Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 110 of 395 FirstFirst ... 10 60 100 108 109 110 111 112 120 160 210 ... LastLast
Results 2,181 to 2,200 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #2181 SP
    Member anes's Avatar
    Xbox One delayed into 2014 – rumour | VG247

    Xbox One delayed into 2014 – rumour

    Xbox One has been delayed into 2014, according to a source cited on a gaming site today.

    Treat this 100% as rumour for now until we get our own feedback from Microsoft on the matter, but a source has told Gamereactor that Xbox One will now ship in Q1 2014, as opposed to the previous November window suggested by Microsoft.

    Whether this means Xbox One has been delayed in all territories or just select regions remains to be seen.
    Hang fire on your dismay/joy just yet folks. We’re asking Microsoft for comment.

  2. #2182 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Pe de o parte imi vine foarte greu a crede ca Microsoft ar indrazni sa lasa Sony sa castige teren, chiar si cateva luni, mai ales in perioada Black Friday / sarbatori etc.

    Totodata, cu atatea intorsaturi 180º nu m-ar mira ca Microsoft sa fie nevoit sa amane lansarea pentru a reusi sa implementeze toate schimbarile din ultimele luni.

  3. #2183 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Toate schimbarile tin de soft, deci nu vad de ce amanare pentru asta. Poate doar daca se gandesc sa treaca pe GDDR5.

  4. #2184 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    pai asta ar mai fi de modificat, GDDR5 ..

    oricum , naspa daca-l scot in 2014 , sper sa nu faca si ps4 tot asa..ei macar au zis de ceva decembrie sfarsit de 2013.. de X1 nu mai comentez nimic, astept sa-l vad la vanzare si atunci pot comenta, e clar ca produsul finit nu o sa fie ceea ce ni s-a prezentat acum cateva luni

    eu cred ca or sa se ofuscheze iar fanii , daca e pe bune asta cu 2014

  5. #2185 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    S-a confirmat. Doar pentru 7 tari nordice si mama Rusia. Romania nu este afectata. Daca aparea si Germania (pe acolo iese Romania in extern), atunci era o problema.

    Xbox One delayed until 2014 in eight countries

    In a shocking turn of events the Xbox One launch has been delayed until 2014 in eight countries.

    These include: Russia, Belgium, Netherlands, Switzerland, Sweden, Norway, Finland, and Denmark.

  6. #2186 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    "But we do have a console available for the people in those countries! It's called Xbox 360"?

    p

  7. #2187 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Probleme de localizare, comercializare sau servere (cloud). Prea sunt toate tarile nordice si a lor limba "frumoasa" si mama Rusia.

  8. #2188 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Romania nu este afectata.
    Din cate tin minte noi nici macar nu suntem pe lista de lansare.

  9. #2189 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    dar din cate inteleg din postul lui Mo, comerciantii de la noi le aduc din Germania si apoi le vand si in Romania, de aceea noi nu suntem afectati dar trebuie sa confirme Mo pana la urma.

  10. #2190 SP
    Member MSlv's Avatar
    avantajele tarilor dezavantajate: vom avea x1 inaintea rusilor si nordicilor

  11. #2191 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Nu stiu cum este pe partea de comercializare (din cate stiu, primele 360 au fost aduse din Germania/Austria.. acum nu stiu ce va fi, Romania fiind totusi situata altfel la nivel de import console/jocuri, fata de 2006), dar rutele externe (internet pentru cei ce nu au inteles din prima), se duc prin Germania. Daca in Germania era amanat pana in 2014, aparea posibilitatea ca atunci cand vroiati sa va conectati pe live, sa va spuna "This service is not available in your location".

    Vrem, nu vrem, la xbox suntem afectati de politica Germaniei (vezi gears of war 1 si 2, call of duty: world at war etc). Ce este interzis in Germania, din Romania nu se poate lua continut pentru respectivele jocuri banate la ei.

  12. #2192 SP
    Senior Member Clopotarul's Avatar
    Microsoft reveals Season Pass Guarantee program - GameSpot.com

    Microsoft today announced the Season Pass Guarantee program, which will allow those who purchase a downloadable content pass for select Xbox 360 games to download the Xbox One equivalent at no extra cost.


    Major publishers like Activision, Electronic Arts, and Ubisoft have signed on for the program, Microsoft said. Confirmed titles for the program thus far are Call of Duty: Ghosts and Battlefield 4.

    "Season Pass Guarantee makes transitioning from Xbox 360 to Xbox One an easier and smoother process, so you don’t have to worry about which console you're playing games on or repurchasing your existing add-ons on Xbox One," Microsoft said.



  13. #2193 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    S-a confirmat. Doar pentru 7 tari nordice si mama Rusia. Romania nu este afectata. Daca aparea si Germania (pe acolo iese Romania in extern), atunci era o problema.
    "Romania nu este afectata"... ma bufneste rasul. Nu e afectata pentru ca nici de data asta nu existam pentru Microsoft. Mo se bazeaza pe faptul ca e OK pentru nemti si suntem oarecum "alocati" pe acea zona... dar si el stie ca lucrurile astea se pot schimba instant, mai ales acum ca Microsoft vrea sa introduca noul sistem de cloud. Oricand poate sa blocheze orice vine din extern, astfel incat cloud-ul si serverele aferente sa nu accepte decat IP-uri din tara respectiva. Si uite asa o sa ajungem sa ne cumparam VPN-uri de Germania & Co. Jenant.
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Nu stiu cum este pe partea de comercializare (din cate stiu, primele 360 au fost aduse din Germania/Austria... acum nu stiu ce va fi, Romania fiind totusi situata altfel la nivel de import console/jocuri, fata de 2006)
    "Primele 360 au fost aduse din Germania"... da, de baietii destepti, dar in niciun caz pe canal oficial. Si eu mi-am luat tot din Germania prima consola, adusa la "gentuta" de cineva care se ocupa cu asa ceva (la un pret infernal, desigur). In rest, majoritatea sunt aduse de prin Grecia & Co. La fel de neoficial. Pana si cel mai mare importator de Xbox 360 de la noi a refuzat sa dea detalii despre cum distribuie acele console, de parca s-ar vinde pe sub mana...

    Oricum, Bravos Microsoft! M-ai scapat de o cheltuiala in plus... Din partea mea, sa o lanseze in 2015, ca sa am timp si bani sa ma joc pe PS4.

  14. #2194 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    De aceea am scris si primele. Nu am vrut sa specific si pe ce cale. Intr-adevar, pot taia macaroana si daca Germania nu este afectata de "delay". Parca spuneau ca se va merge pe acelasi sistem ca la 360... spuneau.

  15. #2195 SP
    Member temugin's Avatar
    L-au amanat pentru a face UPGRADE, ar fi tare in 2014 sa iasa alt bundle cu 12gb ram sau 8gb ddr5, nuh ? Daca ceva nu merge - se face upgrade, tipic pc.

  16. #2196 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Nicidecum. Nu este amanare generala. Doar nu or sa scoata doar pentru nordici si rusi, o versiune cu gddr5.

  17. #2197 SP
    Member eneea's Avatar
    Microsoft reveals Season Pass Guarantee program - GameSpot.com


    Sa zicem ca e oarecum ok, dar e una buna si cel putin vreo doua rele. Din cate inteleg eu ni se zice ca trebuie sa cumparam jocul pentru ambele console si Season pass-ul doar pt una dintre ele?.... cati dintre noi o sa-si cumpere jocuri pentru ambele console in acelasi timp? sau la diferenta mica ca sa se merite cat de cat season pass-ul? apoi nu se mentioneaza nimic de dlc-uri...

  18. #2198 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Au si venit cu explicatia amanarii: probleme cu localizarea, lucru care n-ar trebui sa ne mire, la cat de dificile sunt limbile scandinave. De asemenea, au mai adaugat un aspect: jocurile vor fi region free.
    Pana acum m-am abtinut sa-mi exprim o parere, dar dupa ultimele schimbari in bine petrecute in tabara MS, legate strict de X1, pot sa zic ca pare a fi pachetul mai atractiv decat PS4. Sigur, Sony ramane cu DDR5, dar unde sunt jocurile in 60 FPS-uri? Killzone Shadowfall si iNfamous Second Son n-aveau voie sa iasa pe piata tot in 30. Pai, atunci, n-am facut nimic in afara de a creste rezolutia si a mai adauga cateva efecte vizuale.
    O sa am ambele jucarii, cand se va putea, probabil PS4 prima, dar nu pot sa fiu multumit ca KZ va avea din nou controller response de minimum 100 ms.

  19. #2199 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Quote Originally Posted by eneea View Post
    Microsoft reveals Season Pass Guarantee program - GameSpot.com


    Sa zicem ca e oarecum ok, dar e una buna si cel putin vreo doua rele. Din cate inteleg eu ni se zice ca trebuie sa cumparam jocul pentru ambele console si Season pass-ul doar pt una dintre ele?.... cati dintre noi o sa-si cumpere jocuri pentru ambele console in acelasi timp? sau la diferenta mica ca sa se merite cat de cat season pass-ul? apoi nu se mentioneaza nimic de dlc-uri...
    Se referă la jocuri precum Fifa, COD etc. pe care este posibil să le cumperi pe ambele console. De ce? Pentru că poți avea următorul scenariu: Noiembrie - februarie te joci pe Xbox 360 Fifa 14, dar în martie vinzi consola și-ți iei Xbox One și atunci foarte probabil vei cumpăra din nou FIFA 14.

    Sau un alt scenariu. Mă joc Watch Dogs pe Xbox 360 (asta sigur voi face), iar după ce-mi iau Xbox One la un an diferență (să zicem) vreau să joc Watch Dogs și pe noua consolă ca să văd diferența. (eu am acest obicei de a rejuca anumite jocuri o dată pe an). În acest caz dacă mi-am luat Season Pass sau DLC-uri pentru varianta de Xbox, desigur că nu vreau să mai dau o dată banii pe ele și pentru varianta de Xbox One.

  20. #2200 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by Sanjuro View Post
    Au si venit cu explicatia amanarii: probleme cu localizarea, lucru care n-ar trebui sa ne mire, la cat de dificile sunt limbile scandinave. De asemenea, au mai adaugat un aspect: jocurile vor fi region free.
    Pana acum m-am abtinut sa-mi exprim o parere, dar dupa ultimele schimbari in bine petrecute in tabara MS, legate strict de X1, pot sa zic ca pare a fi pachetul mai atractiv decat PS4. Sigur, Sony ramane cu DDR5, dar unde sunt jocurile in 60 FPS-uri? Killzone Shadowfall si iNfamous Second Son n-aveau voie sa iasa pe piata tot in 30. Pai, atunci, n-am facut nimic in afara de a creste rezolutia si a mai adauga cateva efecte vizuale.
    O sa am ambele jucarii, cand se va putea, probabil PS4 prima, dar nu pot sa fiu multumit ca KZ va avea din nou controller response de minimum 100 ms.
    Nu uita ca ce am vazut pana acum ruland pe "Xbox One" la 60 FPS a fost defapt rulat de pe PC .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 110 of 395 FirstFirst ... 10 60 100 108 109 110 111 112 120 160 210 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts