Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 42 of 395 FirstFirst ... 32 40 41 42 43 44 52 92 142 ... LastLast
Results 821 to 840 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #821 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    De ce Xbox One? Urmează explicaţia:
    http://www.vg247.com/2013/05/28/xbox...consoles-name/
    Speaking with*CNET, Henshaw said, “The original Xbox was just the ‘Xbox’, it wasn’t ‘One’”.
    When asked if the ‘One’ part might cause confusion, Henshaw continued, “But this vernacular formed where people referred to it as the Xbox. Even today during interviews, I’ve slipped. It only takes a little while before you realize what’s going on underneath that name.
    There’s something very powerful about it. Xbox One really embodies the concept that this is the first device, the combination of this very powerful console that brings all its eight cores, 8GB of RAM, super fast memory, super powerful SoC we built, super powerful dedicated audio and video processing subsystems. There’s incredible power in this device, married with the next generation of Kinect for really enabling those subtle interactions between you and your entertainment”.
    He added that Xbox One is, “The embodiment that this becomes one device that addresses all the entertainment that you want to enjoy on your TV, and brings it to you in a way that’s so simple, that it can be the only input you have connected through your television. It is truly the one place to go for all this. So One ends up being a deeply meaningful thing to us here. It’s almost a bar that we are striving to achieve, and I think we nailed it really well with the Xbox One.”
    PS deci super, super, super, incredible and married with kinect

  2. #822 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Digital Foundry - In Theory: Can the Xbox One cloud transform next-gen gaming? - Articles - Eurogamer.net

    Digital Foundry presents evidence-based analysis on what Microsoft's cloud tech brings to the next era in console gaming.

    Xbox One will sit in your living room and burn through not the paltry 1.2 teraflops of computing power as was rumoured, but almost five teraflops - as much as the flagship £800 NVIDIA Titan graphics card. And then it will get faster and faster over time. At least, that's if the latest Microsoft PR campaign is to be believed. But how realistic is it to move game processing to "the cloud" and keep adding to the resources developers have available? Do Microsoft's claims have any basis in reality? Is this a tactical play to compete against the tangibly superior fixed-spec of the PlayStation 4 or is this really just wishful thinking?

  3. #823 SP
    Member temugin's Avatar

    Post

    Nu i lasati sa ne amageasca cu E3 si alte trucuri ieftine, cei care stiu posta pe twitter intr - un mod politicos dar la obiect o pot face in campania ''PS4 NO DRM''



    Is Sony listening? Let them know... #PS4NoDRM #PS4USEDGAMES - NeoGAF


    Are legatura stransa si cu xbox one, deci sper ca nu am fost off topic.
    Attached Images Attached Images ms-control-2.jpg ms-control-3.jpg ms-control.jpg

  4. #824 SP
    Member eneea's Avatar
    @Dant3: am citit de vreo 3 ori ce au declarat despre denumirea de xbox one si tot mi se pare PR bullshi__

  5. #825 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    If we look at a typical game's requirements of its processors, we can look for opportunities to utilise the cloud. A typical game engine cycle consists of:
    1. Game physics (update models)
    2. Triangle setup and optimisation
    3. Tessellation
    4. Texturing
    5. Shading
    6. Various render passes
    7. Lighting calculations
    8. Post effects
    9. Immediate AI
    10. Ambient (world) AI
    11. Immediate physics (shots, collisions)
    12. Ambient physics
    Of these, only the ambient background tasks and some forms of lighting stand out as candidates for remote processing.
    Mda...
    Cloud computing nu este ideal pentru jocuri, degeaba incearca ei sa ne abureasca.

  6. #826 SP
    Member MSlv's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Si cireasa de pe tort va fi probabil faptul ca toate comenzile de Kinect se vor da in ungureste
    in prima faza credeam ca te referi la emisiunea de la TV, având in vedere ca vorbim de xbox one

    haideti ca poate se încheie vreun parteneriat cu voyo pentru live TV in direct si înregistrat.

    in alta ordine de idei vad ca ei chiar nu inteleg prostia cu un singur device si o slobozesc in continuare peste tot... mai ales ca acest calcul este foarte foarte simplu:

    X1+hdd extern USB+receptor cablu+X360=4 device-uri nu 1 singur cum tot insista ei

    de ce? simplu:

    - x1 nu are tuner dvb-t/c (sau ce au aia in SUA), deci iti trebuie receptor pe langa consola
    - x1 are hdd fix de 500 gb, deci iti trebuie unul extern alături ca sa iti incapa toate jocurile si sa nu stai sa se instaleze de fiecare data si sa mai ai alături si niste seriale sau filme HD, poze, muzica, etc. plus ca am înțeles ca va avea funcție DVR...
    - toate jocurile xb live arcade mor o data cu x360, deci trebuie sa ai si asa ceva legat la TV, plus toate jocurile pe dvd pe care nu le-ai vândut încă cu halo, gow, cod...

    personal mi se pare penibil rau de tot PR-ul lor. rusinos de penibil pe alocuri. parca seamănă cu cineva acum vreo 7-8 ani

  7. #827 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  8. #828 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Xbox One: Microsoft exec explains console’s name | VG247

    tot nu m-au convins cu numele. Majoritatea lumii tot va gandi asa: Primul Xbox-> Xbox 1 (desi MS spune ca e simplu Xbox...s-atat)
    Al doilea Xbox -> Xbox 360
    Al treilea Xbox -> Xbox 1

    E la fel de confuz ca si la seria Alien (filmele): Alien (1)-> Aliens (2) -> Alien III (chiar daca nu exista nici un Alien II) -> Alien Resurrection (numbers? screw them! sunt prea old school).

    +

    Xbox One a generation ahead of PCs? Not true, says Epic’s Mark Rein | VG247

    +

    AMD-Microsoft deal for Xbox One cost over $3 billion | VG247

    L.e.@eneea, numerele din paranteza arata al catelea e in ordine cronologica. Si da al doilea se numea doar Aliens.

  9. #829 SP
    Member eneea's Avatar
    ^ din cate stiu al doilea Aline se numeste doar Aliens
    mie mi se pare la la tenis, faci un punct ti se pun 15, mai faci un punct ti se mai pun 15, iar al treilea punct valoreaza doar 10..WHY???
    Eu zic la urmatorul xbox sa-i zica direct Xbox10, ca pentru ei e de nota 10

  10. #830 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  11. #831 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai atunci ii zice Xbox iar ala exista deja. Frate, chiar au da-to in bara.

  12. #832 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Pai atunci ii zice Xbox iar ala exista deja. Frate, chiar au dat-o in bara.
    Fixed

  13. #833 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Typo

  14. #834 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    O parere pertinenta in favoarea renuntarii la used games market pentru console cu care sunt de acord in mare.


  15. #835 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  16. #836 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by pooaul View Post
    O parere pertinenta in favoarea renuntarii la used games market pentru console cu care sunt de acord in mare.
    Nici mie nu mi se pare corect ca altcineva sa faca asa de multi bani fara ca developerii sa primeasca o parte din profituri.
    Daca DRM-ul asta fortat inseamna sa renuntam la Online Passes, day-1 DLC, pre-order bonuses si microtranzactii atunci sunt complet de acord cu ce vor sa faca.
    Dar nu cred ca o companie ca EA va renunta la ele.

  17. #837 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    In plus daca se ajunge la un market ca pe PC cu oferte foarte bune, reduceri multe, 90% offs, eu zic ca e ok. Insa daca renuntarea la used games vine fara nici o alta schimbare in bine, atunci probabil console gamingul va avea de suferit.

  18. #838 SP
    Banned Venom's Avatar
    Pai daca nu mai pot sa vand sau sa donez jocurile ma gandesc sa le iau cu mine in mormant. Macar le duc in loc linistit cu verdeata. Bine ca Gutenberg n-a inventat DRMul sau region lock, ca in ziua de azi ne bateam la inteligenta cu gastele.

  19. #839 SP
    AkF
    Member AkF's Avatar
    Quote Originally Posted by pooaul View Post
    O parere pertinenta in favoarea renuntarii la used games market pentru console cu care sunt de acord in mare.

    Sunt perfect de acord cu ce spune si ar fi super ok daca s-ar intampla asa. Dar bineinteles ca intotdeauna exista unul sau mai multi de "dar":

    Sa scada pretul jocurilor odata cu trecerea timpului si jocurile sa fie mai ieftine din start pentru ca pe ei nu o sa-i coste absolut nimic fabricarea BD, a carcasei sau a cartilor din carcase. Nu mai au nevoie de fabrici si asa multi angajati. Si cel mai important transportarea lor in toate colturile lumii. Deci sa fie din start mai ieftine si pretul sa scada odata cu trecerea lunilor. Degeaba scad ei pretul dupa un an dupa ce nu mai este nimeni interesat.

    Si in al doilea rand odata ce platesc un titlu digital nu mai sunt de acord sa platesc pentru dlc de genul harti noi, costum mai bun, arma mai buna etc. Mi se pare o aberatie. Ori faci jocul freemium si platesti pentru toate aceste lucruri ori iti dau 50e pe el dar imi dai cu tot ce vine la pachet. Vrei sa-l lansezi mai devreme si nu l-ai terminat? Nicio problema, imi dai acces la dlc dupa ce ai terminat gratuit, pentru ca din aceasta cauza iti platesc o gramada de bani pe el. Nu imi vinzi 3/4 din joc si dupa 4 luni imi vinzi si celalat sfert asa cum fac multi acum.

    Daca cele doua conditii de mai sus sunt respectate sunt perfect de acord sa cumpar doar copii digitale. Daca sunt halosi ca pana acum sper sa traiasca Gamestop inca 100 ani.

  20. #840 SP
    Member MSlv's Avatar
    tipul are mare dreptate in multe privinte, dar nu zice nimic de backwards compatibility.

    La telefoane mobile (android/ios) sau la PC vei avea acces la cumparaturi si pe viitoarele laptopuri/desktopuri/smartphone-uri/teblete, pe cand deja observam ca tot ce a aparut pe ps3/x360 nu va fi compatibil cu noile console.

    Cu alte cuvinte, toate jocurile de pe PSN vor muri o data cu ps3-ul, mai ales cand vor taia serverele.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 42 of 395 FirstFirst ... 32 40 41 42 43 44 52 92 142 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts