Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 92 of 395 FirstFirst ... 42 82 90 91 92 93 94 102 142 192 ... LastLast
Results 1,821 to 1,840 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #1821 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    WOW !
    nu stiam ca Bill nu mai are pe maini MS

  2. #1822 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    De mai bine de 5 ani s-a retras.

  3. #1823 SP
    Member MSlv's Avatar
    Respawn Entertainment | Let’s talk about the Xbox Live Cloud

    The Xbox group came back to us with a way for us to run all of these Titanfall dedicated servers and that lets us push games with more server CPU and higher bandwidth, which lets us have a bigger world, more physics, lots of AI, and potentially a lot more than that!
    Microsoft has a cloud service called Azure (it’s a real thing – you can go on their website right now and pay for servers and use them to run whatever you want). Microsoft realized that they could use that technology to solve our problem.

    So they built this powerful system to let us create all sorts of tasks that they will run for us, and it can scale up and down automatically as players come and go. We can upload new programs for them to run and they handle the deployment for us. And they’ll host our game servers for other platforms, too! Titanfall uses the Xbox Live Cloud to run dedicated servers for PC, Xbox One, and Xbox 360.

    But it’s not just for dedicated servers – Microsoft thought about our problem in a bigger way. Developers aren’t going to just want dedicated servers – they’ll have all kinds of features that need a server to do some kind of work to make games better. Look at Forza 5, which studies your driving style in order to create custom AI that behaves like you do. That’s totally different from what Titanfall uses it for, and it’s really cool! So it’s not accurate to say that the Xbox Live Cloud is simply a system for running dedicated servers – it can do a lot more than that.
    si o concluzie:
    This is a really big deal, and it can make online games better. This is something that’s going to let us drive all sorts of new ideas in online games for years to come.

  4. #1824 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar

  5. #1825 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    "Well if people want free headsets, we have a console for that.. it's called the 360"

    Lasand gluma la o parte,headset-ul nu este un accesoriu imperios si personal prefer headset-urile thrid party.

  6. #1826 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mi mi se pare de 10 ori mai important headset-ul (si de preferat ca toti sa aiba un headset bun in multiplayer - si chiar acelasi model), decat Kinect-ul. Nu stiu ce minte diabolica a decis ca e mai bine sa bage obligatoriu un accesoriu de 100 USD in pachet, dar sa lase optional unul de 10-15 USD...

  7. #1827 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Pai pentru ce headset daca se doreste singleplayer si offline? Sa vorbesti cu pacea interioara?

  8. #1828 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Pai pentru ce headset daca se doreste singleplayer si offline? Sa vorbesti cu pacea interioara?
    Se vrea libertatea de a alege, nu neaparat offline sau singleplayer.

  9. #1829 SP
    Member MSlv's Avatar
    libertatea de a alege inseamna si kinect obligatoriu?

  10. #1830 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by MSlv View Post
    libertatea de a alege inseamna si kinect obligatoriu?
    Ma refeream la statul offline/ online. Chiar daca nu stau niciodata offline, am dreptul sa o fac fara sa fiu verificat la 24h. Nu pt. asta s-a facut scandal?

    Acum ce ofera ei in pachet si la ce pret, e problema lor. Cu siguranta vor aparea si pachete fara Kinect, dar probabil ca nu in ziua lansarii.

    Eu sunt sceptic in ceea ce-i priveste, asa ca o sa astept cateva luni sa vad cum se "poarta".

  11. #1831 SP
    Member eneea's Avatar
    Quote Originally Posted by naz View Post
    Ma refeream la statul offline/ online. Chiar daca nu stau niciodata offline, am dreptul sa o fac fara sa fiu verificat la 24h. Nu pt. asta s-a facut scandal?

    Acum ce ofera ei in pachet si la ce pret, e problema lor. Cu siguranta vor aparea si pachete fara Kinect, dar probabil ca nu in ziua lansarii.

    Eu sunt sceptic in ceea ce-i priveste, asa ca o sa astept cateva luni sa vad cum se "poarta".
    Pachete fara kinect cred ca vor aparea doar daca vor avea vanzari mult mai slabe decat PS4

  12. #1832 SP
    Member j0hnnyReaper's Avatar
    Quote Originally Posted by eneea View Post
    Pachete fara kinect cred ca vor aparea doar daca vor avea vanzari mult mai slabe decat PS4
    Ceea ce este imposibil. Pentru ca pe ei ii intereseaza in special sa aiba vanzari in America, unde cele 2 console merg cap-la-cap.

  13. #1833 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    pe ce informatii te bazezi? pana acum o saptamana raportul era de 3:2 in favoarea PS4 si asta in SUA

  14. #1834 SP
    Member andreiaka's Avatar
    @AndRewqp au votat romanii si chinezii din SUA

  15. #1835 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Pai pentru ce headset daca se doreste singleplayer si offline? Sa vorbesti cu pacea interioara?
    Care single player si care off-line? Kinect e tot timpul player 2 si e tot timpul on-line
    Da, vreau headset ca sa vorbesc cu Kinectul. Il voi boteza Dj Bobo

  16. #1836 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Eu cred ca pentru Microsoft e mai important Kinectul decat casca pentru multiplayer. Am tot vazut cum incercati sa cuantificati valoarea senzorului, probabil in raport cu cel precedent. Eu nu cred deloc ca pentru Microsoft e asa. Eu cred ca valoarea lui Kinect 2 e mult mai mare pentru ei.

    Nu ma refer aici la costul efectiv al acelei cutiute cu camera HD si senzor termic, acesta ar putea foarte bine sa coste sub 100 €, ba poate chiar sub 50 € daca ne-am gandi ca procesorul dedicat nu este in carcasa lui (desi m-as mira sa nu fie, grila din spate ce pare a fi a unui ventilator spune altceva). Eu cred ca incidenta costurilor investite in cercetare si integrarea noului sistem de control in ecosistemul Xbox One este atat de mare incat reprezinta probabil chiar 40 - 50% din costul total al consolei, nu-si permit sa n-o fructifice.

    Inca odata, nu ma refer la acel apendice cu fir (al carui unica ratiune de a exista separat fizic este comoditatea de a-l plasa intr-un plan mai util pentru o camera). Eu cred ca daca puteau il bagau in cutie cu totul. Kinect 2 reprezinta toata tehnologia si toata cercetarea pentru a dezvolta asa ceva, nu doar "ochisorul". Nu va legati de procentele pe care le-am impuscat eu, incercam doar sa arat ca e vorba de mult mai mult decat de un simplu accesoriu.

    Daca ipoteza mea este valabila, concluzia este asta: de vreme ce au investit si cred in el, care este singura cale pentru a-i convinge pe dezvoltatori sa-l integreze? Simplu: certitudinea ca fiecare consola vanduta reprezinta un Kinect 2 instalat, un feature integrat, nu un "gamepad" original.

    Prin contrast, casca respectiva este un device folosit exclusiv in multiplayer. Poate vor oferi si alternativa wireless (mai fiabila decat ce ofera acum pentru Xbox 360). Cert este ca e o alegere usor de facut.

  17. #1837 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by AlanPoe View Post
    Eu cred ca pentru Microsoft e mai important Kinectul decat casca pentru multiplayer.
    Bine zis "pentru ei". Dar poate ar trebui sa-i intereseze ce vrea clientul, nu ce vor ei. Primul Kinect la mine sta de cel putin un an deconectat de consola - atunci cand e conectat imi face tot felul de probleme (nici nu stiu de ce naiba nu l-am vandut)... Faptul ca ma obliga sa cumpar din nou un accesoriu pe care nu-l folosesc, mi se pare complet aiurea. Mai ales ca nu e un accesoriu de 10-15 USD... ci de cel putin 50-100.

    Nu vreau sa zic ca "tin cu ursul", dar uite ca Sony a reusit la pret mai mic sa introduca si headset-ul in pachet... amarat asa cum e, nu mai stau eu sa-l caut pe amazon & co.

  18. #1838 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    MonkY, think outside the (x)box . Ce spun eu este in felul urmator: daca incerci sa te gandesti in mod real la ipoteza mea, ideea ar fi sa nu-l mai percepi ca accesoriu ci ca parte integranta. In acelasi fel in care a facut Nintendo cu Wii. E adevarat ca Wii ofera si control clasic, dar ai putea percepe Wii-ul fara motion controls?

    Acum, gandeste-te ca acel Kinect nu este un senzor experimental, scos pe piata in a doua jumatate a ciclului de viata si promovat de tot felul de jocuri sau aplicatii indoielnice din care doar una sau doua ies in evidenta, iar acelea nu sunt originale si au fost impinse cu greu din spate de Microsoft. Gandeste-te la el ca fiind unicul dispozitiv haptic de pe piata pentru care nu-ti trebuie niciun fel de controller. Acum, gandeste-te ca functioneaza aproape la fel de fin si intuitiv ca o interfata touch. Stiu ca e greu (luand in considerare aplicatiile primului Kinect), but what if...? Then, ar avea cel mai ieftin si precis sistem de control de pe piata... fara controller .

    E greu de sutinut asa ceva, stiu, mai ales cu modul teribil al lui Microsoft de a-si comunica strategiile, insa... eu asta cred. Daca se va dovedi a fi cel mai tare device de control verbal al functiei "on/ off" al consolei, voi fi primul care sa-si puna cenusa in cap.

    Aaaaa, ca nu te/ ne intereseaza Kinect si ca ne-am fi sa se puna accentul pe altceva, asta-i alta discutie. Insa pana nu-l vedem la treaba e dificil sa spui ca-i prost. Poate e acel feature care ne va surprinde cu viteza de raspuns si precizia, cine stie..

  19. #1839 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Nu cred ca ti-ar place sa fi spionat cu ajutorul Kinect-ului care , chiar daca fraci pe dracu in patru nu reusesti sa acoperi lentila ca iti zice ba ca e murdara sau ca e prea intunecat in camera... Mai bine un set de casti si/sau un gamepad in plus decat Kinect (asta excluzand toate celelalte puncte negative)

    Edit: Pe mine ma ingrozeste chestia asta cu kinect-ului... Spre exemplu unii prefera sa mearga naked prin casa sau sa fi cu prietena/sotia si sa stai cu ea in pat si dupaia sa te trezesti cu o voce de Cyborg si cu un flashing led de la Xbox "Couple detected".

  20. #1840 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristy View Post
    Nu cred ca ti-ar place sa fi spionat cu ajutorul Kinect-ului care , chiar daca fraci pe dracu in patru nu reusesti sa acoperi lentila ca iti zice ba ca e murdara sau ca e prea intunecat in camera... Mai bine un set de casti si/sau un gamepad in plus decat Kinect (asta excluzand toate celelalte puncte negative)
    1. Au spus deja ca se poate dezactiva din consola. 2. Te rog sa-mi spui daca ai laptop, smartphone sau tableta si daca ai, te rog sa-mi spui ce culoare si brand are plasturele cu care ti-ai acoperit camerele integrate ne-dezactivabile software.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 92 of 395 FirstFirst ... 42 82 90 91 92 93 94 102 142 192 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts