Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 143 of 395 FirstFirst ... 43 93 133 141 142 143 144 145 153 193 243 ... LastLast
Results 2,841 to 2,860 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #2841 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Thanks. FM5, Dead Rising 3 si mai trebuie sa vina NFS Rivals si Ryse. Ah, si mai e si Fifa 14 inclus in pachet

  2. #2842 SP
    Member enemigo's Avatar
    MonkY astept cu nerabdare reviewul de la tine congrats, sa-l stapanesti sanatos si sa ai parte de 0 probleme

  3. #2843 SP
    Member dtancu's Avatar
    MonkY, Ryse ftw
    Ai aceleași chestii ca si mine, mai puțin NFS pe care nu l- am mai luat ca deja Forza e prea mult

  4. #2844 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar


  5. #2845 SP
    Member andreiaka's Avatar
    Ce dracu zic aia ?

  6. #2846 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Acum am vazut, deci pe XO nu se poate folosi browser-ul de internet daca nu ai subscriptie live?

  7. #2847 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Nici pe xbox 360 nu poți folosi internet explorer fără gold.

  8. #2848 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Hai ca a ajuns si la mine azi... finally! Cam greu, dar sa speram ca fara probleme. Revin cu impresii, desi deja aveti toate informatiile necesare de la cei mai fericiti dintre noi
    If you show me yours (Xbox One) I'll show you mine (PS4, when it arrives, expected for tomorrow)

  9. #2849 SP
    Junior Member calinstefanescu's Avatar
    Sper sa nu fiu off topic, dar n-am vazut thread de fifa 14 pe xbox one. Am un bug suparator la fifa14 pe xbox one. Cei care aveti fifa in pachet si vi l-ati instalat: va rog verificati daca si voua vi se intampla la fel. Daca incepi un friendly local si o echipa are ca control scheme classic si celalalta alternate (nu conteaza ordinea) cand incepe meciul se face overwrite la una dintre ele: adica ori sunt amandoua classic, ori alternate. Daca se schimba din choose sides in timpul meciului la fel - se face overwrite cu ultima setata. Merci!

  10. #2850 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by AlanPoe View Post
    If you show me yours (Xbox One) I'll show you mine (PS4, when it arrives, expected for tomorrow)
    Ti-l arat domnu'... Oricum, prima impresie cand am luat cutia a fost "WTF? Astia mi-au trimis un tank?". Deci e construit ca un tank, si are greutatea pe masura. Toata cutia cred ca sare de 5Kg.

    A doua impresia, dupa unpacking... e ca gamepadul merita toti banii. Nu m-am jucat foarte mult cu el (ca sa vad cum e la sesiuni mai mari de gaming), insa prima impresie a fost ca mi s-a "mulat" pe mana. Purrfect.

    A treia impresie... este legata de "i hate luminitze". Dzeule, unde le-a fost mintea cand mi-au aprins 3 chestii albe in camera? Chiar daca sunt niste led-uri de intensitate mica... i really hate it. Aceeasi luminita alba cu sigla Xbox este si pe consola, si pe Kinect, si pe gamepad. Jizas... ca sa nu uit eventual ca am Xbox One? Multi ar spune ca e OK pt. ca le gasesti repede pe intuneric. Hai ca la gamepad mai mergea treaba asta... dar Kinect-ul pe cuvant ca nu-l caut niciodata

    In rest, pana acum... totul s-a instalat brici, si-a facut update-ul la consola, a facut si la jocuri. Am luat si apps, am cumparat si un joc, sa vad daca functioneaza. All is good!

    calinstefanescu: o sa-l pun si eu la donwloadat sa vad daca face la fel... dar cel mai bine ar fi sa postezi in threadul de Fifa 14... poate poate.

    ---------- Post added 04-12-2013 at 03:17 ----------

    Deci daca rusii ar fi facut o consola... aceasta s-ar fi numit Xbox One. Cu cabluri groase de zici ca sunt facute sa reziste forever... Ce taieturi "fine" dom'le? E taiat "la circulara" ca sa circule aerul bine pe-acolo. Iar sursa e ditamai caramida.

    Si cu toate astea, incredibil de silentioasa. Si se misca bine prin toate cele. Pana acum nu am avut parte de freeze-uri, blocari, probleme...

  11. #2851 SP
    Member Snake's Avatar
    @Monky - cum e cu incalzirea? Stiu ca tu le masurai cu un senzor destept.

  12. #2852 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pana acum cel mai fierbinte punct pe care l-am gasit pe consola dupa vreo 2 ore de gaming... a fost de 45.2 grade (la o temperatura ambianta de 22.5 grade Celsius). Ceea ce nu e rau deloc. Si asta cu ventilatorul la minimum (eu inca nu l-am auzit... dar se simte ca scoate ceva aer).

  13. #2853 SP
    Member temugin's Avatar

    Post

    Multumim pt recenzie, in legatura cu instalarea de pe disc - ce timp necesita jocurile comparativ cu ps4 ? Exista ipoteza ca acel install dureaza foarte mult datorita unor protectii DRM ce tin de internet ....all is good daca ar merge si unitatea blu ray pe masura asteptarilor.

  14. #2854 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by temugin View Post
    Multumim pt recenzie
    Ce recenzie? Astea sunt doar asa... mici "picanterii". O sa fac un review serios (asta daca nu mi-o ia altcineva inainte).
    Quote Originally Posted by temugin View Post
    in legatura cu instalarea de pe disc - ce timp necesita jocurile comparativ cu ps4 ?
    Eu unul nu stiu. Sony nu vrea sa-mi vanda un PS4 asa ca n-am cum sa compar. Oricum, cui ii pasa? De obicei dureaza cateva minute pana te lasa sa te joci, dupa care se instaleaza in background...
    Quote Originally Posted by temugin View Post
    Exista ipoteza ca acel install dureaza foarte mult datorita unor protectii DRM ce tin de internet
    Huh? Presupun ca iti dai seama ca e o ipoteza aiurea... odata ce poti instala un joc fara sa fii conectat la internet... si dureaza la fel de mult.
    Quote Originally Posted by temugin View Post
    all is good daca ar merge si unitatea blu ray pe masura asteptarilor.
    Daca ti se pare ca unitatea blu ray nu e pe masura asteptarilor, iti poti cumpara jocurile in varianta digitala. No more bluray required...

  15. #2855 SP
    Member dtancu's Avatar

    Clubul Xbox One

    MonkY, ma bucur ca exact ce am văzut la a mea vezi si tu:
    -controlerul e in alta clasa decât DS4
    -consola e mult mai silențioasa ca PS4
    -ledurile albe sunt enervante
    -cutia are 6,8 kg, btw; am văzut pe UPS când au trimis-o

  16. #2856 SP
    Junior Member calinstefanescu's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    calinstefanescu: o sa-l pun si eu la donwloadat sa vad daca face la fel... dar cel mai bine ar fi sa postezi in threadul de Fifa 14... poate poate.
    Din pacate nu gasesc thread-ul de Fifa 14 daca te referi la consolegames.ro
    De scris le-am scris si la ea pe forum-ul lor dar n-am mari sperante; tocmai de aia eram curios daca e corupt ceva la mine sau e ceva mai general.

  17. #2857 SP
    Admin MonkY's Avatar
    WOW... ia uitati ca a ajuns Xbox One si in Romania: Consola Microsoft Xbox ONE + Joc Forza 5 Editie Day 1 Black Box.
    Dar vai... ce pret!?!? 3.399 RON pt. varianta Day One care include si Forza Motorsport 5... No comment!
    Interesant este acel "În Stoc Furnizor". Sunt curios si eu cine ar fi furnizorul Xbox One pe Romania

  18. #2858 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Furnizoru' e ala din Cluj care a plecat cu microbuzu' in UK dupa console

  19. #2859 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Dar Monky, nu e decât un adaos de vreo 800 lei. Trebuie sa mănânce și vânzătorul, nu?

  20. #2860 SP
    Member cipvas's Avatar
    E mai scump cu 10 mil decat cel mai scump si bisnitat PS4... Astia sunt cu capul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 143 of 395 FirstFirst ... 43 93 133 141 142 143 144 145 153 193 243 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts