Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 43 of 395 FirstFirst ... 33 41 42 43 44 45 53 93 143 ... LastLast
Results 841 to 860 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #841 SP
    Member eneea's Avatar
    in mare parte ii dau dreptate tipului, doar ca nu e chiar acelasi lucru intre PC si Console. Piata de console gameming nu e asa deschisa ca cea de PC, avem un singur magazin virtual pt fiecare consola, iar preturile pt jocurile de console sunt ceva mai mari. daca mie mi-ar garanta cineva ca as beneficia de oferte asemanatoare cu cele de pe steam, as renunta in secunda 1 la jocurile fizice. sa nu mai vorbim de costurile de a pune unui joc pt console, etc...
    Eu nu aveam nicio prblema cu onlinepass-ul, mi se pare normal ca intrenirea serverului costa si cel care a cumparat jocul second sa participe cumva la intretinerea serviciului. O alta forma ok mi se pare sa includa ceva coduri care sa te incurajeze sa cumperi jocul nou, cum a fost Batman Arkham City care dacea codul pt Catwoman, sau Alan Wake care a dat primul dlc gratis, etc...

  2. #842 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu nu inteleg ce legatura are "intretinerea serverului" cu faptul ca te obliga sa platesti un "online pass"? Odata jocul vandut, intretinerea serverului pentru acel joc este platita... Faptul ca jocul ajunge la altcineva nu ar trebui sa intereseze pe developer sau publisher.

    Mai mult, serverele respective in cazul Microsoft, sunt intretinute din abonamentul de Live... ca doar de-aia dam bani si acolo? Mi se pare o dubla taxare aiurea. Foame dupa bani, ce sa-i faci?

  3. #843 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  4. #844 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Surprize, surprize (fara A. Marin) de la Micro. Pregatiti banu gros pt. accesorii (castile, de ex.), cele vechi nu vor mai fi compatibile cu noile porturi de pe XO.
    Xbox One Incompatible with Current Gaming Headsets - IGN

  5. #845 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar

  6. #846 SP
    AkF
    Member AkF's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Eu nu inteleg ce legatura are "intretinerea serverului" cu faptul ca te obliga sa platesti un "online pass"? Odata jocul vandut, intretinerea serverului pentru acel joc este platita... Faptul ca jocul ajunge la altcineva nu ar trebui sa intereseze pe developer sau publisher.

    Mai mult, serverele respective in cazul Microsoft, sunt intretinute din abonamentul de Live... ca doar de-aia dam bani si acolo? Mi se pare o dubla taxare aiurea. Foame dupa bani, ce sa-i faci?
    In video el spunea ca tu in mod normal cumperi jocul , il joci online o perioada de timp si dupa aceea de plictisesti si il abandonezi. Daca o vinzi, copia respectiva va fi online poate ani de zile, in functie de numarul de posesori. Dar pentru asta s-a inventat online pass deci problema cu intretinerea seververelor nu mai exista. De fiecare data cand e un nou posesor, se achita o noua taxa.

    Cu taxa pentru live nu am fost niciodata de acord, acesta fiind si principalul motiv pentru care am ales a doua oara tot PS3.

  7. #847 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    sa inteleg ca pana sa se introduca online pass-uriile baietii cu online erau pe pierdere...

  8. #848 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar



  9. #849 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Bun, deci o să-mi cumpar xbox one

  10. #850 SP
    Member temugin's Avatar

    Post

    Cat timp consola celor de la MS nu merge offlline pe timp nelimitat, eu unul zic pass. Poate sa scoata si mama jocurilor pe el, oricum multe vor fi mmo sau kinect only. Stiti bine lista de la E3, nu cred ca are rost sa o prezic in mare. Au si tupeul sa prezinte multiplatformele cu urlet de exclusive, oamenii dorm inca si viseaza ca vor pacali userii cu mult fum si lumini gen sport indoor, zapp tv etc. Eu va spun consola legata de net = esti al LOR. Daca dimineata se scoala si vor sa baneze consola pe orice motiv, o vor face. Restu sunt abureli, grija pentru consumator - fiti seriosi. Aici e vorba de mult mai mult decat niste jocuri, e controlul asupra cumparatorului.

  11. #851 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    sa inteleg ca pana sa se introduca online pass-uriile baietii cu online erau pe pierdere...
    Erau mai pe pierdere decat sunt acum.

  12. #852 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by temugin View Post
    Stiti bine lista de la E3
    Eu chiar nu stiu "lista de la E3" pentru Xbox One. Care to share?

  13. #853 SP
    Member temugin's Avatar

    Post

    Oficial


    Big Games at E3 2013 - E3 - Electronics Entertainment Expo Wiki Guide - IGN


    Neoficial vor veni cu jocuri bazate pe ce am postat...putin verde in lista din pacate, chiar daca miraculos vor fi ceva exclusive (offline), ramane problema conexiunii si restu.

  14. #854 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Tu chiar crezi ca Microsoft va veni cu maxim 4 jocuri (din care 2 deja le-am vazut) la E3 pentru Xbox One? Sa fim seriosi... Daca s-ar intampla asta, chiar ar fi ultimul cui batut la cosciug.

  15. #855 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Da, eu sincer cred asta (cel putin pt XboxN1) iar restu' pentru X360

  16. #856 SP
    Admin MonkY's Avatar
    RonanN1: eu cred ca tu vrei sa te bagi peste afacerea mea de cuie

  17. #857 SP
    Member temugin's Avatar
    Sper ca nu, referitor la exclusive offline si fara kinect sau sport. We ll see. Pai ce am vazut din cele 2 ? app nimic. Da vor fi jocuri, gen Cod - Ghost, Fifa, Nfl deci o sa fie plin de ele DAR care sunt lansate si pe pc, ps4 - cel mult promit dlc sau content exclusiv in caz ca alegi versiunea lor, ''am luat jocul pe xbox si am o pusca pe care restul nu o au'', aveam pretentii mai mari ca pana in 2009 la 360, si apropo de curent gen nimeni de la ei nu a spus daca mai ies exclusive la 360 ? Nope, deja l-au abandonat.

  18. #858 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar

  19. #859 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  20. #860 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    maestrii design-ului dau recital


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 43 of 395 FirstFirst ... 33 41 42 43 44 45 53 93 143 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts