actual).

  20. #1000 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    poate Akf e ca nea ala de la microsoft care spunea ca se poate juca un joc,schimba imediat pe tv sau pe netflix,poate asculta muzica si sta pe skype..toate in acelasi timp !!!

    ma poate ajuta cineva cu video-ul respectiv ?

    si Akf vorbesti de PR manager cand tocmai tu aperi atat MS ? noi pana la urma avem reactii de oameni normali care se asteptau sa vada noua generatie de xbox si in loc am primit o "telecomanda" handsfree de tv,call of duty si fifa

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 50 of 395 FirstFirst ... 40 48 49 50 51 52 60 100 150 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts